Yükleniyor . . .

ÇİÇEK FALI

ÇİÇEK FALI

 KENDİNİZİ ÇİÇEKLERDEN DİNLEYİN

Hepimiz bir çiçeğiz değil mi? Eski çağlarda oldukça popüler olan, fakat şimdilerde etkisini yitiren çiçeklerden karakter belirleme; her ne kadar revaçta olmasa da, yine de merak uyandırıyor. Hassas mimoza çiçeği, dürüst manolya, sessiz krizantem… Haydi, siz de doğum tarihinize göre çiçeğinizi bulun. 
 
 
Sarı Gentiyan 01 – 10 Ocak
 
Sıcak yazı simgeleyen gizemli bir çiçektir. Dağ çayırlarında yetişir. Karaktere gizem katmaktadır. İçe kapanıklık ve suskunluğun nedeni basit bir çekingenlik de olabilir. Bu simgede doğan insan, hırslı ve inatçı yapısıyla amaçlarına ulaşır. Hassas olduğu için soğuk havalarda sağlığına dikkat etmelidir.
 
Deve Dikeni 11 – 20 Ocak
 
Saklanmayı sevdiğinden ve fazla dikkat çekmediğinden sürekli kendiyle uğraşır. Gerçek kişiliğinin saklamayı çok iyi başarır ve insanlar onun en önemli özelliğini yani iyi kalpliliğini fark etmezler. O iyi bir dosttur ve ailesine düşkündür. Çok çalışkandır. Verilen bütün işleri yerine getirir. Ama çok çalışmak bir yana sağlığına dikkat edip, dinlenmesini de bilmelidir. Bu insanlarda hipertansiyon görülebilir.
 
Ölmez Çiçek 21 – 31 Ocak
 
Bu çiçek, oldukça ciddi ve hayata bir eğlence yeri gibi bakmayan insanların çiçeğidir. Modayı yakından takip ettiği gibi, çekiciliği ile etrafındakileri kıskandırabilir. Enerji dolu olduğu için zorluklarla başa çıkabilir ve kötü niyetli insanlarla savaşıp onları yenebilir. Güçlüdür!
 
Ökse Otu 01 – 10 Şubat
 
Bu çiçeğin insanları, aşırı meraklı ve rahat tavırları ile dikkat çeker. İnsanları etkilemekte ustadırlar. Bu çiçek altında doğan erkekler spor, vücut geliştirme, karate, tenisle uğraşarak popülariteye ulaşırlar. Kadınlar ise oldukça alımlıdır. Ayrıca, bu insanlar sporla uğraştıkları için sağlıklı olur ve kolay hastalanmazlar.
 
Güzel Avrat Otu 11 – 19 Şubat
 
Bu işarette doğan kadınlar gerçek güzeldirler. Aynı zamanda ciddiyetlerini korurlar. Onlara yaklaşmak kolay bir iş sayılmaz. Onlar için “huysuz ve tatlı kadın” denilebilir. Erkekler yakışıklı olmasalar da usanmadan çalışırlar. Bu şekilde amaçlarına ulaşmasını da iyi bilirler. 
 
Mimoza 20 – 29 Şubat
 
Bu insanlar, hassasiyetleri ile çevrelerindeki insanlardan ayrılırlar. Mimoza insanı, yaptığı iş değerini bulamazsa gerçekten acı çeker. Sorumluluk bilinci oldukça gelişmiştir. Ona verilen işi, ne pahasına olursa olsun yerine getirir. Bu yolda sağlığını bile riske atabilir. Ama bu yaptıklarına karşılık, bir “aferin” duyma ihtiyacı hisseder. Kalp krizi ve ülser yakalanabileceği rahatsızlıklarıdır.
 
Haşhaş 01 – 10 Mart
 
Onun güzelliği herkesi büyüler. Bu insanın ağına yakalanmak kolay, oradan çıkmak oldukça zordur. Karşısındaki insana hep engeller çıkarmasına rağmen vazgeçilmezdir. Haşhaş insanı kendi güçlerine inanmalıdır, ancak bu şekilde başarılı olur. Et yemeklerinden uzak durması tavsiye edilir. Sebzeler onun için vitamin kaynağı ve iyi moral deposudur.
 
Zambak 11 – 20 Mart
 
Zambak çiçeğinin insanı zarif bir insandır. Zambak bir ay çiçeği olduğu için, sırları ancak yarım ay olduğu zaman ortaya çıkar. Her şeye rağmen Zambak nasıl mutlu olacağını iyi bilir. Sessiz ve derinden ilerleyip, amaçlarına ulaşırlar.
 
Yüksükotu 21 – 31 Mart
 
Sarı ve solgun çiçeklerine rağmen, bu çiçeğin insanları kararlı bir kişiliğe sahiptirler. Kafaları bir makine kadar hızlı ve dakik çalışır. Yaşamın en zor dönemlerinde bile pratik bir çözüm bulmak onlar için zor değildir. Biraz sinirlidirler ama hiçbir zaman kendilerini kaybetmezler. Baş ağrıları çekebilirler.
 
Manolya 01 – 10 Nisan
 
Dürüsttür, her zaman birinci olma isteği en belirgin özelliğidir. İnsanların tavsiye ve önerilerine kulak asmadığı için sosyal ilişkilerinde başarılı sayılmaz. Risk almayı sever, deneyerek öğrenir. 
 
Ortanca 11 – 20 Nisan
 
O iyi kalplidir, cömerttir. Bazen fazla iyi davranır, elinde ne varsa hepsini çevresindekilere vermeye çalışır. Bu huyu bazen yakınları tarafından iyi karşılanmaz. Kendisinden önce başkalarını düşünür, fedakardır. Pratik bir zekaya sahiptir.
 
Dahlia 21 – 30 Nisan
 
İşini son dakikaya bırakma ve “nasılsa hallederim” tarzında ilerleyen bir yaklaşımı vardır. Ama bu huyu amaçlarına ulaşmakta onu engelleyebilir. Bu çiçeğin insanı başkalarından çok kendine ve kendi gücüne güvenmelidir. Bu durum sadece iş için değil, özel hayatında da geçerli olabilir.
 
İnci Çiçeği 01 – 10 Mayıs
 
Cömert ve iyi kalpli olduğu için menfaatçi insanlar tarafından acımasızca kullanılmaya yatkındır. İnci çiçeği kadınına iyi bir koruyucu gerekebilir. İş konusunda bu insanlar fazla sorunlar yaşamamaktadırlar. Ani değişiklikler sinirlerini olumsuz etkileyebilir. Sakin ve huzurlu bir yaşam arar. 
 
Semizotu 11 – 21 Mayıs
 
Kolay güvenemeyen, tehlikelerden sakınan, her zaman darbe bekleyen, hatta sevdiği insana karşı bile dikkatli ve tedbirli olan bir insandır. Şüpheleri ve kaygıları hem özel hem de iş hayatını etkileyebilir. Aslında tek dileği güvenebileceği insanların çevresinde bulunmasıdır. 
 
Papatya 22 – 31 Mayıs
 
Papatya fallarını bilirsiniz; seviyor-sevmiyor. Papatya insanı da başkaları tarafından zor anlaşılsa da onları kendine çekmeyi başarmıştır. Güzel bir dış görünüşe sahip olmalarına rağmen bu insanlar, yaşamlarını rekabet uğruna masa başında geçirmeye hazırdırlar. İş tutkularının nedeni spora olan merakları da olabilir.
 
Çan Çiçeği 01 – 11 Haziran
 
Sabit karakterlidir. Her hangi bir değişiklik onu korkutabilir, üzebilir. İyi bir aile ve iyi bir iş sahibi olursa bu kişiliği yüzünden fazla zarar görmez. En sevdiği ulaşım aracı, örneğin iş gezileri için tercih edebileceği araç trendir. Uçak mı? Asla!
 
Krizantem 12 – 21 Haziran
 
Sakin ve sessizdir, evde oturmayı sever, tedbirlidir, gözlemcidir. Evi onun en kutsal yeridir. Çevresindeki insanlarla iyi anlaşır, arabulucudur. Ama dedikodu yapmaya da yatkındır. Her zaman amaçlarına ulaşır.
 
Lale 22 Haziran - 1 Temmuz
 
Bu çiçeğin insanları havaidir ve kafalarına pek fazla bir şey takmazlar. Lale erkeği şüphesiz Don Juan'dır. Hiçbir şeyi umursamaz. Lale kadını enerjiktir. Kendine güveni sonsuzdur. Bu kadınların eşleri mutsuz olurlar.
 
Nilüfer 02 – 12 Temmuz
 
Su, hava ve toprak; üçü bir arada… Çok değişken bir kişiliğe sahiptir. Yaşam onun için kolaydır. Zorlukların üstesinden gelir. Sıkıntılarından çabuk kurtulabilir. Ama dengesi çabuk şaşar; 2 dk.önce mutluyken bir de bakmışsınız dünyanın en somurtkan insanı. 
 
Menekşe 13 – 23 Temmuz
 
Her ne kadar gölgede saklanmaya çalışsalar da herkesin gözleri onun üzerindedir. Ama gerekirse güneşe çıkar ve ihtiyacı olan şeyi elde eder. Hafife alınmamalıdır! Genelde söyledikleri ve yaptıkları mantıklıdır; hitap gücü kuvvetlidir.
 
Yaban Gülü 24 Temmuz - 02 Ağustos
 
Yaban gülü, dikenlidir. Çıplak elle tutulamaz. Tabii bu dikenler onun iyi korunmasını sağlar. Kendini iyi savunur ve koşullara ayak uydurmasını bilir. Güvende olduğunda tüm iyi niyetini gösterir. İlk başta mesafeli, sonraları ise arkadaş canlısıdır. 
 
Ay Çiçeği 03 – 12 Ağustos
 
Kendi yerini güneşin altında bulmuştur. Başarılar onun gözlerini kapatamaz. Daima göz önünde olmaya çalışır ama hep engellerle karşılaşır. Aslında kendini ön plana çıkarmadan, sessizce ilerlemesi onu başarıya daha kolay taşır. Romantiktir. 
 
Gül 13 – 23 Ağustos
 
Çiçeklerin kralı/kraliçesidir. Başka insanlar her zaman gül insanını kıskanırlar. Onu aşağı çekmek için entrikalar düzenlenir, planlar yapılır, komplolar kurulur. Gül hatalı değildir. Ama bütün zamanlarda kendi erişilmezliğini korumak güçtür. Sağlığına dikkat etmeli ve fazla yorulmamalıdır.
 
Hezaren 24 Ağustos - 02 Eylül
 
Kendine sert davranır, yabancılara ise tolerans tanır. Leb demeden leblebiyi anlayan bir zekası olmasa da çok çalışkandır. Fakat karşısına çıkan fırsatları değerlendirmekte geç kalır. Kendine uzatılan yardım elini kabul etmelidir.
 
Karanfil 03 – 11 Eylül
 
Karanfil insanı çok sabit fikirlidir. Çevresindekiler bundan rahatsızlık duyabilirler. Ama o yenilmezdir, her zaman doğru yolu seçer ve inatla yolunda durmaya devam eder. Duyguları konusunda ketumdur, ama sevdiği vakit asla vazgeçmez. 
 
Saray Patı 12 – 22 Eylül
 
Saray patı sonbaharın hüzün ve kederini kapatmaya çalışır. Saray patı insanı etrafına neşe saçar. Hatta bazen kendini unutup, başkalarına zamanını çok fazla harcar. Bu insanlar iyi yönetici olabilirler. Sıcakkanlı ve hoş sohbetlidir.
 
Funda 22 Eylül - 03 Ekim
 
Bu insanlar zarafetleri ile dikkat çekerler. Onlar işlerinde uzmandırlar. Kendi altın ellerinin değerini bilirler. Funda iyi bir dosttur. Arkadaşını kötü günde yalnız bırakmaz. Sevgilisine ise oldukça sadıktır.
 
Kamelya 04 – 13 Ekim
 
Hoş bir dış görünüşe sahiptir. Sakin ama korkusuzdur. Hareketlerinde çocuksuluk sezinlenir. Sanata yatkınlıkları vardır. Hayal güçlerini sonuna kadar kullanabilirler. Yaratıcı özellikleri ağır bastığı gibi, özel hayatlarında da sürpriz yapmaya bayılırlar. 
 
Leylak 14 – 23 Ekim
 
Leylak şafağın, tazeliğin, gençliğin simgesidir. Çalışkan bir insan olan Leylak başkalarına da yardım etmekten zevk alır. Kıskanç iş arkadaşlarını dikkate almamalıdır. Sorumsuz insanlardan nefret ederler. 
 
Frezya 24 Ekim - 02 Ekim
 
Korkusuz, inatçı kişilikleri bazen onlara zarar verebilir. Bu insanlar çok sevimli ve sempatik olurlar. Bu sayede işlerinde de ilerleme gösterirler. Biraz diplomatik davranmalıdırlar. Herkesle hemen kaynaşmaları, çevresinde bazen boş bir kalabalık oluşturabilir. 
 
Orkide 03 – 12 Kasım
 
Orkide insanı gizemli ve anlaşılmaz kişiliği ile dikkat çeker. Şüphecidirler. Çevrelerindeki insanlara karşı dikkatli yaklaşırlar. Sabırla, çalışarak istediklerini adım adım elde ederler. Ama duygularını çok fazla içlerine atmaları onlara zarar verir.
 
Peony 13 – 22 Kasım
 
Peony insanı sağlığı için endişelenmeyebilir. Her koşula dayanıklıdır. Tabii işinde çok çalıştığı zamanlarda ara vermeli, dinlenmelidir. Biraz daha tutumlu olmalıdır. Ve planlarında savurgan davranmamayı öğrenmelidir. 
 
Glayöl 23 Kasım - 02 Aralık
 
Glayöl insanı özel yetenekleri ile diğerlerinden farklı olmasa da, çok çalışkan ve başarılıdır. İyi yönetilirse çok şey elde edebilir. Ancak kendini övmekten hoşlanır. Yaptığı şeyler takdir edilirse daha şevkle çalışır. İlişkilerinde sadık ve fedakardır.
 
Keklik Otu 03 – 12 Aralık
 
Sıcağın sembolüdür. Tazeliği ve rüzgarı sever. Dikkat merkezinde olmaya bayılır. Maymun iştahlılığı ile bazen sınırları geçebilir. İşte bir eleştiri alırsa hemen savunmaya geçer ve sıyrılmayı başarır. Aşkta da şıpsevdidir. 
 
Lotus 13 – 22 Aralık
 
Temizlik sembolüdür. Asya insanları için çok şey ifade eder. Buralarda sadece egzotik açıdan değerlendirilir. Lotus insanı zevklidir, amaçlarına kolay ulaşır. İnsanlarla ilişkilerinde daha esnek davranmalıdır.
 
Akça 23 – 31 Aralık
 
Bu çiçeğin insanları güvenilir dost, iyi arkadaşlardır. Sakin ve öfkelenmeyen kişilikleri vardır. Onları kızdırmak zordur. Hırslı değillerdir ama mutlaka amaçlarına ulaşırlar. Aşktan yana şansları hep yaver gider, sevilirler…
 
Astrolog Zeynep Turan
21.02.2014

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...