Yükleniyor . . .

BURCUNU ÖĞREN, KENDİNE AŞIK ET!

Makale 06/01/2022

BURCUNU ÖĞREN, KENDİNE AŞIK ET!

HERKESİ ELDE ETMENİN BİR YOLU VARDIR!

Manavdan elma almaya benzemez ki bu gönül işleri. Şöyle olsun, böyle olsun desek de sonunda hiç hesapta olmayan birine aşık oluruz. Tarzı ve hayat görüşü bizden farklı bile olabilir. "Sen misin dalga geçen, al bakalım aşık ol" der Eros ve okunu saplar kalbimize. Aşık olduktan sonra farklılıklar gözümüze batmaz, tek isteğimiz onun da bize aynı duygularla bağlanmasıdır. Peki, nasıl olacak bu? Nasıl etkileyeceğiz onu? 
İsterseniz işe, önce sevdiğiniz kişinin burcunu öğrenerek başlayın. Sonra da buradaki taktikleri uygulayın. Bakalım o da size aşık olacak mı?
 
Koç burcunu aşık etmenin yolu…
 
Çekingen davranmayın!
 
O, Ateş elementinin öncü burcu olarak zaten hızlı bir giriş yapmış olacaktır. Yani, sizle ilgilenip ilgilenmediği ile ilgili bir ikilemde kalmanıza gerek yok. İlgiyi sevdiği gibi, ilgilenmeyi de seven Koç burçları için söylenecek en önemli söz “sabırsız” oluşlarıdır.  Dolayısıyla size fazla acı çektirmeyip, direkt konuya gireceklerdir. 
Açık yüreklilikle adım atmazsanız Koç burcunu kazanamazsınız. İltifatın çok önemli olduğunu hatırlatalım. İlk anlardan itibaren, onu ne kadar beğendiğinizden ve hoş bulduğunuzdan bahsetmekten çekinmeyin. Zaten Koç burçları, bu övgüleri hak ettiğini düşünür ve yüksek olan egoları daha da tatmin olur. Düşünceleriniz samimi olmalı, aksi takdirde Koç burcu bunu hemen anlayacaktır. 
Ona farklı konulardan bahsedin. Örneğin tiyatro, müzik, filozof üzerine açacağınız bir tartışma oldukça ilgisini çekecektir. Koç burçları sportif aktivitelerle de oldukça ilgilidir. Anlamıyorsanız bile ona sporla ilgili birkaç soru sorun. İlgilendiğinizi görmek hoşuna gidecek. Asla onu yönlendirmeye çalışmayın. Emir almayı sevmezler. Bir fikriniz varsa bunu bir öneri ya da alternatif olarak gösterirseniz sizi dinleyecektir.
 
Boğa burcunu aşık etmenin yolu…
 
Sabırlı olun! 
 
Toprak grubunun en gözlemci burcu diyebiliriz onlar için. Venüs tarafında yönetilen bu garantici burç ani ilgiye gelemeyen, fazla soru sorulduğunda irkilen bir karaktere sahiptir. 
Zamanla sahiplenen, hayatına alacağı insanların bakış açılarını tanımaya çalışan yapıları ilk aşamada kafanızı karıştırabilir. Onu biraz zaman tanıyın, çünkü onlar arkadaşlık ya da aşk olsun, ilişkilerinde acele etmeyi sevmez. İlişkilerini öncelikli olarak sağlam bir temele oturtmayı ister. Bu durum sizin açınızdan bazı kısıtlamaları beraberinde getirebilir. Fakat sabırla onun sizi tanımasını beklerseniz, anahtar kelimesi “sabır ve kısıtlama” olan Boğalar, bundan oldukça mutlu olacaktır. 
Boğa burcu için karar almak zaman alır, bu yüzden doğru zamanı yakalayın ve başlangıç için harekete geçin. İlk hareketi sizden bekleyecektir. Onunla birlikte vakit geçirmekten hoşlandığınızı belli edin. Karşı tarafı eğlendirebildiğini gören sessiz, sakin Boğa burçları bu durumdan oldukça hoşlanacaktır. Geniş bir espri anlayışları vardır ancak fiziksel şakalardan hoşlanmazlar, bunu aklınızda bulundurun! Başlangıç olarak, Boğa burçlarının ince bir zevki olduğunu hatırlayarak,  onu güzel, şık bir restorana götürün. 
Ona evde yapacağınız güzel bir yemek ve sunumla da onu cezbedebilirsiniz. Sohbetiniz çıkmaza giriyorsa her zaman Boğa burcunun ilgisini çekecek olan koleksiyonlarınızdan ve birikimlerinizden bahsedin. Boğa burcu bunu ilgiyle dinleyecektir. Konuşmayı tekeliniz altına almayın. Boğa burcu konuşmaya başladı mı onu devam ettirtmek ister. Zevkleriyle ilgili övgülerinizi kısıtlı tutmayıp, sahip olduklarına yönelik şeyleri övün.
 
İkizler burcunu aşık etmenin yolu…
 
“Ben meraklı insanlarla daha önce hiç tanışmadım” diyorsanız haydi buyurun! 
 
Merkür tarafından yönetilen, hava elementine sahip İkizler burcu insanlarının iç dünyaları, olabildiğince renklidir. Baharın ilk ışıklarında dünyaya gelen, değişken özeliğe sahip İkizler’i meraklı, keşfetmeyi seven bir çocuk gibi düşünebilirsiniz. 
İkizler burcu, bir konuyla ilgili derin bilgiye sahip olmaktan yerine pek çok şeyi yüzeysel bilgiyle sınırlı tutar. Bu yüzden ilgilendiğiniz konuyla ilgili detay verin, yeni bilgiler oldukça ilgisini çekecektir. Derin bilgiye sahip olduğunuz bir işle ilgilenirken, onu da konuya dâhil etmek şansızını daha baştan yüksek tutacaktır. Gelenekçi ve fikirlerine sıkı sıkıya bağlı olan insanlar İkizler burcu tarafından sönük bulunur, ilgisini çekmez. Yine de fikrinizi inanarak ve açık sözlülükle belirtin, bu İkizler burcunun hoşuna gidecektir. Zıt fikirlerin çatıştığı bir ortamda ya da tartışmada dahi İkizler burcu, bu tavrınızı takdir edecektir. 
İkizler burcu dedikodu yapmayı sever. Ortak tanıdıklarınız ya da ünlüler hakkında kaynatmaktan zevk alır. Ayrıca onları güldürebilen insanlara da her zaman şans verir. Hediye mi almak istiyorsunuz? Ona aklını kurcalayacak bir hediye verin; kitap, puzzle, bilgisayar oyunu, başka dilde bir sözlük.  Bunu oldukça etkileyici bulacaktır. İkizler burcu çok hassastır, bu yüzden şüphe yaratacak gizemli davranışlarda bulunmayın. 
 
Yengeç burcunu aşık etmenin yolu…
 
Güvenini kazanın!
 
Duygu deryasına hoş geldiniz. Su elementinin en hassas burcu olmalarından çok, yönetici gezegenleri Ay sayesinde, gecelerin uykusuz insanı olarak da ün yapmışlardır. İlk etapta size ne kadar huzurlu gibi gözükseler de, aslında sizinle ilgili tüm detayı topladıklarını sonraki günlerde fark edeceksiniz. 
Yengeç burçları, kendilerine yapılan eleştirilere çabuk kırılabildikleri gibi, övgülere karşı ilginç tepkileri vardır. Onu neden beğendiğinizi açık yüreklilikle söylemeniz gerekmektedir, yoksa size şüpheyle yaklaşacaktır. Onun kabuğunu sıcak bir yaklaşımla kırabilirsiniz. Ancak dürüst olun, çünkü Yengeç burcu içten bir iltifat ile aldatıcı olanı kolayca ayırt edebilir. 
Bir yerde gönüllü olarak mı çalışıyorsunuz, çocukları çok mu seviyorsunuz hepsini anlatın. Duyarlı olduğunuz konulardan bahsetmeniz, onun ilgisini çekecektir. Ya da açıkça canınızı sıkan bir probleminizden bahsedin. Size empati kurarak yapıcı bir tavsiye vereceğine emin olabilirsiniz. 
Farklı alanlar da ilgilerini oldukça çeker.  Buluşmak için kültürel bir aktivite ya da performans sanatlarına bilet alın. Artı puan kazanıp, ilgisini çekmiş olacaksınız. 
Son bir dokunuş olarak, kulağına hoş gelecek tonlarda müzik çalan bir restoran onları oldukça memnun edecektir. Yengeç burcu aniden karar vermez, bu onun için zaman alır. Size küçük bir ipucu; duygularıyla ilgili size kesin bir cevap vermekten kaçınıyorsa, bilin ki bu ilişkinin geleceği yok.
 
Aslan burcunu aşık etmenin yolu…
 
İltifat edin!
 
Güneşin en yakıcı hali var karşınızda, dikkat. Renkler, uyum, endam, kalite ilk gözlemlediğiniz detaylar olacaktır. Yönetici gezegeni Güneş tarafında yönetilen Aslan burçları için, şehvetin insanları diyebiliriz. Hiçbir konunun azı ile yetinmemeleri de bu özelliklerinden gelir. Bu yüzden onu ikna etmek için önce görselliğinizi, sonrasında ise asaletinizi ortaya koymanız gerekecektir.
Kendinizi ifade edebileceğiniz her türde onu iltifata ve övgüye boğarak, Aslan burcunu kolaylıkla kazanabilirsiniz. Samimiyetsiz gözükebilirim diye düşünmeyin, çünkü bunların hepsini hak edecek kadar mükemmel olduklarını düşünürler. Güzel bir izlenim yaratmak istiyorsanız, eğlenceli olun. Mizahi yönleri oldukça güçlüdür ve eğlenmeyi severler. 
Açılış, gala gibi kalabalığın ve etkileşimin sürekli olduğu aktiviteler, Aslan burçlarının ilgisini oldukça çeker. Aslan burcu, her şeyin en iyisini ister. İyi bir hazırlık yapmak istiyorsanız her şeyin dört dörtlük olmasına dikkat edin. Ayrıntılar dahi önemlidir! Ambiyans ise her zaman lüks ve modaya uygun olmalı. Bütün bu olanakları sağlarsanız, onlardan beklediğiniz yanıtı en kısa zamanda alabilirsiniz.
 
Başak burcunu aşık etmenin yolu…
 
Sevmesi de, vazgeçmesi de zor biri var karşınızda, bilginize!
 
Yazının bu bölümünü okuyorsanız, toprak grubunun en endişeli ve en hararetli burcu ile karşı karşıyasınız demektir. Merkür tarafında yönetilen, Sonbahar doğumlu Başak burçları, mevsiminin özellikleri gibi hep bir düzenleme ile uğraşırlar.
Onların dikkatini çekmek için biraz fazla uğraşmanız gerekebilir. Çünkü kendilerine göre yoğun bir programları olan Başak burcu insanları için en değer verdikleri konu, sizin de bir uğraşınız olmasıdır.
İlk kural; üstünlük kurmayın, uyum sağlayın. Davet edildiğiniz bir program aniden değişiklik gösterip, başka bir aktiviteye dönüşebilir. Şaşırmayın, gülümseyin ve devam edin. Sağlıklı beslenmek ve hayvanlar da Başak burcunun ilgisini çeken konular arasındadır. Bu konularda fikir alışverişi yapmak hoşuna gidecektir. 
Bu arada unutmadan; Başak burcunun analitik zekasına yetişmeniz gerek. Bunun için kendinizi ortaya koyun. Öğrenme becerileri üstün olan insanlar, onu etkiler. Dikkatli olmanız yer ise Başak burçlarının özel hayatlarıdır. Olabildiğince bu hayata dahil olmamaya çalışın, çünkü kişisel sınırlara önem verirler. 
Bir Başak, müstehcen veya salaş ortamlardan hoşlanmaz. Pratik ve kullanışlı hediyeler, bu burcun her iki cinsini de mutlu eder. Başak burcuyla alelacele hareket edeceğiniz bir iş olmaz, çünkü o her şeyi önceden planlamış olur. Tadını çıkarın.
 
Terazi burcunu aşık etmenin yolu…
 
Onu, bu dünyaya tat almaya gelmiş biri olarak düşünürseniz; ilginizİ yarıya indirip karşınızda kişinin dikkatini çekebilirsiniz. Çünkü o, ilgi görmediği sürece aşıktır! 
 
Venüs tarafından yönetilen bu burcun insanları, çoğu zaman iç hesaplaşmalarla kafası karışık insanlar haline gelirler. Şunu baştan söyleyelim, Terazi burcuyla konuşacak konu bulmakta zorlanmayacaksınız. İlgi alanları oldukça geniştir. Siz kendi fikrinizi belirtirken bile, bir anda kendi ilgi alanlarından bahsetmesine şaşırmayın.  Onlar, kendilerini ön planda tutmayı severler. Bu yüzden gerçekçi bir iltifatta bulunun, büyülenecektir. 
Gündemi meşgul eden konularda da söz sahibi olmanız hoşlarına gider. Onlar meseleyi iki taraflı incelemekten hoşlanırlar, bu yüzden bunun bir tartışmaya dönüşebileceği ihtimalinden korkmayın. Fikrinizi belirtin, memnuniyetle sizinle bunu konuşacaktır. Ondan elde ettiğiniz kazanımları söylemekten çekinmeyin, ne kadar birikimli olduklarını fark ettirmenize bayılırlar. 
Terazi burçları lükse düşkünlük gösterirler, bu yüzden gidecekleri mekânlar onlar için önemlidir. Kaliteye ve atmosfere dikkat etseler de, asıl önemli olan onların memnuniyetidir. Terazi burcunu etkilemek istiyorsanız giyiminize özen gösterin, çünkü kendisi de zaten zevk sahibidir. Eve davet ediyorsanız, ortamdaki dağınıklıktan kurtulun. Küçük detaylar onlar için çok önemlidir. Zevkle hazırlanmış bir sofra ve müzik… Ve en önemlisi ne söylemek istiyorsanız ertelemeyin, söyleyin. Geç olmasın da güç olsun isterler.
 
Akrep burcunu aşık etmenin yolu…
 
Uğraşmayı seviyorsanız doğru adrestesiniz!
 
Onun hayatında monoton hiçbir şeye yer yoktur. Eğer bu durumu kabul ediyorsanız, onu zaten elde etmiş sayılırsınız. Akrepler, sevgiye değer veren, en kıdemli burçlar gurubuna girer.
İlk başta onları anlamak zor gibi gözükse de,  iletişime açık kişilikleri ile ün salmışlardır. İlk aşamada işe onun güvenini kazanmaya çalışarak başlamalısınız. Her hareketinizi zaten dikkatli inceliyor olacaktır. En önem verdiği şey ise içtenliktir. O konuşurken pür dikkatle dinleyin, eğer dinliyormuş gibi yaptığınızı fark ederse ilişkinizi başlamadan bitirir. 
Akrep burcu merak eder, sorgular. Yaşadığınız bir şeyi anlatırken, “neden ve nasıl” olduğuna dair detayları atlamayın, aksi takdirde uydurduğunuzu düşünebilir. Bu da tabii ki, dürüstlüğe önem veren Akrep burçları için, olumsuz bir durum.  
Su grubu burcu olarak, su sporlarından da oldukça hoşlanırlar. Balık tutmak, plajda vakit geçirmek için davette bulunun; böylece başlangıç olarak iyi bir adım atmış sayılırsınız. Kalabalıklardan hoşlanırlar. Eğer bir tartışmaya girerseniz- ki girmemenizi tavsiye ederiz- saygılı olmayı elden bırakmayın. Fikirlerinin arkasında duran ciddi insanlardır. İyi niyetlilikle fikirlerine eleştirseniz bile, olumsuz geri dönüş yaparlar.
 
Yay burcunu aşık etmenin yolu…
 
“Görmek, gezmek, sohbet etmek hiç bu kadar keyifli olmamıştı” demeye şimdiden hazır olun.
 
Jüpiter’in evrensel enerjisinden gücünü alan Yay burçlarının, her tür değişik kültüre merakı vardır. Bilgiye çok değer verir; eğer eğitim çağlarınızda birden fazla konu ile ilgilendiyseniz, bu onun ilgisini çekecektir. 
Yay burcuyla iletişim kurmakta zorluk yaşamazsınız. Çünkü o, her konuyu bilir! Hayatını, arkadaşlarını, hangi kitabı okuduğunu sormaktan çekinmeyin. Hayvanlar ve dışarıda yapılacak aktivitelere ile de ilgiliyseniz, Yay burcunun gönlünü çoktan fethettiniz bile.
Yay burcu dışarıda yapılan aktivitelerden hoşlanır; açık hava konserleri, dans partileri gibi… Ancak büyük kalabalıklardan hoşlanmazlar, çünkü çevrelerinin insanlar tarafından kuşatılması onlara kısıtlandıklarını hissettirir ve bir Yay burcu bundan nefret eder! 
Asla özgürlüklerini kısıtlamayın. Duygusal ihtiyaçlarınızı, özel hayatlarına dahil etmeye çalışmayın. Yay burcuyla birlikte olmanın keyfini çıkarın. Ancak bu ilişkini uzun vadeli olduğunu düşünmeyin. Yay burcunun fikirleri çabucak değişebilir.
 
Oğlak burcunu aşık etmenin yolu…
 
“Hamdım, piştim, yandım” sözleri ile başlamam sizi korkutacak olsa da, siz zaten Oğlak burcunun etkisine çoktan kapılmış, onu çözmenin türlü türlü yolarını arıyor olabilirsiniz. 
 
Yapmanız gerekenlere, ona karşı olan ilginizi kontrol ederek başlayabilirsiniz.  Her zaman gerçekçi davranarak günlük hayatınıza devam ederseniz, zaten birçok yanlış anlaşılmayı başta çözmüş olursunuz. Neden böyle bir yönlendirme yaptığımın da altını çizeyim. Oğlak Satürn tarafından yönetilir. Öğretmen bir gezegen tarafından yönetilseydiniz, sizi nasıl bir duruş sergilerdiniz? Olabildiğince gerçekçi, mantıklı ve idealist…
İlk başlarda ki mesafeli duruşları sizi korkutmasın. Güven duygusu arayışındaki Oğlak burcu, muhtemelen yeni bir arkadaşlığa atılmanın riskini kafasında hesap ediyordur. Konuşmayı başlatan olmaktan korkmayın sizi şevkle dinleyeceklerdir. Onun dikkatini çekmek istiyorsanız eğlenceli olun, melankolik Oğlak burçlarının buna ihtiyacı var. Duygularını çoğu zaman gizlemeye çalışırlar. Bu sizi endişelendirmesin, çünkü kendilerini hemen ortaya koymaktan hoşlanmazlar. En samimi anlarında bile bunu sürdürürler. 
Sanatın her alanıyla ilgilidirler, ciddi konulardan konuşmayı severler. Kendi fikirlerinden bahsederken onu dikkatle dinleyin, bunu önem verir. Tam aksi bir fikriniz varsa kendinize saklayın, çünkü şiddetle karşı çıkacaktır. Ona hediye almak, güzel bir fikir olabilir. Ancak kaliteli ve nitelikli olmasına dikkat edin. Lükse düşkün olsalar da gereksiz yapılmış harcamalardan hoşlanmazlar. Biyografi, kişisel gelişim ve yatırıma yönelik kitaplar mutlaka ilgilerini çekecektir. En önemli ipucu; her zaman onunla olan planlarınızda zamana uygun hareket edin. Oğlak burçlarının zaman ilgili olan hassasiyetini unutmayın. 
 
Kova burcunu aşık etmenin yolu…
 
Herkesle anlaşabilirler ama herkesi sevemezler!
 
Uranüs tarafından yönetilen hava elementine sahip Kovaların detaycı, kısıtlayıcı, değiştirici özeliklerini zaman içinde fark edebilirsiniz.  Güce önem veren yapıları, gözünüze çarpan ilk detay olabilir. 
Yeni tanıştıkları ve ilgilendikleri insanların mutlaka geçmişleri ile ilgileneceklerdir. Dolayısıyla ona asla yalan söylemeyin, ama fazla da detay vermemeye özen gösterin. Sosyal Kova burçları, kolaylıkla arkadaş edinebilirler. Eğlenceli ve farklı bir yapıya sahiptirler;  bu yüzden her konudan bahsedebilirsiniz. 
Nazik davranırlar ancak onları ele geçirmek zordur. Özellikle direkt hareket geçmek yanlış bir adım olacaktır.  Yüz yüze yapacağınız bir konuşma, geri adım atmalarına neden olabilir. Kitaplar, sanat ve bilim en büyük ilgi alanları arasındadır. Kova burcu, bilimle oldukça ilgilidir. 
Size güvenmeleri, sizi tanımaları ve size bağlanmaları için onlara zaman tanıyın, ama kendi hallerine de bırakmayın.  Karar vermeden önce sizi gözlemlemeleri gerekir, bu da oldukça zaman alır. Hatalarına yönelik kusurlarını yüzüne vurmayın, Kova burçları ne yaptığını çok iyi bilir! Onun entelektüel duruşuna aldanıp, bunu üstelerseniz sizin garip olduğunuzu düşünmeye başlayacaktır. 
 
Balık burcunu aşık etmenin yolu…
 
Onu sadece “duygusal biri” olarak algılamak büyük bir haksızlık!
Balık insanı, analitik zekâsı ve yoğun hayat temposuyla sizi zaten bu kalıpçı düşüncelerden uzaklaştıracaktır. İnsanların tepkilerini çok iyi analiz eden, son söylediği sözün üzerine fazla söz söylettirmeyen kişilikleri ile bilinirler.
Evrensel sanattan bahsediyorsanız, Balık burcunun ilgisini çekmeniz kaçınılmazdır. Ayrıca ruhsal konular, gizemli esrarengiz olaylar, mistik inançlar da merakla takip ettiği alanlardandır. Bu konularda tartışmak ve konuşmak oldukça hoşuna gider. Ona, problemlerinizden bahsedin. Balık burcu gerçek bir dinleyicidir, ancak yakınan bir tavır takınmaktan kaçının. Balık burçları, karşılarında güçlü ve hedefleri olan, hayata pozitif yaklaşan insanları görmek ister. 
Güzel bir taktik ise, kendinizi eleştirirken gülün.  Keyifli bir ortam yaratmanın yanı sıra, kendiyle barışık birini görmek Balık burcunu mutlu edecektir. Uzman oldukları konuda fikirlerini sorun. Paylaşmaktan zevk duyarlar. Onlara komplimanlarda bulunmayı ihmal etmeyin, başkalarının onlar hakkında güzel yorumlarını duymak onları cesaretlendirir. Hassas ruhlu Balık’a romantik jestler yapın. Onlar, özel günlere ve yıl dönümlerine önem verir. Unutmayın, sonucunda en güzel şekilde ödüllendirileceksiniz.
 
Astrolog ZEYNEP TURAN
Yazının Tüm Hakları Saklıdır 
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…