Yükleniyor . . .

BU HAFTA BİZİ NELER BEKLİYOR? (2-8 EYLÜL 2013)

Son zamanlarda, Dünya geneli oldukça hareketli ve karışıkken, tam aksine bu hafta gökyüzü oldukça sakin ve olumlu... Her gün başka bir açı, bizi başka bir ruh haliyle selamlıyor adeta. Geçen haftanın hengamesinden sıyrıldığımız bir hafta bizi bekliyor. Olabilecekleri gözden geçirip, kendinizi hazırlamanız için gün gün, bu haftanın yorumlarını yazdık.

Pazartesi

Haftaya, Ay'ın Aslan burcundaki konumuyla başlıyoruz. Haftanın son gününde başlayan bu etki, yeni bir haftaya girerken de sürüyor. Öte yandan birbirini destekleyen iki açı, Ay'ın Aslan burcunda hareketi ve Ay- Uranüs olumlu açısı fikirlerimizden sansürü kaldırıyor. Yaratıcılığımız yüksekken, özgün fikirlerimiz kazanç kapılarını ardına kadar açıyor. Bu olumlu etki ise özellikle Kovaları ve Aslanları etkisi altına alacak. Projelere başlamak için uygun bir gün; cesaret gerektiren olaylar ise çok daha kolay… 

Ay’ın Uranüs ile yaptığı olumlu açıya değinecek olursak... Uranüs yeniliklerin, değişimlerin, beklenmedik olayların gezegenidir. Bilinmeyene olan merakı, özgün çıkışları akıllara getirir. Gökyüzünün bu konumu, 120 derecelik olumlu açı ile daha önce keşfetmediğiniz alanlara doğru yol almak için güzel bir gün olduğunu vurguluyor. Etrafınızdakilerin de bu yönelimde olduğunu görebilirsiniz. Projelerde ve çözüm bekleyen olaylarda yaratıcı fikirler, alışılmışın dışında bakış açıları oldukça takdir görüyor. Şansınızı denemekten asla korkmayın, bugün güzel bir gün...

Salı

Kariyer yaşamı açısından, tutumumuzu daha belirgin bir şekilde görebileceğimiz, etrafımızdakilerle ortak bir mücadeleye dahil olabileceğimiz bir gün bizi bekliyor. Özellikle Güneş, Kuzey Ay düğümü uyumlu açısı ile aile ve kariyer yaşamında, pratikliğimiz artarken beklediğimizden daha çok yol kat edebiliriz.

Akşam saatlerinde gerçekleşen Ay-Venüs olumlu açısı ise kariyer yaşamındaki üstünlük savaşlarına, yumuşatıcı etkisiyle gündeme geliyor. Ortaklıklar için oldukça güzel bir gün. Fikirler açıkça ortaya konurken, ortak bir strateji belirleniyor. İki tarafı da memnun etmek adına kararlar, sonuç odaklı bir şekilde. Karşılıklı güven esas alınırken, omuz omuza hareket etmek herkese iyi geliyor. Bu güzel etkiyi özellikle Terazi burçlar iş hayatında tecrübe edecektir.

Çarşamba

Haftanın genel atmosferinin aksine daha sakin bir gün bizi bekliyor. Ay Başak burcuna geçiş yaparken, olayları hızlıca ve yüzeysel halletmektense “detaylara da dikkat ettiniz mi?” sorusunu gündeme getiriyor. Detay küçüktür, fazla göze batmaz ancak bu sefer dikkat etmezseniz daha çok büyür. Sorumluluk duygusunu bugün daha fazla hissedebiliriz. Planlamak ile pratiğe dökmek arasındaki farkı daha çok göreceğiz.

Dış dünyaya karşı artan mesafeli tavrımız, belki depresif bir gün geçireceğimiz izlenimini yaratıyor olsa da dingin bir gün olacağını söylemek daha doğru olur. Bu ruh halini bizde yaratan ise Ay’ın Satürn ile yaptığı 60 derecelik açı. Etrafımızdakilerle olan ilişkilerimizde sınırları belirginleştirmek isteyebiliriz. Yeni insanlarla tanışmak için bugün pek de havamızda değiliz desek daha doğru olur. Yeni insanlara olan olumsuz tavrımızın aksine, bu açıyla beraber eski dostluklarımızı daha da sağlamlaştıracağız. Az ama öz en iyisi diyeceğimiz bir gün.

Perşembe

Eylül ayının odak noktasını oluşturan açı, Başak burcundaki Yeniay sabah saatlerinde gerçekleşirken, gün boyu bu etkinin örneklerini bize sunuyor. Peki, Yeniay bize ne getiriyor? 

Anahtarını bir türlü bulamadığınız, yaşamınızda direk çıkış noktasını oluşturan bir kapı düşünün. O kapının anahtarını size Yeniay veriyor.

Yaşamınızda uzun zamandır çözüm bulmayan sorunlar üzerinde belki de çok çabaladınız, üzerinde uğraştınız fakat buna rağmen bekleneni alamadınız. Akıllıca düşünülmüş tek bir hareket, tüm düğümlerin çözülmesinde etkili olacak. Yapmanız gereken, detayları da göz önüne alarak genel bir analiz yapmak. Gözünüzden kaçan şeyler mutlaka vardır ve Yeniay sayesinde bunları daha rahat fark edebilirsiniz.

Somut etkilerinden bahsedecek olursak, Başak burcundaki Yeniay yaşamımıza düzen getirecek etkileriyle kendini gösteriyor. Zaman bizim için artık daha kıymetli, onu değerlendirmeyi daha iyi biliyoruz. Bugün, geleceğe dönük planlamalar yapmak ve hayal olarak gördüğümüz konuların üstünde durmak da yaralı olacaktır. Gözümüzde büyüttüğümüz şeylerin aslında çok da uzak hedefler olmadığını fark edebiliriz. Kendimize güvenimiz tam, harekete geçmek için yeterli gücü içimizde hissediyoruz. Temkinli hareket etmeye yaşamımızın birçok alanında özen gösterirken, bilhassa finansal konularda daha çok dikkatliyiz. Ayrıca diyete başlamak için iyi bir dönem olduğunu söyleyebiliriz.

Cuma

Ay’ın Terazi burcuna geçiş yapmasının takibindeki günler önemli kararlar ve değişimlerle geçecek. Bu değişimler ve kararlar elbette yalnızca çatışma anlamında değil. Dinç bir şekilde başladığınız hafta sonunda, gün be gün değişen olaylara aktif katılım sağlayacak, içinde bulunduğumuz konumu biz şekillendirmek isteyeceğiz.

Özellikle yatırım alanlarında vermemiz gereken kararlarda dikkatli olmamız gerekiyor. Finans alanındaki hareketliliği yakından takip etmeli ve buna uygun olarak büyük riskler almaktan kaçınmalıyız.

Bugün dostlarımızla keyifli organizasyonlar yapabilir ya da onların dertleriyle yakından ilgilenebiliriz. Yakın çevremize akıl vermek, psikologluk yapmak ve duygusal açıdan onları desteklemek bu günümüzün temasını oluşturuyor.

Aynı şekilde, özel hayatımızda da dönüm noktaları yaşayabiliriz. Bu noktada kararlar alırken kendi kişiliğinizi ve motivasyonlarınızı düşünmelisiniz. Aklınıza mı yatırım yapmak istiyorsunuz, yoksa sezgilerinizle kumar mı oynayacaksınız? Seçim sizin...

Cumartesi

Cumartesi günü oldukça olumlu bir açı olan Güneş-Jüpiter dostluğu ile başlıyor. Siz de bu olumlu görünümün etkisinde keyifli bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Bu görünümün getirdiği pozitif enerji ile kendinize bir hediye vermek isteyebilirsiniz. Artık sonbahar koleksiyonlarının raflarda yerlerini almasıyla birlikte indirime giren yaz sezonunun son alışverişini yapmak iyi bir fikir olabilir.

Bunun yanında arkadaşlarla yapılacak keyifli etkinlikler de başka bir seçeneğiniz. Özellikle Yay burçları için, yerinde duramadıkları bir cumartesi… 

Ailenizle birlikte geçireceğiniz vakitlerde yeni tatlar denemek isteyebilir, iştahınızın etkisinde hareket edebilirsiniz. Nasılsa yaz bitti diye kendinizi bırakmamaya dikkat edin.

Pazar

Haftanın son gününde Ay, Akrep burcuna geçiş yapıyor. Duygusal olarak yoğunluğa hazır olun! Cuma günü bahsettiğimiz Ay konumunun etkisini bugün dahi hissedeceksiniz. Genelde dinlenme ve aile günü olarak geçirilen Pazar gününü dertlerin ve sıkıntıların arasında boğularak geçirmek istemeyeceğimize şüphe yok.

Yine de vermemiz gereken kararları ertelememiz, yalnızca bizim dertlerinizi arttıracaktır. Aile meclisinde kendimize yakın bulduğunuz birilerine ya da yakın arkadaşlarımıza fikirlerini sorabiliriz. Eğlenceli planlar yapıp, farklı sosyal ortamlara dahil olabiliriz.

Bunun yanında yalnız Türkiye’de değil, Dünya çapında zor günler geçirdiğimiz bir gerçek. Olayların daha da alevleneceği günlere şahit olabileceğimiz gibi, iddialı konuşmalar gündemi belirleyecek. Hem dış dünyaya karşı, hem de iç dünyamızda sakinliğimizi korumalı ve olaylara soğukkanlılıkla yaklaşmaya çalışmalıyız. Aklımızın ve kalbimizin aynı şeyi söylediği nadir dönemlerden birinden geçiyoruz.

Genç-yaşlı toplumun her kesiminden her statüdeki insanın içindeki merhamete ve insan sevgisine kulak vermesi gerekiyor.

Astrolog ZEYNEP TURAN

Yazının Tüm Hakları Saklıdır 

01.09.2013

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...