Yükleniyor . . .

BU HAFTA BİZİ NELER BEKLİYOR? (19-25 AĞUSTOS 2013 )

Bu haftaya aslında olumlu etkilerle giriyoruz fakat haftanın diğer günleri için aynı şeyi söylemek zor. Zaten genel olarak kolay bir Ağustos ayı geçirmiyoruz, yukarıda tam bir gezegen cümbüşü var. Açılar birbiriyle adeta dans ediyor, bazen de köşe kapmaca oynuyor. Açıların yoğunluğunu görmezden gelip, her algının farklılığında boğulup tekrar özümüze dönmek ve yaşamayı bilmek çok daha önemli aslında…

"Hayat" tıpkı bir balıkçının dediği gibi "RASTGELE"!  Herkese keyifli haftalar…

Pazartesi

Haftanın ilk günü, Ay Kova burcunda ilerlerken toplumsal konulara duyarlılığımız artacak ve ortaklaşa hareketler hız kazanacak.  Hiç olmadık konularda daha savunmacı bir tutum sergilememiz çok muhtemel... Zihnimiz oldukça berrak ve açık. Kendimizi güçlü hissediyoruz, bu da haftaya güzel başlamamıza olanak sağlıyor.  Tabii meraklı yanımızı da desteklemiyor değil. Hayatın şifrelerini daha önce çözdüm diyen Kova burçlarına bir hatırlatma buradan; asıl bu günlerde yaşayacağınız bazı tecrübeler şifrelerin ne denli doğru olduğunu tespit etmenize yardımcı olacak. Venüs Terazi burcuna 17 Ağustos’ta geçiş yaparak ortalığı, paranın akışını bir nebze olsun rahatlattı diyebiliriz. Orta ölçekli yatırımcıların biraz olsun yüzü gülecek haftanın ilk gününde… Toplantıların ve projelerin yoğunluğunda; verilen sözlerin ve taahhütlerin baskın olduğu bir günü işaret ediyor. Pazartesi sendromundan uzağız; ilişkilerimize çeki düzen verebilir, işlerimize daha şevkle sarılabiliriz. 

 

Salı

Özgür iradenin ön planda olduğu bu gün, ikili ilişkilerde özellikle de aşk hayatımızda karışıklığa maruz kalabiliriz. Kafamızın dikine gitme isteği Ay’ın konumundan kaynaklandığını belirtelim.  Küçük kıskançlıkların en rahat göründüğü günlerden biri… Erken saatlerde gerçekleşen Güneş-Uranüs açısı ise olaya adeta tuz biber olacak. Yöneticilerle veya ekip arkadaşlarınızla konuşmakta zorlanabilirsiniz.  Özellikle Koç ve Aslan burçları için zorlayıcı ve çatışmanın bol olduğu bir gün. Ayrıca Venüs’ün Terazi’de, Neptün’ün ise Balık burcunda hareket etmesi; bizi hayallere sürüklediği gibi, “ah keşke olsa” ya da “neden olmuyor ki” diye de inat edeceğimizi vurguluyor. İlişkilerde ilginin eksikliğini fazlası ile tartışılabiliriz. Kimler önce sarsılacak diyecek olursanız Yengeç ve Oğlak burçları Salı gününün iniş çıkışlarına dikkat etmeli diyebiliriz…

Çarşamba

Bugün ortalık biraz karışık desek abartmış olmayız. Üst düzey yöneticilerin iddialı konuşmalarına, borsada gerçekleşebilecek spekülasyonlara, sınır komşularımızın dünya gündemine damgasını vuracak açıklamalarına şahit olabiliriz. Özel hayatımızda ise, Kova Aslan aksı üstünde gerçekleşen Dolunay’ın etkisiyle kıskançlık duygularımız perçinlenirken; bir yandan da duygusal itiraflar söz konusu. Özellikle Kova burçları bu duygusal havadan daha çok etkilenecek. Jüpiter’in Uranüs ile dik açı yapması ise, Yengeç ve Kova burçlarını ciddi anlamda etkiliyor. İkizler burçları ise hayatlarına amaç ve anlam katan olaylar yaşayabilir. Alınan büyük kararların sağlıklı olmayacağı bu günde, sıradan ve rutin bir çizgide hareket ederseniz hem kayıplar yaşamazsınız, hem de sinirleriniz gerilmez.

Perşembe

Ay Balık burcunda seyrine devam ederken, duygusal olarak hassas olacağımız bir güne uyanıyoruz. Manevi değerleri ön planda tuttuğumuz bu gün, sevdiğimiz insanlara fedakarlıklar yapabilir; problemleri olan kişilere yardım etmek isteyebiliriz. Öğle saatlerinde gerçekleşen Merkür-Uranüs açısı, zihinsel olarak yenilikler yapma yeteneğimizin açık olduğunu vurguluyor. Orijinal fikirlerimizle yöneticilerimizin gözüne girebiliriz. Her türlü yeni projelere ve risklere adım atma konusunda uyumlu bir hava var. Gündeme dair gerginliklere ise ara verdiğimiz bir dönem olacak. Ekonomik açıdan ise olumlu gelişmeler söz konusu. Paramızın değerini daha iyi bildiğimiz ve verimli harcamalar yaptığımız bu gün, uzun zamandır almak isteyip de alamadığımız şeylere sahip olabiliriz.

Cuma

İşte sonunda yapıcı, olumlu, üretken etkilerin kapımızı çaldığı döneme girdiğimiz gün. Güneş’in, Başak burcuna geçiş yapması iletişimi arttırdığı gibi, karışıklıkları toparlayıcı ve çözüm odaklı özelliklerini de bize en olumlu haliyle yolluyor. Ama bir o kadar da kendine acıyan, geçmişi şöyle bir karıştıran, “acaba herkes aynı mı?” diye sordurtan bir dönemin de habercisi. Sevindirici haber ise piyasa artık hareketlenmeye başlıyor. Bireysel olarak ise projeler onaylanıyor, hukuksal problemler çözüme doğru gidiyor. Umut verici mi? Evet, somut bir şekilde umut verici… Ay’ın Koç burcundaki konumu ise kavgacı bir tutum içerisinde girmemize neden oluyor. Kırıcı sözler sarf etmeden önce iki kez düşünmeliyiz. Ağzımızdan çıkan sözlerin geri dönüşü yok.

Cumartesi

Merkür’ün Başak burcuna yani kendi evine geçiş yaptığı bu gün, zeka ve iletişim en üst seviyede. Çalışma, plan ve organizasyonlar bu günden itibaren hız ve önem kazanırken, sağlıkla ilgili herhangi bir rahatsızlığı olanlar için de bu günlerde doktor kontrolüne gitmek yararlı sonuçlar doğuracaktır. Hesap kitap konularının ön planda olduğu bu gün, bütçemizi gözden geçirebilir ya da yatırım yapmak istediğimiz işlere ağırlık verebiliriz. Bu olumlu hava tüm burçları etkisi altına alsa da özellikle toprak ve su gruplarının hayatını daha da kolaylaştıracak diyebiliriz. İletişimsel temalar önem kazanırken, beklenmedik gelişmeler kapımızı çalabilir.

Pazar

Merkür-Neptün karşıtlığında haftanın son gününe giriyoruz. Kuşkularımızın ve “acaba”larımızın ekseninde, mantığımızla duygularımız çatışırken; verdiğimiz sözleri tutmakta da zorluklar yaşayacağız. “Kimse beni anlamıyor” demek hiç bu kadar kolay olmadı deseniz başınız ağrımaz.  Halledilmesi gereken, bir köşeye atığımız konular ön planda. Sağlığımıza daha fazla dikkat etmemiz gereken bu gün, ayrıca ikili ilişkiler için sorunlu geçebilir. Özellikle Başak ve Balık burçları, duygusal karmaşalara daha yatkın... Yaratıcılık gerektiren işlerde ise gökyüzü bizi destekliyor, ilham perilerimiz yanımızda. Öğleden sonra Ay’ın Boğa burcuna geçişi, bizi sakinleştirdiği gibi, işlerimizi son dakikaya bırakma rehaveti de verebilir. Ailevi konularda daha merhametli ve anlayışlı olacağız. Güzel bir Pazar kahvaltısı eşliğinde ya da kalabalık bir akşam yemeğinde keyifli sohbetler yapabiliriz.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır 

17.08.2013 Tarihinde Kaleme Alınmıştır

 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...