Yükleniyor . . .

BURÇLAR HANGİ DURUMLARDA “HAYIR” DER?

BURÇLAR HANGİ DURUMLARDA “HAYIR” DER?

 
Konu aşk olunca hepimizin algılar açılıyor, pür dikkat konuya odaklanıyoruz. Hele ki hoşlandığımız ve elde etmek istediğimiz biri varsa, araştırmadığımız şey kalmıyor. Ama ilk baktığımız özellik burçları oluyor. “A Koç burcuymuş, acaba nelerden hoşlanıyordur?” ya da “Yengeç burcunu nasıl etkilesem ki?” tarzı soruların cevaplarını bulmak için hummalı bir araştırmaya kaptırıyoruz kendimizi. Peki, hoşlandığımız kişinin zor tarafları neler? Size neden “hayır” diyebilir? Bunu öğrenmek için hoşlandığınız kişinin burcunu tam olarak öğrenin ve ona göre hareket edin… 
 
KOÇ
 
Fiziksel çekicilik önemli!
 
Üzülür müsünüz, sevinir misiniz orasını bilemeyeceğiz ama Koç burçlarını etkileyecek ilk şey dış görünüştür. Size baktığında kalbinin küt küt atmasını sağlamak için cazibenizi kullanmanız ve ona mutlaka “senden hoşlanıyorum” sinyalleri göndermeniz gerekir. Göz çapkınıdırlar, ama kimden olumlu bir sinyal alırlarsa ona yönelirler. Cazibe ve seks yıldızı olarak anılan Mars’ın yönetimindeki Koçlar için tabii ki de, fiziksel çekicilik ve cinsellik ön planda olacaktır. 
 
Vücutta baş bölgesini temsil eden Koçlar, zekaya da oldukça önem verirler ve Zodyak’ın ilk burcu olmanın sorumluluğunu taşırlar.  Fiziksel olarak hoşuna giden kişinin düzgün cümleler kurması, mantıklı hareket etmesi ve çekingen olmaması gerekir. Enerji ve hareket adeta onların kanlarına işlemiştir. Utangaç insanlar, onları açmaz. Koçlar aksiyon, ses ve hareket ister! Mars’ın deli çocukları için ideal sevgili; onun gibi deli dolu ve hararetli konuşmalar yapan zeki biridir! Sizden sıkılmaması için ona küçük komplimanlar yapmayı unutmayın. Karşınızdaki insanın çok kıskanç olması belki sizi zorlayabilir ama gözünüzün ondan başka birini görmediğini belli ederseniz, size güvenecektir.
 
BOĞA
 
İlk hareket önemli!
 
Toprak grubunun ağır abileri ve ağır ablaları için aşk mevzuları, yönetici gezegenleri Venüs de olmasa neredeyse hiç yaşanamayacak desek yeridir. İşleri o kadar ağırdan alırlar ki, en sonunda siz pes edersiniz. Önceleri, size ilgisi var mı, yok mu pek emin olamazsınız, çünkü duygularını saklamakta oldukça başarılıdır. Güven duygusu son derece gelişmiş olduğundan, siz fark etmeden onlar sizi incelemeye ve tanımaya çalışır zaten.  Acaba aşkıma layık mı? sorusu eşliğinde, sadece size de değil çevresine de belli etmeden pusuya yatar; her hareketinizi anlamlandırmaya çalışır.
 
Eğer ki siz de aynı taktikle hareket ederseniz, büyük ihtimalle bir 10 sene sonra kavuşabilirsiniz. Yavaş hareketleriyle bilinen kaplumbağalar bile Boğa burcunun karşısında saygıyla eğilir ve düğmelerini ilikler. İlk hareketi sizden bekleyen Boğalar, kendi eksikliklerini kapatabilecek bir partner ararlar. Ama bu demek değildir ki, çok canlı, hareketli, sürekli dışarıda gezip tozan bir sevgilisi olsun. Cesur davranmasını beklese de, huzur arayışlarından dolayı, kendisi gibi sabit özelliklere sahip, kibar, sessiz sakin insanları daha ilgi çekici bulurlar!
 
İKİZLER
 
Onu meraklandırmanız önemli!
 
İkizler burcu için “çift karakterli burç, onun sevgilisi de tek olmaz” diye bir korku var hep. Ama eğer ki gönlünüzü kaptırdıysanız yapacak bir şey yok, onu anlamaya çalışacaksınız. İletişim gezegeni Merkür’ün etkisindeki bu burcun insanları; hızlı konuşurlar, hızlı düşünürler ve hızlı aşık olurlar. Aslında birine tutulmaları hiç de zor değildir. Peki, ne yaparsanız şıpsevdi İkizler’den aşkınıza karşılık alamazsınız? Cevap; kendinizi geliştirmezseniz!
 
Düşünsenize yanınızda bıcır bıcır konuşan, sürekli araştırma yapan, yeni çıkan her şeyi deneyen, her şeyden az çok haberi olan biri var ve siz onu sadece seyretmekle kalıyorsunuz! Bu durum onun gözünden kaçmaz, orası bir gerçek. Size anlattıklarına Fransız kalırsanız, gözü direkt başkalarına kayar. İlgisini ise onu meraklandıran, değişik fikirleri olan esrarengiz insanlar çeker. Merkür’ün zeki çocuğunu kendinize aşık etmek istiyorsanız onunla bol bol beyin fırtınası yapın, konuşun, tartışın. Mental olarak onu boş bırakmayın. Zihnini besleyin, öğrendiğiniz her yeni bilgiyi aktarın. Yok, efendim ben öyle sürekli araştırma yapamam, bildiklerim bana yeter diyorsanız sizi başka bir burca havale edelim. 
 
YENGEÇ
 
Duygularını okşamak önemli!
 
Su grubunun romantik aşıkları Yengeçler, duygularını belli etmede ne yazık ki pek başarılı olamazlar. Ay’ın etkisinde olduklarından, duygularında da gel gitler yaşanır. Ama bu çapkın oldukları anlamına gelmez. Sizden hoşlanmışlarsa, kolay kolay bir başkasına dönüp de bakmayacaklardır. Fakat bir gün size çok aşıkmış gibi davranırken, diğer gün duygularınızı görmezden gelip, soğuk bir tavır takınabilirler. 
 
“Ben nerede hata yaptım?” diye boşuna kendinizi paralamayın. Sorun sizde değil, bunun sebebi onların iç dünyalarındaki karışıklık. Sevdikleri vakit karşılarındaki kişiye gerçekten de yoğun duygular beslerler. Ama içleri hep huzursuzdur, olumsuz düşünmek en kötüsüne odaklanmak onların en belirgin özellikleridir. Ama onların da “hayır” dedikleri durumlar olacaktır tabii. Eğer Yengeç’i sevgisiz ve ilgisiz bırakırsanız, kendini aç susuz kalmış gibi hissedecektir.  Aşk, onların temel ihtiyacı olduğundan sevildiklerini hissetmek isterler. Ona aşık değilseniz, hiç hayatına girmeye çalışmayın deriz. Sezgileri oldukça kuvvetli olan bu burcun insanları, sevgisine güven olmayan insanı şak diye anlar. Buna rağmen yine de sizinle olmak için çaba gösterebilir, bu hali sizi şaşırtmasın ya da onu saf yerine koymayın. Bile bile lades diyen aşık bir Yengeç için “aşkta gurur olmaz”…  
 
ASLAN
 
Takdir etmeniz önemli!
 
En iyiye ve en güzele layık olduğunu düşünen Aslan burçlarının partnerlerinden beklentileri “en iyisi olduklarını” her fırsatta dile getirmeleridir. Asla tahammül edemediği insan tipi ise onu yönlendiren, ne yapması gerektiğini söyleyen kişilerdir. Ama “dinime küfreden, Müslüman olsa” misali kendisi yönlendirmeye bayılır; nerede güzel restoran var, nerede ne yenir, nerede tatil yapılır, hangi müzik dinlenmelidir, hepsini size hiç bıkmadan usanmadan her gün söyleyebilir. 
 
Güneş’in egosu yüksek çocukları için aşk da Güneş gibi kuvvetli ve etkili olmalıdır. Yandığını hissetmek ister, basit duygular yaşayamaz. Dibine kadar aşık olmak ister ve partnerine sadıktır. 
Onun size hayır demesini istemiyorsanız liderliği onun eline teslim etmeniz gerekmektedir. Her açıdan sizden daha üstte olmak isteyen Aslan burçlarını terslerseniz ve ezmeye kalkarsanız, hemen o dakikada sizi terk eder. Bir daha da ne telefonlarınızı açar, ne de sizinle aynı ortamda bulunur. Zor değiller aslında, tek istedikleri sözlerinin dinlenmesi ve takdir görmek. Hepsi bu…
 
BAŞAK
 
İlk söz önemli!
 
Başakların en önem verdiği noktalardan biri ilk tanışma anıdır. Sizi uzaktan uzağa beğeniyor olduğunu düşünelim. Karşılıklı bakışmalar, hatta ufak gülümsemeler birbirinize giden yolu git gide daraltsa da, her şey bu kadar kolay sanmayın. Size olumlu sinyaller yollamış olması, direkt aşkınıza karşılık vereceğini garanti etmez. 
 
Onunla tanışırken kullandığınız cümle, fiziksel yapınızdan sonra gelen en önemli şey. Eğer saçma sapan bir cümle kurarsanız vay halinize! Hele ki hiçbir şey söylemeden, kâğıda telefon numaranızı yazıp sakın vermeyin. Sizi asla ciddiye almayacak; bir daha ki karşılaşmanızda ise önce bıyık altı gülüp, sonra yüzünüze bile bakmayacaktır. Zeka ve hareket yıldızı Merkür’ün yönettiği bir burç var karşınızda. Ona basit cümleler kurarak, her şeyi mahvetmeyin. Hatta ilk tanışma anında duygusal sözler de kurmayın. Mantık insanı Başaklar için farklı bir yaklaşım sergilemeniz lazım. Hayattan, siyasetten, farklı konulardan bahsedin ki sizi tanısın; düşüncelerinizi ve zeka seviyenizi ölçsün, en önemlisi ciddiyetinizi anlasın. Yılışık insan tipleri onun yanına bile yaklaşamaz. Fiziksel olarak ne kadar çekici olursanız olun, zihinsel yönden onu tatmin edemezseniz geçmiş olsun, başka aşklarda başarılar size…
 
TERAZİ
 
Kalitenizi belli etmeniz önemli!
 
Öncelikle hoşlandığınız insanın ne kadar cool ve kaliteli biri olduğunu söyleyerek söze başlayalım. E hal böyleyken, sizin de basit özelliklere sahip olmanızı istemeyecek ve her konuda bilgi sahibi olmanızı bekleyecektir. Mitolojinin Afrodit’i Venüs, yönettiği burca tabii ki romantiklik verecektir. Teraziler çoğu zaman belli etmeseler de doğuştan romantiklerdir. Eğer ki ona hiç beklemediği bir anda sürpriz yaparsanız, mesela lüks bir mekanda yer ayırmak ya da eve geldiğinde mumlarla süslü bir masa hazırlamak gibi (hayal gücünüzü bu kadar sığ tutmayın tabi), bu onun çok hoşuna gidecek ve size daha çok bağlanacaktır.
 
Her şeyin birinci sınıf olması önemli... Köhne ya da bohem bir yere ancak sizin gül hatırınız için katlanacaktır ama bir dahaki sefere yeri o belirleyecektir. Eğer size, gidilmesi gereken yer ya da yapılması gereken şeyler hakkında tekliflerde bulunuyorsa bilin ki, yaptığınız seçimleri beğenmiyor ve bu yüzden alternatif sunuyordur. Ama bu durum hep böyle gidecek sanmayın, bir zaman sonra sıkılacak ve onu el üstünde tutacak başka birini aramaya koyulacaktır. Size hayır demesini istemiyorsanız, şimdiden onun hoşuna gidebilecek mekanların ve sürprizlerin listesini yapın; sonrasında da en sevgi dolu halinizle karşısına çıkın.   
 
AKREP
 
İlk dokunuş önemli!
 
Ah şu Akrepler yok mu, sevseniz bir dert, sevmeseniz bir dert! Onları anlamak ne mümkün diye söze başlayabiliriz. “Hayır” dediği insanlar “evet” dediklerinden daha fazla. Bunu bilerek aşık olun ve savaşa hazırlanın. Neden böyle sert bir giriş yaptık, çünkü Savaş gezegeni Mars’ın yönetimindeki bir burçtan bahsediyoruz. Onlarda orta yoktur, ya hep ya hiç mantığı vardır. Ama olay ilişkilere geldiğinde, ilk dikkat ettikleri nokta ten uyumudur. Dokunmak ister, çünkü o zaman size karşı ne hissettiğini çözebilir. Kısacası aradaki kimya önemli; sevebilmenin yolu dokunabilmektir onun için… 
 
Cazibeleri ile ün yapmış olan bu burcun insanlarının libidoları oldukça yüksektir. Sessiz ve sakin görüntüsüne aldanmayın sakın, içlerinde fırtınalar kopar. Size önce hayır der, çünkü zoru oynamayı sever. Gizemli takılmak için çaba da sarf etmezler, doğaları böyledir. Olumsuz cevap aldıktan sonra pes ederseniz işte o zaman kaybedersiniz. Sevginizin büyüklüğünü denemek için size türlü türlü oyunlar oynayacaktır. Bu yüzden iyi bir oyuncu olmanız şart. Kuralları ise o koyuyor, bunu aklınızdan çıkarmayın. Kıskançlıklarını söyleme gereği bile duymuyoruz ama oynadığınız oyuna 3.kişiyi dahil ederseniz, bunu burnunuzdan fitil fitil getirir. 
 
YAY
 
Birlikte eğlenebilmeniz önemli!
 
Ne kadar da şirinler, afacan çocuk gibiler değil mi? E, Zodyak’ın neşe, bolluk, zenginlik yıldızı Jüpiter’in yönettiği bir burçtan bahsediyoruz. İnsancıl ve sempatik tavırlarıyla sizi kendine aşık edip, sonradan da hiçbir şey olmamış gibi başkalarına yönelmesi ise sinirinizi bozuyordur muhtemelen. Ama size hayır demelerinin, elbet bir nedeni vardır. Mesela onu entelektüel açıdan doyuramıyorsunuz ya da hızına ayak uyduramıyorsunuzdur. Karşınızdaki insan bir Boğa, bir Balık burcu değil ki “sakinlikten, sessizlikten hoşlanıyorum; evde takılalım işte” desin!
 
Dışarıda yaşanması gereken bir hayat varken, onu eve bağlamayın sakın! Birlikte zevk alacağı alanları belirleyin ve ona fırsatlar sunun. Hatta ona sormadan tutun kolundan, aksiyonu bol bir gün yaşatın. Akşamına size aşık olacağını garanti bile edebiliriz. Ama şöyle de bir durum var, ilk görüşte sizden etkilenmemişse kesinlikle ne yaparsanız yapın, size bir daha dönüp bakmaz. Peki, sizden etkilendiğini nasıl anlarsınız? Görüştükten ya da tanıştıktan sonra sakın ilk adımı atan taraf olmayın. Karşınızda Ateş grubuna ait bir üye var, kanı kaynıyor. Onu tutabilene aşk olsun. Eğer ki siz aramadığınız halde, sabırsız Yay sizi arıyor ve buluşmak istediğini söylüyorsa bilin ki bu iş için umut var… 
 
OĞLAK
 
Kariyer sahibi olmanız önemli!
 
Zor çok zor! Seviyor mu, sevmiyor mu belli değil... Ciddi görünümleri ile anılan Oğlaklar bu tavırlarını, “Gezegenlerin Öğretmeni” adıyla bilinen Satürn’den almıştır. Materyalisttirler ve esas önem verdikleri şey profesyonel başarılarıdır. Aşk hayatları aslında sizi yoracak tarzda isteklerle dolu değildir. Özel şeyler beklemezler, yeter ki onu sevdiğinizi bilsin. Kaygılarını giderin, güven arayışlarını boş çevirmeyin. Ama ona ait olduğunuzu da çok fazla belli etmeyin. Orta yolu bulmanız şart. 
 
Size hayır demesini istemiyorsanız, ilk buluşmada güzel ve uyumlu giyinin. Detaylardan ziyade uyum onun için önemlidir, karmaşıklığı sevmez. Hayatı boyunca yönetme arzusu içinde olduğu için disiplinli bir yapısı vardır. Evinde de, işinde de düzen olsun ister. Siz karşısına darmadağınık bir halde çıkarsanız baştan kaybedersiniz. Dış görünüşü hallettiniz diyelim, gelelim dananın kuyruğunun koptuğu noktaya; işiniz var mı ya da evde oturmak dışında yaptığınız aktiviteler bulunuyor mu? Çalışkan Oğlak burçları tembelliğe ve başarısızlığa gelemez. Sizin de mutlaka başarılı ve insanlar tarafından takdir edilen biri olmanızı ister. Maddi olarak da kendinden düşük birine çok sıcak bakmayacaktır, bu da ek bir bilgi olsun…  
 
KOVA
 
Özgün olmanız önemli!
 
Yaratıcı Kovalar hayatı çocuk bahçesi gibi görür. Hayalleriyle gerçekler arasında yaşamayı sever. Zaman zaman mesafeli de dursa, bu onların soğuk mizaçlı oldukları anlamına gelmez. Arkadaşlıkları çok kuvvetlidir. Sosyal olmayı severler. Bu yüzden onu sosyal ve kalabalık bir ortamda tavlamanız daha mantıklı olacaktır. 
 
Değişikliklerin temsilcisi Uranüs; sürprizleri, yeni buluşları, keşfedilmemiş şeyleri,  ani başlangıçları ve büyük aklı temsil eder. Yönetici gezegeni Uranüs olan Kovalar da, aynı şekilde partnerlerinden farklılık ve zeka beklerler. Hayal gücünüzün ne kadar genişse ona o kadar çabuk yaklaşırsınız. Farklı bir heyecan yaşatabiliyorsanız ve onun fikirlerini ciddiye alıyorsanız şansınız çok yüksek. Peki, hangi noktada sizden vazgeçer? Eğer ufak tefek şeyleri sorun ediyorsanız ve günlerce bunu ısıtıp ısıtıp masaya yatırıyorsanız, “yetti artık!” deyip sizi terk etmesi kuvvetle ihtimal. Onun özgürlüğüne düşkün yapısını ve hava grubunun ona kattığı havai durumu sakın sadakatsizlik ve ilgisizlik olarak algılamayın. Kafasında bir ton düşünce olduğunda, o anda size odaklanması zor olabilir. Kova burcunun kendine seçtiği partner, anlayışlı ve duygusal olmaktan ziyade, aklıyla hareket eden biri olacaktır. 
 
BALIK
 
Duyarlı biri olmanız önemli!
 
Romantik ve duygusal Balık insanın karşına çıkarken, ciddiyetsiz ve asabi tavırlar sergilerseniz her şey baştan biter. Bu size ilk uyarımız olsun. Balıklar, çok naif ve anlayışlı kişilerdir. Sizi zorlayacak kaprisleri olmaz, sevginizin ve ilginizin yoğunluğu onlara yeter de artar bile. Ama bu hemen sizi rehavete sokmasın, “aa, çok kolaymış” deme gafletinde bulunmayın. Eğer bir ilişkide ilgi yoksa Balık burcu da yoktur! Su grubunun tüm niteliklerini içinde barındıran bu burcun insanları huzurun kollarında mutludur. Onu sarıp sarmalamanız, el üstünde tutmanız önemlidir. 
 
Balıkların yönetici gezegeni Neptün, sis gezegeni olarak da adlandırılır; bazen gerçekleri saptırabilir, algıyı zorlaştırabilir. Saf biri gibi görülen Balıklar’ın gözleri aslında cin gibidir ama görmesini bilene tabii. Kolayca hayır dedikleri insan tipleri ise; ukala ukala takılan ve sürekli kendinden bahseden insanlardır. Fiziksel olarak onların hoşuna da gitseniz, eğer sürekli kendiniz övüyor ve gereksiz bir ego savaşına giriyorsanız üzgünüz, bu aşk başlamadan biter. Bu burcun insanları çok hassastır, kırıldıkları vakit tamir etmek oldukça zordur. Böyle durumlarda içlerine dönerler, sizi affetseler bile asla unutmazlar ve güvenleri sarsıldığı için bir zaman sonra aşklarından vazgeçerler.
 
Astrolog ZEYNEP TURAN
Yazının Tüm Hakları Saklıdır 
Günün Ruh Hali
Ay küçülen fazda. Kararsızlığı geride bırakabilenler günün kazananı olacak. Sosyal medya kullanımına ara vermek için doğru bir gün…
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...