Yükleniyor . . .

DOLUNAY AKREP BURCUNDA

AKREP BURCUNDAKİ DOLUNAY 22 NİSAN SAAT 08.22’DE GERÇEKLEŞİYOR!

Ülkemiz ve Ruhsal Bakış Açımız Adına Yeni Bir Dönem Başlangıç Yapıyor!

Akrep burcundaki Dolunay, herkese keskin yüzleşmeler yaşatmayı planlıyor! Hayatımızı ele geçiren duygularla, kişilerle hesaplaşma vakti geldi. Ay doluyor ve yüreklerde büyük düşünceleri barındırmayı hedefliyor,hazır mısınız? Korkularımıza savaş açıp, hepsinin üzerine adeta panzerle gidebileceğimize vurgu yapıyor. Hayallerimizin hırpalandığı,  zamanın hızla aktığı bugünlerde Dolunay, beklentilerimizi yeniden hayata geçirmemizi hedefliyor. Yüreklerimiz burkulmadan bu süreci geçirmek için mücadele etsek de Dolunay'ın karakteri buna müsaade etmeyebilir. Dolunayın, suyun sabit fikirli, bir o kadar da bildiğini okuyan burcunda ruh bulduğunu belirtmekte fayda var.

Gök Kubbede Düello Var!

Gökyüzünde gezegenler, birbirini düelloya davet ederken, Ay bu sefer tüm ihtişamıyla meydan okumaya hazırlanıyor! Hiçbir şey zamansız ve sebepsiz meydana gelmediğini düşünürsek,  Güneş’in ışığından beslenen ayın bu kez mesajı ne olacak dersiniz? Bedenlerimiz, baharın yorgunluğuna teslim olmuşken, belki de Mars’ın gücünden bir şeyler kaybettiği bu döngüde, ayın heybetinden feyz alır.

Kambersiz Dolunay Olmaz!

22 Nisan 2016 Cuma günü sabah saatlerinde gerçekleşecek Akrep burcundaki Dolunay Türkiye’nin 5. Evinde etkili olacak ve Neptün’le ilişki kuracak. 2011 yılından bu yana, hayatlarımızda “neden olmasın, ben yaparım?” kafasının da aslında sorumlusu! Peki, ne istiyor Neptün bu Dolunaydan?  Aralarında aslında iyicil bir açı var.  Bu açı kalıbı da kendini bize önce, havada hissettirecek. Baharın ilk ışığı ile yeşeren çiçekler rüzgârın hezimetine uğrayabilir. Tıpkı 2015 Aralık itibaren güvendiğimiz bazı dostlarımıza anlattığımız sırlarımız gibi! Su burcunda gerçekleşen bu Dolunay vücudumuzdaki sulardan tutunda deniz, taşımacılık vb. suyla ilgili her türlü bölümü etkileyecek gibi görünüyor.

Duygularımızın Gecesi Bitiyor!

Karanlık Düşünceler Gün Yüzüne Çıkacak!

Güzelliği ile bizi büyüleyen, dünyanın bir yerlerinde ışığıyla yeryüzünü aydınlatan Ay,  sıkı sıkı tutunduğumuz değerleri yine masaya yatıracak. Sadece bizim değil çevremizde yaşanan olaylar da tüm hızıyla devam edecek. Yine mi bir şeyler duyacağız? Evet, çünkü Dolunay; çocuklara, gençlere, eğlence sektörüne hareket katarken, çok farklı oluşumların da habercisi olacak.

Nelerin mi? Dolunay'ın Akrep burcundaki ilk yapısını, 19 Nisan’da gözlemleyebiliriz. Ay faz olarak enerjisini en yüksek seviyeye taşıdığında toplumsal ve bireysel olarak sıkışmaya başlarız. Nasıl mı? Mücadeleci yapımızı görerek, savunmalarımızı arttırarak, bir savaşçı edası ile her konuda sert tavırlarımızı ifade ederek…

Masallara Konu Olan Ay’ın Akrep Burcunda Heybetini Hangi Meslek Gruplarında Daha Net Görürüz?

Dolunay, özellikle tıp, kimya, fizik gibi mesleklerle ilgili konularda çok iddialı günler yaşayabileceğimize işaret ediyor. Kolluk kuvvetleri, spor alanları ve her türlü bedensel efor sarf edilen meslekler ön plana çıkacak. Çocukları ve gençleri ilgilendiren eğitim alanları, spor salonları gibi yerlerde çok konuşulacak olaylar yaşanırken, bu kurumlarda hızlı düzenlemeler yapılabileceğini de işaret ediyor.

En Köşeye Sıkıştığın Anda Bile Nefes Aldığını Hatırla…

Dolunay, direncimizi ve çalışkanlığımızı olabildiğince çevremize de yansıtacağımızı vurguluyor. “Nabza göre şerbet ver” lafı, bu Dolunay'ın en nefret ettiği psikolojilerden biri olacak. Her istediğimizi kolaylıkla elde edebileceğimizi düşündüren Dolunay, hoş, tatlı sözlere kanmamızı engelleyecek. Depresyon, bağımlılık, panik atak gibi bazı ruhsal rahatsızlıkları olanlar da bu dönem çok sorgulayıcı olabilirler.

Dolunay'ın gerçekleştiği zaman diliminde Uranüs-Venüs kavuşumunu da göz önünde bulundurursak, evlilikler ve ilişkilerde daha irdeleyen bir süreci işaret ettiğini söyleyebiliriz. Özellikle 71 doğumlu Akrep burçlarının ya da yükseleni Akrep olanların, ilişkilerinde, evliliklerinde, çocuklarıyla diyaloglarında çok farklı sorunlar yaşayabileceklerini işaret ediyor. Eşlerle tartışmalar çok keskin olabilir!

 Papatya Falı Bakmaya Dahi Zaman Yok!

Hepimiz sevilmek sevmek istiyoruz. Aslında en önemlisi sahiplenilmek… Bir insana arkamızı dönecek kadar güvenmek ise en temel ruhsal ihtiyaçlarımız arasında yer alıyor. İşte tam da bu duyguları hatırlatan Dolunay, bize bu kadarına da hakkım yok mu? Dedirtecek. Çünkü ayın karanlıkta kalan tarafı bastırmaya çalıştığımız tutkuları ifade ediyor. 

Bu da bizi harekete geçiriyor haliyle. Cinselliği tutkuyu, istekleri, egoyu, adrenalini dışa vurmamızı sağlayabileceği gibi,  gazetelere ve sosyal medyayada taşıyabilir. Magazinsel konulara baktığımızda, artık kimsenin ayıbı kalmamış diyebiliriz. Aynı zamanda akıl almaz ilişkilerin ortaya çıktığını görürseniz, şaşırmayın derim.

Akıl ile hayal karşı karşıya!

Sezgileri güçlü olanların içinse bu Dolunay, ruhsal olarak küçük sıyrıklarla atlatacağı aşikâr... “Hissediyorum” dediğimiz şeylerin, karşımıza daha somut bir biçimde çıkacağını da çok rahat gözlemleyebiliriz. Hele de bu Dolunay gerçekleşirken, birileriyle Mart’tan bu yana mücadele veriyorsanız vay halinize! Bu dönemde batıl inançlarınızın artabilir. Matematikçiler ve hurafeciler karşı karşıya kalacak, söylemedi demeyin.

Ay’ın, Neptün’den aldığı destek biraz da korkularımızı büyüten etkileri taşıyor. Aynı zamanda tuhaf bağımlılıklarımızla da yüzleşeceğimizi işaret ediyor. Küçük yaşlardan itibaren yüzleşmediğimiz saplantılı duygularımızla karşılaştırabilir bizi. Kadınların gergin, erkeklerin ise daha bireysel davranabileceği Dolunay'ın formu, çocukları da uykularından edebilir; önlemlerinizi şimdiden alın derim. Dolunay gelmeden uykunuzu almış, bedeninizi dinlendirmiş olun ki günleriniz bir karışmaşık bir hale dönüşmesin.

Düşenin Dostu Olmaz!

Uykusuz geceleri temsil eden Dolunay'ın su burcundaki formuna Neptün’ün yardımcı olduğunu sakın unutmayın. Türkiye'nin Ay burcunun İkizler olduğunu göz önünde bulundurursak, iletişimde verdiğimiz sözleri çabuk unutabileceğimizi ve çok kolay fikir değiştirebileceğimizi de işaret ediyor. Dolayısıyla kimin talihli, kimin talihsiz olduğunu tartıştığımız, bugün sana yarın bana mantığının aktif olduğu günlerden geçtiğimizi hatırlatıyor. Nisan ayının gümbürtüsü, Akrep burcunda gerçekleşen Dolunay ile bütünleşiyor. Şeker ve tansiyon hastalarının şikâyetleri, ruhsal tedirginlikten dolayı bir parça artabilir. Akla gelmeyecek sağlık problemlerinin, bu dönemde üreme organlarında yaygınlaşacağını,hatta değişik bir mikrobun ya da bakterinin, dünyada ve ülkemizde konuşulabileceğine de işaret ediyor.

Öğretisi; bu Dolunay’ın ruh hali düşündüklerimiz ile konuştuklarımızın arasındaki uçurum ile yüzleşirken, kaybetmekten korktuğumuz şeyleri sıralamasını değiştirebiliriz.

Unutmayın;  zihnimiz iyi bir hizmetkârdır. Bu dönem sorun niteliği taşıyan detaylarla mücadelecimizi test ediyor. Hatırlatmak istemediğimiz her türlü konuyu önümüze çıkaran bir Dolunay ile karşı karşıyayız. Kafamızın içinde binlerce doğrunun içinde adeta büküldüğümüzü gözlemleyeceğiz. Yaşananlara değil bakış açılarına kafayı takabiliriz. 

Sevmek ne uzun bir yolculuk,

Derinliğine artık kimseyi almıyor.

Herkes kendi yüreğine, karanlığına teslim olmaya hevesli…

Sabahtan akşama kadar bir şeyler söyleyerek eğlenen gönüller,

Kendini suçlayarak yastığa konulan kafalar,

Yarınlara umutla uyanmanın ağırlığı,

Mademki hepimiz doğruları biliyoruz,

Kimden cesaret aldı bu yanlışları yapanlar?

Bir kubbenin altında yaşamanın, bir kubbenin altında ıslanmanın, soluklanmanın ve birbirimizin yarasını sarmanın vakti geldi de geçiyor,

Ne dersiniz?

Bu Dolunay’ın Bir Özelliği Daha Var!

6 köşede 6 gezegen birbiriyle bakışıyor.

Bu nadir görülen açı kalıbı eşsiz güzelliğe sahip Davut’un yıldızını oluşturuyor…

Birçok yerde peygamberlerin mührü olarak geçen Davut’un Yıldızı gerçekleştiği bu günde tüketen değil, üreten olun. Bu yazıyı sevdiğiniz 6 kişiyle paylaşın.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır

11.04.2016

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...