Yükleniyor . . .

EKİM AYINDA NELER OLUYOR? (2019)

Makale 06/01/2022

2019 EKİM AYINDA NELER OLUYOR?

Ekim ayında geçmişe dönüp bakacağız. Her şeyin bir nedeni olduğunu ve kendi içinde bir paralellik gösterdiğini fark edeceğiz. Bazıları için bu akışı algılamak daha kolay olacak. Bazıları ise sadece bu duruma tanık olarak kalacak. Ülke çıkarlarını göz önünde bulundurmak, ekim ayının geneline yayılabilir.

Dolunay ve Türkiye!

Güneş Terazi burcunda hareket ederken, 14 Ekim’de meydana gelecek olan Dolunay farkındalığı artıracak. Türkiye’nin natal haritasında yer alan bazı gezegenlerin Terazi burcuna düşmesi, ayrıntıları düzenlemek zorunda olduğunu ifade edecek. Türkiye’nin dikkat çektiği bir dönemi işaret ediyor, gökyüzü. 1949 kuruluşlu NATO dertlerine yenilerini eklerken, Türkiye ile ilişkisini reforme etmek isteyebilir.

Oğlak-Yengeç aksı ve Suudi Arabistan!

2019 yılının en dile, göze gelen ülkesi Suudi Arabistan. Bu ay yeniden gündeme gelecek. Satürn Oğlak, Plüton Yengeç etkisindeki bu ülkede sözler bitecek, kaderi yeniden tayin edilecek.  İslam dünyasını yakından ilgilendiren Suudi Arabistan, siyasi arenada kendi komşularına kafa mı tutacak yoksa boyun mu eğecek, bunu ancak zamanla göreceğiz.

Kuzey-Güney Ay Düğümleri’ne dikkat!

Gezegenlerin seyri bu ayın kolay bitmeyeceğini vurguluyor. Türkiye’nin Plüton’u ile kavuşacak olan Kuzey-Güney Ay Düğümleri, bazı kurumları ve kişileri tekrar gündeme getirecek. 1933 yılında kurulan THY’nin yapısının değişebileceğini vurguluyor. THY,  özelleşecek mi kamu kurumu olarak mı kalacak, bu gündemde belli olacak.

Ayrıca, Türk futbol tarihinde ilkleri yaşamaya devam edebiliriz. Başkanların kitlesel hitapları; Türk futbolu adına farklı bir sürecin başladığını işaret edebilir. Spekülasyonlar maddi/manevi zararlara sebebiyet verebilir.

Ekim ayında sanatsal faaliyetlerin artmasının yanı sıra, turizm sektörü, şans oyunları gibi alanlar da revizyondan geçebilir. Özellikle konserler ve festivaller ülkemizin dört bir yanında yaygınlaşırken, 2000’li yılların başında olduğu gibi, uluslararası konserlerin ülkemizde özellikle stadyumlarda sıkça yapılacağını göreceğiz.

Gökyüzünün gafleti kime? 1948 yıl döngüsüne dikkat!

1948 doğumlu Kemal Kılıçdaroğlu bu ay çok da farklı bir karaktere bürünecek. Güneş’inin ekim ayında aktif olması, Neptün ile ilişki; CHP ile iş birliğinin değişebileceğini, yolların ayrılabileceğini vurguluyor. Mars Oğlak Retro’su ise son dakika gelişmesiyle tablonun durumunu yansıtabilir. 1948 doğumluları hedef alan semadaki akış Devlet Bahçeli’yi de gündeme getirecek. Gökyüzü 1948 yılı doğumluları gündeme taşırken, geçen yıl satılan 1948 kuruluşlu Doğan Medya Grubu’nu unutmayacak. Yarım kalan hesaplar ortaya dökülürken, Aydın Doğan’ın 56 yıllık emeğini neden sonlandırdığını ifade edecek.

Siyasi revizyonlar!

1948 kuruluşlu İsrail’i de gökyüzü es geçmeyecek. Jüpiter Oğlak döngüsünde kurulan İsrail, 2019 yılında Jüpiter’in Oğlak burcuna geçmeye hazırlanışının ilk duyurusunu yapacak. Belki de ilk defa İsrail hükümetinin içindeki karışıklığı fark edeceğiz.

Ay biter, gün döner ama devran hızla devam eder.

1948’liler gündemden hiç düşmeyecek. 12 Kasım 1948 doğumlu İran Devlet Başkanı Hasan Ruhani, yeni dünya düzenine ve ekonomi savaşına büyük bir çıkarma yapabilir.

28 Eylül’de Yeniay toprak burcunda can bulurken, Türkiye’nin önemli ailelerinin özel ilişkilerini de konuşabiliriz. Öyle ki daha önce ima edilmiş, fakat medyaya yansımamış çarpık ilişkileri ve kimlerin neleri göze aldığını gösterecek.

Para ve ekonomi!

Satürn Retro’sundan çıkar çıkmaz, Plüton’un düz seyrine doğru eğilen gökyüzü, tüm konular tek başlıkta toplayacak: Para. Özellikle dünya para diye söylenirken, Türkiye’nin üretiminin artmaya başladığını görebiliriz. Büyük sanayi devleri de bu ay itibari ile yabancı ortaklıklara göz kırpabilir.

Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır.

26.09.2019

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…