Yükleniyor . . .

ERKEKLER VE KADINLAR NEDEN ALDATIR?

ERKEKLER VE KADINLAR NEDEN ALDATIR?

Aldatma konusu, çağımızın en önemli sorunlarından biri olarak çıkıyor karşımıza. Erkekler daha çok cinsel beklentilerle aldatmaya meyil gösteriyor gibi gözükse de aslında sorumluluklarından kaçıyor.  Ne zaman erkek kendi ilişkisinde köşeye sıkışsa erkek arkadaşları ile daha çok vakit geçirmekten ziyade kendini ifade etmeyi bile gerek görmediği yeni bir ilişkinin içine atıyor. Araştırmalara göre düzenli ilişkisinin ve ya evliliği devam ederken başka bir ilişkiye başlayan erkeklerin diğer ilişkide kendini çok farklı göstermeyi ve sergilemeyi tercih ettiği görülüyor. Aldatma bir rutine dönüştüğünde kişiliğinde bir baskı oluşturulduğunu vurguluyor. Kendini yetersiz gören erkek kaçış psikolojisine girdiği gözlemlediğinde böyle bir yöntem deneyimliyor.  Uzun yıllar süren evliliklerde yaşanan aldatmalar ise ilişkinin içinde yalnızlaşmadan da kaynaklanabiliyor. Erkeklerin kadınlar tarafından eleştirilmesi aldatma oranını arttırırken,  yönetilmek veya yönlendirilmeyi bir süre sonra baskı olarak algılıyorlar. Kendini ifade edemediğini düşünen erkek ilk çözüm olarak kendini farklı bir dünyaya atıyor. Kadınlara nazaran sorunlarını çözme konusunda detaylara inmek onları fazlası ile yoruyor. Şimdilerde ise asıl sorunlardan biri herkesin bir şeklide birbirinden haberdar eden teknoloji, aldatmayı bir anlamda kolaylaştırıyor. Sadece sanal ortamda flört ederek dahi eşler eksik duygularını tamamlayıp, normal hayatlarına devam edebiliyorlar. İlişkilerin en deforme olduğu yüz yıldan geçerken,  bize de ilişkilerde yeni metotlar uygulamak kalıyor.

Kadınların aldatma sebepleri daha çok duygusal nedenlerden kaynaklanıyor. İlgisizlik, duygusal açlık, ilişkide beklentilerinin karşılanmaması kadını başka bir ilişkiye yönlendiriyor.  Çoğunlukla da kadınlar üçlü bir ilişkiyi sürdürmek yerine ayrılmayı tercih edebiliyorlar.

Yeni bir aşka, heyecana duyulan özlem, genellikle karşı tarafı suçlamalarla başlıyor. “Benimle ilgilenmiyor, seks hayatımız yok, iyice saldı kendini…”

Günümüzde kadınların da heyecan arayışı ve sadece seks beklentisi için aldatma yolunu seçtikleri görülebiliyor. Kimse kolay kolay düzenini bozmak istemiyor! Evlilik kurumu hem bu kadar değerli hem de katlanılmaz hale geldiğinde, üçlü ilişkilerin gündeme gelmesi kaçınılmaz hale geliyor. Unutulmaması gereken konu ise aldatanın da aldatılanın da duygularının zedelendiği gerçeği…

Kadınlar açısından sorun, aldatılma da değil, bu durumun öğrenilmesinde yaşanıyor. Yani çoğunlukla eşler aldatılıyorsa da (özellikle kadınlar) bunu bilmek istemiyorlar. Böylelikle karşılaşabilecekleri bir sorundan kaçmayı tercih ediyorlar. Sebebi de genellikle alışkanlıklardan vazgeçmenin ve yeniden bir yaşam kurmanın zorluğu oluyor.

Her iki durumda da bir ilişkide “aldatma” varsa o ilişki yolunda gitmiyor demektir. Bir eş ya da ikisi de aldatıp birlikteliklerini mutlu bir şekilde sürdürüyorlarsa “mış” gibi yapıyorlardır. Aldatmanın nedeni, iletişimsizlik, aseksüel ilişki, partnerini anne ya da baba gibi görme, partnerin çekiciliğini yitirmesi, anlaşmazlıklar olabilir. Bunun yanı sıra, orta yaş bunalımı, günlük hayatın sıkıcılığından kurtulmak için heyecan arayışı da olabilir.

Aldatıldım ne yapmalıyım?

Aslında bu sorunun cevabı size bağlı biraz da… Bu durumu aşabilen çiftler de var aşamayanlar da. Aldatılma sorunuyla baş edebileceğinizi düşünüyor musunuz? Eğer cevabınız evet ise yaşadığınız olumsuz duyguyu geleceğe taşımamanız gerekiyor. Sürekli “Sen beni aldattın, sen bana bunu nasıl yaptın, sen zaten…” gibi suçlamalar ve cezalandırmalar yapacağınızı düşünüyorsanız ilişkinizi sürdürmeyin. Böyle bir ilişki size de eşinize de mutluluk getirmez. Eşinize yeniden güvenebiliyor musunuz? İlişkiye devam edip etmemek tamamen sizin iç dünyanızla ilgili. Kararı siz verin, her türlü yönlendirmeden kaçının bu aşamada. Çünkü nasıl mutlu olacağınızı sizden iyi kimse bilemez.

Metot: Eğer ayrılmaya hazır değilseniz asla yüzleşmeyin. Biri olduğunu düşünüyorsanız emin olana kadar konuyu açmayın. Ve o süre zarfında da ilk günlerdeki gibi davranın.  Sonra onun davranışlarını takip edin.

 

Astrolog Zeynep Turan

07.04.2017

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...