Yükleniyor . . .

BOĞA KADINI, AŞK HAYATINI HANGİ BURÇLA NASIL YAŞAR?

Makale 06/01/2022

Bir Boğa kadınının nasıl dikkatini çekersin?

Venüs’ün en seviyeli burcudur…

Elementi Topraktır. Zodyak’ın ikinci burcudur

Pratik zekâlı bir kadınla karşı karşıyasın!

Boğa burcu kadını çok cana yakın, sıcak kanlı ve sevilmek için yaratılmıştır. Evlilik ve annelik ona çok yakışır. Yalnız kaldıkları zamanları sever. İdealist bir kişiliği vardır, gerçekleştirmek istediği hayallerinden vazgeçmez. Baskıya gelemeyen bir yapısı olduğu için onu fazla sıkmaman gerekir. Belli yaştan sonra hayvan sevgisi artar. Her şeyin sorumluluğunu almayı sevmez. Kimsenin etkisinde kalmadan, kararlarını kendisi alır. Kendi seçimleriyle hep gurur duyar. Hatalarını kolay kabul etmez. Boğa burcu kadını güzelliklere çok düşkündür. Onun için güzel olan her şeyin değeri vardır. Özellikle müzik ve resim, ona zevk verir. Onu mutlu etmek için pahalı hediyelere gerek yok, tek bir çiçek onun yüzünü güldürür.  

Boğa kadını duygusal açıdan hassas ve kırılgandır.

Aşk, Boğa kadını için en doğrusunu seçmektir. Güvendiği kişileri hayatlarına alır ve uzun soluklu ilişkiler yaşamayı tercih ederler. Bu işin içinde ideal bir secim yapmakta vardır.

Onu etkilemek istiyorsan; para her şey demek değildir ancak rahatlığına düşkündür, bu yüzden koşulların rahatlığına önem verir. Düzen ve sürekliliği sever, bu yüzden çok maceracı bir ruh onun bu yanını beslemeyecektir. Eğer merhamet ve yardım sever yanınızı ona gösterirseniz, kalbinde büyük fetihler yapmış olursunuz.  Saygı ve sevginin her daim var olma düşüncesi onu hep Aşk’ta garantili kalmaya iter. Bu yüzden sevginizi cömertçe göstermekten çekinmeyin. Küçük bile olsa sürprizlerden, hediyelerden oldukça hoşlanır. Tatlı bir gülümseme, abartısız ama sade bir doğallık, her zaman ilgisini çeker. Gönlünü Boğa kadınına kaptırırsan, sabırlı olman gerektiğini sakın unutma. Karşısında etkileyici olmak istiyorsan, özel uğraşlarından ya da planlarından bahsetmen onu asla sıkmayacaktır.

Boğa Burcu Kadını İçin En Uygun Burçlar Ve En Uyumsuz Burçlar

Boğa ve Başak; rüya gibi bir ilişki yaşayabilirsin.

İkiniz de benzer şeyler isteyen toprak burçlarısınız. Birlikte çalışkan ve üretken bir hayatınız olur. Bankada yeterli kadar paranız, kültürel aktivitelere ayıracak zamanınız…

Başak erkeği romantik ve tutkulu bir âşık gibi gözükmeyebilir ancak karşındaki insanı iyi tanırsa içinde gizli kalmış bu duyguyu bir Boğa kadını dışarı çıkarıp, ruhunu bunu rahatlıkla aşılar. Boğanın sakin ve kaygısız halleri, Başak’ın endişeli yapısını sakinleştirir, hatta şifa’landırır. Her ikinizde o kadar sözlerine sadıktır ki, bu çift asla birbirinden endişelenmez. Fiziksel çekim her zaman bu ikili için geçerli olacaktır. Bütünü sağlanmış bir ilişki kim istemez ki! ömür boyu bir hayat garantisi bu ikili için rahatlıkla geçerli olacaktır.

Boğa ve Balık; birçok nedenle iyi bir çift olabilirsiniz.

Bir Balık erkeğini her zaman ilgisini çekersin. İnce ruhlu, fedakâr bir o kadar kadınsı görünmen, onun seni hemen sahipleneceği anlamına gelir. Onunla sinemaya, konsere, ilgilendiği sanat akımlarına ve farklı kültürel etkinliklere birlikte gidiyor olmanız, içinde muazzam bir huzur ve ruhların uyumunda tatmin duygusu yaratacaktır. Belki Boğa kadını, senin gerçekçi dünya ile uyumsuzluğunu alışması zaman alacaktır ama dengelemeye de çalışacaktır. Bu ikilide, ilişkinin yöneticisi Boğa burcu kadınında olacaktır ama bu asla Balık erkeğini rahatsız etmeyecek hatta bundan hoşlanacaktır. Birbirinize karşı hassas olduğunuzu hissettirirseniz, bu ikili kolay kolay birbirinden kopmayacaktır.

Boğa ve Yengeç; aynı şeyleri istersin aile, ev, güvenlik, düzenli hayat!

Boğa kadını, en sonunda diğer yarını bulmuşsun. Sezgisi güçlü Yengeç erkeği, sen daha ağzını açmadan bile aklından geçenleri bilir. Zaten, bu ilişki hiçbir zaman anlaşamamaya gebe olmaz. Sen ise Yengeç burcunun güvenini kazanmayı başardıysan ilişkiniz tadından yenmez hale gelir. Bir Boğa kadınını sevmek, ona her an dokunmak, şefkat göstermek, ilgiyi tamamen ona ayırmak bir Yengeç için hiç zor olmayacaktır.  Üstelik aynı ilgiyi görmek de göstermekte bu ikili için hiç zor olmayacaktır. Bu ilişkinin yürümemesi için hiçbir sebep yok. Baş başa kaldığınız zaman, yanak yanağa sevgi dolu saatler geçirebilirsiniz. Boğa kadını, tüm koşulları oluşturmada incelik gösterirken, Yengeç erkeği sevgisini birbirinden lezzetli yemekler pişirerek gösterir. İkiniz de bu durumdan mutlu olursunuz.

Boğa ve Yay; bir arada olmanın kolay olacağını zannetmeyin!

Eğer, gönlünü Bir Yay erkeğine kaptırdıysan, sabrını biraz zorlayacağını şimdiden söyleyebilirim. Şans gezegeni Jüpiter tarafından yönetilen Yay, her zaman iyimserdir ve olayların iyi yönlerini görür. Sen ise fazla gerçekçisin ve kötü günlere hazırlık içindesin. O, senin kasvetli ve karamsar olduğunu düşünür. Sen ise onun sorumsuz ve hayalci olduğunu düşünürsün. Hayata dair korkuların ve endişelerin varsa aslında Yay sana iyi gelecektir. Çünkü Yay, risk almaktan çekinmez ve bu konuda seni cesaretlendirecek güce sahiptir. Ancak Yay burcunun kabına sığamaz halleri seni yorabilir. Sürekli geleceği ile ilgili aldığı farklı kararlar, onunla bir gelecek oluşturma konusunda kaygı taşımana neden olabilir. Her ne kadar bu ikili gezme konusunda hem fikir olsalar bile biri sahil kasabasında bir keşif tatili yapmak isteyecektir, Boğa kadını ise tüm imkânların önüne geldiği uzatıp bol bol güneşten faydalanacağı bir tatil hayal eder. Yani, bilet aynı yere ama yollar farklı mekânlara uzanabilir bu ikili için…

Mitolojide Boğa ve temel içgüdüsü!

Boğa, Babil’in sarı topraklarında yaşadığı düşünülen Şehvet Tanrısı Ishtar’ın ruhunu temsil eder.

Sadakatsiz olarak Mitolojide yerine alan Ishtar, duygularına karşılık bulamadığı kahramanı yüzünden hırslı bir yandan şehvet dolu olmuştur. Boğa burcunun, aşk temaları üzerine kurulu sembolizmi, hem sahiplenme güdüsü hem de alımlı ve güzel olan her şeye meraklı oluşu ile bütünleşir. Boğa,  derin duygulara sahiptir, kıskanmak kadar kıskanılmakta ister, cinsellik onun için çok özeldir aynen hayata dair diğer zevkler kadar… ancak onun esiri de olmaz, içinde duygu olan bedenlerden hoşlanır. Karşı tarafı gözlemler,  arzulanmak ve beğenilmek ister ancak bu şekilde tüm coşkusuyla sevgisini her anlamda yansıtır ve yaşar. Ruhu yaramaz, gönlü hep daha güzelini arar ama bir kere aşk’ı kalbinde yaşasın ondan da kolay kolay vazgeçmez.

Astrolog

Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

12.11.2015

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…