Yükleniyor . . .

BOŞANDIKTAN SONRA HAYAT

BOŞANDIKTAN SONRA HAYAT

Kimse boşanmak için evlenmiyor ancak birlikte olmanın koşulları yıpranmışsa, eşler evliliklerinde anlaşmaya varamıyorsa, çözümden çok sorun dört tarafınızı sarmışsa, boşanma da kaçınılmaz bir hâl alıyor. Onca hazırlık, ortak bir gelecek hayali, kurulan düzen, aileler, birbirinize olan inancınız derken, ayrılık kararı almak kolay değil elbette. Nereden bakarsanız bakın, iki kişilik bir hayatta tek başına kalmak özellikle ilk zamanlarda zordur. Ortak olunan maddi değerleri paylaşmanın evreleri ile uğraşırken, birlikte edinilen çevreyi paylaşmanın ise pek imkânı yoktur. En önemli detay ise bu zor süreçte kendinize adil davranmanız! Aksi takdir de kendinizi sorgularken bulabilirsiniz.  

Terk eden, terk edilen ya da ayrılıkta hem fikir olsanız da yolları ayırmak bazen her şeye rağmen ruhsal yorgunluklara yol açabiliyor. Kötü bir evliliğiniz olabilir, bu yüzden kendinizi ayrıldıktan sonra çok daha iyi hissedebilirsiniz ancak yeni bir ilişkiye başlamadan önce kendinize zaman vermelisiniz. Özellikle çocuğunuz varsa, ilişkiler konusunda sorumluluğunuz artıyor çünkü çocuğunuzun da ilişkinizden nasıl etkileneceğini düşünmek durumundasınız. Bu yüzden, hayatınıza alacağınız kişiye güvenmek için daha fazla zamana ihtiyacınız var. Üzerinizdeki aile ve toplum baskısıyla birlikte, yeniden ilişkiye başlama fikrinin ilk başlarda uzak ihtimal olarak görülmesi doğal… Kalbiniz yorgunken, yeni bir ilişki hayal edemeyebilirsiniz ama yaralarınızı sardıktan sonra, toplum, aile ya da yalnızca çocuğunuz için yaşayamayacağınızı bilin. Bu hayat sizin ve ertelenecek kadar uzun değil. Gelelim, boşandıktan sonra nasıl bir yol izleyeceğinize…

 • Acı çekiyorsanız, üzülüyorsanız kabullenin. Bir süre yas tutmanız gerekiyorsa, tutun. Ama unutmayın, bir ömür değil, bir süre! Acı çekmekten korkmadığınızda gelecek için adımlarınızı daha sağlam attığınızı göreceksiniz.
 • Kendinize zaman verin, hiçbir şey için acele etmeyin. Yeni hayatınızın kalitesi, onu ilmek ilmek işlemenize bağlı.
 • Ertelediğiniz hayallerinizi gerçekleştirin!
 • Kendi kişisel gelişiminize önem verin, boş kalan zamanı kendinize yatırım olarak değerlendirin.
 • Ekonomik gücünüz elinizde değilse, kısa zamanda kazanmaya bakın ve özel hayatınızın kararlarını yalnızca siz verin.
 • Yalnız kalma, kafayı toplama sürecinizi gereğinden fazla uzatıp, kendinizi dışarıdaki hayattan soyutlamayın. Arkadaşlarınızla, ailenizle ilişkilerinizi sürdürün.
 • Boşanmanızla ilgili iyi niyetli yorumlar yapmayan üçüncü insanlardan kesinlikle uzak durun.
 • Eğer boşanma sebebiniz ihanetse, kendinizi diğer kişiyle kıyaslamayın. Olumsuz düşünceler, kendinizi değersiz hissetmenize neden olur. Ancak aldatılmanız, sizin değersizliğiniz değil, karşı tarafın ahlaki sorunudur.
 • Ruh ve beden sağlığınıza daha çok özen gösterin. Fiziksel aktivitelere ayıracak maddi gücünüz yoksa bol bol yürüyüş yapın. Vaktim yok diyorsanız, gideceğiniz kısa mesafeli yerlere yürüyerek gitmeyi tercih edin.
 • Yuva kurmaktan asla korkmayın. Siz yuva kurabilirsiniz.  Boşandığınız kişinin kimle birlikte olduğunu merak etmeyin.  Çocuğunuz olsa bile ona kısıtlamalar getirmeyin. Kaldı ki getirdiğiniz zaman ters tepecek ve sizin istemediğiniz şeyler yaşanabilir.
 • Kendinize değer verin ve bunu hiç aklınızdan çıkartmayın. Unutmayın, siz kendi değerinizi bilmiyorsanız başkaları hiç bilmeyecektir. Sevgi, önce sizin kalbinizde başlar.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

19.08.2013

Günün Ruh Hali
Ay Oğlak burcunda. Kurallarımıza ve değerlerimize sıkı sıkıya bağlandığımız bir gün. Çocukların okullarını değiştiren kişilerin sayısı artacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...