Yükleniyor . . .

DOLUNAY KOÇ BURCUNDA (2021)

DOLUNAY KOÇ BURCUNDA (2021)

20 Ekim günü saat 16.57'de gökyüzünün şahsına münhasır gündeminde bir Dolunay meydana gelecek. Dolunay, Koç burcunda, 27 derecede gerçekleşecek bu Dolunay'ın önemi büyük. Çünkü Dolunay’ın bu derecede gerçekleşiyor olması, bizleri kozmik puzzle içerisinde yolunu arayan bir seyyah yapacak. 

27 Detayına Dikkat!

27 dereceyle gerçekleşen Dolunay, hislerimizdeki netliği ortaya çıkaracak olsa da muallak içinde kalan manevi kırılmaları da ortaya dökmeye geliyor. Kimse içinde tutmak istemediği bir şeyi bekletmeyecek. Bir anda yapılan konuşmalar, aniden bozulan anlaşmalar, uzun süreli ilişkilerin ceviz kabuğunu doldurmayan sebeplerle bitmesi, mesajlara görüldü yapmak, takipten çıkmak vb. detaylar, kimin ne kadar ileri gidebileceğini bütün çıplaklığıyla gözler önüne serecek. Dolunay’ı yokuş aşağıya doğru freni tutmadan inen bir araç gibi düşünebilirsiniz.

Zodyak’ın İlk Burcundaki Dolunay Nelere “Acaba?” Dedirtecek

 • Ortaklı işlerdeki hisse ayrımlarına
 • Aileyi yakından ilgilendiren hukuki davalara
 • Aniden gelen geri dönüş mesajlarına

Dolunay Hangi Konuları Gündeme Getirecek

Dolunay farklı bir düzende olacağımızı işaret ediyor. Bu düzen hepimizi de yakından ilgilendiriyor. Hayatımızın merkezinde yer alan ilişkilerimiz, hayatımızdaki mücadeleler karşısında edindiğimiz tecrübeler sıkça karşımıza gelecek.

 • Bir dargın bir barışık ilişkileri
 • Takıntıları
 • Yanlış anlaşılmaları
 • Değişen düşünceleri

Başlayacak Döngünün Adı “İlişkilerin Dengesi” Olacak

Dolunay gerçekleşirken, gökyüzüne yalnızca ateş hâkim olmayacak. Her ne kadar Dolunay’a ev sahipliği yapan ilk burç Koç olsa da anın yükseleni de ateş olurken, gökyüzü de boş durmayacak. Koç burcunda gerçekleşen sonbahar ekinoksunun hemen ardından gerçekleşecek olan Ayın 27 derecedeki hali önümüzdeki 6 ayı işaret edecek. Dolunay ilk burçta meydana gelirken, başlatacağı döngünün adı da “ilişkilerin dengesi” olacak. Kendimizi koyduğumuz konumların arasında sıkıştığımız duygusal krizler, kendimizle olan mücadelemiz sırasındaki yorgunluğumuzu da gözler önüne serecek Dolunay. Bugüne kadar fark etmediğiniz özellikleriniz varsa gök kubbe bunları fark etmenizi de sağlayacak. Değişimden ve değişiklikten korkmayacak, üzerine gidemediğiniz korkularınızın üzerine kararlı adımlarla gideceksiniz.

Dolunay Eksiklerimizi Bize Gösterecek

Zodyak’ın ilk burcunda meydana gelecek olan Dolunay eksik kaldığımız noktaları da gözler önüne serecek. Hangi konuda neyi eksik görüyorsak karşımıza o konular daha sık gelmeye başlayacak. Kendi benliğimiz oluşturmamıza yardım edecek olan Ay’ın bu hareketi, kendimizi kısıtladığımız ve yargıladığımız konuların tam orta noktasına çekecek bizleri. Kısacası, ilginç bir Dolunay bizleri bekliyor.

Gökyüzü Sistemi İnce İnce Çalışıyor

Önemli sınavlar bizleri bekliyor. Hayatın her bölümü ile yakından ilgilenirken, 360 derece yaşama tutunmaya çalışırken, tökezlememiz için bizlere yol gösterecek. Eksiklerimizi belirleyip ona göre hareket ettiğimiz takdirde, günün sonunda kazanan bizler olacağız. Çevrenizde muhakkak tökezleyenler veya biten ilişkiler olduğuna tanıklık edeceksiniz. Size tavsiyem karşılaştığınız olaylarda her ne olursa olsun hemen kestirip atmayın. Zihniniz ve kalbinizi vesveseden uzak tutun. Yaftalamalardan mümkün olduğunca kaçın. Çünkü gökyüzü sistemi ince ince çalışıyor. Dolayısıyla içine sizleri de çekebilir. Önlemlerinizi önceden alın.

Zihin ile Dünyanın Akışı Birbiriyle İlintilidir

Zihnimizdeki yansımalar. Kolay kolay çıkmaz aklımızdan. Kimi noktada zararlıdır da. Uç duyguların aslında ne kadar zararlı olduğunu Koç Dolunay’ı bizlere daha iyi anlatacak. Bu tür duyguları ben zaten yönetebiliyorum, etkilenmiyorum diyorsanız şifacı yanınızı fark etmişsiniz demektir. Pisişik taraflarınız çalışmaya başlamıştır. Bu süreçte;

 • Haberci rüyalar görebilirsiniz,
 • Düşünceleriniz karşınıza çıkabilir,
 • Ani kararlar alabilirsiniz.

Zihniniz ile dünyanın gerçek akışının aslında birbiriyle ilintili olduğu günlerden geçeceğiz. Hayatın hangi boyutunda olduğunuz, hangi konumda olduğunuz ve olacağınızı net bir şekilde anlayacaksınız. Çevrenizde yaşanan olumsuz olaylara aldanıp hemen kendinizi üstün görmeyin benden söylemesi.

Kimler Kendini Daha Çok Ön Plana Atacak?

 • Taraf değiştirenler
 • Kendini üstün görenler
 • İkili ilişkilerde strateji yapanlar
 • Kulislerin bir numaralı dedikoducuları

Dolunay En Çok Hangi Burçları Etkileyecek?

 • Yengeç
 • Terazi
 • Oğlak

Kâinatın Dili Var ve Sessizce Çalışıyor

Susmanın en zor olduğu bir Dolunay döngüsünden geçiyoruz. Üstelik Dolunay’a eşlik eden iki malafik gezegenin birbirleriyle 90’lık yapması da ayrı bir tavır sergiletecek. Bu süreçte hiç öngörmediğimiz olaylar, resimler, çeşitli ifşalar ve konuşmalar gündemimize gelebilir. Önümüzdeki 6 ay bizleri çok farklı bir döngü bekliyor. Değişimin kapımızı çalacağı bu günlerde, değişim isteğimizin, hayatın farklı bölümlerinde yer almak istediğimizi daha çok fark edeceğiz.

Koç Dolunayı Burçları Nasıl Etkileyecek?

Koç: Dolunay’a ev sahipliği yapıyorsunuz. Bu süreçte alacağınız kararlar birtakım güzellikleri de beraberinde getirecek. Alım satım konuları sıkça gündeminize taşınabilir. Taşınma ve şehir değişikliği gibi konular için uygun bir dönemdesiniz.

Boğa: Odaklanma konusunda yaşadığınız sorunları geride bırakacaksınız. Özellikle aile içerisinde yaşadığınız sorunlar varsa, çözüm odaklı hareket etmeniz ilişkilerinizin kuvvetlenmesine yardım edecek.

İkizler: Kariyer planlamana yönelik konular karşına gelebilir. Mevcut işinizle ilgili terfi ya da zam haberleri bu döngüde kapınızı çalabilir. Kariyerinizde ilerlemek istiyorsanız alternatiflere de yönelmek isteyebilirsiniz.

Yengeç: Ertelediğiniz konular karşınıza gelebilir. Doğru kararlar verebilmek adına risk almaktan da kaçınmayacaksınız. Sonuçlanmasını beklediğiniz konular hakkında gelen haberler yüzünüzü güldürebilir.

Aslan: Teknolojik aletler Dolunay döngüsünde başınızı ağrıtabilir. Beklemediğiniz anda çıkacak masraflar sizi rahatsız edebilir. İlişkilerinize dair önemli kararlar alabilirsiniz.

Başak: Yaşam alanınızı gündeminize getirecek Dolunay. Dekorasyon konusunda değişiklik ya da tadilat gibi işleriniz varsa bu süreçte aradan çıkarmak isteyebilirsiniz.

Terazi: Dolunay karşıt burcunuzda gerçekleşiyor. Düzen ve tertip konuları Dolunay süresince sıkça sizi meşgul edebilir. Eğitimine devam eden bir Terazi burcuysan, yurt dışı konuları karşınıza gelebilir.

Akrep: Sosyal ilişkileriniz Dolunay ile birlikte daha sık karşınıza gelecek. İçine attığınız konuları bu süreçte dile getirmek isteyeceksiniz. Radikal kararlar gündeminize alabilir ve hayatınıza dokunmak isteyebilirsiniz.

Yay: Çocuklarınızın eğitimi ile ilgili konular karşınıza gelebilir. Çocuklarınızın üzerine daha fazla düşmeniz beklemediğiniz tepkileri beraberinde getirebilir. Bazı konuları akışına bırakmak isteyebilirsiniz.

Oğlak: Yeni başlangıçlar gündeminizde. Temiz bir sayfa açarak ilerleyeceğiniz günler, beklentilerinize yanıt verebilir. Sağlık ile ilgili konular yine Dolunay süresince ilgileneceğiniz konuların arasında kendisine yer bulabilir.

Kova: Çevrenizdeki kişilerin tepkilerini bu süreçte kendinize dert edebilirsiniz. Sizi ilgilendirmeyen konular sıkça gündeminizi meşgul edecek. Ufak detaylar, büyük resmi görmenizi engelleyebilir.  

Balık: Sosyal çevreniz hareketleniyor. Dolunay süresince, yeni insanlar ile tanışarak yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Geleceğe yönelik attığınız adımlar karşısında geri dönüşler alabilir kendinizi daha motive hissedebilirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan

01.10.2021 

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...