Yükleniyor . . .

GENÇLİK Mİ? GEL DE BANA SOR...

Makale 10/01/2022

Gençlik mi? Gel de Bana Sor...

Başında kavak yelleri, kalbinde arzular, kafanda hayaller…

Ateşe yürümeler, dipsiz geceler. Üst üste bitmeyen “keşke” ler, “acaba” lar…

Genç olmak zor iş… Büyükler, gelenekler, hedefler, zamansız atan tepeler… Bir heyecanla başlayan, bin hayıflanmayla son bulan sorumluluklar. Okullar, kitaplar…

Sonu nereye çıkacağı ön görülemeyen hayatlar. Eksikler, karşılaştırmalar, kendini ifade etmeye çalışmalar, olmadık insanları hayatına dâhil etmeler.

Genç olmak zor iş…

Denemeler, yanılmalar, hiç durmadan değişen tavırlar. Sanki bir daha hiç mutlu olmayacak gibi, o ruh haliyle yaşamalar. 5 saat mutluysa, 5 gün aralıksız ağlamalar. 

Biten, başlayan dostluklar. Anlaşılmak için verdiğin çabalar. Doğrular, inançlar… Genç olmak zor iş…

Aslında gelecekte ağlamamak için değerlendirilmesi gereken yıllardır, sapasağlam hayata tutunup gelecekte “keşke” dememek için doya doya yaşanası yıllardır gençlik yılları. Bu bilinçle yaşamak ve genç olmak zor iş…

Kahkahalarımızı hapsettiğimiz, geleceği kaçırdım zannederken “anı” kaçırdığımız yılları yaşamak zor.

Heba ettiğimiz, heba olduğumuz, üstümüze gelen, üstesinden gelemediğimiz, kaçtığımız, kaçırdığımız bu zamanları atlatmak, sıyrılmak ve tadını çıkarmak zor. Yani genç olmak çok zor dostum!

Astrolog Zeynep Turan

Yazının tüm hakları saklıdır.

20.08.2015

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…