Yükleniyor . . .

BURÇLARI YORUMLAMAK MI İSTİYORSUNUZ?

O zaman mevsimlere kulak verin!

Batı astrolojisini yorumlarken, mevsimlerden yola çıkmak en kolayıdır. Astrolojiyi incelerken, mevsimlerle orantılı olduğunu göreceksiniz. Astrolojinin ilk kuralı, burçların döngülerindeki geçişleri bilmektir. Doğduğumuz mevsimin karakteristik özelliklerini taşırız. Hangi mevsim aralığında doğduysak, mevsimin geçişleri karakterimizde büyük ölçüde yer tutar. Burçların mevsimlere göre sıralaması, burçları analiz etmenin ilk altın anahtarıdır! 

Koç burcu ve Mevsimi

İlkbahara aittir, günlerin uzamaya başladığını gösterir. Çabuk yükselen burçlardandır. Burçların etkilerini toprağa benzeterek ele alalım. Koç, Zodyak’ın ilk burcudur. İlkbaharla birlikte toprak güçlü ve verimlidir. Kimseden korkmaz. Kendi başınadır. Artık bu mevsimde toprak, verimlilik konusunda kendine güveniyordur. Koç da böyledir. Cesurdur. Korkusuzdur, korkması ve koruması gereken bir durum yoktur. Toprak ilkbahar ekinoksuyla birlikte kendini göstermek ister. Tıpkı her ortama girdiğinde kendini ifade etmekten korkmayan Koç Burcu gibi…

Boğa burcu ve Mevsimi

Mevsimi İlkbahar’a aittir. Gündüz saatlerinin, gece saatlerinden uzun olduğu zamanları gösterir. Dikkat edin Boğa’nın başladığı mevsime… Doğanın en bereketli dönemlerinden biridir. Ürünlerin büyümeye başladığı, bolluğun yaklaştığı dönem… Toprak bu dönemde somuttur ve sabit bir şeyler elde etmek ister. Neyi beklediğini bilmek ister. Büyümeyecek ürünü beklemez toprak, tıpkı Boğa burcu insanı gibi... Güven duymak ister. Sabırlıdır. Neye yatırım yapacağını gayet iyi bilir.

İkizler burcu ve Mevsimi

Mevsimi İlkbahar’a aittir ve son dönemlerindeki günlerin en uzun olduğu zamanları gösterir. İkizler’in doğduğu mevsime bir bakın, bahardan yaza geçiş dönemi… Toprak çeşit çeşit ürün vermeye başlar. Bu dönemde toprak, olabildiğince verimlidir. Tabii bu verimlilik karışıklık da yaratacaktır.  Zira İkizler burcu insanları gibi çeşitlilik, canlılık var doğada da. Çabuk geçecek olan bir mevsim… Toprak, tıpkı İkizler burcu insanı gibi etrafta neler olup bittiğinden haberdar almak isteyecek. Hangi alanda daha verimli olduğunu keşfeder. Toprak bu dönemde kendi gücünü görür. İkizler burcu insanı gibidir. Merak ettiği her şeyi araştırıp, öğrenir. Keşfetmek için dünyayı didik didik edecektir. Aslında burada kendini arıyordur.

Yengeç burcu ve Mevsimi

Mevsimi dönenceldir ve yaza aittir. Günlerin kısalmaya başladığı zamanları gösterir. Bu mevsimde ürünler artık doğmaya hazırdır. Ancak yine de ürünün bakımı yapılmalıdır, ürün korunmalıdır. Tıpkı Yengeç insanı gibi… Köklerine bağlıdır. Güven duymak ve korunmak ister. Bu mevsimde toprak oldukça verimlidir ve vericidir. Yengeç burcu insanı gibi… Yengeç, sevdikleri için adeta fedakârlık yapmak amacıyla dünyaya gelmiştir. Kendi önceliklerini, sevdiklerinin önceliklerinden her zaman geri planda tutar. Ama ilgi ve alaka da beklemektedir. Tıpkı toprağın bu mevsimde gözlerin kendi üzerinde olmasını istediği gibi…

Aslan burcu ve Mevsimi

Yazın en baskın burcudur, Güneş en tepededir. İşte geldik doğanın en verimli olduğu döneme… Bolluğun, bereketin ve olgunluğun dönemi!  

Her şeyin merkezindeki gezegen olan Güneş parlıyor. Toprak üretken.  En mükemmel ürünü, bu mevsimde hasat edilecek. Tıpkı Aslan insanı gibi… Bu mevsimde de her şeyin en mükemmeli vardır. Çeşitlilik çoktur. Gösterişi seven Aslan insanının gösteriş yaptığı bir dönemdir. 

Yaptığı her şeyin kalitesinin farkında olan Aslan insanı, bu işi en iyi haliyle sunmak ister. Güneş ile toprak birbirine gösteri yapar.  Tıpkı Aslan burcu insanı gibi...

Başak burcu ve Mevsimi

Sonbaharın başlangıç burcudur!

Ve geldik hasat zamanına! Artık toprak için hasat zamanı ve toprak tekrar nadasa bırakılacaktır. Ekip kurmak, düşünmek, analiz etmek zorunda… Tıpkı Başak insanı gibi… O ne zaman ne yapması gerektiğini gayet iyi bilir. Her şeyi en ufak ayrıntısına kadar düşünüp, planlar. Toprak işlenmelidir. Başak burcu insanları ise analiz eder, strateji belirler. Fayda sağlamak ister, geleceğini düşünür. Hayallerle yaşamaz. Onun için çalışma zamanıdır bu mevsim… Başak burcunun mevsiminde, toprak da planlı hareket etmek ister. Programlı davranıp, ürün vermek ve üretken kalmak ister. Toprak bu mevsimde tıpkı Başak burcu insanı gibi oldukça çalışkandır.

Terazi burcu ve Mevsimi

Sonbaharın tam geçiş yaptığı bir döngüdür!

Günlerin kısaldığı gözlemlenir. Gece gündüz eşitliğini temsil eder. Tropikal burçlardandır. Bu mevsim, geçiş dönemidir. Hava ne sıcak ne de soğuktur. Her renk bir arada uyum ve ahenk içindedir. Hava ılık ve sakindir. Doğanın güzellikleri çevreler her yanımızı... Terazi insanı da mevsimi gibidir. Uyumlu, sakin ve güzel ruhlu… Denge arayan, güzellik arayan diplomattır. Toprak dinlenmektedir!

Bu mevsim adeta Terazi burcu insanı gibi orta yolu bulmaya eğilimlidir. Uyumlu bir mevsimdir. Terazi burcu insanını yansıtır. Terazi, girdiği her ortamda dinginliği, dengeyi, adaleti ve hoşgörüyü beraberinde getirir. 

Akrep burcu ve Mevsimi

Sonbaharın bitişini temsil eder. Artık mevsim geçişi bitmiştir. Akrep burcunun mevsimi, ölüm mevsimidir! 

Hayatta kalmaya çalışan Akrep insanı, kendini korumak ister. Doğada zorlu şartların baş göstermeye başladığı bu dönemde, Akrep burcu kendisine zarar verebilecek her şeyden korunmak zorundadır. Her şeye şüpheyle yaklaşır! Kendisini korumak isterken, dikkat edin abartıp size saldırabilir! 

Akrep, Zodyak’ın en tehlikeli burçlarından biridir!

Sezgileri güçlüdür ve düşmanının zayıf noktalarını iyi bilir. Stratejiyi tıpkı Oğlak burcu gibi iyi uygular. Onu kendinize düşman edinmeyin, zira hiç beklemediğiniz bir anda tavrı değişebilir.

Yay burcu ve Mevsimi

Kış mevsimini simgeler. Son günlerine doğru, gün ışığının en kısa hali gözlemlenir. Bu mevsim, yeni bir arayış dönemidir! 

Toprak ananın kış için hazırlıkları tamamdır. Artık çevreyi merak etme, kontrol etme, kimin ne yaptığını öğrenme zamanıdır. Bolluk dönemi değildir bu dönem, o yüzden Yay burcu insanları verici değillerdir. 

Bağımlılık yoktur! Kaygısızlardır da biraz…

Meraklı ve çevresindekileri kontrol etme çabasındadırlar. Hassasiyeti, toprağın artık kış uykusuna geçişi ile başlar, yani Yay burcu döneminde doğanlar için farklı bir mizaj olgusunda olduklarını vurgulayabiliriz.

Oğlak burcu ve Mevsimi

Mevsimi, kışın en belirgin dönemidir! Güneş ışınları, Oğlak Dönencesine dik gelir! 

Bu tarih aralığına baktığımızda, hayatta kalması zor bir dönemdir. Toprak hazırlıklarını çoktan yapmıştır. Ancak bunu yaparken geçmişten ders alır, çevresindekilerle kendisini kıyaslar. Onların ne yaptığıyla da ilgilenir. O, zorluklarla mücadele etmesini iyi bilir. Hep en iyi olmayı hedefler. Strateji onun işidir. Oğlak burcu insanı, zor bir mevsimde doğmuştur. Bu yüzden zorluklarla mücadele etmeyi gayet iyi bilir. Cesaretini ve gücünü, yeri geldiğinde ortaya koyar. Tıpkı toprağın zorluklara karşı hazırlıklı olması gibi Oğlak burcu insanı da her zaman temkinlidir. Karşısına çıkabilecek problemler için daima bir çözüm önerisi bulunur. 

Kova burcu ve Mevsimi

Mevsimi, nemin yüksek olduğu bir döngüdür. 

Kova burcunun mevsiminde artık kış gelmiştir. Doğada zor şartlar hâkimdir. Bir Kova bu ortamda sadece kendisi için değil, çevresi için de çalışır. 

Hep daha iyisini arar! Keşfetmek için iyi bir dönemdir!

İleriye yönelik adımların atılmaya başlandığı bir süreçtir. Kova insanı bilinmeyeni, yapılmayanı yapmak ister. Bilim ve teknolojiyi en iyi kullanan burçlardan biridir. Kitleleri harekete geçiren insanlar, bu mevsimden yani Kova burcundan çıkar… Kova burcu insanı, tıpkı mevsimi gibi yeniliklere açıktır. Var olanın üstüne ekleme çabası hâkimdir. İleriyi görme isteği ile akıllıca adımlar atılmak istenir. Kova burcu insanı, hiç kimsenin aklına gelmeyen yenilikleri keşfetme ve uygulama konusunda çok beceriklidir!

Balık burcu ve Mevsimi

Güneş ışınları mevsimi uyandırır!

Ve Zodyak’ın son burcu, derinliğin ve sezgilerin temsilcisi! Balık burcunun başladığı mevsime bir bakın, kıştan çıkıp ilkbahara adım atıyoruz. Toprak hem bitiş yaşıyor, hem de başlangıç… Umutludur toprak, zira bahar geliyor! Yeni başlangıçlar yaşayacak, tıpkı Balık insanı gibi… Hayal kuran, ümit eden Balık burcu, bir bitiş yaşadığında bilir ki onun peşinden yeni başlangıçlar gelecek. Umudunu asla kaybetmez! Sezgileri güçlü, yaratıcı, duygusal ve hassastır. Su grubuna üye olan bu burç insanlarını çok çabuk hayatınızdan çıkarabilir, bir o kadar da hayatınıza zor adapte olursunuz. Balık burcu insanı tıpkı mevsimi gibi içinde yeni başlangıçları her zaman barındırır. Hayalleri ona destektir, umudunu kaybetmemesi için… 

Astrolog ZEYNEP TURAN

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

27.01.2013 Tarihinde Kaleme Alınmıştır.

Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...