Yükleniyor . . .

DOLUNAY YENGEÇ BURCUNDA (2018)

DOLUNAY YENGEÇ BURCUNDA (2018)

Koca yılı bitirdik. Ve yılın son Dolunay’ı geldi çattı. 2018’i yorumladığım ‘Dünya Değişiyor’ kitabımın aralık ayı temasına bu yazımda sık sık referans verdim. Şu sıralar yaşadıklarımızı hesaba katarsak aslında bu yazının size hiç de yabancı gelmediğini göreceksiniz. ‘Dünya Değişiyor’ demiştik şimdi ‘Kader Yeniden Yazılıyor’ dememizin tam zamanı. Oğlak burcunun ilk dakikalarında Dolunay Yengeç burcunda meydana geliyor. Bizleri de yakından ilgilendiriyor. Güneş Oğlak burcuna yerleşirken aynı zamanda Ay’ın Yengeç burcunda Dolunay’ı meydana getirmesi ilginç olacak. Arafta bir kombinasyon yaratacağını vurguluyor gökyüzü. Türkiye’nin Natal haritasında ise oldukça etkili olacağını işaret ediyor.

Bugünlerde kendinizi sebepsiz yere huzursuz veya garip bir şeklide coşkulu, hiperaktif hissediyorsanız tuhafınıza gitmesin. Çünkü mevsim değişirken geceler uzuyor, gündüzler kısalıyor.  Ay da boş durmuyor, çok daha hızlı hareket etmeye başladı. Yılın son Dolunay’ı 22 Aralık gecesi Yengeç burcunda gerçekleşirken bir yandan Ay hızlıca Aslan burcuna yerleşecek.  Öyle garip bir hafta olacak ki ancak bunu yaşayarak yorumlayabilirsiniz. Ay adeta Dolunay’ın ardından koşmaya başlayacak ve her gün başka bir burca yerleşecek. Dolayısıyla acıyı ve sevinci hızlı tüketeceğiz. 

Ne zaman gerçekleşiyor?

22 Aralık akşam saatlerinde semada meydana geliyor.

Hangi konular gündemde olacak?

Dolunay’ın öne çıkaracağı konular arasında; çocuklar, yaşlılar ve kadınlar olacak.  Sorun çıkaracağı yerler ise; su konulu her şey ve sağlık. Yardım edeceği yerler ise; barışmalar, helalleşmeler, jestler ve evlilikler. Dolunay hiç beklenmedik konuları da geliştirecek; okyanuslar, adalar, aile mahkemeleri, hayvan hakları, yeni akımlar, protestolar, boşanmalar, ayrılıklar ve ani kazalar.

Neden Türkiye ön planda?

Çünkü yükselen burcunda meydana geliyor. Tüm dünyanın aralık ayının bugünlerinde ülkemizi konuşacağını işaret ediyor. Kontak ve iletişim evi dediğimiz konumda etkili olması Avrupa’nın gündeminde olan konulara bir noktadan dâhil olacağımızı işaret ediyor. Avrupa’nın ülkemize dair üslubunun değiştiğine tanıklık edebiliriz.

Ey dünya sen nelere kadirsin!

ABD ve Avrupa

Dünyanın hâkimi gibi davranan büyük patron ABD başkanını köşeye sıkıştıran bir sürece tanıklık edebiliriz. Çünkü Yengeç takımyıldızında meydana gelen Dolunay, bu ülkede yaşanacak gelişmeleri de etkileyeceğini gösterecek. Son dönemlerde yaşanan doğal afetlerin üst üstte yeniden meydana gelebilir. Eyaletleri ve sınırları yakından ilgilendiren gelişmelerin sinyalini verebilir. Ayrıca kadın, çocuk ve mülteci bağlamındaki konularla ilgili sıcak konuların su burcundaki Dolunay ile tetikleneceğini de vurguluyor, gökyüzü.

‘2018 Dünya Değişiyor’ kitabının aralık temasını okuyanlarınız varsa hatırlar; bu bölümde en çok konuşulanların arasında Nato’yu da yazmıştım. Çığ rüzgârının kasıp kavuracağından, İpek Yolu’nun başrole oturacağını da belirtmiştim. Avrupa sokaklarının karışacağını da vurgulamıştı gökyüzü.

Bir Dolunay düşünün dünyaya yakın!

Ve aynı zamanda çıplak gözle görünen her ülkenin gündemini değiştirecek. Bir yandan katma değer katacak, farklılık getireceğini ve enerji vereceğini işaret edecek. 2018 biterken meydana gelen iddialı Dolunay, aslında 2019’un ruhunu da temsil edecek.

Peki, nasıl bir ruh halinde olacak?

Öncü su burcunda gerçekleştiğini bir kez daha hatırlatayım. Aynı zamanda ikili ilişkileri ve evlilikleri yıpratan Venüs’ün pozisyonuna bakmak gerekecek. Güven ve sadakat kalesini yerle yeksan eden bu gezegenin konumu artık rahat bir nefes aldırıyor. Aşk ve zarafet gezegeni su burcunda süzülürken Dolunay’a destek çıktığını gösterecek. Mücadele gezegeni Mars’ın da su burcunda saf tutması gökyüzünün bir yandan su elementinin hâkimiyetinde yer alacağını vurgulayacak. Ancak şunu da eklemeliyim; bu kadar gezegen su elementi üzerinden hareket ederken, bu bağlamdaki konulara da dikkat kesilmemiz gerektiğine işaret ediyor.

Bunlar neler mi?

Yağmur suları, sel baskınları, boru hatları, tadilat gerektiren her konu, özellikle muslukları açık bırakmayın, su kesintileri keyfinizi kaçırabilir, yağmura yakalanmanız an meselesi olabilir. Ve duygular iniş çıkışlar sıklaşabilir, bağımlılıklarımız ve tutkularımız kontrol dışına çıkabilir.

Bedeninize bu süreçte iyi bakın; böbrekler, ödem, idrar yolu, şeker, tansiyon ve baş ağrısı gibi rahatsızlıkları gündeme yerleştirebilir.

Üç köşeyi tutmuş gezegenler…

Ruhsal iniş çıkışların sebebini yaratan aşk ve mücadele gezegeni Dolunay ile bir girdap oluşturuyor. Yüksek dozda tartışmalar, sebepsiz gibi görünen çıkışların da açıkçası rengini gösteriyor. 40 gündür gündüz gece demeden birileri ile tartışanınız varsa; ‘neden bu kadar meseleleri büyüttüm’ demeniz de an meselesi. Anlam vermediğimiz öfkemizle yüzleşeceğiz.

Toplumsal hareketler ise aslında Avrupa’nın henüz tüm bu karışıklığın başında olduğunu gösteriyor. ‘Dünya Değişiyor’ aralık ayı’nın temasında bu konulara vurgu yaparken Dolunay bize aslında neyin nasıl gelişeceğini de gösteriyordu.

Dolunay’ın derdi ne?

Aslında bizlere mesaj veriyor. 2019’un hiç de sıradan geçmeyeceğini yıl biterken göstermek istiyor. Teknoloji ve sistemleri, paranın yön değiştirmesi, global markaların gidişatının haritasını çizmeye çalışıyor.

Bilimsel ve politik konferansların dili değişirken manşetlerde ilginç başlıklar öne çıkabilir. Tüm bunların sebepsiz olmadığını ve Dolunay’ın bir nevi tetikleyici olduğunu ifade edecek. Dünya artık farklı bir yapıya giriyor.

2019’a tam dokuz gün kala meydana gelen Dolunay; deniz, yanardağ, petrol yatakları gibi konularda yeni kader ve stratejiler oluşturduğunu vurgulayacak.

Ayın yüceldiği fazda Dolunay’ın meydana gelmesi, herkese çok farklı anlamlar kazandıracak. Hava burcunda hareket eden bir gezegen ya da asteroit olmaması havanın sıkışması anlamına gelebilir. Meteor yağmurları ve gökyüzünden ilginç bilgiler bu dönemin konusu olabilir.

Dolunay’ın in’leri

Eski dost ile sevgili olmak.

Yeni sevgiliyi eski arkadaş ortamına sokmak.

Sosyal medya’da gizemli fotoğraflar paylaşmak.

Whatsapp içinde görünür olmamak.

Out’ları

Sosyal medya hesaplarını kapatmak.

Seviyormuş gibi görünmek.

Sevgi kelebeği hallerine girmek.

Herkesi tanırım, çok sosyalim kafasına girmek.

Zeynep Turan

11-12-2018

Yazının tüm hakkı saklıdır.

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...