Yükleniyor . . .

BU HAFTA BİZİ NELER BEKLİYOR? (16 - 22 EYLÜL 2013)

Güzel ve eğlenceli bir haftanın ardından, kollarını kavuşturmuş bizi bekleyen pazartesinin resmiyeti her ne kadar canımızı sıksa da; Ay Kova burcundayken yüzümüzden hafif bir tebessüm hiç eksik olmuyor. İş yaşamının resmi ve yalnız dünyasından, bizi bir nebze olsun uzaklaştıracak; samimi, cümbür cemaat hareket edeceğimiz konumla yeni bir haftaya “Merhaba” diyoruz. 

Pazartesi

Ortaklaşa konularda fikir birliğine varacağımız ve daha çok güleceğimiz bir hafta diye başladık. Peki, pazartesinin aksiyonu bu kadar kolay geçip gider mi? Elbette, hayır. Bu günü haftanın diğer günlerden ayırsak daha iyi olabilir. Fikir uyuşmazlıklarının hem kendi içimizde hem de başkalarıyla biraz bir şekilde yaşanmasında etkili, Merkür-Uranüs karşıt açısı gün içerisinde meydana geliyor. Özellikle İkizler, Başak, Kova, Aslan burcu bu açının etkilerini çok daha fazla yaşayacaktır ve öne çıkan kişiler, siyasi partiler ile siyasi partilerdeki fikir çatışmaları gündemde olacaktır.

Odaklanmakta problem yaşanırken, bu durumdan ilişkilerimiz de ciddi anlamda etkileniyor. Yanlış anlaşılmalar, kopuşlar, küçük çatışmalar bugün gündemimizi boş bırakmıyor. Kafamızı toplamak bugün hiç olmadığı kadar zor gözükebilir. Yarım kalan düşünceler, dikişi bir türlü tutturamamamıza sebep olacak. Olaylara farklı açıdan bakabilmek için güzel bir gün olsa da, hedefe odaklı adımlarımızda bir katkısı olmayacak. İyisi mi bugün; inandığımız fikirlerimizi kanıtlama, işlevliliğini ortaya koyma çabasından bir adım geri duralım. Çünkü belki de inandığımız kadar gerçek olmayabilirler…

Salı

İşte haftanın yoğunluğunun zirve yaptığı gün… Merkür- Mars uyumlu açısı ile kuru bir meşguliyetten ziyade renkli bir koşuşturmanın ortasında buluyoruz kendimizi! Canlı bir zihinle, şevkli bir şekilde enerjimiz ilişkilerimize, etkileşimlerimize, bağlantılarımıza da yansıyor. Üretkenliğimiz her alanda işliyor. Algımızın açıklığıyla küçük fikirler anında projelendiriliyor. Prosedür gibi gözüken küçük işleri atlamamak bugün işimizi daha da kolaylaştıracak. İşlerinizin hızla hallolmasına gün sonunda epey şaşıracaksınız.

Sağlıkla ilgili konuların çözüleceğini, sanat dünyasının ilginç olaylara tanık olacağını ve iletişim devi markaların ortak projelerini duyuracağını söyleyebiliriz.

Çarşamba

Haftanın üçüncü günü, hissettiklerimiz mi yoksa şartların bize sundukları mı ikilemini yaşayacağız. Hayallerin pembe bulutlarından, gerçeğin sert zeminine düşmek canımızı biraz acıtabilir… Ay, Balık burcundayken hayalperestliğimiz ön plana çıkıyor. Olaylara resmi yaklaşımları, somut tespitler yapmayı destekleyen bir konum olmadığını söylesek de Venüs- Satürn kavuşumu buna izin vermeyecek gibi duruyor.

İlişkilerin resmileştiği ve sorumluluk olarak ele alındığı bir etki üzerimizde hüküm sürebilir. Çocuksu masumiyetin yerini resmi ve olgun yaklaşımlar alıyor. Sosyal ilişkilerimizde ve aşk hayatımızda kendini oldukça gösteren bu durum, toplumda fikirlerimizi daha gerçekçi yaklaşımlar yaparak ortaya koymamıza sebep oluyor. Görev aşkımız artarken, kişisel zevklerimizden ziyade fedakarlık yapma eğiliminde olacağız. Finansal disiplin ise harcamalarımızda kendini katı bir şekilde gösterecek.

Bir rafa kaldırdığımız memnuniyetsizliklerimizi açık fikirlilikle ortaya koymak bizi tatmin edecektir. Yaşça büyük insanlardan tavsiye anlamında destek görebiliriz. Arkadaş ilişkilerimizi sağlamlaştıracağımız ya da arkadaşımıza karşı sorumluluklarımızın daha belirgin hale geleceği bir gün olduğunu söyleyebiliriz.

Perşembe 

Renkli bir haftanın kilit noktasını oluşturan açı; Balık burcunda DOLUNAY gerçekleşiyor. Öte yandan Venüs-Plüto uyumu da güne hareket katan bir diğer açı olarak karşımıza çıkacak. Dolunay, duygularımızın yoğunlaşmasına ve dalgalanmasına neden olacağı gibi, yanlış düşüncelere de sürükleyebilir. Özellikle Başaklar ve Balıklar çok daha fazla etkilenecek. Hayal gücümüz bizi gerçeklikten uzaklaştırabilir. Sıra dışı olaylara gebeyiz. Uzun vadeli konuşmalar ve anlaşmalar olsa da ilk izlenim itibar kırıcı ve hayal kırıklığı ile sonuçlanacaktır. 

Hareketi destekleyen bir açı olan Venüs-Plüton açısı, bu sürrealist bulutlarla kaplı günde daha somut gözüküyor. Detayları analiz etmek için kaybolmak yerine, yeni atılımlarda bulunmanın altını çiziyor. Kafamızdakileri bir an önce şekil verip işlenebilir hale getirmek için harika bir gün. Bugün gerçekleşecek Venüs- Kuzey Ay Düğümü dostluğu yıllarca sürecek, uzun vadeli ortaklıkların habercisiyken, durmak için harekete geçmemek için hiçbir sebebiniz yok.

Balık burcundaki Dolunay ile hükümetteki yetkili kişilerin sağlık sorunları, iddialı konuşmaları, çatışmaları ve meydan okuyan konuşmaları gündeme bomba gibi düşecektir.

Cuma

Plüton Oğlak burcunda düzelirken kişisel ve kurumsal alanlarda değişimler başlıyor. Kendimizi yeniden yapılandırmak isteyebilir, bu alanda değişiklikler yapabiliriz. Belki sonbahara girerken kuaför yollarını aşındırır belki de ruhumuzu dinlendirmek için yaşam alanımızı değiştirmeye yönelik alışveriş yapabiliriz.

Bu açının bir diğer etkisi de kurumsal alandaki değişimler, özellikle yönetim alanında çalışıyorsanız, kadro değişiklikleri yapmanız ve bunun içinde yer almanız çok olası.

Cuma günü gerçekleşecek bir diğer görünüm de Merkür-Jüpiter uyumsuz görünümü. İş ve özel hayatınızda tahammülünüzü arttırmalı ve bazı arkadaşlıklara ikinci şansı tanımalısınız. İlişkilerde geleneksel formaliteleri bir kenara bırakmalı ve daha yenilikçi olmalısınız. Ancak cesaret, size şans getirecek. Özellikle İkizler, Başak ve Yay burçlarına, ilişkilerde adım atmak konusunda çekingen olmamalarını öneriyoruz.

Cumartesi

Ay Koç burcunda hareket ederken, ilişkilerimizde de gereksiz inatlaşmalar ve anlaşmazlıklar içine girebiliriz. Bu bakımdan toleransınızı mümkün olduğunca arttırmalı ve yakın çevrenizle iletişiminizde saldırgan tavırlardan çekinmelisiniz.

Satürn-Plüto uyumlu görünümü bütün burçları ama özellikle Oğlak, Koç ve Akrep burçlarını etkileyerek gerçekleşiyor. Bu dönemde tutumlu olmanız gerektiğini özellikle hatırlatalım. Paranın değerini bilmeli ve alışverişlerinizden pazarlığı eksik etmemelisiniz.

Yine bu görünüm, herkesi yatırımlardan uzak durması için uyarıyor. Çünkü bu dönemde rutin alım-satım işlemleriniz dışında yapacağınız yatırımlar ilerleyen dönemlerde sizin daha fazla sıkışmanıza neden olabilir. Birikimlerinizi değerlendirmenin en iyi yolu, şu dönemde kendinize saklamak olacaktır.

Pazar

Haftanın son gününde gökyüzünün sakin olduğunu görüyoruz. Bugün, Ay Boğa burcunda hareket ediyor. Bu da ortak karar gerektiren aile içi söz veya nişan türü toplantıların rahatça halledilebileceği bir güne işaret ediyor. Bir çiftlik ziyareti, doğada, açık havada yapılan uzun bir Pazar kahvaltısı moral veren bir değişiklik olabilir. Bunun yanında, aile büyükleriyle zaman geçirirken sizi kırıcı ve tutucu olmamanız konusunda da uyarmadan geçmeyelim.

Yeni bir haftaya girerken, gökyüzündeki bu görünümün size iş alanında da olumlu etkide bulunacağını söyleyebiliriz. Hafta başına iş alanında yaşayacağınız sorunlara pratik çözümler getirerek başlayabilir, kendiniz de sergilediğiniz performanstan gurur duyabilirsiniz.

İyi Haftalar…

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır 

15.09.2013

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...