Yükleniyor . . .

DONALD TRUMP

DONALD TRUMP

4 Haziran 1946 New York doğumlu, doğum belgesine göre saat 10:54’te dünyaya gelen Donald Trump’ın haritasında öne çıkanlar:

Gerçekten süper gücü yönetebilecek mi?  ABD’ye ne katacak merak ediyor olmalısınız. Bende sizin gibi gökyüzünün Trump için neler söylediğini merak ettim.

Hepimizin parmak izi kadar özel doğum haritaları olduğunu belirtmek isterim. Astroloji, dünyaya geldiğimiz gökyüzündeki gezegen hareketleri ile hayatımızı çözümleyebileceğimizi işaret ediyor.  Kişilerin karakterlerini anlatan natal haritalar, akan zaman diliminin de bir mesajı olduğunu ve herkes için farklı tecrübeleri barındırdığını vurguluyor. Bu demektir ki eğer haritalar doğru izlenirse, hayatlara dair sırlara, bilinmeyenlere doğru yorumlarla ulaşılabilir. Yani bulmacayı çözen geleceğini yönetir.

Egosu ben diyeni ezer!

Haritasında Mars ile yükseleni kavuşum yapıyor. Düşüncelerini beden dili ve mimikleriyle de ifade etmek konusunda başarılı olmasının açıklamasını, dünyaya bu kavuşum gerçekleşirken gelmiş olması. Bu durum da onun başka sektörlerde bile mimikleri yüzünden kara mizah konusu olacağını işaret ediyor. Mars’ın yükseleni ile olan birlikteliği güçlü, cesur ve özgür kişiliğine de vurgu yaparken, sahip olduğu gücü bulunduğu her ortamda göstermek isteyen bir tarafını da ortaya koyuyor.  Yani egosu hep öne çıkacak! Eleştiri ve rekabetin olduğu ortamda çabuk kızışan bir egoya sahip. Gökkube, böylesine atılgan ve iddialı bir harita için politikacı olmaktan daha uygun bir meslek olamazdı, diyor.

Trump, Amerika’nın tabularını yıkmaya devam edecek!

Doğum haritasının Donald Trump’a dair vurguladığı bir diğer karakteristik özellik ise net bir kişiliği olması. Her zaman net bir duruş sergilemeye özen gösteren biri olduğu kadar, saygınlığa da oldukça önem gösteriyor. Onu herkes, eleştirilere rağmen duruşundan ve fikirlerinden ödün vermemesiyle tanıyor. Ayrıca haritası başarı arzusu kadar güçlü bir çalışma ahlakına da sahip olduğunu vurguluyor. Fakat kendi kadar güçlü olmayan insanlara karşı saygı duyma ve empati kurma konusunda pek başarılı olmaması da haritasının vurguladığı diğer özelliklerinden. Yani bencil! Aslında Trump, Amerika kurulduğundan bu yana tarihindeki en büyük meselelerinden biri olan ırkçılıkla ilgili tarafını belli etmesiyle de her zaman kendi bildiğini okuyan bir karakter imajı çiziyor. Bu da Satürn’ün Yay burcunda ki en sert hamleleri yaparken yani ırk, din, mülteci sorunları, açlık, yoksulluk gibi ağır yılların ardından ekonomik sınavlara tabi olduğu dönemlerde birde üstüne kapitalist sitemin trend yıllarında seçim sonuçlarını kazanması birçok kişiyi ikileme düşürdü.

 İnsanlar savaştan mı besleniyor!

Dünyada hâkim gibi görünen bir ülkenin böyle bir lidere gerçekten ihtiyacımı vardı sorusu akılara binlerce soruyu getirirken, gökyüzünde işler çok daha ateşli ilerliyordu. Ateş burçlarının yönetimi ele aldığı dönemlerde seçilmiş olması ABD natal haritası ile uyuştuğunu gösterirken, bu birçok merak edilen konuyu da açıklığa kavuşturacak.

Ne zaman?

2017 mart ayından itibaren ABD, 2001’den bu yana karışık oynadığı oyunun bir adım bile ileri gitmediğini düşünenlerin ekmeğine yağ sürerken, birilerinin bu dağınıklığı dünyanın gözünün önünden toplaması gerekiyordu! Doğru adam bulunmuştu ve anketleri yanıltıp dünyaya büyük bir şok etkisi yaratarak işe başlayacaklardı.

Halk, samimiyeti seviyor! Trump’ı başkan yapan da saklayacak bir geçmişi olmaması.

Haritasındaki Güneş-Mars 60’lığı, nüktedar tarafına ve her daim dinamik duruşuna vurgu yapıyor. Seçim sonuçlarına yönelik yorumlarda Donald Trump’ın kazanmasının en büyük sebeplerinden biri de her daim kendi gibi ve samimi olduğu söyleniyor. Güneş-Mars 60’lığı da Trump’ın tam da bu tarafına vurgu yapıyor. Kendi gibi olması…  Fakat haritasındaki Mars yükselen birlikteliği zaman zaman ilişkilerindeki samimiyetinden çok sivri dili ve rekabetçi tarafıyla ön plana çıkan bir Trump’ı karşımıza çıkıyor.

Meydan okumak ruhunda var!

Haritasındaki en önemli transitlerden biri Güneş ve Ay karşıtlığı. Güneş ve Ay’ın birbirine aykırı doğası ve aslında birbiriyle olan rekabeti, Trump’ın haritasında tam anlamıyla yer alırken bu sert söylemlerin, rekabetten böylesine beslenen bu karaktere desteğin Ay-Güneş karşıtlığından geldiğini anlıyoruz. Haritasında Ay ve Güneş birbirine meydan okurken, Trump nasıl birilerine meydan okumasın? Bu yüzden özellikle Dolunay zamanlarında Trump’ın söylemlerinin daha çok konuşulduğuna tanıklık edebiliriz.

Trump, Amerika’yı yeniden keşfedecek!

Donald Trump’ın kendisine ve söylediklerine neden bu kadar şaşırıyoruz? Haritasındaki Güneş-Uranüs kavuşumu aykırılıklarıyla hayatının her döneminde insanları şaşırttığını gösteriyor. Bu kavuşum ayrıca onun vizyon sahibi ve yenilikçi biri olduğunu da gösteriyor. Amerika’da yıllardır süregelen belirli konulardaki düzen ve gelenekler Trump ile yeniden yapılanmaya gidebilir. (Her ne kadar duvar örme planı iyi bir fikir olmasa da)

Özgürlüklerin ülkesi Amerika, Trump ile daha da özgürleşecek!

Jüpiter-Uranüs 120’liği ise Trump’ın, geleneklerden hiç hoşlanmayan, yenilikçi ruhuna vurgu yapıyor. Yaptırımlara ve kısıtlamalara maruz kalmadan herkesin başarmak adına bir şansı olması gerektiğine inanıyor. Politik ve toplumsal standartları göz önünde bulundurmaksınız, sahip olduğu değerleri bu denli özgürce paylaşmasını da bu transit açıklıyor. Gördüğünüz gibi aslında Trump’ın çizdiği sert imajın arkasında liberal, toleranslı ve yenilikçi değerlere sahip bir adam yatıyor. Artık işlevini yitirmiş yaptırımların, değerlerin, yasaların hepsini elden geçirirken göreceğiz Trump’ı.

Özel hayatı ile de kendinden bahsettirecek!

Haritasındaki Venüs-Satürn kavuşumu Trump’ın anlattığım özelliklerini değil de sert adam portesi çizdiğini açıklayan bir transit. Venüs ve Satürn bir araya geldiğinde harita sahibinin hayatında boşanma ve ayrılık, ilişkilerde hayal kırıklığı ve maddi sıkıntıları gündeme getirir.

Trump’ın sözleri moda olacak!

Günümüz yüzyılında halka hitap etmek iyi ya da kötü kendinden bahsettirmek, liderliğe oynayan politikacıların altın kuralı. Bu oyunun kuralına en iyi ayak uyduran tabi ki 10.evinde Güneş burcu İkizler olan Donald Trump oldu! Aynı zamanda haritasında Uranüs’ün de 10.evde olması sosyal medyada da onu en çok konuşulan isim yaptı. 21. yüzyılın en önemli kuralı; bahsedilmek. Sosyal medyada nefret eden ya da savunan herkes Trump’ı konuştu. Güneş ve Uranüs’ün birbiriyle olan iyi iletişimi ise Trump’ın sözlerinin daha çok meşhur olacağının işaretçisi.

Her konuşması bir şov, kameraları seviyor! Yükseleni Aslan…

Saçları bile uzun bir süre medyanın ve halkın gündeminden düşmedi. Yükseleni Aslan olan bireyler, genellikle tıpkı Aslan yelesini andıran saçlara sahiptir. Güneş tarafından yönetilen Aslan yükselenli Trump, Güneş’in tasvir edildiği renklerden biri olan turuncu renkli saçlara da sahip olmasıyla yükselenin fiziksel özelliklerini de yansıtıyor. Tıpkı bir Aslan gibi esip gürlemeye hazır oluşu da yükselen burcunun yansımalarından. Aslan, şov ve sahne sanatlarını temsil eden bir burçtur. Donald Trump’ın daha önce birkaç filmde kamera karşısına geçtiği gibi Amerikan şovlarına da sıklıkla konuk olmuştur.  Bu durum 2017 yılında ki tutulmaların desteği benzer kareler yaşanacağını işret ediyor. Öyle ki 2017 yılındaki Güneş tutulması ABD’nin yükseleninde misafir olan Satürn ile iletişim kuracak. Bu durum da Trump bir şeyleri yaparken dünyanın gözünü diktiği kıtada  işlerin pek yolunda gitmeyeceğini görecek. Bizi ilgilendiren günleri ise çok uzak değil bile diyebilirim. Orta Doğu’ya bakışı 2016 yılının son günlerinde belli olurken, kararları ve girişimleri ile ABD-Türkiye ilişkileri başka bir boyuta bile gelebilir.

Burada size büyük laflar etmek istemezdim ama Türkiye’nin natal haritası ve Trump’ın haritası sıkıntılı süreçleri de temsil ediyor.  Bizi anlamadan üzebileceğini işaret ederken, 2017 yılının haziran ayında üstümüzden büyük konuşmalar yapabileceğini vurguluyor.

Apansız konuşmalar, girişimcilik, uluslararası bağlantılar…

Ay burcu Yay!

Duyguları yöneten Ay, Donald Trump’ın haritasında ateş grubunun değişken burcu atılgan nitelikleri ve uluslararası bağlantıları temsil eden Yay burcunda konumlanmış. Trump’ın Amerikan başkanı olmasında Ay burcunun da destek verdiğini görüyoruz aslında. Dünya’nın merkezi olarak görülen Amerika gibi bağlantıları geniş ve güçlü bir ülkeyi yönetmek girişimci, dış ilişkileri iyi yönetecek bir lideri hak ediyor.  Ay’ın Yay burcunda olması bireyde çabuk öfkelenme, öfkelendiğinde kontrolsüz çıkışlar ve acımasız eleştirilerde bulunma gibi bir özellik verir. Donald Trump’ın Twitter hesabı üzerinden paylaştığı tweetleri mutlaka görmüşsünüzdür. Özellikle rekabet duygusunu tetikleyen insanlara karşı acımasız yorumlarını yapmaktan hiç çekinmiyor.  Tabi bu çıkarım üzerinde çok konuşulacak sahnelerinde yaşanacağını, ABD’nin bugüne kadar bu kadar tuhaf çıkışları olan bir başkanla yollarının kesişmediğini işaret ediyor.   Uluslararası ilişkilerde özelikle Meksika, Brezilya, Arjantin ve Afrika gibi ülkelerle yeni düzenlemelere gideceğini vurguluyor.

Sahne ışıkları onu hiç terk etmeyecek!

Hiç sevmeyin ya da destekleyin; sahne ışıkları onu asla terk etmeyecek. Günümüz şartlarına uygun olarak televizyon dünyasını, sosyal medyayı ve popülerliği temsil eden Uranüs, Trump’ın haritasında liderliği, toplum içerisindeki konumu ve ödülleri temsil eden 10. evinde. Tam da kazanmaktan başka bir seçenek düşünmeyen birinin haritasında olacağı gibi… 10.ev ataerki ve onun kurallarını temsil eder. Trump’ın kadınlara yönelik ayrımcı söylemlerini, ayrıca 20. yy’da siyahilere yönelik faşist yaklaşım içerisinde bulunan günlerine geri dönme idealini de bu 10. ev vurgusu yeterince açıklıyor.  Unutmayın ABD başkanları içinde orduda çalışmamış ya da kamuda hiç görev almamış biri olarak aslında ABD   yeni dünya düzeninde son yıllarda adapte olup ekonomisini toparlayamayan yapısına ticari zekâsı ile yön vereceğini de gösteriyor.  Tüccar adam ülkesini zarara uğratmayacak olsa da aykırı bir politika izleyeceğinden hiç kuşkunuz olmasın. Kaldı ki ABD natal haritasında Satürn asc de hareket ederken gelen bir başkanın tüm zıtlıkları yapacağını gösteriyor. Tıpkı 29 yıl önceki gibi! Belki de ABD başkanını öyle sahnelerin içinde göreceğiz ki 2017 yılında bir Hollywood yıldızının cenazesinde davranışlarıyla sosyalistlerin dikkatini çekerken, birçok ülkenin de ipini çekecek. Önümüzdeki gelecek 3 yıl içinde ABD’yi batan bir gemiye mi çevirecek yoksa batan gemiyi mi devraldığını itiraf edecek göreceğiz. Bilinen bir gerçek var ki gökyüzü hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını bize 8 Kasım da gerçekleşen seçimlerde göstermişti.

Hillary ve Trump arasındaki rekabeti kızıştıran Mars ve Plüton!

İki adayın da haritasında ortak olan detay; Mars ve Plüton liderliği temsil eden Aslan burcunda! Rekabetin neden bu kadar kızıştığını şimdi iyi anlıyoruz. Eğer doğru kullanılırsa çok büyük bir ülkeyi dahi yönetme gücü verebilir bu iki gezegenin yerleşimi. Fakat kontrol elden kaçtı mı narsist duygular sonucu büyük kayıplara yol açabilir. Mars’ın Aslan burcundaki konumu evlilikleri de zorlar. Trump’ın üçüncü kez evlilik yaptığını ve üç eşinin de alımlı ve gösterişli olduğunu düşünürsek, Donald Trump’ın seçimlerinin birçok kez Mars tarafından yönlendirildiğini görebiliriz.

Büyük Amerikan Duvarı: Güven Arayışı!

Merkür, Venüs ve Satürn’ü ev ve güven ilişkisini temsil eden Yengeç burcunda konumlanmış olması, Trump’ın farklı etnik kökenli ve dini inançlara sahip insanları uzak tutmak adına inşa etmek istemesinin de sebebini açıklıyor. Ama 2017 yılının ikinci yarısında Güneş’i ile iletişim kuracak Plüton ve yanı sıra Dolunay hem sağlığını etkileyecek hemde Vatikan’ı kızdıracak.  Trump’ın , ABD’nin ılımlı görünen ilk zenci başkanından sonra yapacakları dünyanın dikkatini çekecek.  Aslında 2017 yılının ikinci yarısında onu bir piyon gibi kullanmak istediklerini fark edip kendi kişisel görüşleri yüzünden ABD’yi kutuplaşmaya kadar sürükleyeceğinden hiç şüpheniz olmasın.  Büyülü dünyayı pazarlayan ABD rüyası Trump’ın çıkışları ile büyük bir koaso düşeceği konusunda hiç şüpheniz olmasın.

Astorolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

07.12.2016

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...