Yükleniyor . . .

BURÇLARIN ÖZELLİKLERİNE GÖRE STİL ÖNERİLERİ

BURÇLARIN ÖZELLİKLERİNE GÖRE STİL ÖNERİLERİ

Burcunun tarzını merak ediyor musun? Karakterini yansıtan burcunla tarzını da en iyi şekilde ifade etmek istiyorsan, burçlara özel hazırladığımız stil önerilerini mutlaka okumalısın! Burcunun işareti neyi temsil ediyor, işaretini nasıl kullanmalısın? Hepsini, detaylıca anlattığımız stil yazımızda bulabilirsin.

 

Koç

Zodyak’ın ilk burcusun. Gücü ve liderliği temsil ediyorsun. İçinde hep bir coşku vardır. Bu özelliklerin giyim stiline de yansımalı! Marka kıyafetler için bütçeni zorlamaktan çekinmeyeceğini düşünüyoruz. Süslü ve iddialı kombinler tam sana göre! İnsanların dikkatini çekersin ancak cool tavrınla da insanların bakışlarına aldanmazsın. Kendine has stilinle ne giysen kendine çok yakıştıracağından eminiz. Kıyafetin şıklığı, rahat olmasının önündedir senin için. Onun için her zaman içinde mutlu olacağın şıklıktaki kombinleri tercih etmelisin. Son trendleri senin gardırobundan takip edebiliriz. Evrendeki her şeyi öğrenmek, dokunmak ve yaşamak için varsın! Kendi işaretini üzerinde taşırsan sabırsız ruh halin dengelenecektir.

Vücut tipine göre öneri: Geniş omuzlarına uyum sağlaması için genişleyen etekler ve pantolonlar tercih edebilirsin.

 

Boğa

Güvende olmak ilk şartındır. O yüzden kıyafetlerini seçerken ilk arayacağın kriter kalite olmalı! Kararlı ve sakin bir yapın vardır. Alışkanlıklarından vazgeçmen biraz zordur. Giyinirken de yıllar geçse de vazgeçmediğin parçalar hep vardır. Deri detayların sana çok yakışacağını hemen belirtelim. Uyumlu ve zevkli kombinasyonlar yapma becerin geliştiği için alış veriş yaparken kendini hiç kısıtlama! Mutlaka dolabındaki her parçayı en iyi şekilde değerlendirirsin. Spor kıyafetler günlük hayatta kurtarıcındır. Modayı yakından takip edersin fakat kendine yakışmıyorsa moda da olsa o kıyafeti giymezsin. Şık davetlerde ise gözleri üzerine çekmek istiyorsan yine tarzını yansıtmalısın. İçine sinmeyen bir kıyafeti, başkaları güzel buluyor diye sakın tercih etme! Gözlemci ve inatçı yapın, işaretinde de kafa bölgesini temsil eder. Düşüncelerinin berraklaşması için özellikle burcunun işaretini bileğine takmalısın.

Vücut tipine göre öneri: V yakalı kıyafetler boynunu ince gösterir, asimetrik etek uçları seni mükemmel bir görünüme kavuşturur.

 

İkizler

Zodyak’ın enerjik burcusun! Entelektüel havanla kendini her daim belli edersin. Analizlerin çok kuvvetlidir buna bağlı olarak detayları da çok iyi görürsün. Farklı bakış açılarına her zaman sıcak bakarsın. Bu ılımlı tavrını stiline de yansıtabilirsin. Nasıl mı? Tabii ki, kıyafetlerinde öncelikle sıcak tonları seçerek. Giyim tarzında da sürekli değişiklikler yapmaktan çekinmediğini çok iyi biliyoruz. Hele de mevsim değişiyorsa gardırobunu baştan aşağıya yenilemek isteyebilirsin! Bir gün renkli bir gün sade olabilirsin. Sana tavsiyemiz, bu kez giymeyeceğin kıyafetleri dolabına doldurma. Özel tasarımlar bulursan, hiç kaçırma! Parçaları birbirleriyle uydurmak yerine beğendiğin bir kombini alırsan daha mutlu olursun, bizden söylemesi. Her renk sana yakışabilir. Takılar ve kemerleri kıyafetlerinde sık sık kullanmalısın. Burcunun işareti, dünyayı baştan aşağı her yönüyle görmeyi temsil eder. Özellikle bir evin iki temel direği olduğunu vurgular ve uzun soluklu birlikteliği olan İkizler için ruh eşini tamamlamak anlamına gelir.

Vücut tipine göre öneri: Kalçaya doğru bollaşan ceketler ve üstüne tam oturan gömlekler bedenini daha çok ön plana çıkartır.

 

Yengeç

Sahiplenme ve ait olma duygusu seni sen yapan özellikler. Korumacı tavırlarınla çevrendekilere kendilerini güvende hissettirirsin. Duyguların değişkendir ama aşk senin için her zaman önceliklidir. Giyim konusunda kendine sonuna kadar güvenirsin çünkü kendi tarzını yaratmakta üstüne yok! Ancak sana önerimiz aşırıya kaçıp, pahalı bir kıyafetin üzerine aşırıya kaçıp, alakasız bir aksesuar takmaman. Elbiselerini doğal kumaştan seçersen kendini daha iyi ifade edebilirsin. Renk olarak ise yumuşak uçuk maviler ve grilerin sana çok yakışacağını özellikle belirtmek isteriz. Gece ve gündüzü aynı enerjiyle kullanan, çok yoğun düşünen burç olarak, işaretini özellikle boyun bölgende taşırsan uykunun ve düşüncelerinin berraklaşmasına yardımcı olur.

Vücut tipine göre öneri: Gevşek elbiseler üst bölgeni gizler ve bacaklarını öne çıkarır.

 

Aslan

Güneşin çocuğu olarak, onun ışığını en iyi sen yansıtırsın! Güçlüsün ve yönetmeyi seviyorsun. İnsanlar üzerinde gizemli bir hâkimiyet gücün var. Sevme yeteneğin ve sadakatin seni aşkta aranılan insan yapar. Canlılığını ise öncelikle kıyafetlerinde ortaya koymalısın. Çarpıcı bir giyim tarzı sana çok yakışacaktır. Marka olmuş kıyafetleri üzerinde çok iyi taşıyabilirsin. Sarıdan başlayıp pembeden, koyu turuncuya giden canlı renk tonları tam sana göre! Süslü ve havalı giysilere cüzdanındaki tüm paranı yatırabilirsin. Özgürlüğü ve bağımsızlığı ifade eden işaretin, sana yapılanları unutmadığını da temsil ediyor. Burcunun işaretini parmağında taşıman geçmişle olan esaretinden kurtulmana yardımcı olacaktır.

Vücut tipine göre öneri: Çok dar olmayan ama üzerine oturan üstleri tercih etmelisin.

 

Başak

Zodyak kuşağının tertipli, düzenli ve narin insanları... Kusursuzluk ve mükemmeliyetçilik seni tanımlayan sözlerdir. Estetik anlayışın oldukça gelişmiş; pratik ve becerikli yapın ise sana her konuda yardımcı oluyor. Kıyafetlerini daima sade ve şık seçersen kendini çok daha iyi hissedeceğine hiç şüphemiz yok. Koyu renkler, çiçekli desenler ve yeni gibi duran ütülü elbiseler senin tarzını en iyi şekilde yansıtacaktır. Doğal bir stili sevdiğin için, marka kıyafetler sana göre olmayabilir. Deri eldivenler ve kaliteli kemerler kombinlerini çok iyi tamamlar. Tüm kötü olaylardan kurtulmak için Başakların, işaretlerini özellikle vücudunun sağ bölgesine takmasını öneririz.

Vücut tipine göre öneri: Orta bölümde bollaşan elbiseler senin için çok uygun! Kısa etekle, uzun ceketleri tercih edebilirsin.

 

Terazi

Venüs’ün güzelliğinden nasibini alan dengeli ve asil burç! Yaşadığın her yerde uyum ve estetik ararsın. Kavga ve tartışma hayatının hiçbir alanında bulunmaz. Güzellik ve insanlara kendini beğendirmek senin için çok önemlidir. Giyim konusunda zevklisindir. Asimetrik dizaynları tercih etmelisin çünkü cezbedici ve cüretkâr giyinmeyi çok iyi başaracaksın! Ama vamp bir görüntüden de uzak durmanda fayda var. Pastel renkli kumaşlar, fular ve şapkaları dolabının başköşesine koyabilirsin. Sonsuz duyguyu ve aşkı temsil eden işaretin kendi içinde aradığın dengeyi sağlarken aşkta sürekliliği de getirecektir. Özellikle işaretini duyu organlarına yakın olmasını tavsiye ederiz.

Vücut tipine göre öneri: Çok dar kıyafetlerden kaçınmalısın.

 

Akrep

Gizemli, cesur ve ikna kabiliyeti yüksek birisin. İnsanı mıknatıs gibi çeken gözlerin, sivri bir dilin ve güçlü bir hafızan var. Tutkuların tarafından yönlendirildiğin gibi, amacına ulaşmak için sabırla beklersin. Kişiliğindeki gizem, giyim tarzından belli olur. Ucuz ya da pahalı olsun, fark etmez; kıyafetlerinde siyah rengi mutlaka kullanmalısın. Dar pantolonlar, ince bluzlar, ipek çoraplar ve çekici iç çamaşırlarını dolabından eksik etmemeni tavsiye ederiz. Çok çabuk dikkat çeken, dış etkenlerden etkilenen duyarlı bir psikolojiye sahip olduğunu vurguluyor işaretin. Bu işareti aksesuarlarında kullanman, hislerini ve içgüdülerini berraklaştıracaktır.

Vücut tipine göre öneri: Kıyafetlerinde yumuşak dokulu kumaşları tercih etmelisin.

 

Yay

Zodyak kuşağının hınzır, esprili ve eğlenceli burcu! Senin için hayat bir maceradır,  elindekilerle yetinmez daha sonraki adımı merak edersin. Çokbilmişlik tasladığın da olur, yıkılmaz bir egon var! Arkadaş ortamları ve küçük aşk oyunları seni mutlu eder. Hareketli yapından dolayı eşofmanlar ve spor ayakkabılarını sık sık kullanmalısın. Polo yakalı süveterler, mavi ve mor tonları ve salaş tişörtler tam sana göre! Klasik kıyafetlerin içinde kendini iyi hissetmeyebilirsin, o yüzden mecbur kalmadıkça giyinmemeni tavsiye ederiz. Şansına devamlı güvenen, konuşmaktan ve kendini ifade ederken yer, mekân zaman kavramını es geçen Yay burcunun temsil ettiği işaret, hedeflerine ulaşmasının pratik çözümlerini öğretiyor.

Vücut tipine göre öneri: Düz kesim etekleri tercih edin ve kemer kullanmayın.

 

Oğlak

Çalışkan, başarılı ve sabırlı bir burçsun! Doğuştan yöneticisin ama bunu insanların gözüne sokmadan yaparsın. Sert görünüşlü, amacına eninde sonunda oluşan biri olarak egonu kontrol altına almışsındır. Kaliteli bir giyim tarzı seni en iyi şekilde yansıtacaktır. İyi kesimli, koyu renklerin hâkim olduğu şık kıyafetleri tercih etmelisin. İddialı ve değişik stilde takılar kıyafetlerinin vazgeçilmezi olmalı! Şık bir el çantası ise senin en göze çarpan aksesuarın olmalı. Liderliği, disiplini, aileyi ve sahip olmayı temsil eden işaretin seni aşırı uç duygulardan koruyacaktır. Özellikle mücadelesiz hiçbir şey elde edemediğini düşünüyorsan burcunun işaretini mutlaka taşımalısın.

Vücut tipine göre öneri: Kıyafetlerin dar olmamalı ama mutlaka üzerine oturmalı.

 

Kova

Son çıkan teknolojik yeniliklerin sıkı bir takipçisi ve entelektüel açıdan zengin birisin. Dışarıdan bakınca soğuk görünüyor olsan da, aslında sevecen ve dost canlısısın. Saati saatine uymayan ruh halin ve değişik görüşlerin giyim stilime nasıl yansıtırım diyorsan, öncelikle kendine has bir stilin olması gerektiğini söylemeliyiz. Modanın dışında özgün bir giyim tarzı yaratmak, kendini daha iyi ifade etmeni sağlayacaktır. Garip ve ilginç zevkini açık turkuaz ve yeşil tonlarıyla desteklemelisin. Aksesuarların ise ruh haline göre değişir; eski ile yeni arasında gidip gelirsin. Ruhun, sanatın ve metafiziğin temsilcisidir. Seni soyutta ve somutta destekleyen gerçek aşkı arıyorsan burç işaretini üstünde taşımalısın.

Vücut tipine göre öneri: Kıyafetlerinde, sim ve payet kullanmamalısın.

 

Balık

Zodyak kuşağının en mistik ve yaratıcı burcusun! Başkalarından üstün olsan bile bunu dile getirmeyecek kadar alçak gönüllüsündür. Algıların oldukça güçlüdür. Derinliğin ve bilgeliğin, yardımsever özelliğinle birleşince seni karşı konulmaz kılar. Moda evlerinden çıkmış nostaljik tarzını yansıtan, antika birkaç parça kıyafeti mutlaka dolabında bulundurmalısın. Etnik görünüşlü ve yumuşak kumaşlar sana daha çok yakışacaktır. Süslü şapkalar, saç bantları ise vazgeçilmezin olmalı! Korkuların ve kaybetmeyle ilgili olan mücadeleni düzenleyecek olan işaretin, mesafeli görünüşünü dengeleyecektir. İşaretini üzerinde taşıman, dünyada seni sahiplenecek gerçek aşkı bulmana yardımcı olacak.

Vücut tipine göre öneri: Seni daha canlı gösterecek renleri tercih etmelisin.

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının tüm hakkı saklıdır.

05.05. 2016

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...