Yükleniyor . . .

EKİM AYINDA NELER OLUYOR?

2017 EKİM AYINDA NELER OLUYOR?

Türkiye, geçmişini tamamen arkasında bırakıyor!

Ekim ayı, Türkiye’nin cesur ve kararlı adımlar attığını tüm dünyaya gösteriyor. Yeni bir dönemin temsilcisi olan 2017 Ekim ayı, bu ülke için çok şeyi değiştirip, dönüştürecektir. Büyük resmi görmek bu dönem daha kolay olacak. 2018 için hazırlık yapan gökyüzü kendi seyrine doğru yol alırken, bazı ülkelerin kaderlerini de bu dönem belirliyor. Değişimin kaçınılmaz olduğu bu ay ile birlikte gözlem yapmak, hemfikir olmak, tartışmak uzun soluklu muhakemeleri vurgulayacaktır.

Neden Ekim ayında Türkiye ön planda?

Öncü etkide yer alan şans ve bolluk gezegeni Jüpiter, seyrini gök kubbede değiştiriyor. Artık Jüpiter, yaklaşık bir yıl boyunca Akrep burcunda hareketini sürdürecek. Türkiye’nin natal haritasına destek atan Jüpiter, gözle görülür etkiler bırakacak. Tam desteğini 2018 yılında gösterecek olan Jüpiter, Güneş ve Venüs ile de iletişim kuruyor olacak.  Yönetmek, yönetilmek, sistem ve düzen gibi konuları merkezimize çekecektir.

Bu yüzden ülke liderlerinin ülke içerisinde ve uluslararası alanda çok daha başarılı olacağı bir dönem başlıyor olabilir.  Bu siyasi arenanın ahengi aynı zamanda ticareti ve borsayı da yakından ilgilendirebilir. Türkiye’nin ticaret piyasası önümüzdeki bir yıl boyunca daha da canlanacaktır.  Ancak borsa meraklılarına bir uyarım olacak; ekim ayının ilk yarısında büyük risklere girmekten çekinin.

Gök kubbenin planları!

Eğitim, hukuk, yasalar, ahlaki kurallar, sosyal statü, ekonomik anlamda genişlemeler Jüpiter’e bağlı olarak fırsatlara dönüşebilir. Son 2,5 yıldır yaratıcılık konusunda sorun yaşayan birçok kurumun da özellikle Jüpiter’in Akrep burcuna geçişiyle beraber mevcut durumlarında değişikliğe gidebileceğini ve yaratıcılık adına yaşanan körelmenin tersine döneceğini işaret ediyor bu önemli transitleri.

Gençler için yeni bir dönem başlıyor!

2018’in izini bu günlerde yakalamak mümkün olacak. Diğer toplumu ilgilendiren konu ise eğitim olacak. Bu konuyu 2017 Büyük Hesaplaşma Başlıyor kitabımın Ekim ayı bölümünde uzun uzun yer vermiştim. Şimdi benzer konuları gündeme taşıyan bir süreci takip ediyor olacağız. Sosyal düzenlemeler, eğitim sistemindeki önemli değişim her hanenin konusu olacak. Eğitimle birlikte sanata, spora, kültüre yapılan yatırımların artacağını da yine bu dönemler fark ediyor olacağız. 

Sanata ve sanatçıya verilen önem…

Ülkemizi yakından ilgilendiren Jüpiter’in konumu ateş etkisinde yerini alıyor. Ekim ayıyla birlikte sanata, kültüre, sanatçıya verilen önem ve yatırım gelişiyor. Özellikle sahne sanatları, müzik ve yine yaratıcılığın ön planda olduğu alanlara ciddi yatırımlar yapılacak. Uluslararası alanda başarıları olan Türkiye’den ses sanatçıları, oyuncular ya da sporcular önemli başarılar elde edecek. Ayrıca Türkiye 3 yıldır katılmadığı Eurovision şarkı yarışmasına bu yıl katılacağını kitabımda yer vermiştim.

İnançları, felsefeyi temsil eden Jüpiter’in Akrep burcundaki döngüsü Türkiye’de baskın olan inanç ve din alt yapılı temelleri daha da güçlendiriyor. Türkiye’nin ülke olarak duruşunda ve kendini ifade etmesinde din vurgusu bu döngüde daha çok ön plana çıkabilir. Bu anlamda yeni ibadet alanları inşa edilirken, tarihi alanlarda restorasyon çalışmaları da gündeme gelebilir. Örneğin; Ayasofya Camii turistik işlevinin yanı sıra ibadete açılabilir. Din eğitimdeki yaygınlaştırma planı adına çalışmalar söz konusu olabilir.

Merkür Türkiye’ye güç kazandırıyor…

Ekim ayı aslında Türkiye için yılın en hareketli aylarından biri olacak. Ülkenin kendi içinde yapılanmaya gittiğini alanlarda yeni iş birlikleri, ortaklıklar ve anlaşmalar söz konusu olabilir.  Merkür’ün en kazandırıcı hareketi ise Türkiye’nin natal haritasıyla ilişki kurması ve uluslararası camiada güç kazanması olacak. Büyük şehirlerdeki yapılanmalarda kentsel dönüşüm, iletişim ve haberleşmeye ilişkin yeni bina projeleri ve restorasyon gibi inşaat alanıyla ilgili artışlar görülebilir. Ekim ayının gündeminde yollar, toplu taşımada raylı ve elektrik sistemlerinin yapımı artabilir.

Dünya siyaset gündeminde ise; 14 Mayıs 1948 kuruluşlu İsrail geniş yer tutabilir. “Vaat edilmiş topraklar” başlığı altında, İsrail dikkatleri üzerine toplayabilir. İsrail’ in natal haritasıyla İngiltere’nin natal haritasındaki etkiler, 2017 yılının ekim ayında iletişimlerinin yüksek olacağını vurguluyor. Bu durum da farklı iş birlikleriyle dünyada konuşulacaklarını işaret ediyor. Ekim ayında en çok konuşulacak, bu konuları gölgede bırakabilecek diğer bir konu ise 7 Ekim 1954 doğumlu Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’e yönelik bir suikast teşebbüsü ya da benzeri bir konuyla gündeme gelebileceğini vurguluyor.

( 2017 Büyük Hesaplaşma Başlıyor Ekim ayı temasında bu yazımda yer alan birçok başlığı ve dikkat çeken konuları görmeniz mümkün.)

Zeynep Turan

22-09-2017

Yazının Tüm Hakkın Saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...