Yükleniyor . . .

GERÇEK DOSTLUKLAR

GERÇEK DOSTLUKLAR

Şüphesiz bu koca Dünya’ya yalnız gönderilmedik ve hepimizin bir imdat çığlında yanımızda olmasını istediğimiz insanlar, arkadaşlar ve tabi ki gerçek dostlarımız vardır. Gerçek dost başımızda kara bulutların dolaştığı, işlerin içinden çıkılamaz bir hale geldiği zamanlarda ortaya çıkar. Gerçek dostunuz, çocukluk arkadaşınız, mesai arkadaşınız, öğretmeniniz ya da anne ve babanız olabilir. Gerçeklerle yüzleştiğinde yanınızda duran insanlardan kendinize dost seçin. Sizinle beraber ağlayan sizinle beraber üzülen….

O insanlar mutlu olduğunuzda da yanınızdadır, fakat gerçek anlamıyla ağladığınızda yanınızda durandır aslında…

Zorluklar ile Beraber Mücadele Etmek Çok Değerlidir.

Yardımlaşmak, sevmek ve hoşgörü göstermek… Bu duyguları gerçek dost ile pekiştirmek kadar değerlisi yoktur. Zorlukların üstesinden onunla beraber gelmek ve başarıya koşan ata birlikte binmek hazinelerin kıymetli parçasıdır. Onunla sırlarını ve gizemlerini hiç çekinmeden paylaşabilirsin.

Söylemene gerek bile kalmadan bilir neye ihtiyacın olduğunu. Yaşadığın aydınlığı da karanlığı da seninle beraber paylaşır. Sıradan insanlar ile yapamadığın aktiviteleri onlarla yapabilir ve bunun verdiği zevk ile pozitif duyguların konuğu olabilirsin. Uzun yolculuklara çıkabilirsin mesela. Ormanda kamp yapabilirsin. Gerçek şu ki; her ne yaparsan yap onunla geçirdiğin vakit başka kimseyle geçirdiğin vakit kadar seni tatmin etmeyecektir.

Gerçek Dostlar Hayatın Temelini Oluşturan Önemli Bir Ayrıntıdır.

Hayatın her anlamında hep sırt sırta olmak gelecek ile ilgili vereceğin kararları sağlamlaştırır. Gerçek dostlar kurduğu hayatın temellinde olan kolonlardan bir tanesidir.

Yaptığın hataları yüzüne karşı söylemekten çekinmez ve onları beraber telafi etmek için ellinden gelenin en iyisini yapar. Birçok konuya onunla beraber karar verirsin giyimine, saç stiline, ilişkinde yaşadığın sorunlarda atacağın adımlar…. Daha bu ve bir sürü konu. Bir yerde gerçek dost hayatının belirleyici bir noktası olur. Kendini unutulmuş hissettiğin anda sana özel hissettirir. Bunca konu ve olayda bizim yanımızda duran ve destekçiniz olan biri ilerde evleneceğiniz eşiniz bile olabilir kim bilir? En nihayetinde dostluk aşılamak ve dostluğu tutabilmek çok değerlidir.

Mutlaka Güvendiğin Bir Dostun Olmalı Şu Hayatta!

Herkesin hayatta güvendiği kendinden bildiği bir gerçek dostu olmalıdır. Hele ki günümüzde birçok yıpranmış, birçok değişikliğe uğramış ve yozlaşmış insan ilişkilerine inat olmalıdır dostluklar. Gerçek dost konusunda doğru seçim yapmak maalesef her zaman mümkün olmaz. Böyle durumlarda ise insanlara karşı güveninizi kesinlikle kaybetmeyin.

Gerçek Dostlar Aynı Zamanda Rehberimiz Olurlar

Her zaman hayatımızdaki insanlar arasında bizi gerçekten önemseyip değer veren kişiler vardır, onları görmeye çalışın. Hem kendinizin hem onların farkına varmaya da ayrıca çalışın. Unutmayın gerçek dost her koşulda sana destek veren değil yanlış yolda seni doğru yola çağıran kişidir. Hayat hızlıca akıp gidiyor ve zorluklarda aynı hızda artabiliyor.

Tek başına bu sorunların üstesinden gelmek zor. Beraber bu zorluklarla mücadele edeceğin gerçek bir dost bulmak daha da zor. Hayatına aldığın insan kim olursa olsun kaderini olumlu ya da olumsuz belirler. Hayatına seni geliştiren ve kendini keşfettiren insanları almalısın. Gerçek dost o insanlardan biri olacaktır.

Gerçek Dostluklar;

  • Zaman aşımına uğramaz.
  • Bir birine zaman tanır.
  • En iyi günde de en zor günde de kendini belli eder.
  • Aralarındaki toleransın sınırı yoktur
  • Birbirilerinin hayatlarına ve kararlarına saygı duyarlar.
  • Geçmişteki hatalarını sürekli birbirlerinin önüne koymazlar.
  • En önemlisi ise, gerçek dostluklar her zaman menfaatsiz olan dostluklardır.

Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

25.05.2020

Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...