Yükleniyor . . .

BURÇLARDA ÖFKE

BURÇLARDA ÖFKE

Her ne kadar benzer bir çağrışım olsa da öfke ile sinir aynı şey değildir. Benzerlik durumu bize aynıymış hissi verse de doğru bildiğimiz yanlışlardan birisidir. Temel duygularımızdan birisi olmakla beraber tek taraflıdır. Tıpkı bir korku gibi…

Peki bu durum burcunuza göre farklılık gösterir mi? Karşıt burçlar açısından ele aldığımızda nasıl bir durum ile baş başa kalıyoruz. Gelin beraber bakalım…

  • Alışkanlık Yapmış Öfke: Koç-Terazi

Herhangi bir konuya uzun süre maruz kalırsak, o durum bizim için bir alışkanlık haline gelmiş olur. Çoğunlukla çocukluk yıllarından gelen bu olumsuz alışkanlıkların devamı olarak da nitelendirebiliriz. Koç ve Terazi burçlarında daha fazla görünen bu öfke türü, hayatlarımızda olumsuz bir bakış açısına yol açabilir.

  • Korku Bazlı Öfke: Boğa-Akrep

Bilinçaltımızda çeşitli korkular yatar. Bu durumda istemeden de olsa tepkiler verebiliriz. Ama bilinçaltımızı yönetemeyiz. İstem dışı verilen tepkiler Boğa ve Akrep burcunda karşımıza çıkıyor. Dürtüleriniz sizin elinizde olmasa da korkuyu karşınıza getiriyor. Karşılaşılan korku, Boğa ve Akrep burçları için en çok görülen öfke türüdür.

  • Kendine Yöneltilen Öfke: İkizler-Yay

İnsan farkında olmadan en büyük zararı kendisine verir. Yaptığı hatalar ve yanlışların bedelini hep kendisi öder. Kendisini eleştirmeli insan ama bunu yaparken de dozu iyi ayarlamalıdır. İkizler ve Yay burcunda karşımıza çıkan öfke de buradan kaynaklanmakta. Bu iki burcun karşılaştığı öfke türü de bunu açıklar nitelikte.

  • Kronik Öfke: Yengeç-Oğlak

Zor günlerden geçtik, belki de hala geçiyoruz. Yaşadıklarımız önemli bir sınav olmuş olsa da bizleri çok yıprattı. Kontrolü kaybettik. İşte burada öfke karşımıza çıkıyor. Üstelik kronik bir hal aldı. Duyguların tetiklenmesi, bu burç için bir tekrar durumu misali belli eder kendini. Kendinizi ifade etmekten, anlatmaktan vazgeçmeyerek kronikleşmiş bir öfke karşısında gardınızı almayı ihmal etmeyin…

  • Pasif-Agresif Öfke: Aslan-Kova

İstemeden çok kırarız yakınlarımızı ve çevremizdekileri. Belki derinde yatan bir korku belki de öğrenilmiş bir çaresizlik… Kendini ifade edebilen, oto-kontrolü bir an olsun elden bırakmayan kazanan olacaktır. Sevgili Aslanlar ve sevgili Kovalar, günün sonunda kaybeden olmamak için bir an olsun kontrolü elden bırakmamanız, sizin faydanıza.

  • Patlayıcı Öfke: Başak-Balık

Beklenmedik anlarda, biriken duygular bir anda dışa vurur kendisini. Bu tip öfke bu iki burcu kontrolden çıkartan ve psikolojilerini aşırı zorlayan bir durum. Stres ve kaygıdan uzak olmak, durumu yönetmek ve kontrolü bir an olsun elden bırakmamak gerek. Başak ve karşıt burcu Balık, patlayıcı güce sahiptirler. Öfke her ne kadar olumsuz bir duygu olsa da ipleri dizginlemek, sizin elinizde. Kendinizi güvende hissetmediğiniz ortamlarda daha sık karşılaşabileceğiniz bu durumlar, en çok size zarar verin benden söylemesi…

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakkı Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

10.03.2022

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...