Yükleniyor . . .

GEZEGENLER ARASI AÇILAR

Makale 09/01/2022

GEZEGENLER ARASI AÇILAR

Pek çoğumuz hayatımızın belli dönemlerinde, farklı tecrübeler yaşamış; olmaz dediğimiz şeyler başımıza gelmiştir. Gezegenler arasında veya gezegenler ile köşe noktaları arasında oluşan geometrik açıların birbirleriyle etkileşimi; yaşamımızın iyi-kötü, zor-kolay, aydınlık-karanlık dönemleri ile ilgili bizlere ipuçları vermektedir.  
 
Kavuşum
 
Özelliği: Değişken etki/Birleştirici ve Bağlayıcı
Haritada üst üste gelen yani kavuşan açılardır. Bir kişinin haritasındaki iki gezegen (ya da bir gezegen ve Yükselen) arasındaki herhangi bir kavuşum iki yaşam enerjisinin yoğun bir şekilde kaynaşmasını ve etkileşmesini ifade ettiği için önemli olarak kabul edilmektedir. Kavuşum, astrolojideki en güçlü açıdır. “Kişisel gezegenler” olarak Güneş, Ay, Merkür, Venüs ve Mars, kavuşumlar içinde en güçlüleridir. Bu tarz bir kavuşum kişinin yaşamında baskın olan özelliklerini, diğer güdülerinden daha güçlü olan ihtiyaçlarını, enerji akışını ve kişisel ifadeyi temsil eder. 
 
Altmışlık
 
Özelliği: Kolay
Haritada Yükselen’in (Koç ve 1.ev) her ikisi de “hava” evi olan ve arkadaşlık, entelektüel girişimler ve çeşitli yeni denemelerle ilgili bir açı olarak tanımlanır. Bu açı yeniliklere, yeni insanlara, yeni fikirlere, yeni yaklaşımlara açık olmaktır. Aynı zamanda coşku ve heyecanı da temsil eder. 
 
Üçgen
 
Özelliği: Kolay/Yararlı
Açıların içinde en olumlu ve en iyi etkilere sahip olan açıdır.  Kişinin uyumluluğu ve kolaylıkla yapabileceklerini bu açı göstermektedir. Kişi, olumlu yönlerini nerede kullanabileceğini de bu açı sayesinde öğrenebilir.
 
Karşıt
 
Özelliği: Zorlu/Gezegenlere göre farklı bir etki
Bu açı bir nevi uyuşmazlığı temsil eder ve olumsuz bir açı olarak kabul edilir. Özellikle başkaları ile olan ilişkilerde ayrılık ve fikir anlaşmazlıkları ön plana çıkar. Bu açı, kişinin doğum haritasında kutupsallaşmaya neden olur. Kişi tarafsız olmakta zorlanır, kendi yönlerini başkalarına yansıtma eğilimindedir. Karşıt açı, kişinin karakterindeki zayıflıklar ve çelişkiler olarak da görülebilir. Karşıt açının bir diğer özelliği ise zorlu yapısının gezegenlere göre değişip, olumlu bir hale de gelebilmesidir. Yani kişiye, ya kötü bir etki getirecektir ya da kusursuz bir uyum oluşturacaktır. Kişi karşıt açılar tarafından, iki farklı tarafa çekildiği gibi; aynı zamanda önündeki farklı seçenekleri de görmeye başlar. 
 
Kare
 
Özelliği: Sert Etkili/Olumsuz
Uyumsuz elementlerdeki gezegenleri içerir. Direnme ve karmaşa bu iki gezegenin kare görünümünde ortaya çıkar. Gezegenler bu konumda, birbirlerine adeta meydan okurlar. Kare açısı, kişilerin psikolojik yönden zorlandıkları noktaları ve aşılması gereken sorunları anlatmaktadır. 
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…