Yükleniyor . . .

ERKEK AKLI - KADIN ANLAYIŞI

Makale 08/01/2022

ERKEKLER NE SÖYLER KADINLAR NE ANLAR

Kadın aklı ile erkek aklının farklı çalıştığını artık hepimiz biliyoruz. Ancak bir gerçek var ki kadınlar çok daha duygusal düşünüyor ve düz mantıktan uzak davranmayı tercih ediyorlar. Bu durum erkekler tarafından karmaşık olarak algılansa da işin aslı hiç de öyle değil. Aksine yaşamın akışını değiştiren, güzelleştiren kadınlar var iken erkekler dolambaçlı yolları deneyerek kendilerini anlatmaya çalışıyorlar. Peki gerçekten de anlatabiliyorlar mı? 

Gelin hep beraber bakalım, erkekler aslında söylemek istediklerini nasıl dile getiriyorlar. 

Erkek: Ben seni üzmek istemiyorum.

(Bilerek ve isteyerek seni üzeceğim biliyorum çünkü öyle bir insanım ve bir süre daha bu huyumdan vazgeçmeyi düşünmüyorum. En azından vazgeçirecek insan sen değilsin. Seninle beraber olmanın sorumluluğunu taşımak ve ona göre hareket etmek istemiyorum. Bir ilişkide öncelikle önemli olan benim, bence sende böyle düşünmelisin ama sen bilirsin tabi.)

Kadın: Beni üzmek istemiyor çünkü değer veriyor ve beni anlıyor. Ben seninle mutsuz olmaya da varım, ne yaparsan yap seni affedeceğim ve ayrılmayı düşünmeyeceğim.

 

Erkek: Benden çok daha iyilerine layıksın.

(Ciddi ilişki düşünmüyorum ve sen sınırlarımı fazlasıyla zorluyorsun. Hayallerinde kurduğun kişi ben değilim, benim hayalimdeki kişi sen hiç değilsin. Yol yakınken vazgeç bence, seninle ilgilenmeye vaktim yok.)

Kadın: Beni gerçekten düşünüyor, her insan mükemmel olacak diye bir şart yok. Ben zamanla seni değiştiririm ve harika bir ilişki yaşarız. Onu sevdiğimi göstermek için daha çok çaba harcamalıyım. O buna değer.

 

Erkek: Seni kimse benim gibi sevemez.

(Seni kısıtlamamın, arkadaşlarınla görüşmeni engellememin, tüm sosyal hayatını sabote etmemin sebebi seni çok sevdiğimden, ben sevgimi böyle gösteriyorum. Ben böyle bir insanım ve yaptıklarımı hata olarak görmüyorum. Sana çektirdiklerimin benim kendime olan güvensizliğimle ve narsist kişiliğimle asla(!) alakası yok.)

Kadın: Beni sevdiği için o kadar şanslıyım ki!  Tüm hatalarıma rağmen hala beni sevdiğinden bahsedebiliyor ve benden ayrılmıyor. Ona layık biri olmaya çalışmalıyım. Çünkü o mükemmel!

 

Erkek: Yanlış zamanda karşılaştık.

(Ben ve hayatım tam olarak felaketiz. Asla sadakat sahibi değilim ve olmak da istemiyorum. Aradığın şeyler bende yok ve benim de seninle uğraşmaya niyetim yok. Hayatımdaki bir sen değilsin. Tek eşlilikten yana değilim. Rica ederim arayıp sormayı kes artık.)

Kadın: Ne kadar açık ve dürüst davranıyor. Aradığım tam olarak bu. Zamanla değişecek ve kendisini toparlayacaktır. Kendisini kötü hissetmesine izin vermemeliyim.

 

Erkek: Hayat beni çok yordu, üzücü şeyler yaşadım ve artık kimseye güvenmiyorum.

(Benden bir şey bekleme, sen uğraşacaksan uğraş. Canım isterse bende seni severim. İstemezse istediğin zaman gidersin. Duyduğum güven sorunu da aslında benden kaynaklanıyor ama karşımdaki insana yansıtmak hayatta başarılı olduğum en iyi alan.)

Kadın: Sanırım ondan çok şey bekliyorum. Keşke karşısında yer almak yerine yanında yer alsaydım. Geçmiş yaralarını sarabilirim. Ondan bir şey beklemediğimi belli etmek için her şeyi ben yapmalıyım.

 

Erkek: Ciddi bir ilişkiye hazır değilim.

(Günü birlik ilişkilere her zaman varım. Öylesi daha keyifli ve eğlenceli. Seninle tek düze bir hayat yaşayamam, sana göre olsa da bana göre değil. İşin yoksa uğraş dur, yok neden aramadın, neden yazmadın… Bağlanacağım kişi de sen değilsin zaten.)

Kadın: Beni seviyor ve bana bağlanmaktan korkuyor. Bu düşüncesinin yersiz olduğunu ona hissettirmeli ve üstüne gitmemeliyim. Diğerlerinden farklı olduğumu görmeli. Böylece beni daha çok sevecek.

 

Erkek: Arkadaş olarak kalalım.

(İnan varlığınla yokluğun bir. Senden bir şey beklemiyorum hatta ve hatta hiçbir şey istemiyorum. Sürekli aramaktan, hesap sormaktan vazgeç yeter. Hadi yolun açık olsun.)

Kadın: Hislerinden tam emin değil sanırım. Ona biraz zaman vereyim. Arkadaş kalalım dediğine göre beni kaybetmek istemiyor. İstediği gibi davranırsam beni sevecektir.

 

Erkek: Duygusuz bir adamım ben.

(Yalnızca sana karşı. İstediğime gayet şefkat ve sevgi doluyum. Sana karşı hiçbir şey hissetmiyorum. Olayın seninle alakalı olduğunu anlarsın umarım.)

Kadın: Tabi ki duyguları var, yalnızca doğru insanlar karşılaşmamış ve o doğru insan benim. Onun için daha çok mücadele etmeliyim.

Sonuç olarak kadın ya da erkek farketmeksizin her zaman düz ve açık olan ifadeleri kullanmak asıl sorunu dile getirirken çok daha kolaylık sağlar. 

Astrolog Zeynep Turan

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…