Yükleniyor . . .

BURCUNUN TAŞI HANGİSİ?

BURCUNUN TAŞI HANGİSİ?

Sana iyi gelebilecek taşları anlattık...
 
Burçlar ve değerli taşlar arasında nasıl bir bağlantı var demeyin. Taşlar, sahip oldukları enerjiyle hayatımızı hiç ummadığımız kadar etkileyebilir! Belirli taşların, belirli burçlar üzerindeki etkisi yadsınamaz bir gerçek. İşte burç burç taşlar... 
 
KOÇ
 
Koç burcu insanı zaman zaman kendine huzursuzluk yaratır. Bu da enerjisinin düşmesine yol açar. O nedenle Hematit ve Magnezit taşlarını, ona en iyi gelen taşlar olarak adlandırabiliriz. 
Hematit: Kişiye güç ve enerji verir. Bu enerjiyi doğru kullanmasına yardımcı olur. Hastalık sonrası iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olur.
Magnezit: İç huzura kavuşmaya yardımcı olur. İç huzura kavuşan insanın ikili ilişkilerinde yapıcı olmasını sağlar. Kendini geliştirme konusunda kişiyi kuvvetlendirir, geliştirir.
 
BOĞA
 
Boğa burcu insanının içinde hep bir kaygı vardır. O kaygıyı yenecek gücü kendinde bulamayabilir. Karşısındakilere de olumlu etki yansıtması zorlaşabilir. Akik ve Zümrüt taşları, Boğa burcunda olumlu etkiler yaratır.
Akik: İnsanın içindeki korkuyu azaltır. Cesur olmaya teşvik eder. Metabolizmanın düzgün çalışmasını sağlayıp, kişinin sağlık sorunlarına da iyi gelir.
Zümrüt: Kişinin sevgisinin derinleşmesine ve çoğalmasına yardımcı olur. Bunun sağladığı huzur ve sakinliği de karşısındaki kişiye yansıtır. Ayrıca denge unsurları içerir.
 
İKİZLER
 
İkizler burcu insanı çabuk hareket eder. Mutluyken birden mutsuz olabilir. Kendini dengelemek, tutarlı olmaya yöneltmek konusunda Turkuaz ve Zümrüt taşı ona destek olur.
Turkuaz: Pozitif enerji dağıtır, negatif enerjiyi yok etmeye yardımcı olur. Bedeni güçlendirerek, kişiye güç verir. Ruhen daha sağlam olmaya katkısı sağlar.
 
YENGEÇ
 
Yengeç burcu insanı zaman zaman karamsarlığa kapılır ve kendini güçsüz hisseder. Enerjisi çabuk düşer. Kuvars ve Ametist taşı kendisini daha iyi hissetmesini sağlar.
Kuvars: Uyumlu enerjileri depolayarak, negatif etkilere karşı korur. Ayrıca duyguların dengelenmesine yardımcı olur. Kişinin kendisiyle barışık olmasına yardım eder.
Ametist: Sağlık konusunda kişiye faydası vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Uyumsuzlukları ortadan kaldırırken sosyal alanda kişiye yardımcı olur. Enerji verir.
 
ASLAN
 
Aslan burcu insanı azimlidir fakat her insan gibi içinde gizli korkular vardır. Çalışmak ve başarı Aslan için çok önemlidir. Çalışkan kimliği, sağlığını zaman zaman ihmal etmesine neden olabilir. Akik ve Kehribar taşı, Aslan burcunu motive edecek taşlardandır.
Akik: İnsanın içindeki korkuyu azaltır. Cesaretli olmaya teşvik eder. Metabolizmanın düzgün çalışmasını sağlayıp kişinin sağlık sorunlarına da iyi gelir.
Kehribar: Kolye olarak taşındığı zaman, boğaz bölgesi hastalıklarına iyi gelir. Ayrıca psikolojik olarak kişinin kendini iyi hissetmesini sağlar. Hisleri kuvvetlendirir.
 
BAŞAK
 
Başak burcu insanı tereddütlüdür. Kendini güvende ve rahat hissetmesi zordur. Bu nedenle Kaplan Gözü ve Sitrin taşları Başak burcunu bu konularda olumlu yönde destekler.
Kaplan gözü: Zihnin sakinleşmesini sağlar ve kişinin rahatlamasına yardımcı olur. Bu sırada kötü gözlerden ve nazardan korunmaya da yardımcı olur.
Sitrin: Tedavi edici enerjiyi ortaya çıkarır ve ağrıların azalmasına yardımcı olur. Dolaşım sistemini hızlandırır. Ayrıca kendini güvende hissettirir.
 
TERAZİ
 
Terazi burcu insanı özünde yeteneklidir ama bazen bu yeteneğini gün yüzüne çıkaracak gücü kendinde bulamaz. Bu yüzden de kendini mutsuz hissedebilir. Akuamarin ve Yeşim taşları Terazi burçlarını bu konuda olumlu etkileyecek güce sahiptir.
Akuamarin: Ruhu dinlendirir. Kişinin yaratıcı gücünü kullanmasına yardımcı olur. Duyuları kuvvetlendirir.
Yeşim: Huzur ve mutluluğu temsil eder. Psikolojik olarak kişiye fayda sağlar. Ayrıca ağrılara iyi gelir.
 
AKREP 
 
Akrep burcu insanı tutkuludur ama içten içe de korkular yaşar. Bu korkuları yüzünden içine kapanabilir. Obsityen ve Mercan taşı Akrep burcunu olumlu yönde etkiler.
Obsityen: Kişide kaygı, korku ve tereddütleri azaltır. Bu sayede kişinin özgüveni artar. Ayrıca sindirim sistemini de olumlu yönde etkiler.
Mercan: Kişiyi her anlamda motive eder ve yaşamsal enerji verir. Daha aktif ve üretken olmasına destek olur.
 
YAY 
 
Yay burcu insanı duygusaldır ve içine atar. Bu durum sinir sistemini olumsuz etkileyebilir. Topaz ve Sodalit taşları Yay burcunun kendisini daha dışa dönük ve pozitif hissetmesi konusunda faydalı olur.
Topaz: Duygusal anlamda kırılmaları azaltır. Kişinin, karamsarlığını ortadan kaldırmaya destek olur. Sağlık açısından da faydası olduğu bilinir.
Sodalit: Sinir sistemine faydası vardır. Kişinin sakinleşmesine yardımcı olur. Böylece daha uyumlu ve olumlu bir birey olmaya yardımcı olduğu söylenebilir.
OĞLAK 
Oğlak burcu insanı kararlıdır ve planlı yaşamayı sever. Planlarının dışına çıkmak bazen onda strese sebep olur. Yakut ve Ametist taşları Oğlak burcuna olumlu enerji verir, stresini azaltır.
Yakut: Bağışıklık sitemini güçlendirir. Mutluluk duygusunu arttırır. Enerji verir.
Ametist: Sağlık konusunda kişiye faydası vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kişinin girdiği çevreye uyum sağlamasını kolaylaştırır, uyumsuzlukları ortadan kaldırır. Sosyal alanda kişinin etrafıyla iletişim kurmasını kolaylaştırır. Enerji verir.
 
KOVA
 
Kova burcu insanı yeteneklidir. Bazen kendinde yeteneğini ortaya çıkaracak gücü bulamayabilir. Kendisini yorgun hissedebilir. Lal ve Zirkon taşları bu olumsuzlukların azalmasına yardımcı olur.
Lal: Yaratıcılığın ve hayal gücünün gelişmesini destekler. Bedeni, ruhen ve fiziken güçlendirir.
Zirkon: Uykusuzluk problemlerini çözmede yardımcı olur. Böylece kişinin kendini işine daha çok vermesine destek olur. Bunun dışında sindirim sistemini de destekler.
 
BALIK
 
Balık burcu insanının hayal dünyası çok geniştir. Duygusal yönleri kuvvetlidir. Aytaşı ve Pembe Kuvars Balık burcuna en uygun taşlardır, kendisini geliştirmesine destek olur.
Aytaşı: Duygusal olarak kişiyi dengeler ve pozitif enerji sağlar. İyi enerjinin dışa vurulmasına destek olur. Ayrıca lenf bezlerinin temizlenmesine yardımcı olur. 
Pembe kuvars: Aşk taşı olarak bilinir. Sevginin gücünü vurgular ve ortaya çıkarır. Aşk konusunda olumlu etkileri olduğu söylenebilir.  
 
Astrolog ZEYNEP TURAN
Günün Ruh Hali
Ay Oğlak burcunda. Kurallarımıza ve değerlerimize sıkı sıkıya bağlandığımız bir gün. Çocukların okullarını değiştiren kişilerin sayısı artacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...