Yükleniyor . . .

EVLİLİKTE ALDATILMANIN SEBEPLERİ

EVLİLİKTE ALDATILMANIN SEBEPLERİ

Kim ister aldatılmak, kim ister hayatının kalbi olan bölümünden uçurumlara düşmek! Tüm samimiyetiniz ve inancınızla kurdunuz dünyanın, birileri tarafından hiçe uğraması kimin tercihi olabilir ki? Birçok araştırma firması, 21. yüzyılda insanların evliliğe karşı saygısını kaybettiğini ifade ederken diğer yandan da evliliğe olan inancının da devam ettiğini ortaya koymaktadır. Evliliklerin özelikle ABD gibi gelişmiş ülkelerde % 60 varan boşanmalarla sonuçlandığını söylerken kim evliliğe sadık kalacak dediğinizi duyar gibiyim. Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum, %40 hala evliliğine olan inancını korumaya devam ediyor.

Peki, astrolojiye göre gelecekte evlilikler ne olacak? Kayıp mı olacak yoksa farklı bir yapıya mı dönüşecek?  Yalnızlıklar çoğaldıkça evlilikler olmaya hatta son 50 yıla göre oran artarak devam edecek. Çünkü dijitalleşmiş bu dünyanın içinde gerçek ilişkiler ve dostluklar kuramayan insanlar en iyi arkadaşını eşi yapacak. Ya da ailesinde bulamadığı sevgiyi seçtiği eşte arayacak.

Bu süreçte gök kubbenin seyrine göre kimler aldatacak ya da aldatılma nasıl oluşacak derseniz hemen onu da cevaplıyor 21. yüzyılın jenerasyon gezegenleri. Aldatılma, öncelikle evlenmiş olmak için evlenenlerin derdi olacak. Ya da statü evlilikleri yapanların evlilikleri aldatılmayla sonuçlanacak.  Kişiliğiniz oturmuşsa, partnerinizle kraterlerinizin ve olaylara bakış şekliniz aynı ise zaten aldatılmayacağınız gibi aldatmayacaksınız da!  Kısacası aynı müziği dinliyoruz aynı hobilere sahibiz diyenlere, eşleşmek için yeterli olmadığını söylerken,  2018-2030 yıları arası nelerin altını çiziyor derseniz hemen başlıklar altında belirtelim.

Hedefleri aynı olan çiftleri

Korkuları aynı olan çiftleri

Yeniliğe aynı hızla açık olan çiftleri

Sorunlara çözüm üretirken aynı yolu izleyen çiftleri

Aynı pratikliğe veya aynı yavaşlığa sahip olan çiftleri

En önemlisi de birbirine yetişebilen çiftleri

Aldatılmak somutlaşmadan önce gelin sizinle burçlar üzerinden davranışlarını ya da sebeplerini irdeleyelim. Burçlara detaylı geçmeden şunun tekrar altını çizmek isterim. Evlilik süresince, kesinlikle doğru diyeceğimiz bazı davranışlar bile aldatılmaya sebep olabilir. Bu sebepten dolayı sadece bazılarından bahsedeceğim sizlere.

Kıskançlık. ‘Seven kişi kıskanır. Kıskandığını da belli eder’ düşüncesinde olabilirsiniz. Fakat kıskançlığın dozunu kaçırmak ne yazık ki hüsranla sonuçlanabilir. ‘Yolda yürürken benden başkasına bakma.’ ‘Arkadaşlarınla vakit geçiremezsin’ türündeki baskıcı her cümle karşı tarafın sizden soğumasına neden olabilir.

Mükemmeliyetçilik. Her şeyin ama her şeyin yalnızca  ‘kendiniz’ için kusursuz olmasını istemek, beklentilerinizi karşı tarafı umursamaksızın daha da yükseltmek, ilişkiden memnun olmayan ifadeler kullanmak ve birçok şeyi küçümsemek, eşinizi yeni arayışlara zorlayabilir.

Değiştirmeye çalışmak. Eşinizi kendi istediğiniz hale getirmeye, onu o yapan özelliklerinden vazgeçirmeye çalışırsanız, değişmek yerine kendisini olduğu gibi kabul edecek birilerine sığınmayı tercih edecektir.

Saygısızlık. Eşinizin hatalarını sürekli yüzüne vurmanız, özellikle başkalarının yanında onu küçük düşürecek sözler söylemeniz, yaptıklarını azımsamanız, eşinizin sizden yavaş yavaş uzaklaşmasıyla sonuçlanabilir.

Güvensizlik. Attığı her adımı takip etmeniz, her hareketine şüpheyle yaklaşmanız, telefonunu sürekli kurcalayıp açık aramaya çalışmanız, iğneleyici ve sorgulayıcı tavırlar sergilemeniz, aldatılmanıza neden olabilir.

Günah keçisi ilan etmek. Maddi manevi her sorunun kaynağı olarak eşinizi göstermeniz onu ‘en iyisi çekip gitmek. Böylece sorunlar da bitmiş olur’ psikolojisine sokabilir.

Sürekli mutsuzluk hali. Eşiniz ağzında kuş da tutsa, hep şikâyet, hep memnuniyetsiz davranma ilişkinin bitmesinde ve aldatılmadaki sebeplerinden biridir.

Burçların evlilik çizgileri;

Koç: Evlilikte tutkusuz yapamaz.

Boğa: Samimiyeti kaybetmemesi lazım.

İkizler: Değişime açık olmayan bir eş; kâbusu olur.

Yengeç: Güçlü bir eşle evli değilse iş gerçekten zordur.

Aslan: Cesaret ve gösteriş olsun ister. 

Başak: Güvenmek her şeyin başında gelir.

Terazi: Rahatlık ve kendi alanı yoksa evliliğini hep sorgular.

Akrep: İhtiras ve gizem olmazsa olmazıdır.

Yay: Her konuda paylaşım içinde olmazsa, sorunlar baş gösterir.

Oğlak: Doğrularının ve sınırlarının ihlal edilmesinden hoşlanmaz.

Kova: Rutinlik sıkılmasına, kısıtlanmak isyan etmesine neden olur.

Balık: Sevildiği belli edilsin ister.

 

07.06.2018

Yazının her hakkı saklıdır.

Zeynep Turan.

 

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...