Yükleniyor . . .

DOLUNAY 2. KEZ TERAZİ BURCUNDA (2019)

Makale 07/01/2022

DOLUNAY 2. KEZ TERAZİ BURCUNDA (2019)

Dolunay Terazi burcunda bir kez daha gerçekleşiyor.

19 Nisan 2019’da Türkiye saati ile saat 13:50 ‘de başlayacak olan Dolunay önce şaşkınlık sonra yüzleşme diyor yaşadığımız gezegene ve 8 milyar insana...

Sabrın sonu selamettir Dolunay’ına hoş geldiniz.

Geçtiğimiz mart ayında benzer bir Dolunay’dan geçmek ve nisan ayında da aynı burçta yeniden devreye girmesi Terazi burçlarını mı kalkındıracak yoksa Türkiye’nin natal haritasındaki Terazi burcunda hareket eden gezegenlere hiç beklemediğimiz sürprizler mi yapacak işte onu yaşarken anlayacağız. Neden detaylı ön görmediğimize gelirsek, Dolunay’dan önce Terazi burcu kafasına girmek lazım. Bu burçlar denge aradıkları kadar dengeleri bozulursa dengeleri alt üst edecek kadar da enteresan konuşmalar yapabilir, enteresan kararlar alabilirler. Natal haritasında Terazi olanlardan korkalım mı derseniz dikkat edelim derim. Bu burçta doğanların veya Terazi burçlarına damga vurmuş yıllarda doğanlardan bu süreçte çekeceğimiz var.

Söyle Güneş ne zaman yüreklerimizi aydınlatacaksın?

Güneş Koç burcunun son derecelerindeyken gerçekleşeek Dolunay biraz oldu bitti bir Dolunay diyebilirsiniz. Öncü burçların yüreklerini şenlendirirken, 21 Mart’tan bugüne eli tutuk dili tutukları bile açar. Basiretim mi bağlandı kelimesini kabul etmeyen Dolunay, ölüyü diriltecek türde.

Korkutma diyenlere; korku yok şaşkınlık var gök kubbenin temasında derim.

Madem Dolunay Terazi burcunda madem Dolunay’ın yükseleni Aslan madem Jüpiter ateş burcunda geri gidiyor o zaman ateşin son rövanşını gelin birlikte izleyelim. Derim ki bırakın herkes eteklerindekini döksün, herkes son kozunu oynasın. Çünkü bu yılın en çok geçmişi hatırlatacak Dolunay’ı ile karşı karşıyayız! Büyük başın derdi de büyük oluru hatırlatacak bir Dolunay yaşayacağız.

2019 yılının ilk sıcak havasını getiren, geceleri ışığı ile büyüleyecek Dolunay; geri gitmeye başlayan, dinleri, hakları, hukuku, gündelik hayatta ise şansı temsil eden Jüpiter ile iletişim kuracak.  Gündeme de tabi devlet adamlarını, hukukçuları, savcıları, profesörleri en önemlisi ise elçilikleri ve konsoloslukları getirecek.

Devletler mi ayrışıyor yoksa toplumlar mı?

Kafa karıştıran, şok etkisi yaratan Dolunay dünyaya   haklarını ara çağrısı da yapacak. Yok canım diyenlere sadece 21 Mart’tan bugüne dünyada ki haber akışını takip ederseniz bizden daha hararetli olaylara gebe olanları görürsünüz derim. Hem toplumlar hem de devletleri veya yönetimleri kendi içinde ayrıştıran Dolunay’ın gazabından kimler dert sahibi olarak çıkacak derseniz demokrasi dünyanın dilinden düşmeyecek, en çok bu kelime yıpranacak derim.

 Her bitiş bir başlangıçtır.

Astrolojiyle çıktığımız zaman yolculuğunda, Afrika gökyüzünün radarına takılıyor. Bilinmezliklere açılan bu kıtadan 2019 yılının ne istediğini bu ay anlayacağız. Afrika’ya yatırım yapandan Afrika’nın son 7 yılda geldiği nokta üzerinden dönen ama şimdilerde bozulan siyasi dengeleri konuşacağız. Koca kıtanın hangi köşesi dertsiz, hangi köşesi son 7 yılda derde bulanıp yüzü gülmedi ise gün yüzüne çıkacak. Eğer çevrenizde birileri Afrika’yı kendine gurbet edindiyse buralardan hiç ummadığı haberleri alacak.

Ey teknoloji; varlığınla uzakları yakın eyledin diyeceğiz!   

Sessizce içine düşeceğimiz Dolunay’da iklimin karşısında çaresizliklerimizi hatırlarken Neptün-Uranüs 45’liği de Dolunay’da devam ederken filmleri aratmayacak fırtınaları selleri de barındırıyor Tabi son yıllarda her yerde görülen hortumlar da Terazi burcunun havasından diyebiliriz.

Halkı tarafından "Afrika'nın kalbi" olarak nitelendirilen Nijerya, 1960'da bağımsızlığını ilan edene kadar İngiliz idaresi altında bulunuyordu.   Farkındaysanız her taşın altından bir İngiltere bir de 1960 yılı çıkıyor! 1960 yılında Satürn’ün Oğlak burcunda hareket ettiğini bir kez daha burada hatırlamış olalım. Nijerya’daki Müslümanların gündeme gelmesi, yaşanan travmalar, kuruyan yaraya neden tuz basıldığını gösterecek. Yaşanan ve daha da keskin yaşanacak gibi ön gördüren Dolunay, bu insanlık ayıbını sadece Türkiye’nin gündemine getirmeyecek. Israrla aynı burçta (Terazi) yaşanan Dolunay, Türkiye, Afrika, Nijerya arası diyalogların da somut adımlara dönüşeceğini vurguluyor.  Dolunayların arka arkaya aynı burçta gerçekleşmesinin mutlaka hikmeti ve mesajı olduğunu düşünüyorum.  Daha martı hazmetmemişken nisan ayında yeni gündemlere hazır değilim derseniz inanın bu Dolunay’ın derdinin insanların geçmişi, tarihi, hakları ve gördükleri haksızlıklarla ilgili olduğunu göstermeye çalıştığını anlayacağız.

Yeraltı zenginlikleriyle ün salmış her toprağın bu aydan itibaren konuşulması ise 23 Nisan’da Güneş-Uranüs kavuşumuyla başlarken seyirde tesadüf olmadığını da göreceğiz.

Terazi burcunda gerçekleşecek Dolunay anne ailesi ile problemleri olanlara da dejavu yaşatacak. Nasıl mı? Anlatayım.

Bir anda hiç umulmadık bir dedikodu ya da evrakla veya üstünüze vazife olmayan insanların geçmişi eşelemesiyle annenizin ailesinde bir anda sizin paranız gündem olabilir dikkat! Mart ayında düğün, nişan yapanlara da laf söylüyor bu Dolunay. Eğer o güzel ve özel günlerde içinizde bir ukde kaldıysa veya birine gücendiyseniz bu Dolunay’da yine aynı insanlar aynı kelimelerle size doğru gelebilir.

Bu dolunay Türkiye’nin en önemli isimlerini gündeme getirirken sanatçılarını da bol bol konuşacağız diyor. Özellikle Terazi ve Boğa burcu sanatçıların evliliklerini, paralarını ve alışkanlıklarını gündemden düşürmeyeceğiz diyor.

Ayrıca 16 – 23 Nisan tarihleri arası estetik ve güzelliğe dair işlemlerinizi bu Dolunay’a getirmemenizi tavsiye ederim. 

Dolunaydan en çok etkilenecek burçlar

Koç – Yengeç – Terazi- Oğlak

Dolunayın Inleri;

 • Sanatçılar
 • İletişimciler
 • Gazeteciler
 • Demir yoları
 • Hisse senetleri
 • Medya
 • Öğretmenler 
 • Yollar 

Out;

 • Finans
 • Anlaşmalar
 • Sözleşmeler
 • Hukuksal problemler
 • Sigorta şirketleri
 • Sigortacılar

Not 1: Eğer bu sektörlerde çalışıyorsanız ve yönetici pozisyonundaysanız bu Dolunay, işyerinizdeki huzurunuzu kaçırmaya çalışabilir. Dikkat!

Not 2: Eğer Dolunay yazımın sonuna kadar geldiyseniz, 21 Mart'ın ilk saatlerinde gerçekleşen Terazi burcundaki Dolunay’ın etkilerini tekrar bir okuyun derim. Unutmayın tarihte eşi az rastlanan bir döngü yaşıyoruz. Benzer özellikte, aynı açılarda, aynı burçta gerçekleşen bir Dolunay’a şahitlik ediyoruz.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…