Yükleniyor . . .

BOĞA BURCUNDA GERÇEKLEŞECEK YENİAY'IN ETKİLERİ (18 MAYIS 2015)

BOĞA BURCUNDA GERÇEKLEŞECEK YENİAY'IN ETKİLERİ (18 MAYIS 2015)

Güzellik Mi Kazanır? Yoksa Akıl Mı?

Kimi güzelliğin kazanacağını düşünürken, kimi aklın her şeyi yeneceğini düşünür! Belki ikisi de haklıdır kim bilir. Kimin haklı olduğunu ise  18 Mayıstan sonra yaklaşık 10 gün sürecek olan periyod belirleyecek. Güzelliği temsil eden Venüs ve  mantığı temsil eden Plüton’un yapacağı  sert açıyla birlikte  bu sorunun cevabını öğreneceğiz.

Gökyüzü atlasının detaylarına geçecek olursak;

Anın yükseleni İkizler; Yeni Ay 12. evde gerçekleşiyor. 12. Ev ise; zorlanmayı, baskıyı, gizli düşmanlıkları ve işbirliklerini, ön plana çıkma istediğini hiç ummadığımız insanların bizi hiçe sayan tavırlarını,  aslında bir nevi karmamızı, deneyip deneyimlemediğimizi fark etmemizi sağlar. Aynı zamanda yanı başında elinden tutan yaşamı temsil eden Güneş  ile kavuşum yapıyor. Diğer gezegenleri merak edip şöyle bir kontrol edersek, mücadeleyi temsil eden Mars ile zekayı temsil eden; Merkür İkizler burcunda birbirlerini kendi ritimlerinde takip ediyorlar.  Ruhumuzda ki güzellikleri dışarıya yansıtmamıza yardım eden Venüs ile  hayalleri temsil eden Neptün’ün su burçlarında hareket ettiğini göz önünde bulundurursak; bu Yeni Ayın gerçekleştiği anda su burçlarının pasif olduğunu anlayabiliriz.  Bu da Yeni Ayın aslında sert bir mizaca sahip olduğunu düşündürebilir. Otoriteyi  temsil eden  10. ev de  hayallerimizi yöneten Neptün’ün hareket ediyor olmasını ruhumuzun derinliklerinde hissedebilir, kurallarla işleri çözmeye kalkabiliriz.  Yeni Ayın Güneş ile kavuşum yapıyor olması ve 12. evde gerçekleşmesi aynı zamanda bu döngünün gücüne güç kattığına işaret etmesiyle, kalbimiz katılıkla işleri çözmenin daha iyi olacağına inanıyor. Astroloji de yaşamı temsil eden Güneş ise ve bu Yeni Ay ile yaşam kalitemizi gözden geçirmemiz gerektiğine işaret ediyor. İnsanlara verdiğimiz değer karşısında aldıklarımız, ortak çalıştıklarımız veya ortak pozisyonda çalıştığımız kişilerle ilişkilerimizi gözden geçirmemize neden olabilir.

19’undan sonra da Merkür ikizler burcunda 5 derece gerileyecek; bu da tamamen iletişimin, duyguların karışmasına sebep olacak. Merkür yarından itibaren değişken burç olan ikizlerde geri gitmeye başlayacak. Yeni ay döngüsünde öğretmen gezegen Satürn ile karşıtlık yapacak.

18 Mayısta Boğa burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay; birçok şeyi sonlandırma isteğimizi alevlendirebilir, yüzleşme isteğimizi kamçılayabilir, en önemlisi korkusuzlukla beraber içimize gelip yerleşip, bizi olduğumuzdan daha cesaretli ve inatçı hale getirebilir.

Yeni aydan öğreneceğimiz şey;  önümüzdeki 1 hafta boyunca paranın değeri, parayla olan ilişkilerimiz, duygularımızı, kalbimizi hayatımızdan ne kadar soyutladığımızı ve ne kadar bastırdığımızı öğreneceğiz.

Yeni ayın biraz materyalist olduğunu söyleyebiliriz aslında. Yaşadıkça; şuh bir Yeni ay ile karşı karşıya olduğumuzu anlayacağız. Cesaretini ve inatçılığını anın yükseleni ikizlerden alan; tepe noktasının kova burcu olmasından kaynaklı, hava burçlarının baskısıyla devamı gelmeyen, havada kalan sözler, vaatler, arkası gelmeyen tarihler öngörülemeyen planlar ve değişen programlar söz konusu olabilir. Zeka fışkıran kıvrak espriler, imalar, subjektif (öznel) yeteneklerimizi ve mesleklerimizi öne çıkarma isteğini temsil ediyor. Kimine göre doğru dedirten süreci temsil ediyor olabilir. Kimi doğrunun ne olduğuna karar verebilir. Tavırlar istemem diyor olabilir ama davranışlar istemem yan cebime koy olabilir.

Bu döngüde kişisel görünüşümüz, giyimimiz yeni edineceğimiz aksesuarlar, kitap kurdu ve sanatsever tavırlar, insanların hayatlarına karşı kibirli davranışlar mesafeli görünme, buz gibi kendinden emin tavırlar sergilemenin ağır bastığı bir Yeni Ay’ı temsil ediyor.

Özellikle öne çıkabilecek detaylar:

-Eğlence sektöründe çalışanlar, turizmciler

-Gençler, eğitimciler, öğrenciler, akademisyenler

-Sanatçılar, gazeteciler, televizyon dünyası

- Sağlık sektörü

-Uzun zamandır ilaç tedavisi görenler... Bağımlılar

-Ortaklıklar

-Uyku bozuklukları

-Ayaklar ve ayaklarla ilgili hassasiyet

10 gün içinde şaşırtıcı ve beklenmeyen kararlar alabilirler, gözlemleyin sizde fark edeceksiniz bu değişimi.

O halde, ne yapıyoruz?  

İkizler burcunun 19 Mayıstan itibaren Merkür de ilerlemesi; özgüvenimize olan etkisiyle gaza gelmiyoruz, Yeni Ayın içimize ektiği katılığa göre hareket etmiyoruz.

Yeni ayın ruh halimiz üzerindeki etkisine kanıp, imza atmıyoruz, satış, devir işlemlerinden kaçınıyoruz.

Olurda kendimizi; Benim evim neden böyle? Hayatım neden bu durumda? Arkadaşlarımızla daha mı iyi görünüyor gibi uzayan herhangi bir sorgulama halinde bulursak; hemen, en sevdiğimiz şarkıyı mırıldanıyoruz,  başka hiçbir şey düşünmüyoruz... Peki neden? Çünkü Yeni ay sinsice kanımıza giriyor ve kafamızı karıştırıyor.

Gökyüzünün yarattığı karışıklığı göz ardı etmiyor,  bu yazıyı anlamadıysak iki kere okuyor, bu haftayı gözlemci olarak geçiriyoruz, bu sebeple belki hayatın karmaşasında uzaklaşır, sakin bir hafta geçiririz. Ve öfkesinden kurtuluruz Yeni Ayın...

Sonuç olarak korkusuz bir savaşçı olmamalıyız. Şövalye olmak yerine, elimizdekilerle yetinmeliyiz.

Döngü; gözlemleme bekleme ve harekete geçmeme döngüsü.

Bakmakla görmek arasındaki sınavı verirken; kalbinizin yönünü belirlemek sizin elinizde...

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır 

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...