Yükleniyor . . .

DENGELER DEĞİŞİYOR!

Merkür Boğa burcunda geriliyor! 

Mantık duruyor, kalp yönetimi ele alıyor…

Her ikisi de olmaz mı diyorsanız, bu aralar mümkün değil. Çünkü gökyüzündeki retro kervanına Merkür’de katılırken, öyle bir dönem başlıyor ki, güç kimsede değil! Güç savaşlarının baskın olduğu ilişkiler ise zayıf düşerken, stratejinin bile hiçbir geçerliliği kalmıyor.

Bu ne demek diyorsanız şimdi gelin; bize dair günlük meselelerden ve siyasi gündeme dokunabilecek konuların ayak izlerinden bahsedelim. Başlamadan önce bir toprak havasında olduğunu yeniden hatırlayalım. Bu yüzden; sabit fikirli ve bir o kadar inatçı olacaktır, bildiğini okuyan, dediğinden vazgeçmeyen, kafasındakileri asla unutmayan bir hava estirmesi de bundandır. Boğa burcunda gerilemeye başlayan Merkür’ün dışında gökyüzünde ona eşlik eden 5 gezegen daha var. Eş zamanlı geri gittiğine tanık olmamız işlerin istediğimiz gibi yolunda gitmeyeceğini gösteriyor. Büyük bir kaosun içinde dolanıp dururken bulabiliriz kendimizi. Bu yüzden doğabilecek ekstra gündemlere de hazırlıklı olmak gerektiğine vurgu yapıyor.

Merkür gerilemesi başlar başlamaz gök kubbe, büyük üçgene de misafirlik ediyor. Gerileyen Merkür, Plüton’la aynı zamanda Jüpiter’le de iletişim kuruyor olacak. Dolayısıyla Merkür Boğa burcunda kaybettiği gücü, diğer gezegenlerin arka planı ile son 24 yıldır olmayan olayları gözlemleyebiliriz.

Karar mekanizmaları tıkanabilir

Merkür Boğa’da hareket ederken ısrardan ve çabuk karar vermekten hoşlanmaz. Bu döngüde geri giderken sergileyeceği tutum tamda aksi huysuzbir insan gibi olacaktır. Etraflıca düşünme olasılıklarımız ortadan kalkacak ve karar verme konusunda bir o kadar huysuzluk çıkaracağız. Böylece hiç hata yapmayacağımıza inanıp, başkalarının düşüncelerini manipüle edeceğimizi gözlemleyeceğiz. Sizin anlayacağınız, her şeyin mükemmel olması için uğraşırken, aynı zamanda enteresan karışıklıklar yaşayabiliriz. Uzun soluklu devam eden anlaşmaların revizyonu sırasında sıkıntılar oluşabileceği gibi büyük şirketlerin ekonomik kriz içeren bütçe toplantılarına sebep olabilir.

Bu döngüde, patavatsızlıkla namı yürümüş Boğa ruhunu arka plana atmamız mümkün olmayacaktır.  Merkür’ün iletişim becerisine bir yenisini daha eklerken adeta yaklaşımlarda komutan etkisi ile sert kuleli kapılarla karşılaşabiliriz. Bu süreçte dış ticaret açısından gelişmelerin hangi boyuta ulaşacağı merak konusu olacaktır. Önemli isimlerin işleteceği karar mekanizmalarının, pür dikkat takip edilmesi gerekecek. Büyük oynarken kaybeden olmak istemiyorsanız, kulak arkası etmememiz gereken sıkı bir süreç bizi bekliyor olabilir.  Kendimizden emin olmak ve işimize sahip çıkmamız problemleri en aza indirmemizde kolaylık sağlayacaktır. Bunu da bir twitburc tavsiyesi olarak bir kenara iliştirebilirsiniz.

Hepimiz bir çığ gibi birbirimizin hayatında izler bırakabiliriz

Kendi gibi izleri de büyük olaylar yaratacak bu gökyüzü olayı 10. evde gerçekleşiyor ve ortalığı kasıp kavurmayı hedefliyor. Bu ev hangi konuları kapsıyor, kimleri ilgilendiriyorderseniz; ilk başta kariyerinde uç noktalara çıkmış bir anda yükselmiş ya da son 2,5 yıldır bir takım skandallardan sıyrılmış insanları temsil edeceğini söyleyebilirim. Bu insanların, akla hayale gelmez işlerini konuşurken bulabiliriz kendimizi... Aynı zamanda söz düellolarını, gazetelerin birincisayfasında, direk manşetten okuyabiliriz. Peki ya kendi yağı ile kavrulanların durumu ne olacak diye merak ederseniz; toplumsal duyarlılığımızın artacağını hesaba katarsak, herkes için ister istemez bir parça panik havası yaratacaktır. Bu yüzden var olan işimize ya da projelerimize daha sıkı sarılabiliriz. “7 yıl önce bu benim başına gelmişti, lanet olsun” demek istemiyorsanız, geçmiş karmamızla yüzleşmemek adına cesur olmaya çalışın ama boş laf karın doğurmayacaktır, bunu da unutmayın.

Baş öğretmen hiçbir yere gitmedi!

Kimdir bu başöğretmen, beni takip eden çok iyi bilir. Bilmeyen varsa hemen tanıştırayım: Satürn! Mars’ı da yanına alarak gerileme fazına bir dans ritüeli katmaya devam edecek. Yani, kafalar karışabilir ama “Aman burada yanlış olmasın” sözünü kendinize sık sık hatırlatmanız ya da birilerine tembihlerde bulunmanız gerekebilir. Şimdi gelelim somut birkaç örneğe;

-Düzenli insanların görevlerinde artış olabilir.

-Büyük markaların üst düzey yöneticilerinde transferler söz konusu olabilir.

-Şöhretli, mevki sahibi kişilerin başarılarında aksamalar ve tahmin etmedikleri sınavlar yaşanabilir.

-Basın ve medya sektöründe ünlü ya da takipçisi çok gazeteci/köşe yazarına  “Destur, her yerde ulu orta konuşamazsın” dedirtebilir.

-Hatta Aralık ayından beri örtbas edilen ve bugüne kadar su yüzüne çıkmamış olayları, görsel ve yazılı medyada duymaya başlayabiliriz.

- 2002 yılındaki faili meçhul olayların, çok enteresan bir şekilde su yüzüne çıktığına şahit olabiliriz.

Sizin anlayacağınız, gizli kapaklı, kıyıda köşede kalmış hiçbir bilgi kara kutuların içinde kalmayacak. Yılın ikinci Merkür gerilemesi kolay değil. İlkinin üzerinden neredeyse 4 ay geçti, mevsim değişti ama gündem hiç sakinleşmedi. Hızla akıp giderken hızına yetişen kazandı, acele etmek isteyende “çuvalladı”.   Boğa burcunda gerçekleşen bu etkinin ruhunda bir toprak elementi saklı. Bu da aslında toprak temalı yeni gündemlerin oluşabileceğini işaret ediyor.

 “Ama Allah’ım yine neler olacak” diye, başımızı kuma gömmeyelim!

Somut, elle tutulur konulara ağırlık vermemiz gerekebilir.

Bireysel olarak: Emlak, miras, mal bölüşümü, nafaka gibi davalar sonuçlanabilir. Yepyeni atılımlar söz konusu olabilir.Eğer ilişkilerinizde ekonomik dengesizlik söz konusu ise, kendinizi korku tüneline girmiş gibi hissedebilirsiniz.

Toplumsal olarak; bağımsızlık, toprakla bütünleşmeye çalışılan siyasi konular, mülteciler hakkındaki gelişmeler yeniden gündeme gelmeye devam edecek. Burada özellikle uluslararası anlaşmaların aslında siyasi bir alışveriş olduğunu, hep birlikte görmemize vesile olabilir. Sanki karşımızda iki inatçı âşık var ve birbirleri ile atışıp duruyorlar! Ama bunun bize hiçbir faydası yok…

Merkür gerilemesi hem düşüncelerimizi hem de güven duyduğumuz insanlarla ilişkimizi masaya yatırıyor. Ona eşlik eden dört tane gerileme olduğunu da bir kez daha hatırlatmayı bir borç bilirim, sevgili okurum. Gök kubbe, Merkür gerilemesinin Türkiye’nin haritasında da çok etkili olacağını işaret ediyor. Özellikle gençler, eğitim kurumları, güç gösterisi yapmaktan korkmayanlar bu süreçte en çok etkilenenler arasında olacaklar.Merkür’ün, kararından dönmeyen Boğa burcunun ruh haline bürünüp, birde üstüne geri hamle yapmaya çalıştığını düşünürsek vay halimize! Gökyüzünün, kimsenin, kimseyi rahat bırakmayacak dediğini duyar gibiyim.

Meydan okumaların ve cengâver konuşmaların alt yapısıoluşabilir

Bocalamamak ne mümkün!

İddialar konuşmalar, yazışmalar, yanlış düzenlenen ve kaybolan evraklar,uluslararası bürokraside kitlenen anlaşmalar, yılın başından itibaren kan kaybeden diplomasinin başına ördüğü çoraplar, “El mi yaman bey mi yaman” dedirtebilir. Ancak şunu söylemek de yarar var: Merkür’ün bu sefer ki ruh hali ergen değil, işin içine belki mücadele de giriyor ama öğretisinin ve sınavlarının olduğunu unutmamamız gerekir. Öncü ve değişken burçlar eşlik ederken, bir de gruba toprak dâhil oluyor. Bu yüzden hem yönetim olgusu hemde para birbirinden ayrılmaz bir etki içinde kalıyor.

“Al gülüm ver gülüm”olaylarının, bu dönemde deşifre edileceğini vurguluyor gökyüzü

2016 yılının en komik ve en zorlayıcı hikâyeleri ile karşılaşmamız bu yüzden mümkün olacaktır. Dünyaya karşı sorumlulukları olduğunu düşünen, hedefleri net olan insanlar içinse huzursuz bir dönem olacağını işaret ediyor. Görünümüyle ilgili mutsuz olanları ise aynı zamanda ani değişiklikler yapmak içinapar topar kararlar bekliyor. Sosyal sorumluluk projelerini üstlenmiş özellikle ivme yapmış vakıf, dernekler gibi kurumların olayları, skandal telefon görüşmeleri ve para ilişkileri deşifre olabilir. Ayrıca yılın başından bu yana yaşanan çocuk istismarı gibi hassas konular üzerinde nasıl bir kurgu olduğu, Merkür gerilemesi sayesinde yeniden gündeme gelebilir.

Kimlerin kimleri kullandığı, ortaya çıkabilir!

Herkesin toleransının çok düşük olduğu bir döngüden geçiyoruz.Dengelerin değiştiğini, gökyüzü bize hem sosyolojik hem de psikolojik olarak göstermeye devam ediyor. Merkür gerilemesi sırasında insanoğlunun inatçı, ketum ve katı formunu gözlemlemeye devam edeceğiz.

Bu da aşk için gelsin: İlişkilerinizin, suratınıza aniden atılan bir tokat gibi bitmesini istemiyorsanız yaşamlarınıza biraz daha merhamet ve sevgi katın. Bu güzel havalarda baharı hoşgörüyle karşılarken, birbirimize iyi davranalım, olur mu? Aşklar bencilce yaşanırsa karşılıklı olmaz. Olmayınca da günün sonunda mutsuzluğu hak etmiş olursunuz diyor, gökyüzü. Benden söylemesi.

Özetle; siyasetten spora, ekonomiden üretime, doğudan batıya, Putinden Obamaya Merkel’e kadar her konuda güncelleme yapmayı ve şaşırtmayı hedefliyor gökyüzü…

 

Astrolog Zeynep Turan

4 Nisan 2016

Yazının tüm hakkı saklıdır.

Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...