Yükleniyor . . .

EYLÜL AYINDA NELER OLUYOR? (2021)

EYLÜL AYINDA NELER OLUYOR? (2021)

Hikayemiz Değişiyor

2021’in Eylül Ayı, Ay boşlukta salınırken başlayacak. Bununla beraber Türkiye’nin Ay burcuyla da ilişki kuracak. Dolayısıyla sonbaharın ilk ayı, ülkemizi hızlı günlere tabi tutacak. Son iki buçuk yıldır problem yaşadığımız ülkelerle ilişiklerimiz değişirken, siyaset ve ekonomi iyice ayrışacak.

Satürn - Neptün 45’liğiyle başlayacak Eylül ayı, beklemek istemeyen Türkiye’nin ta kendisi ile tanışacak. Ülkemizin demir – çelik ve sanayi sektöründeki büyüme hacminin artması, dünyada üretimin bu tarafa kaydığını görmemizi sağlayacak. Köklü reformların yapıldığı ayın diğer adı Eylül olurken, ağır sanayi talebinin Türkiye’den sağlanacak olması piyasalarda can suyu olarak yorumlanacak.  

Savaş gezegeninin toprak burcundaki hareketi, ülkemizin partilerini baştan aşağıya karıştıracak. Öyle ki Türkiye tarihi yıllar sonra parçalanan partilere bile tanıklık edebilir. Büyük millet meclisinde öyle gerginliklere tanık olabiliriz ki ittifak olan partilerin birbiriyle kavgalarını izleyeceğiz. Yine siyaset sancılı günlerden geçiyor diyeceğiz. Başka bir yandan yüzümüzü ticarete dönerken, siyasetteki kavgalar büyüyecek. 

Pandeminin Yönetilebilirliği Arttıkça, Dünyanın Rengi Daha Çok Değişecek.

2019’un Eylül ayında Mars yine bu derecelerden geçerken, ülkemizdeki en büyük konut satışı Iraklılara yapılmıştı. Bu süreçte ev satışlarının tekrardan yabancı uyruklularca artacağının habercisi. Yine 2019’un Eylül’ünde Mars, Başak burcundayken, dünyaya yayılmaya başlayan ama resmi kayıtlara girmeyen Covid 19 virüsü, dünya genelinde yönetilmeye yine Mars-Başak seyriyle başlanacak. 2 yılda bir geçtiği yerden yine geçen Mars, 16 Eylül’e kadar iki buçuk yıldır yaşanan karmaşayı ve belirsizliği dağıtmaya başlayacak.

Başta AB olmak üzere uluslararası platformlar örgütsel ve yapısal değişikliğe gidebilir. Bu dönüşümler büyük şirketler ve AB devletleri arasında belli başlı krizleri işaret edecek. Ama şunu unutmamak gerekir; değişiklikler radikal gelip, başta ürkütse de sistemin devamı korunur. Bu açıdan sürpriz gelişmeleri görüyor olacağız. 

 • Küresel savaş tatbikatı başlıyor: Microsoft ile Google gibi ulus üstü şirketler kişisel verileri farklı uygulamalarla arşivleyecek.
 • Gelecek nesillerin tarih okumaları değişecek.
 • Kariyer siteleri öz geçmiş verileri karşısında kayıtsız kalacak.
 • İş bulma şirketleri insan belleklerini kullanan, saklayan firmalara dönüşecekler.
 • Endüstriyel tasarım ön plana çıkacak.
 • Güneş enerjili paneller, elektrik üretimi ve benzeri yapılar, aşı firmaları kadar zengin olacaklar.
 • Dünya da hibrit eğitim yaygınlaşırken, ülkemizdeki özel okular farklı uygulamalara geçecek.

Zamanın Yönü Nereye Doğru Akacak?

İnsanlık ileri gitmek için var gücüyle uğraşırken, tarih de geleceğe ışık tutmak için küllerinden doğacak. Bugünün araştırmaları geçmişi kurcalarken, Fatih Camii’sini gündeme getirebilir. Güneş, Başak burcuna yerleşirken, bu mirasın kalıntıları ve tarihi kronolojisi yeniden bir inceleme konusu olacak. 7 Eylül’de toprak burcunda gerçekleşecek Yeniay’ın arkasında hareket eden jenerasyon gezegenlerinin kontağı, semavi dinlerininde farklı bir dönüşümden geçtiğini görmemizi sağlayacak. En başında 2023 yılına kadar Hristiyan Kiliselerinin birleştiğini görerek bu yazımın anlamını bir kez daha hatırlayacaksınız. Bu bütünleşme mevcut düzenleri rahatsız ederken, mezhep savaşları çıkartılmaya çalışılacak. Fakat insanlık o gün geldiğinde çok daha farklı mücadelelerin için de olacak. Bugünden önümüze gelen süreç ise ülkemizde Hristiyanlık için önemli olan adreslerin basında çok yer verilmese de ülkemizi ziyaret edecek din adamları olacağını işaret ediyor.

Siyasi Kaosların Ayı Eylül!

Bazı yapılar yanlış adımlar atarak tarihte bir kara leke olmayı başaracaklar. İlk olarak Beyrut’ta çıkan ayrışmaların sorumluları gündeme gelebilir. Geçen yıl da zor bir dönem geçiren bu şehir, 2022 yılına kadar zorlanmaya devam edecek. Jenerasyon gezegenleri Boğa burcunda hareket ederken kurulan Maruni Kilisesi'nin, Akdeniz’de olası mezhep çatışmalarının sorumlusu olacağını işaret ediyor. Aynı zamanda 17 Eylül itibariyle Mars-Terazi / Uranüs-Boğa Retro halindeyken büyük dönüşümlere sebebiyet verebileceğinin altını çiziyor.

 • Ortadoğu’nun eş zamanlı hareketliği, en çok Avrupa ülkelerinin derdi olacak.
 • En başta Afganistan’dan çekilen Türk askeri ülkemizin dış politikasında oldukça etkili olacak. Avrupa göçmen politikaları ve sınır kapıları konusunda belirleyici ülkenin sadece İngiltere değil, Fransa olduğuna da tanıklık edeceğiz. Bu konuda Fransa Cumhurbaşkanı ile de bolca müzakereler edilecek. 
 • Ortadoğu’nun yaraları büyüdükçe, İran’ın sorunları sınırlarımıza kadar dayanabilir.

Savaş Mağdurları Anadolu’ya Mı Akın Edecek?

14 Aralık 1950’de Jüpiter-Balık döngüsünde kurulan Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin (UNHCR) görünmeyen tarafı ile tanışacağız. Libya ve Mısır’da mültecilere uygulananlar, BM’yi kendi içinde radikal değişikliler yapmaya itecek. Mülteci ailelerinden kaçırılan çocukların isimlerinin organ mafyaları ile anıldığını duyacağız. Ardı ardına gelen skandallar bu tür kurumlara güveni ve güvenlik sorununu konu yapacak.

Mülteci krizi, ülkemiz için de farklı bir boyuta taşınabilir. Gençler ve çocukların ağırlığını oluşturduğu büyük grupların göçe mecbur edildiğini göreceğiz. Kaderi kendi eline bırakılan bu halklar için kültürel ve psikolojik asimilasyonlar gündeme gelebilir. Satürn-Kova seyri, en çok 1998’den sonra doğanları etkisi altına alırken, bu yüzyıl şartlarında en benzersiz göç dalgasını ülke olarak biz yaşayabiliriz. Bu cümleyi size 2020 de yazdığımı ve 2021 kitabımdan da alıntı olduğunu da belirtmek isterim. Hal gösteriyor ki zaten bu göç dalgasını hepimiz yaşadık. Peki bu gelen göçmenler ülkemizde kalacak mı? Hayır. Fakat ülkemizin yapısında sarsıcı etkiler bırakacağı kesin.

2021 Eylül Ayı Ülkemize Neleri Getiriyor?

15 Eylül’de, Mars Terazi burcuna geçerken, Türkiye’nin 5. evini etkin kılacak. Bu durum okulları, gençleri, eğitim sistemini ve sınavları temsil edebilir. İmam Hatip Liseleri özellikle bu dönem yeniden gündeme gelirken, 12 sene önce Jüpiter-Kova döngüsünde ilk defa konu olan kat sayı düşüşü teklifi tekrar edebilir. Yanlış yönlendirmeler ve yanılanların karşı karşıya geldiği bir dönemde olduğumuzu göreceğiz. Askeri okullar, askeri hastaneler yeniden farklı şeklide gündeme gelirken, TSK yeni düzenlemelere gidebilir. Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler’de konuşulan Başak burçları arasında yer alacak. Herkesin kararı enine boyuna tartışılırken, ülkemizin ana kanallarında sansasyon niteliği taşıyacak konuşmalara ve tartışmalara canlı canlı tanıklık edeceğiz.

 • Merkür geri gitmeye başladığında ise tarih 28 Eylül gösterecek. Ülkemizde yasama - yürütme ve özlük hakları gibi konular gündeme gelecek.
 • Geçmiş yıllarda sağlık sorunu yaşayan siyasiler hakkındaki gerçekleri eski çalışma arkadaşlarından ve hekimlerden öğrenebiliriz.
 • Kamuoyu, zamanında alınan kararların ne denli sağlıklı olduğunu düşünürken, gelecek için de aynı kaygıyı yaşayabilir.
 • Bunun yanı sıra 2021 yılının Terazi burcundaki Merkür gerilemesi, Türkiye’nin natal haritasında Merkür ve Satürn’ünde aktif olacak. Bu süreç; uzun vadede ülkemizdeki dönüşümün saraylara da yansıyacağını işaret ediyor.

Astrolog Zeynep Turan

08.08.2021

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...