Yükleniyor . . .

DOLUNAY İKİZLER BURCUNDA (2018)

Makale 06/01/2022

DOLUNAY İKİZLER BURCUNDA (2018)

İlginç, iddialı ancak etkisi sonradan fark edilen bir Dolunay ile karşı karşıyayız. Aynı zamanda Güneş’in 23 Kasım’da Yay burcuna taşınması, Güneş'in Yay burcunda, Ay İkizler'de  birbirilerine karşı karşıya dururken dünyayı aralarına alacaklar. Tabi Dolunay gerçekleşirken Retro halinde olan Merkür’den de destek alacağını hatırlatmalıyım. İkizler –Yay aksında meydana gelen Dolunay’ın olumlu yanları da olacak elbette. Keyfi hareketler artacak, neşeli çıkışlar olacak, ortak ortamlarda esprili tavırlar gelişecek ve böylece gündelik gelişmelere adapte olmak daha kolay olacak. Ancak yargılamalar da bir o kadar hız kazanabilir. Toplumsal ve popüler kültür açısından çok da huzurlu bir Kasım bitişini resimlemeyen Dolunay, bol mesaj içerikli olacak. Bakalım neler oluyor.

Ne zaman gerçekleşiyor?

23 Kasım 2018 Cuma günü sabahın ilk saatlerinde 07.40 sularında İkizler burcunda semada yükselecek.

Kimler eşlik ediyor? Neleri etkiliyor?

Dolunay felsefeyi yani derin düşünceyi, sorgulamayı popüler yaparken Jüpiter’e kafa tutması geçmişi sorgulatacak. Dolunay’da bilfiil görev alacak Jüpiter; dini, eğitim yapılarını, dindarlığı ve dinle yönetilen ülkeleri gündeme getireceğini işaret ediyor. Kutsal, dini yerlerde olacak bazı olaylar birçok ülkede tepki ve yeni bir akım yaratabileceğini haberciliğini yapan Dolunay gün doğmadan neler doğacağını adeta bize ispatlayacak. Birçok liderin baş edemeyeceği yürüyüşlerin gösterilerin haberlerini bu Dolunay’dan sonra görebiliriz.  Dolunay’ın adı ikizler, gölgesi Yay, siz düşünün artık diyor gibi heybetli tavırları gazetecileri gündeme getirmeye devam edecek. Özelikle son zamanlarda dünyanın konuştuğu Suudi Arabistan konsolosluğunda yaşanan gazeteci suikastının bilinmeyenlerinin de gün yüzüne çıkabileceğini de işaret ediyor.

Sosyal medyada aşırı iyimserlik takınan kişilerin bir anda tiye alındığını göreceğiz.  Gürültücü bir İkizler Dolunay’ı ile yüz göz olacağız. Güneş’in Yay burcunda hareket etmesi gündemdeki bazı sorumsuzlukları ifşa edecektir. Sıkılmak, bıkmak, pes etmek gibi özellikleri içinde barındırıyor olacak.

Tüm bunlarla birlikte Ay’ın İkizler burcundaki Dolunay etkisi hislerimizi eğitmemiz gerektiğine vurgu yapacak. Açık ve net bir şekilde konuşmaktan çekinmeyeceğiz. Bugünlerde kendinizi duygusal çekişmelerin içinde bulursanız şaşırmayın.

Aslında bizi besleyen ve ihtiyacımız olan özün bilgi olduğunu anlayacağız. Ağır duygusal ilişkiler yaşayanlar arasında güven konusu tavan yapabilir. Bağlanma korkusu olanlar, bu konuda sıkıntı yaşayanlar merak etmeyin, Dolunay’ın ışığı çareniz olacak.

Ani kararlar, ani değişimleri getirecek.

Yöneticiler, liderler, toplumda önemli gelişmelere mal olmuş yapı ve kişiler ani ve ön görülemez kararlar aldırabilir. Merkür Retro’su ile birlikte fikirlerimizi havada uçuşturabilir, birbirimizi dinlemekte zorluklar çıkarabilir. Bu döngünün teknoloji ile kemik sırtı olan yapıların da döngüsü olduğunu belirtmek isterim.

İkizler burcunda meydana gelen Dolunay, kasım ayının kapanışını değil aslında aralık ayının bir nevi duyurusunu yapacak. Mars, Merkür, Ay, Güneş ve anın Yükseleninin değişken burçta olması, sert açıların etkisi ve gezegenlerin birbiri ile uyumsuzluğu gökyüzünde önemli bir düellonun olacağını, enerji sıkışmaların meydana geleceğini işaret ediyor. İşlerini avantaja çevirmiş bazı kişilerin projeleri durabilir, yavaşlayabilir.

Uyarılar;

-Eğer çevrenizde enerjisi yüksek insanlar varsa bunların bile minimal de olsa depresyona girdiğini gözlemleyebilirsiniz.

-Ailenizde öfkeli, asabi kişiler varsa tepkisel çıkışlar yapacaklarını gözlemleyebilirsiniz.

-Çalıştığınız ortamda öfke kontrolünde zorlanan insanlar ile yüz göz oluyorsanız değişken ruh hallerine tanık olabilirsiniz.

-Toplumda bir takım ayaklanmaların, sıra dışı olayların, protesto ve yürüyüşlerin olacağını işaret ediyor.

Pozitif yanından çok imalı ve mesaj veren bir tarafı olduğunu Astrodefteriniz’e not etmenizi rica ediyorum. Çünkü gökyüzünde uyumdan çok uyumsuzluk hakım olacak. Özellikle kare açıların eş zamanlı gerçekleşmesi öğrendiklerimiz ile sınanabileceğimizi vurguluyor.

Ünlü isimler gündemde yer alacak!

Sağlık haberleri, ani gelişmeler, hastane ortamları, tedavi süreçleri konuşulanlar arasında yerini alıyor. Sanat camiasına yeni girmiş kişilerin çarpık ilişkileri ya da bağımlılık konuları gündeme gelebilir.

Hangi ülkeler gündemde?

Dev imparatorluklara gölge düşüren gökyüzü, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını vurgulayacak.

-Kazakistan

-Gürcistan

-Türkmenistan

Türkiye hattında İpekyolu gündeme gelirken sosyo-ekonomik yapılanmaları ve komşu ülkeler ile ilişkileri gündeme getirecek.

Amerika siyaseti gündemden düşmeyecek.

Akıl Akıldan üstündür!

Merkür’ü karşısına alan Dolunay rahat durmuyor.

-Gazetecilerin, basın mensuplarının ve geçmişte yaşanan suikastların konuşulacağını da vurguluyor.

-Uluslararası yayın organlarını da merkezine alacak.

-Finansal krizlerin devamını anlatan Dolunay, fanatik grupları da öne çıkartacak.

- Bilimin tahmin edemediğimiz boyutlara geldiğine tanıklık edebiliriz.

-İletişim gezegeninde etkin olan Dolunay;  hackerların, bloggerların, köşe yazarlarını farklı bilgileri ile deşifre edebileceğini vurguluyor.

Zeynep Turan

1-11-2018

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…