Yükleniyor . . .

Cebimdekiler ve Harcadıklarım...

Cebimdekiler ve Harcadıklarım...

Hayatın her döneminde kendinden, kendi hayatından paylaşacak bir şeyler bulmalısın...
Kazancını, ekmeğini paylaşmalısın; sevdiğin insanlara değer verdiğini göstermek için… 
Paylaşmalısın ki bereketi artsın… 
Unutmayacaksın, veren elin alan elden daha üstün olduğunu... 
Ama önce bugüne gelmene sebep olanları unutmadan ailenle paylaşmalısın… Sana emek veren, kapına gelen, işini yapan, sana emeği geçen herkesle paylaşmalısın. Ama az, ama öz paylaşmalısın işte… Bir de paylaştığın şeyleri ölüm sessizliğinde korumalısın. Hem paylaşıp hem anlatamazsın. 
Bir şeyim yok deme, Allah’ın selamını paylaşabilirsin mesela… Tebessümünü, hürmetini paylaşabilirsin en içten haliyle… Vermeden, almak olmaz bu hayatta. Bir şeyler istiyorsan, önce paylaşmalısın; yaradan bu kadar cömertken sen üçün beşin uyanıklığına düşmemelisin. Kaldı ki onun karşısında küçük hesaplar yapmakla sadece kendini avutursun. Derdin kendin ailen, sevdiklerin, hayatını paylaştığın insanlar olsun. Dikkatli ol paylaşımcı olmanın, onları kolaya alıştırmak arasında ki ince çizgiyi geçme. Çünkü iyilik ince bir ayar ister, kaş yaparken göz çıkarabilirsin. Küfene sorumluluk yükleme fakat sorumluluk sahibi olmayı öğret, örnek ol. Sevdiklerinden sesini, nefesini çekme sakın! 
Evet, şu karışık hayatta aynı şeyleri konuşamıyor; aynı şeyleri düşünmüyor ya da aynı yöne bakmıyor olabiliriz. Ama paylaşmayı unutmak niye? Unutma ki, bereketin eksik olmasın. Bugün sen paylaşacak insan olursun; yarın üzüntünde veya güzel gününde seninle bir şeyler paylaşmak isteyen kapında, pencerende insanlar bulursun. Yalnız geldik, yalnız gidiyoruz ondan hiç kimsenin şüphesi yok. Fakat hayat, yalnız geçmeyecek kadar uzun, paylaştıkça güzelleşecek kadar kısa... 
Unutma, özünü beslemek için paylaşmalısın en çok da… İki cihanda yerinin, yurdunun olması için paylaşmalısın belki de... Kazanacağın yüreklerin duaları için paylaşmalısın. Paylaşmanın seni ne gibi husumetlerden, belalardan koruduğunu bilmiyorsun ya da kestiremiyorsun. Hayat, karınca kararınca paylaştıkça güzelleşir. Et bile tırnakla birlik olurken, biz niye dirlik olup, gönüllerimizi beslemeyelim ki? Gecelerini gündüzlerini paylaşacak insanların olsun...
Olsun ki insan olduğunu hissettirirsin sana!

Sevgiler...

Astrolog Zeynep Turan

Yazının tüm hakkı saklıdır.

01.07.2015

 

 

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...