Yükleniyor . . .

EKİM AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR (2019)

2019 EKİM AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR

Ekim ayının kişisel gündemine hazır mısınız? Geçmişin hesaplarını önümüze bir bir getirecek olan bu ay savunmanızı hazırlayın diyor. İsterseniz gelin önce bu ayın gezegen seyrine biz göz atalım.

 • 3 Ekim’de su burcu Akrep’e geçecek olan Merkür, ayın son gününde geri hareketine başlayacak. Sizlere temmuz ayındaki gerileme sürecinde yaşadıklarınızı bir hatırlayın derim. 
 • 4 Ekim-19 Kasım tarihleri arasında mücadele gezegeni Mars, hava grubu olan Terazi burcunda hareket edecek ve adalet kavramını her yerde arayacağız.
 • 8 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında aşk gezegeni Venüs, kalplere hırçınlık vermek için Akrep burcuna geçecek. Herkes sevdiğini abluka altına alırken aşka rahat yok mu diyeceğiz.
 • 13 Ekim’de ateş burcu Koç’ta günün son saatlerinde bir Dolunay yaşayacağız.
 • 28 Ekim’de su burcu Akrep’te sabah saatlerinde Yeniay hepimizi güne hazırlayacak.

Yukarıda belirttiğim gezegen hareketleri sanırım ekim ayı ile ilgili bir fikrinizin oluşmasına yardımcı oldu. Şimdi ise neler yaşayacağımızı ve yaşadıklarımız karşısında neler yapmamız gerektiğinden bahsedeceğim.

Öncelikle hayatımızda sorun olarak gördüğümüz alanlardan asla uzaklaşmıyor ve sorunlarımızı çözmek için kolları sıvıyoruz. Çünkü gökyüzünün pek de şakası yok. Hatırlıyorsanız 2019 yılının haziran ve temmuz ayları tutulmaların ve Merkür’ün geri hareketinin etkisiyle hepimizi sıkıştırmış ve başımıza olmayacak işler açmıştı. Ekim ayı böyle bir ay olmayacak ancak sorunları görmezden gelenleri bir bir hayattan eleyecek. Daha büyük sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız hiçbir konu için ‘yarın hallederim’ demeyin. Varsa imkânınız günü gününe ilgilenin.

Hepimizin şansla çok büyük derdi var! Şans bana gülmedi, şanssızım, şans bende ne arar demekten vazgeçin. Çünkü ekim ayı kendi şansınızı yaratın diyor. Çabalamadan, çalışmadan, emek vermeden şans bekleyenler için zor günler başlıyor. Hem de yalnızca ekim ayı için geçerli değil bu söylediklerim. 2019 yılının son gününe kadar…

Emin olunmayan aşklara evet deme sezonu açıldı. Bu ay kim kime göz kırparsa aşk olarak adlandırılabilir. Ancak ayın sonundaki Merkür gerilemesi aşk olup olmadığını göstermeye de çok niyetli. Eğer böyle bir ilginin içinde kalırsanız duygularınızın yanına mantığınızı da eklemeyi unutmayın. O size doğru olanı mutlaka söyleyecektir.

Kalbinizden ne geçirdiğinize her zaman dikkat edin ancak bu ay biraz daha fazla dikkat edin! Ekim ayı herkesin karmasını, büyük lafını, kötü düşüncesini önüne getirmeye kararlı. Tabii güzel düşünen de güzeli bulacak, hiç şüpheniz olmasın.

1984-1998 yılları arasında doğanlar;

Kariyerinize dair doğru adımlar attığınızdan emin olun. Fevri hareketlerin artacağı bu ay bir anlık öfke büyük zararlara sebep olabilir. Özellikle 1984-1998 yılları arasında doğanlar buradan size sesleniyorum. İstediğiniz gibi gelişmeyen olaylar karşısında yüksek tepkiler vermeyin.

1974-1984 yılları arasında doğanlar;

1970-1984 yılları arasında doğanlar ve evli olanlar, eşinizin üzerine bu ay fazlasıyla gidebilirsiniz. Hatta hiç kıskanç biri olmasanız dahi deyim yerindeyse rutubetten nem kaparak anlamsız sorgulamalara girebilirsiniz.

1984-1989 yılları arasında doğanlar;

1984-1989 yılları arasında doğanlar uzun süreli bir ilişki içindeyseniz ve artık ciddi konuların konuşulma zamanı geldiğini düşünüyorsanız, doğru kişiyle mi beraberim, bu birlikteliği evliliğe taşımak istiyor muyum, birlikte olduğum kişiye güveniyor muyum gibi sorgulamalar içine girebilirsiniz. Aman dikkat! Pire için yorgan yakmaya çok yakın olacaksınız.

1960-1969 yılları arasında doğanlar;

1960-1969 yılları arasında doğanlar ve kendi işini yapanlar ekim ayının günleri sizin için akıyor. İşinize dair radikal kararlar almaya karar verebilirsiniz. Ancak bu ayın sonunda iletişim gezegeninin geri hareket etmeye başlayacağını size tekrar hatırlatmalıyım. Doğru bir karar almış olsanız da eğer natal haritanızda Merkür gerilemesi yok ise işleriniz biraz karışabilir. Bilginize…

Bu ay sonbaharın hüznünden nasibimizi alıyoruz.

Sonbaharın 23 Eylül itibariyle başlamış olsa da hüznünü henüz yansıtmamıştı. Ancak artık biraz hüzün zamanı diyor. Yaz aylarında bıraktığımız tutulmaların ardından ağustos ve eylül ayları nispeten biraz daha sakin geçmişti. Ancak şimdi ekim ayı takılan maskeleri düşürme zamanı diyor. Sakın bu durumu intikam gibi düşünmeyin. Aksine seyirci olma zamanı… Ben demiyorum gök kubbe diyor tüm bunları! İnsanlığa dair bakın daha neler diyor neler…

 • Gerçeklikten uzak düşünceleri olanlara kendinize gelin diyor.
 • Sevilmediğini hissettiğin bir evlilikten, ilişkiden uzaklaş diyor.
 • Planlarından vazgeçme diyor.
 • Bağımlılıklarından kurtulmak için çabala diyor.

Yani ekim ayı kısacası kendine yatırım yap, seni senden başkası düşünmez diyor. İsteklerinizi bir başkasının emrine amade ettiyseniz artık verilen yetkileri geri almaya hazırlanın. Evet, hayatımızda bazı durumları düzeltmek maalesef mümkün değil. Bu nokta da benim de size vereceğim yegâne tavsiye ileriye bakmanız olacak. Kendi gücünüzün farkına varmanız ve ne yaşandıysa yaşandı diyebilmeniz.

Sizi yoran, üzen, kıran, yıkan, kül eden herkese son çıkışı gösterme zamanı…

Hayatınızı sorgulayın. Hayatı sorgularken beklentilerinizi de güncelleyin. Kendi gücünüzün, ne kadar muhteşem bir insan olduğunuzun farkına varın. Sandığınız kadar güçsüz olmadığınızı kendinize hatırlatın, sizi yıkmaya kimin gücü yetebilir ki! Yaşam basit, onu zorlaştıran, zorlaştıracak olan insanları hayatınıza alan sizsiniz. Kendinize bunu yapmayın!

Sorumluluk aldınız, düşünceli davrandınız, empati yaptınız, karşınızdaki kişinin sizi anlaması için zaman tanıdınız. Ne mi oldu? ‘ O ‘ seçimini yaptı. Şimdi şükredin ve bu deneyiminizden bir ders çıkarın, kazandıklarınızla yolunuza devam edin. Mutluluğun yüce bir yanının olmadığını fark edin ve hayatta asıl önemli olanın mutsuz olmamak olduğunu görün.

Ekim ayını nasıl değerlendirebilirsiniz?

 • Azim kelimesini kendinize anahtar kelime olarak belirleyin.
 • Hislerinizin yanından mantığınızı eksik etmeyin.
 • Emin olmadığınız kişilerden uzak durun.
 • Bağlılık kelimesinin abartısından kurtulun.
 • Kimse için kendinizden ödün vermeyin.
 • Haklı olmaya değil, doğru olmaya çalışın.

Hayata karşı niyetini doğru ve dürüst tutan herkes er ya da geç mutlaka kazanır. Eğer kazananlardan olmak istiyorsanız yalnızca kendi hayatınızla ilgilenin. Görün bakın o zaman 2019 yılı ne kadar da keyifli geçip gidecek hayatınızdan.

Eylül toparlandı gitti işte,

Ekim filan da gider bu gidişle…

- Turgut Uyar

Astrolog Zeynep Turan

25.09.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...