Yükleniyor . . .

BU HAFTA BİZİ NELER BEKLİYOR? (9-15 EYLÜL 2013)

Hiçbir şey tesadüf değildir diyoruz. Neden diyoruz, çünkü astrolojide de her bir açının art arda gelişi zaten bize çok şey anlatırken, bu hafta bunun en somut örneklerinden biriyle karşı karşıyayız. Geçen hafta Yeniay ile yaptığımız planları uygulamamız için gökyüzü bize hafta başından itibaren cesaret veriyor. Yoğun, çatışmalı ve en önemlisi de koşuşturmanın arasında kaybolacağımız bir hafta yerine; öz benliğimizi ve ardından kazanılanı gözler önüne serecek güçlü bir hafta bizi bekliyor. Tüm bu etkileri değerlendirmek ise size kalıyor…

Kişisel olarak tepkili miyiz? Evet. Peki, gündeme dair neler yaşayacağız? Spordan, magazine, yeni başlayan dizilerden, sınır komşularımıza, üniversitelerdeki ayaklanmalardan, ekonominin durumuna kadar hareketin, karışıklığın ve yorumun çok olduğu bir hafta bizi bekliyor.  Aynı zamanda paramız değer kaybederken, dolar ve euronun baş edilmez bir yükselişe geçtiğini daha rahat göreceğiz. Gündem bayağı karışıkken, en azından biz kendi özel hayatımızda sakinliğimizi korumaya çalışalım...

Pazartesi

Bir çoğumuz için sendrom haline dönüşen Pazartesi günleri aslında ertelemelerin, yarım kalan işlerin başlangıcını temsil eden, “belirsizliğin” günüdür. Gelmesini istemesek de, bir yandan da bir an önce beklentilerimizin “iyi mi, kötü mü?” sonuçlanacağını öğrenmek isteriz. Pazartesi günü, ikilemde kalmanın yaşamımızdaki en somut örneğidir bir nevi…

Bu günün şanına uygun iki açı da bizi hafta başında selamlıyor. Merkür, Terazi burcuna geçişini 28 Eylül’e kadar sürdürecek şekilde yapıyor. Bu uyumlu açının ardından kavgacı bir açı Mars-Satürn zorlanması meydana geliyor. Bugün hem frene, hem de gaza basmaya çalışıyoruz.

Sabah saatlerinde Merkür, Terazi burcuna geçiş yaparak empatiyi, iyimserliğin güçlü olduğu bir sürece sokuyor bizi. Aslında hafta başında tam olarak ihtiyacımız olan bir açı bu. Yaratıcılığımız öne çıkarken; tasarımcıların ve sanatçıların potansiyellerini çok daha rahat açığa çıkardıkları ve aktif oldukları bir dönem olduğunu söyleyebiliriz. Dünya gündeminde de politikacıların söylemleri laf düellolarına dönüşürken, taraf tutmak ise daha zor hale geliyor.

İyi kötü birlikteliği gibi, bu uyumlu açıyla birlikte sabah saatlerinde meydana gelen sert nitelikli Mars-Satürn ters açısı bizi ikilemlere sürüklüyor. Bu gün, parasal konulara ve beklentilere dair konuşmalar sert bir sert ses tonuyla yapılabilir. Korkularımızın ve kaygılarımızın bizi ele geçirebileceği bir gün içerisindeyiz. Dirençli olup kendimizle ve korkularımızla yüzleşebiliriz. Uğraştığımız şeylerde bir yere varamıyorsak, başka bir yöntem denemekte fayda var. Zor olanın üstüne gitmek için uygun bir gün değil…

Salı

Haftaya, Pazartesilerin yoğunluğunu desteklercesine Ay'ın Akrep burcundaki konumuyla giriş yapmıştık. Bu durum haftanın ikinci gününde de etkisini sürdürürken, örtülü isteklerin ve kişisel hırsların açığa çıkması hiç de zor olmayacak. Bu gün, kapalı kapılar ardında neler döndüğünü çok daha net bir şekilde görebiliriz. Dünden içimizde kalıp, söyleyemediğimiz şeyleri, sert ve acımasız bir tavırla karşı tarafa savurabiliriz.

Biz size her ne kadar “sakin olun” uyarısı yapmak istesek de, buna fırsat bırakmadan gökyüzü bizi hizaya sokmak isteyecek zaten. Gün içerisinde meydana gelen Güneş-Ay 60 derecelik açısı, olayları akışına bırakmamız gerektiğini vurguluyor. Bu gün sınırları zorlamak daha tatmin edici gözükse de, durağanlık ve akışına bırakmak bize fırsat kapılarını daha çok açacaktır. Eğer siz samimiyetinizi koruyabilirseniz, beraber hareket etmenin gücünü bugün keşfedebilirsiniz.

Çarşamba

Kişisel mücadelenin baskın olduğu bir haftanın içerisinde olduğumuzu Venüs’ün Akrep burcuna geçişiyle daha iyi anlıyoruz. 2 gündür devam eden “uç”ların burcu Akrep’in baskınlığı ile ikiye bölündük adeta. Bir tarafımız hırslarımızın peşinden giderek elde ettiklerimizin verdiği tatminin tadını çıkarmak isterken, öbür taraftan daha adil ve dingin olmak için çabalıyoruz. Özellikle Venüs’ün Akrep burcuna geçişi ile bu sınır daha da belirginleşiyor; ya kendimizi kaptırıp gideriz ya da kontrolü baştan ele alırız. Seçim sizin…

Akrep burcuyla birlikte, ardına kadar açılan gizli odalarda benliğimizi kovalarken, sözlerimiz de cüretkarca ağzımızdan dökülüyor. Ay,  gece saatlerinde Yay burcuna geçiş yaptığında konuşmalarımız özgürleşiyor, fikirlerimizi ifade etmekten korkmuyoruz. Belki de gökyüzü bize arınma fırsatı veriyordur. Siz de kendi öykünüzden, ideallerinizden bahsedin. Emin olun, sizi dinleyen birileri olacaktır.

Perşembe

Ay, Yay burcunda büyüyen fazda hareket ederken, yakın çevremizle çarpıcı konuşmalar yapabiliriz. Bu haftaya zaten iddialı konuşmaların, cesur çıkışların haftası bile diyebiliriz. Tabii bunu tamamıyla olumsuz bir durum gibi görmemek lazım… Belki de uzun zamandır söylemek isteyip de söylemediklerimizi bu birkaç gün içinde daha rahat ifade edebiliriz. Konuşmaların sonucu ne olursa olsun, bizim içimiz daha huzurlu olacaktır.

Bu gün içerisinde aynı zamanda bir arkadaşınız hakkında bilmediğiniz bir gerçekle yüzleşebilir ya da kendi sırlarınızın ortaya çıkmasıyla birlikte şaşkınlık yaşayabilirsiniz.

Perşembe günü aynı zamanda yeni oluşumlar ve yeni fikirler de getirebilir. Baskın karakterlerin öne çıkması için uygun ortamlar oluşacak, siz de kendi duruşunuzu seçeceksiniz. Karar vermelisiniz; öne mi çıkacaksınız, geriye mi çekileceksiniz? Beklemek için ne vaktiniz, ne de şansınız var...

Şeker hastalığınız varsa, bugün yediklerinize dikkat etmenizi öneririz. Aksi takdirde sağlığınızla ilgili ufak tefek sorunlar yaşamanız olası.

Cuma

Mars-Kuzey Ay Düğümü ters açısı evrensel düşünceleri desteklerken, iş alanınızda da büyük gelişmelerin söz konusu olduğunu belirtiyor. Toplantılarda aktif olarak rol alabileceğimiz gibi, tartışmalar ve çatışmalar günü gergin geçirmemize neden olabilir.

Özellikle eğitim veya yönetim kadrosundaysanız, fikir ayrılıklarının baskın olduğu bir gün geçirebilirsiniz. Gökyüzündeki açılar biraz boğucu ve hantal bir havaya sahip de olsa, ne de olsa Cuma günündeyiz; hafta sonuna geldik. Bunu kendinize motivasyon edinip, moralinizi ve tahammülünüzü yüksek tutmanızı öneririz. Koç, Aslan ve Akrep burçları diğerlerine oranla 1 tık fazla kulak kabartsın bu sözlerimize;

Girişimci bir yapıdaysanız, yatırım noktasında ya da yeni fikirler konusunda atacağınız adımlar, yapacağınız girişimler elinizde olmayan nedenler dolayısıyla sonuçsuz kalabilir. Bu yüzden çok güvendiğiniz, orijinal fikirlerinizi bugün ortaya atmamanızı öneririz.

Cumartesi

Bazı konular vardır ki, her ne kadar yalnız başımıza idare etmek de istesek, grup çalışmasından uzak da durmaya niyetlensek, fikir alışverişi olmadan halledilemez. Cumartesi günü, bu konuların gündemimizi oluşturacağını söyleyebiliriz.

Bu yalnızca iş alanında değil elbette, özel hayatınızda da başınıza buyruk hareket edemeyeceğiniz, güvendiğiniz birinden destek almanızı gerektirecek bir kararsızlık yaşayabilirsiniz. Büyük gelişmelerin arifesindeyiz, Mars-Uranüs uyumlu açısı bize risk almaktan çekinmememizi söylüyor. Marjinal konular ilgimizi çekeceği gibi; alternatif yollara yönelmemiz de mümkün. Rutinden uzaklaşıp daha önce ilgimizi çekmeyen şeyleri araştırma isteği içerisinde olabiliriz. Ama bu açının şöyle de bir etkisi var, gizli saklı yaptığımız şeylerde daha cesuruz. Bu da sorunları beraberinde getirebilir. Özellikle Koç ve Kova burçları, eğer istediklerini tam olarak hayata geçirmezlerse, bu gün oldukça sinirli ve huzursuz olacaklardır.

Tüm burçların dışında “Başak, İkizler ve Oğlak” burçları bu söyleyeceklerimizi iyi dinlesinler;

Günlük hayatın akışına kapılıp, kendinize ve ilişkinize zaman ayırmayı unutuyor olabilirsiniz. Merkür-Plüto ters açısı bize kendimize ayırdığımız zamanda biraz nefes almayı ve telaşlarımızı bir türlü kenara bırakmadığımızı söylüyor. Özel hayatınızı bir kere daha gözden geçirmeniz gerekebilir.

Ego üzerine inşa ettiğimiz bütün düzenler değişecek, bizi hareketli ve yoğun günler bekliyor.

Pazar

Her konuda gelişmenin yaşandığı bir haftayı geride bırakıp, yeni hafta için enerji toplayacağımız bu Pazar gününde de gökyüzünün bize hazırladığı sürprizler yok değil elbette.

Mars-Uranüs uyumlu açısı, bugünün kendi içimizde geçmişimize yapacağımız, belki uzun belki de zorlu bir yolculukla geçeceğini vurguluyor. Anılarımızı düşünebilir, geçmiş olayları en baştan analiz edebilir, hayatımızdan çıkmış dostlarımıza özlem duyabiliriz.

Bütün gününü evde geçirmeyecek olanlarsa, uzun zamandır görüşmedikleri kişilerle buluşabilirler. Aynı şekilde, aile üyeleri arasında yıpranmış ilişkileri baştan inşa etmeye yönelik girişimlerde de bulunulabilir. Kısacası, kendi halinizde, kavgasız-gürültüsüz, huzur ve dinginlik arayacağınız bir Pazar sizi bekliyor.

İyi hafta sonları!

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır 

08.09.2013

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...