Yükleniyor . . .

BURÇLARIN TUTKULARI

BURÇLARIN TUTKULARI

Tutku; öyle yavaş, küçük ve çelimsiz adımlarla, parmaklarının ucuna basa basa giden korkuya benzemez. Kaçamak cevapların, amaların, niyelerin arkasına sığınmaz. Hemen gözden çıkarabileceğiniz duygulardan değildir. Biraz sakin kafayla düşündüğünüzde, kendi gerçeğinizi bulmanıza izin vermez. O, İçinizden dışınıza çıkaramadığınız ne varsa hepsini tek tek tarihe gömecek, uzakları yakın edecek, yanlışlarınıza, sevabım diye gözyaşı döktürecek. Açın kapıları sonuna kadar… Burcunuzun tutkusunu merak ediyor musunuz? Buyurun öyleyse;

Koç: Hayatı büyük resimler haline getirmeye çalışan Koç burcu için, gündelik hayatında konu ne olursa olsun, öncülük etmek ister. Liderlik onun için bir tutkudur. Başta olmak, yön vermek kendi varlığını hissetmesinin yansımasıdır adeta.

Boğa: Denge, bir Boğa burcunun yaşamını kendi standardında yaşaması için oldukça önemlidir. Peki, bu dengeyi nasıl sağlıyor? Elbette ki kendisine bir hedef belirleyip, amacına bağlı kalarak. Evet, bu aşamada amaca bağlı kalmak Boğa için bir tutkudur artık.

İkizler: İşte, sosyal hayatta, aşkta ve diğer her konuda paylaşım içinde olma İkizler burcu için oldukça önemlidir. Bir araya geldiği kişilerle kuracağı iletişim öylesine bir tutkudur ki; bu tutkusu konuşmaları sırasında bir tiyatro oyuncusu gibi davranışlarına ve mimiklerine varana kadar yansır.

Yengeç: Duygularını kalbinin tam ortasında taşıyan Yengeç burcunun en büyük tutkusu hayallerini gerçekleştirmektir. O hayallerine öylesine bağlıdır ki önüne çıkan engelleri teker teker aşmaya hazırdır yeter ki olumsuz duygulara kapılmasın.

Aslan: Gösterişli mi gösterişli, yeri gelince benliğinden asla taviz vermeyen bir Aslan burcunun en büyük tutkusu, her daim göz önünde olmaktır. Bu tutkusunu da yaratıcılığını, fikirlerini, tarzını konuşturarak ortaya koymak ister.

Başak: Düzene ve planlı hareket etmeye özen gösteren Başak burcunun en büyük tutkularından biridir detaylar. O hayatı iğne oyası gibi işler, her detay hayatın parçalarından birer esintidir. Detayların ışığında başarıya doğru yol alır.

Terazi: Hayatta her şeyin mümkün olduğunu bilen Terazi, en güç noktalarda bile uyumu yakalamaya çalışır. Çünkü en ufak bir uyumsuzluk onun için dağılma ve karmaşayı beraberinde getirecektir. Tutku haline getirdiği uyumu tüm nezaketiyle kalbinde ve aklında misafir eder.

Akrep: Bilinçaltında dolanan sorunlardan, gündelik hayatı ele geçiren tozpembe yalanlardan arınmak ister bir Akrep. Onun en büyük tutkusu gerçeğin özünü kavramaktır. Bu yüzden çok araştırır, okur ve sorgular.

Yay: Hayatı bir tecrübe ve bilgi edinme alanı olarak gören Yay burcunun en büyük tutkusu; hayatın özündeki anlamı keşfetmektir. Kendi sınırlarını genişletirken derin bir felsefe yaratır ve bu felsefeden herkes yararlansın ister.

Oğlak: Karizmatik, sabırlı ve öz disiplinini içsel bir güçle sağlayan Oğlak burcunun en büyük tutkusu; toplum içerisinde saygın bir yere sahip olmaktır. Bunun için hayatı boyunca mücadeleyi asla elden bırakmaz.

Kova: Hayata çok farklı bir pencereden bakan, sorgulayıcı Kova burcunun en büyük tutkusu; özgürlüğünü baştan uca hissedebilmektir. Bu yüzden derin kalıpların içine girmek istemez, elinden geldiğince değişime ayak uydurmaya çalışır.

Balık: Duygularını, aklını, savunmalarını hep daha iyi hale getirmeye çalışan Balık burcunun en büyük tutkusu; hayata karşı farkındalık ve tecrübe kazanmaktır. Bu tutkusu sadece kendisiyle sınırlı değildir. O, aynı zamanda başkalarına da farkındalık ve bilinç kazandırmak ister.  

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

27.03.2014

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, 10:14’te Oğlak burcuna geçecek. Kariyerimizdeki sorunları aşmak adına daha yapıcı konuşmalar içerisinde bulunmak isteyeceğiz. Birbirini yanlış anlayanlar barışıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...