Yükleniyor . . .

EKİM AYINDA NELER OLUYOR? (2021)

Makale 07/01/2022

EKİM AYINDA NELER OLUYOR? (2021)

2021 yılının Ekim ayı Retro ile başlıyor! Gürültülü bir yazın ardından Merkür Retro’sunun etkisiyle başlayan Ekim ayının içinde adalet arayışına çıkacağız. Öyle sessiz sedasız geçecek, sert rüzgârlar gibi esen gündemler durulacak diye düşünüyorsanız, yanılırsınız. Gökyüzü; özellikle ülkemizin tartışma temalarından biri olan ‘’yargıda’’ yaşanacak hareketliliğe işaret ediyor. Toplumsal ve sosyolojik yapılanmaları ilgilendiren, dernekler ve vakıflar da bu ayın konuşulan konuları içinde yer alacak.

2021 Ekim Ayı Ne Anlatıyor?

Retro’nun etkisi eski defterleri açacak. Halkın taleplerini sıraladığı, ekonomiden iş koşullarına kadar sesini yükselttiği bir dönemdeyiz. Retro’nun etkisi ülkemiz ile kısıtlı olmayacak, dünyanın birçok köşesinde azınlıkları ve mültecileri ilgilendiren gelişmeler yaşanacak. Aynı zamanda bu konuda raporlar, istatistiki bilgiler dünya kamuoyunun önünde açıklanacak. Kaçan ya da gizlenen detayları yakalamak bu döneme denk düşecek. Dernek ve vakıfların finansal raporları incelenecek.

 • Şirketlerin fon desteği sağladığı sivil toplum projeleri inceleme altına alınacak.
 • Gizli şirket ortaklıkları ortaya çıkacak.
 • Hukukun bağımsızlığı gündeme gelecek.
 • Farklı virajlara giren, siyasi renk değiştiren hukukçuları izleyeceğiz.
 • Türkiye’de sonuç alınamamış yıllardır devam eden siyasi davaların neticelenme yolu açılacak.
 • 2016 Mars-Akrep burcundayken atanan kayyum belediyelerin 30 Ekim 2021 Mars Akrep burcuna taşınırken mercek altına alacağız.

Mars Terazi Fırsatçılara Dur Diyecek

Mars Terazi seyri 30 Ekim’e kadar Merkür Retro’sundan güç alırken, ticari hırsların her köşeden karşımıza çıktığını göreceğiz. Mevcut durumdan faydalanarak suiistimallerine tanık olduğumuz sırada fahiş fiyat artışına denge getirmek için yeni uygulamaların peşine takılacağız.

 • İklim koşulları Türkiye’de uygulanan tarım politikalarını gündeme taşıyacak.

Merkür Dejavu Etkisi Verebilir

2021 yılının son Merkür gerilemesi hepimizi 5 sene önceki olaylara götürebilir. Başta siyasi olaylar olmak üzere Merkür Terazi Retro’su ülkemizin hartasında etkili olurken, genellikle Doğu Anadolu Bölgesine atanan kayyumların geleceğini, akıbetini konuşabiliriz. Kısacası Ekim ayında ‘’kayyum dosyası’’ gündemimiz olabilir.

Gökyüzünde gezegenler düz seyrine giriyor!

Ekim ayı, Retro’nun etkisinde dört nala ilerleyecek. Kızgın ve coşkulu görünen siyasiler arasında tuhaf bir şeklide barışmalara veya yan yana gelmelere şahit olabiliriz. Uluslararası politikada da tıkanan süreçler tekrar işlemeye başlayabilir. İlk olarak 2002 yılında İkizler-Yay aksında başlayan F-35 konusu, 19 yıl aradan sonra yeni bir çerçeveye oturtularak müzakere edilebilir.

Retro Etkisini İyice Hissettirecek

Adı üstünde Retro bu! Sosyal medya üzerinden yayınlanan, gerçekliği kanıtlanmamış haberler sokaklarda kitleleri de harekete geçirebilir. Yaşanan protestolarda az rastlanan görüntüler ortaya çıkacak ve siyasi isimlerin de sokaklarda boy gösterdiğine şahitlik edeceğiz. Herkesin konuşma ve müzakere etme yetisi ön plana çıkarken, kolektif etki de ‘’herkes bir gün söylediğini yutar’’ sözünü hatırlatacak.

Yeni Liderler Kürsülerde Olacak

Manipüle eden, çözüm üretiyor tavrı sergilerken kısıtlayan, yasaklayan liderlerin 2021 yılında var olamadığını yılın başından bu yana gördük. Bunların başında ABD’nin, İran’ın, İsrail’in liderleri geliyor. Şimdilerde ise birçok ülkenin liderinin değişimi yeni bir anlayışın geldiği kanısına kapılmamızı sağlayacak. Tekrar tarihi günlerden geçen ülkelerden biri de Mısır olacak. 2013 yılının Mayıs ayında aks değiştiren tutulmaların bir benzeri gelecek ay yaşanmaya başlayacak. Tabi tutulma etkisinin de gökyüzünde kolektif baskıyı artırdığını düşünürsek Dünya yeni olaylara gebe diyebiliriz. Bu süreçte Mısır, tarihinin en zor kararlarından birini vermek zorunda kalabilir.

Ekim Ayında Dış Siyasette Neler Olacak?

 • ABD-Yunanistan ortak üst kurma girişimleri dikkat çekebilir.
 • Jüpiter-Kova burcunun son dereceleri, Basra Körfezi’nde güç kaybeden ABD’nin Doğu Akdeniz’de gücünü tazelemek isteyeceğini işaret ediyor.
 • Yeni basının yüzü ile her şey daha açık konuşulacak.
 • Magazin gündeminin hedefinde Yunanistan’da yatırım yapan isimler olabilir.
 • Ülkemizin eski siyasilerinin dış politikada izlediği yolları hep birlikte hatırlayacağız.

Güneş, Merkür ve Mars Saf Tutacak

Güneş, Merkür ve Mars'ın Terazi burcunda kuracağı koalisyon kısa ve etkili olurken, toplumumuzun, çocukları konu alan skandal haberleri tartışacağını işaret ediyor. Masumiyeti temsil eden çocukların hangi karanlık fikirlere alet edildiğini konuşacağız.

Gündemi Kimler Belirleyecek?

Pandemiden bu yana her köşeye açılan laboratuvarların hiç de masum olmadıklarını gizli kamera kayıtları ile öğrenebiliriz. Birçok ülkede çocuk hakları ihlaline karşı çıkan ve bu alanda çalışan aktivistler gündemi belirleyecek.

Dünya Sağlık Örgütü Sizce Sağlıklı Mı ?

Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi süreci boyunca edindiği verileri, ülkelere karşı kullandığı bir koz haline dönüştürdüğünü fark edeceğiz. İlk önce bu kozu dijital dünyada kullandığını fark edeceğiz. Daha sonra ise dev arşiviyle Dünya’nın en büyük veri bankasına sahip olduğunu konuşmak 2022 yılına nasip olacak. Dünya Sağlık Örgütü’nün elindeki veriyi farklı şirketlerle paylaştığını da öğrenebiliriz.

Sonbahar Soğukları Dünya’nın Bağışıklığını Hedef Alacak

İnsan kaçakçılığından organ mafyasına, laboratuvarlardan, big datalara kadar tansiyonu hiç düşmeyen 2021 yılı, sonbahar soğuklarına teslim olabilir. Ülkemizin liman işletmelerine uzak Asyalı iş adamlarının rağbet gösterdiğine de şahit olacağız. Dünya veri ve hız diye döndüğü sırada son 7 yıldır kişisel marka konusunda gelişim sağlayan kişi ve firmalar da atağa geçmek için bu tür uluslararası şirketlerle güç mücadelesine girecek.

Astrolog Zeynep Turan

07.09.2021

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Not: Ekim ayının temasını “2021 Var Olmak” kitabından detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…