Yükleniyor . . .

BOĞA BURCU, SENİ ANLATTIK...

Toprak grubunun en dingin ve gözlemcisi… (20 Nisan-20 Mayıs)

Yıldızın: Venüs ( Güzellik, sevgi ve güzel sanatların temsilcisi )
Grubun: Toprak, negatif
Niteliği: Sabit
Burcunun cinsiyeti: Dişi
Yeteneğin: Sıcakkanlı olmak ve istediğini bilmek, hırslı olmak
Özelliğin: Dost ruh ve koruyucu… İnatçılığın lüksü sembolize eder. Astrologlar Boğa’ya "Zenginlik Burcu" der.
Hedefin: Devamlı ileri atılım
Amacın: Mal, mülk, lüks ve büyük servet sahibi olmak
Anahtar sözcüğün: Süreklilik, güven
Bastırman gereken huyun: Alınganlık, kuşku, lüks özlemi ve bencillik 
En büyük kozun: Karşındakinin düşüncesini okuyabilme yeteneğin
Aradığın: Sağlam temeli olan her şey ve güvenli gelecek
Gitmeyi sevdiğin yerler: Doğa, kırlar, lüks olan her ortam
Yapmaktan keyif aldıkların: Bahçe işleri, yemek, alış veriş
Şanslı günün: Cuma
Şanslı Sayların: 5, 25, 75
Şanslı taşın: Zümrüt
Şans getiren renklerin: Mavi, krem ve koyu yeşil, pembe
Sevdiğin çiçekler: Kırmızı gül, pembe karanfil, Müge
Bitkilerin: Alman papatyası ve Mürver
Müzik tarzın: Senfoniler
Vücutta temsil ettiğin bölgeler: Boğaz, boyun ve ense bölgesi 
Mevsimin: İlkbahar 
Olası Hastalıkların: Tiroid bezi ve boğaz hastalıkları, ses telleri sorunu, bademcik iltihabı, diyabetik rahatsızlıklar…
Salığına yararlı besinler: Tavuk eti, hindi eti, tam tahılı buğday ekmeği, salata ve baklagiller
Uzak durulması gereken besinler: Tatlı gıdalar, şekerlemeler, bisküvi ve çikolata
Uyumlu Burç: Yengeç, Başak, Oğlak ve Balık
Karşıt Burcun: Akrep
Başarılı olacağın meslekler: Askerlik, doktorluk, kimya alanı, dişçilik, demir çelik işleri, ticaret, mühendislik, endüstri dalları, antikacılık, çocuk doktoru, mühendislik, pratik meslekler
Olumlu özelliklerin: Sabit ve dürüst… Aşırı duygusal, kendi halinde, gayet sakin… Şefkatli ve cömert… Pratik. Çok üretken ve verimli... Soğukkanlı, paniksiz, rahatına düşkün…
Olumsuz özelliklerin: İnatçı, mesafeli, duygusal zevklere karşı aşırı hoşgörülü, kendini fazla düşünen, kimseye kolay güvenmeyen, risk almaktan hoşlanmayan
Burcunun yönettiği ülkeler: İran, İrlanda, Arjantin, İtalya, Finlandiya, K.Asya, Kıbrıs
Burcunun yönettiği şehirler: Dublin, Leibzig, Parma, Nantes, Zürich, Lozan

Bizden kendini dinle…

Bu burcun insanları daima maddi konularda çabuk fikir üretebilir, üretkendirler. Pratiktik ve soğukkanlı duruşları vardır. Genelde çok inatçı bir yapıları olduğu için aldıkları kararlardan geri dönmez yapıdadırlar. Boğa'nın görevi, iç huzuru dışsal güvenceyle karıştırmaktır. Gerçekte içsel güvenceden doğan huzuru aramasına rağmen, bunun dış dünyada yansıması olan para, varlık ve insanlar arası deneyimsel-dengeyi saplantı haline getirebilir. Bu yüzden inatçı, materyalist, günlük düzenini bozma korkusuyla kendini sıkıntıdan patlatan biri haline gelebilir. Güvence zihinsel düzeyde de bir hareketsizliğe dönüşebilir. Onları genelde sakin ve dingin yapıları ile tanırsın. İnatçılığı ve esnek olmaması, hayal gücünden yoksun tepkiler vermesine neden olur. Kendilerini garantiye almak isterler, bu yüzden kararlarındaki sakinlik seni şaşırtsa da temkinli hareket etmek istemesinden kaynaklıdır. Deneyim ve tecrübeye önem verir. Adil olmaya çalışır, kimsenin hakkını yememeye özen gösterir.

Boğa burcunun erkeği nasıldır?

Boğa burcu erkekleri, sadık dost, şefkatli bir baba ve mükemmel bir aile reisi olur. Fakat güzel anlayışı yüksek olduğu için gizli çapkın da olabilir. Dengeli ve kontrollü davranır. Kolay sinirlenmez ama sinirlendiğinde, öfkesinden uzak durmak gerekir. Boğa burcunda doğan erkeklerin kendilerine has çeşitli özellikleri vardır. Yalan söylemekten hoşlanmaz ama mutlaka sırları vardır. Duygularını dışa vurmasa da partnerinden ilgi görmek ister. Böyle bir erkekle evlenmek ve onunla mutlu olmak istiyorsan, bunlara çok dikkat etmelisin.

Boğa burcunun kadını nasıldır?

Boğa burcu kadını çok cana yakın, sıcak, aranılan tip ve sevilmek için yaratılandır. Evlilik ve annelik ona çok yakışır. Yalnız kaldıkları zamanları sever. İdealist bir kişiliği vardır, gerçekleştirmek istediği hayallerinden vazgeçmez. Baskıya gelemeyen bir yapısı olduğu için onu fazla sıkmaman gerekir. Belli yaştan sonra hayvan sevgisi artar. Her şeyin sorumluluğunu almayı sevmez. Kimsenin etkisinde kalmadan, kararlarını kendisi alır. Kendi seçimleriyle hep gurur duyar. Hatalarını kolay kabul etmez. Boğa burcu kadını güzelliklere çok düşkündür. Onun için güzel olan her şeyin değeri vardır. Özellikle müzik ve resim, ona zevk verir. Onu mutlu etmek için pahalı hediyelere gerek yok, tek bir çiçek onun yüzünü güldürür. 

Yükselen Boğa

Sakinlik, huzur, dinginlik ve maddi açıdan güvende olmak… Yükselen Boğa insanı, hayatı boyunca, sadece bu beklentilerini gerçekleştirmek için çabalar. Kolay sinirlenmeyen yapısı, sabrı ve inadı onu zaten istediklerine adım adım yaklaştırır. Para onu hayata bağlar, onun için yaşamının güvencesidir. Fiziksel ve duyusal temasa önem veren yükselen Boğalar, erken evliliğe meyilli olabildikleri gibi, hayatları boyunca da hep bir güvensizlik duygusu ile savaşırlar.

Ay Boğa’da

Ay’ın Yengeç’ten sonra, hatta belki ondan da önce, en rahat ettiği burç Boğa’dır. Ani değişiklikler yaşamayan, huzurlu, sakin ve duygusal dengesini sağlamış olan bu kişilerin tek olumsuz tarafı inatlarıdır. Bazı durumlarda ise tembelliğe varan davranış biçimleri geliştirebilirler. Ay burcu Boğa olan insanlar için dünyasal zevkler, yemek, dokunmak, sahip olmak ve güven ihtiyacı üst seviyededir. Sadakat onların en değer verdikleri özelliktir. Toprakla, bahçeyle uğraşmayı oldukça seven Toprak grubunun sakin insanları, çevresindeki insanlarla da uyum içinde yaşar. 

Asstrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

01.12.2012 Tarihinde Kaleme Alınmıştır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...