Yükleniyor . . .

ELEŞTİRİYE AÇIK MIYIZ?

ELEŞTİRİYE AÇIK MIYIZ?

Her anlamda iz bırakan bir yıldayız. Böylesi bir yıldan geçerken hayatlarımız her alanda değişim, gelişim ve evrilme gösterdi. Kimimiz daha duygusal oldu kimimiz ise bu sıkışmalarda daha mücadeleci bir yapıya büründü. Ne olursa olsun eleştiri konusu ise duygusal açıdan bizleri en çok ilgilendiren psikolojik detaylardan bir tanesi oldu. Tanıdığımız veya tanımadığımız kişiler ile bir araya gelip, illa ki fikir alışverişi yapmışızdır. Bu fikir alışverişlerinde dünyanın da yarattığı sıkışmalar sebebiyle her zaman aynı fikirde olamaz ve duymak istediklerimizi duyamayız. Bu noktada şunu düşündük mü; ‘’Eleştirilere ne kadar açığız?’’

Geri Bildirimlere Duygusal Bakmamak Gerekiyor

Yaşadığımız hayatta herkesin kendine göre bir işi, çevresi ve sosyal hayatı var. Bu dinamikler ışığında elbette belli kırılmalar yaşadığımız dönemler oluyor. Bu dönemlerde yaptığımız ya da söylediğimiz bir durum için eleştiri gelebilir. Bu eleştiriyi ise yanlış anlamadan, duygusal yöne çekmeden kabul etmemiz gerekiyor. Elbette her eleştiriye de kulak asmamalıyız ancak fikrine güvendiğimiz kişilerin eleştirilerine aşırı duygusal bakmak, o kişilerle olan iletişimimizi etkileyebilir. Unutmayalım.

Hedeften Saptıran Sözler Zihni Köreltir

Eylemlerimiz sonrasında aldığımız eleştiriler bizi ne kadar etkilerse etkilesin bu noktada kendimizi geliştirmek için ortaya bir çaba koymadığımız anda eleştiriyi yapan kişiyi haklı çıkarmış olmaz mıyız? Yani burada demek istediğim eleştirileri bir tartışma unsuru olarak değil de itici bir güç olarak kullanmak gerekli. Bu hem mental açıdan bizi etkilememiş olacak hem de sağlıklı iletişim kurmamızı sağlayacaktır. En nihayetinde eleştiri sanatı denilen bir alanda var. Burada hırsları bir kenara bırakıp, kendi potansiyelimizi aşağıya çekmenin hiçbir faydası yok.

Eleştiri Geliştirir Mi?

Hayatımızın her noktasında bir şekilde bir eleştiriye maruz kalmışızdır. Bu eleştiri kimi zaman işimizle, ilişki hayatımızla, kararlarımızla kimi zaman da sosyal çevremiz ve davranışlarımızla ilgili olmuştur. Dolayısıyla hayatımızın her noktasında eleştiriye açık bir birey olmak bize önemli tecrübeler katacaktır. Eleştiri nasıl olursa olsun, bu davranışlara objektif bakmak karakterimizi güçlendirecektir.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

10.10.2020

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...