Yükleniyor . . .

BEN MARS!

Korkularınızın kaynağı, hükmettiğim duygularınızdır! 

Benim etkilediğim herkes muhteşem cazibesiyle bütün bakışları üzerine çeker. Gözlerinizi alamazsınız!  Biraz da huysuzluk katarım onlara ki bundan da şikâyet etmeyin. Gülü seven dikenine katlanmaz mı hiç! Kim mi bu etkileyici burçlar? Tabii ki çocuklarım Koç ve Akrepler. 

Namımı eskilerde iyi bilir! Eski Romalıların “Savaş Tanrısı” ben astrolojide; cazibe, savaş ve seksi temsil ederim. Sizin savunma mekanizmanızım ben haberiniz var mı? Savaş, kavga, fetih, mücadele, cesaret, atılganlık, fiziksel enerji, askerlik, silahlar, hırs ve cinsel dürtü… Bunların her biri benden sorulur. Bir dokunuşumla size zor durumlarda çevresindekilere önderlik edebilecek dayanıklılığı ve kararlılığı veririm. Her ne kadar beni ateş etkili ve yıkıcı bir gezegen olarak görseler de, yine zor durumlarda kurtarıcınız ben olurum. O en tepede gördüğünüz, azmi ve hırsıyla kendini imrendiren insanlar var ya, işte onların her biri benim eserim. Aceleci, sabırsız, çabuk sıkılan, inatçı, libidosu yüksek insanların altına imzamı da atarım.

Bu arada Mars'ın Akrep burcundaki seyri 2. Ağustos tarihine kadar Türkiye' nin Güneş burcunda çok etkili olacağını göz önünde bulundurursak aksiyon filmini aratmayacak günler yaşayacağımızı işaret ediyor.

Güç, irade, baskı deyince akla ben gelirim!

Ben Mars!

Benimle ilgili duyduklarınız bu kadar mı sanıyorsunuz? En son iki yıl önce karşınıza çıkmıştım bu halimle, hatırlıyor musunuz? Şimdi de bir de beni Nisan’dan sonra görün! Çünkü yaklaşık 80 gün süren bir geri hareketli sizi yeniden baş başa bırakacağım. Zaten ortalık karışıkken bir de benle uğraşacaksınız. Çünkü bu sefer size biraz sağ gösterip sol vurmayı planlıyorum. Tam sizi harekete geçmeniz, girişimci davranmanız adına destekliyor gibi gözükürken ve hemen ardından attığınız adım yüzünden bin pişman olmanıza neden olacağım. Gündeminizin ve planlarınızın gidişatı artık benden sorulur. Plan mı yapıyorsunuz? Güldürmeyin beni. Ben kendimi rötara almışken ne planı, ne girişimciliği? “Bir adım atsan yeter” optimistliğini ben varken unutun!

Tamam biraz sert oldu, farkındayım.  Ama niyetim sizi biraz frenlemek. Görmüyor musunuz, düşünmeden kırıp döktükleriniz size ne kadar çok şeye mal oluyor?  Ben geri hareketime devam ederken girişim planlarınızı, projelerinizi, öfke duyduğunuz konuları, kırgın olduğunuz insanları gözden geçirmek için değerlendirebilirsiniz.

“Biraz kafamı dinlemeye, kendimle uzlaşmaya ihtiyacım” var diyorsanız, orada uzlaşamayız işte. Çünkü sizi biraz ağır sorumluluklarla baş başa bırakıp, aldığınız hayat derslerine yenilerini katacağım.

Peki 17 Şubat’tan beri ortalığı karıştırdığımı biliyor muydunuz?

Çünkü yaklaşık bu tarihten beri Akrep burcunda Retro öncesi süreci temsil eden gölgeli konumdaydım. Aslında bu serüven daha geçen yıldan başladı da sizin haberiniz yok. 2016 yılı benim yılım olacak! Çünkü 2016’ya başlarken ben evimde, kendi gücümü en güzel şekilde göstereceğim bir konumda, hükmettiğim Akrep burcundaydım. Biraz 2016’nın başından beri gündeminizde olan konulara göz attığınızda aslında gündeminizde ne kadar etkin olduğumu fark edebilirsiniz. Zodyak’ın 8.evinde fırtınalar estirmeden önce; güç, paylaşılan paralar, psikoloji ve hastalıklar üzerine bugüne kadar neler duydunuz bir düşünün? Bu benim güzel günlerimdi, bakmayın. Bu konumda kontrol altındaydım, doğamı disipline eden çocuğum Akrep’te iken... Şimdi beni birde disiplinden uzak kaldığımda, biraz kafama göre hareket edip stratejinin ‘s’ si bile aklıma gelmezken görün...

Mars’ın konuşması duydunuz.

Bu iddialı biraz da kendini bilmez Mars’ın söylediklerini biraz toparlayalım o halde...

KÜÇÜK BİR KANAT ÇIRPIŞI DÜNYAYI DEĞİŞTİRİR

Mars Retrosu ile yaşamdaki kelebek etkisine tanıklık edeceğiz.

Hiç duydunuz mu? Kelebek Etkisi, 1963 yılında Edward LORENZ tarafından geliştirilmiş, bir matematik teorisi. Bu teoriye göre, bir sistemdeki başlangıç verilerinde yapılacak ufak bir değişiklik, büyük ve öngörülemez sonuçlar doğurabilir.

Lorenz bu teorisini sunarken, 'Afrika' da bir kelebeğin kanat çırpışı, Amerika ' da fırtınaya sebep olabilir;' cümlesini kullanmış ve teori Kelebek Etkisi olarak adlandırılmıştır.

İşte, uzun bir aradan sonra tam 17 Nisan 2016 tarihinde gök kubbedeki gündemin tam ortasına yerleşecek Yay burcundaki Mars geri hareketi, insanlık için büyük adımların dünya içinde nasıl büyük adımlara dönüşebildiğini gösterecek.

Baharın hafif esen meltemi bu sefer yerini sert rüzgârlara bırakacak!

Evet, öyle bir Retro düşünün ki bu sefer evrenden Mars kanalıyla hepimize bir mesaj olduğunu anlayacağız. Çünkü önce Yay burcunda başlayacak bu ılımlı Mars geri hareketi,  rotasını 27 Mayıs itibariyle Akrep burcuna çevirince evrensel bir nitelik kazanacak. Anlayacağınız 12 Zodyak burcunu da çok yakından ilgilendiren bir süreç bizi bekliyor.

Mars devam ediyor;

“27 Eylül’e kadar gücümü göstermeye hazırım. Hodri meydan!”

Bunu nasıl mı yapacağım? Biraz aklınızı karıştırmayı hedefliyorum mesela. İronik bir şekilde savaşmanın kazanmanın tek yolu olduğunu size düşündürtürken, hafızanızın size oynadığı büyük oyunu fark etmeyeceksiniz bile... Farkında değil misiniz, Şubat ayından beri hem adaleti savunup, hem de önyargılı ve baskıcı insanları destekliyorsunuz. Herkesin kendi doğrusu olduğunu o kadar iyi bildiğiniz halde yine birbirinize sokacağım sizi. Hiç fark edemezseniz aslında hepimiz aynı yolun yolcusuyuz. Sizi vicdanınızla baş başa bırakırken gökyüzü ben sizi kendinizle çeliştirip, başkalarının hayatına yine kendi doğrularınızdan baktıracağım.

UNUTULMAZ GÜNLER YAŞATACAĞIM SİZE...

SATÜRN İLE AYNI SOFRAYI PAYLAŞACAĞIZ!

DAHA NE OLSUN!

6 Mart’tan itibaren Yay burcunda olacağım. Ve 17 Nisan’dan itibaren Yay burcunda geri hareketime başlayacağım. Yön değiştirir değiştirmez, geçen seneden beri konuştuğunuz ve hala konuşmakta olduğunuz konuları tekrardan gündeme taşımayı hedefliyorum. Soyut ile somutun savaşı Mart ayında biraz da benimle yürüyecek. Dini inançlara ve etnik kökenlere dair meseleleri yine gündeminize taşıyacağım. Din üzerinden yürütülen farklı politikaların acımasız sonuçlarına rağmen hala geçerliliğini yitirmiş inanç sistemlerini savunan insanları göz önüne sereceğim. Savunma! “Bozacının şahidi şıracı” diyeceğiniz insanları göstereceğim size, herkesin maskesini düşüreceğim. İki yüzlülüğü göstereceğim ama bu iki yüzlülük hızlıca ört pas edilecek.

Evet, önümüzdeki günlerde etrafınızda, televizyonu açtığınız zaman duyduklarınız bu konular üzerine kurgulamayı planlıyorum. He bir de günlük hayatınıza da bir kaç dokunuşta bulunacağım. Gündeminize girişi ateş grubu burcu Yay’da yapacağımı unutmayım. Yapı olarak ta öyle çok ağırbaşlı olmadığımı biliyorsunuz. E o zaman uzun zamandır spora başlayıp, fit olmak isteyip te fırsat bulamayanlara müjdemi vereyim o halde! Havlularınız hazırsa terlemeye hazır olun... Outdoor aktiviteleri bu baharda benimle favoriniz olabilir. Doğa yürüyüşleri ise her fırsatta kaçamak için tercih edeceğiniz ilk aktivite olacak sayemde! Fakat vücudunuzu da fazla zorlamamaya özen gösterin. Retro döneminde ne kadar huysuz olabileceğimi tahmin bile edemezsiniz. Kas yırtılması, kırık, çatlak bu dönemde sizi günlük rutininizden bile alıkoyabilir, ben uyarımı yapayım

Mars biraz baştan aşağıya retrodayken neler yapacağını anlatacak...

Ama ben önce size biraz Mars’ın Retro döneminde neden bu kadar huysuzlaştığından bahsedeceğim...

Çünkü hangi burçta olursa olsun, Mars Retro konumunda olmaktan hiç hoşlanmaz. Çünkü Mars hızdır, adrenalindir, enerjidir. Ve biz onun yavaşlamaya başladığından söz ediyoruz, bir düşünsenize! Mars arkasına bakmayı, beklemeyi, düşünmeyi, gözden geçirmeyi hiç sevmez. Bir adım atarsa iki adım geriye gider. Mars’ın öfkesi Retro sürecinde daha tehlikelidir çünkü kendini doğru kanala akıtma şansı bulamadığından çok daha şiddetli bir şekilde dışa vurur kendini...Diğer gezegenlere oranla Mars’ın geri hareketi bu yüzden genellikle daha sıkıntılı bir döngüye işaret eder. Bu yüzden özellikle kendini en rahat hissettiği bir konumda başlayacak bu yılın Mars geri hareketini kesinlikle göz ardı etmemek gerekir...

Mars sözüne devam ediyor;

Size biraz yaklaşık iki yıl önce Terazi burcunda geri hareketim sırasında neler yaptığımdan bahsedeyim mi? 2014 Nisan’ı bir düşünün. Global çapta şiddetin zirve yaptığı bir tarihti bu... Oklahama şehrindeki bomba saldırısı, Boston’da maraton koşusu sırasında patlayan bomba, FBI tarafından gerçekleştirilen çok sayıda insanın hayatını kaybettiği Waco katliamı... Hatta biraz daha geri gidelim. ‘99 yılında da benzer bir konumda iken tarihe geçen Columbine Lisesi katliamı yine benim Retro dönemime denk gelir.

Yay burcunda geri hareketime başlayacağım tarihten itibaren yine okuduğunuz gazetelerde benzer başlıklara tanıklık edebilirsiniz. Fakat bu sefer sizi biraz şaşırtacağım. Sadece kısaltılmış isimlerle gündeme oturan politik ya da dini örgütler değil, ülke liderleri hatta hükümetlerin kararları doğrultusunda yapılan saldırılara daha çok tanıklık edeceksiniz, benden söylemesi...

Fikirler çatışıyor!

İnançlar ve köktendincilik ile ilgili fikirlerin ise iyice kızışmasına yol açacağım. Siz kendi fikirlerinizi ifade ettikçe sizinle aynı fikirde olmayan insanların nasıl da uçlarda tepkiler gösterdiğine tanıklık edeceksiniz. Yani bu dönemde herkes “kendi fikrim” diyecek ve ortalığı karıştıran da bu olacak! Uzun yıllara dayanan komşuluğunuz hatta akrabalık ilişkileriniz bu yüzden biterse sakın şaşırmayın!

TEK KARANLIĞIN GECE OLMADIĞINI SİZE GÖSTERECEĞİM!

RUHLARINIZDAKİ KARANLIĞIN YANSIMALARINI HİÇ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Ve gelelim resmen gündem üzerinde hükümdarlığımı ilan edeceğim tarihlere!

27 MAYIS 2016! Bu tarihi mutlaka bir yere not alın... Çünkü bugünden itibaren artık Akrep burcunda geri hareketime devam edeceğim. Ne gördükleriniz ne duyduklarınız ne hissettikleriniz yetecek bugünlerde beni yakalamanıza... Geçmişin kanayan yaralarını tek tek göstereceğim size kendi hayatlarınızdan kesitler sunarak. Yüzleştireceğim, hem de çok...

BEN İYİYİ BİLE ZORLARKEN KÖTÜNÜN NE OLACAĞINI BİR DE SİZ DÜŞÜNÜN!

2 AĞUSTOS'A KADAR KORKUN BENDEN!

Gündeminizde ise cinsel suçlar, cinsel yolla bulaşan hastalıkların doğurduğu olumsuz sonuçlar olacak. Ayrıca üreme organlarıyla ilgili rahatsızlıklarla ilgili konuşmalara da çok tanıklık edeceksiniz sayemde. İç güvenlik konusuna dair aslında bilmediğiniz çok şey olduğunu size göstereceğim. Gerek olaylarla, gerek sırlarla...Travmatik tecrübeleri olan insanların sustuklarını, boğazına düğümlenenleri dinlettireceğim size. İki yüzlü davranan insanların maskesini de düşürürken, kimin suçlu olduğunu bulmanızı sağlayacağım. Dedektif oyunlarına artık hoşça kal deyin çünkü bu sefer zalime hiç acımayacağım! 

Cevabını merak ettiğim bir kaç soru var.

-Hayatını ipten almak için yüzleşmenin acısına kaç kişi katlanacak?

-Sorunlarınızı çözmek için gerçekten uğraş veriyor musunuz?

- Neyle karşılaştığınızda mesafenizi ortaya koyuyorsunuz?

- Mesafenizi nasıl ortaya koyuyorsunuz?

Önümüzdeki günlerde siz bu soruların cevaplarını çok arayacaksınız zaten. Ama ben bu soruların cevabını neden aradığımı söyleyeyim. Farkındaysanız, biraz “göz gözü görmüyor” şeklinde tanımlayabileceğimiz bir süreç başlıyor benimle birlikte. Ve ben burada eminim ki hepiniz kendi öfkelendiğiniz konularda haklı olduğunuzu göstermek isteyeceksiniz. Yeri gelecek öfkenizin en şiddetli savunucusu olacaksınız. Şu konuda anlaşalım; eğer hep üstüne basılıp geçilen meseleleriniz varsa, öfke çok güze bir tepkiye dönüşür bazen. Çünkü öfke bir amaca hizmet eder. Bu sene ben geri hareketime başladığımda size artık gardınızı kuşanma zamanının geldiğini hatırlatacağım. Kafanızı nereye çevirseniz, bir yanlış görüyorsunuz hayatınızda, insanlarda... Peki kaçını düzeltme şansınız oldu? Belki de çok az. Ben size bu şansı vereceğim. Bu haklı savaşınızı bir yerde başlatmanız gerekiyor ve bunu sizin için ben başlatacağım. Ama önce hak konusuna odaklanmanızı istiyorum. Yanlış giden, adil olmayan ne önce bunu bulun. Ve öfkenizi stratejik yönde geliştirin. Öfkenizi eğitin ve tıpkı bir avukat gibi öyle bir ortaya koyun ki karşınızdakilerin tek seçeneği susmak olsun.

RUHUNUZU HİÇ DİNLEDİNİZ Mİ?

30 Haziran’da bu süreç sona erdiğinde ise ruhunuzun derinliklerinden size seslenen ufak fısıltılar duyacaksınız.

O zaman da beni hatırlayın, olur mu?

MARS GERİ HAREKETİ BURÇLARI NASIL ETKİLEYECEK?

KOÇ/YÜKSELEN VE MARS KOÇ (9.EV)

Eğer yurtdışı bağlantılı işlerin ya da uzak şehirlere gitme planın varsa, Yay burcunda başlayan Mars gerilemesi 9.evini etkilediği için, seni yarı yoldan çevirebilir. 27 Mayıs’a kadar, bu konularda çevrendeki insanlarla yaşayacağın fikir ayrılıkları, onlara karşı agresif tavırlar göstermene neden olacaktır. Sevdiklerine karşı takındığın tutarsız davranışlarına sen bile şaşırabilirsin. Savaşçı değil, bilakis düşük bir enerjiye sahipsin. Uzak akrabalarla ilgili olaylar, hukuksal sorunlar, eğitim ve yüksek öğrenimle ilgili konular istediğin yönde ilerlemeyebilir.

BOĞA/YÜKSELEN VE MARS BOĞA (8.EV)

“Bu okuduklarım da ne, peki ben neler yaşayacağım!” diyorsan, sana paranı dikkatli harca diyebilirim. Mars, büyüme ve yükselme isteğini artıracağı gibi; araba, ev gibi konularda da güncellemelerine destek verecektir. Fakat retro sebebiyle maddi kaynaklarını sorumsuzca tüketebilirsin… 8.evinde etkili olan bu gerileme eşinin maddi kaynaklarını, ortak iş yaptığın insanları ve miras, komisyon gibi konuları da içermekte. İş ilişkisinde bulunduğun insanlarla bu dönemde ufak tefek sorunlar yaşayabilir, onların senden habersiz yaptığı şeylerden rahatsız olabilirsin. Hemen savunmaya geçen bir yapıya bürüneceğin gibi, agresif tavırlarınla çevrendekileri şaşırtacaksın. Bu ince çizgiyi çok iyi ayarlamalısın.

İKİZLER/YÜKSELEN VE MARS İKİZLER (7.EV)

Aşk, meşk olayları bu aralar biraz karışık değil mi? Kendini belirsizliğin içinde sürüklenip gidiyormuş gibi hissetmen normal. Hele ki 17 Nisan’da karşıt burcunda başlayacak olan Mars retrosu, 7.evini etkilerken kalbin bile anlayamayacak neler olduğunu... 27 Mayıs'a kadar evli ve uzun süreli beraberliği olan çiftler için hararetli tartışmalar ve bunun sonucunda bazı bitişler yaşanabilir. Tamam, sinirli ve ani çıkışlar yapan bir burç olabilirsin. Ama öfkeni ve stresini kontrol altına alman gereken bir dönemde olduğunu hatırlatırım. Öte yandan aşkta belirsiz ve kararsız davranışlarda bulunman oldukça olası... Çok aşığım dedikten bir gün sonra, hiçbir şey hissetmiyorum dersen hiç şaşırmam. Cinsel anlamda ise isteklerin hiç olmadığı kadar yoğun olabilir. Sen zaten libidosu yüksek burçlardan birisin, önemli olan beklentilerinin karşılanması. Fakat şunu da unutma, hem kavga edip hem ilgi beklemek seni biraz tuhaf gösteriyor.

YENGEÇ/YÜKSELEN VE MARS YENGEÇ (6.EV)

Dünya nereye doğru gidiyor böyle derken, kendimizi de unutmayalım. Özellikle de sağlımızı... Bu ay başlayacak olan Mars gerilemesi 6.evinde etkili olacağı için vücudunu mercek altına almanı tavsiye ederim. 27 Mayıs’a kadar ki süreç, bazı sağlık sorunlarını tetikleyecektir. Dişlerle ve boyun bölgesiyle ilgili problemler sana doktorun yolunu ezberletebilir. Sabit bir burç olarak, bu söylediklerimden sonra hemen karalar bağlayacağına eminim! Ben, sen değilim tabii ki ama bu yazdıklarımı okuyorsan eğer, söylediklerime değer veriyorsun demektir. Bu sebeple karalar bağlamak yerine, kendine biraz daha dikkat et yeter…  Bu süreçte ruh halin oldukça dalgalı; nerede ne yapacağın belli olmuyor. İş yerinde yöneticilerine ve birlikte çalıştığın insanlara ani çıkışlar yapabilirsin. “Günlük rutin işler hiç bu kadar sıkıcı olmamıştı” dediğin bir zaman dilimi…

ASLAN/YÜKSELEN VE MARS ASLAN (5.EV)

Hızlı hareket etmeye alışmış ve eğlenceye düşkün bir Aslan burcuna nasıl olur da Mars retrosu 5.evinde etkili olacak derim ben şimdi! Eğlence tarzında değişiklikler olacak, arkadaş çevrenle bazı sorunlar yaşayacaksın desem, kırılmazsın bana değil mi? 27 Mayıs’a kadar geri harekette bulunacak Mars’ın etkisiyle kimseye söylemediğin bazı hobiler edinebilir, eski ilişkine özlem duyabilirsin. Onu aramakla, aramamak arasında kaldığın bu süreç boyunca duygularının sürekli değişmesi seni ruhsal anlamda yoracaktır. Mevcut ilişkisi olan Aslan burçlarının ise canlanmaya ihtiyacı var. Evet, duyguların sürekli değişiyor olabilir ve bu durumdan yorulmuş olabilirsin. Ama ne yapalım, Güneş’in çocuğu olmak böyle bir şey… Çok yönlü ve hızlı çalışan bir beynin var. Konudan konuya atladığın gibi, merakından dolayı farklı insanlara ilgi duymana da biraz alıştık sanırım…

BAŞAK/YÜKSELEN VE MARS BAŞAK (4.EV)

Mars gerilemesi seni can evinden yakalıyor! Ev ve aileni temsil eden 4.evinde etkin olan bu gerileme, her türlü olasılığa karşı hazırlıklı olmanı vurguluyor. Aile bireyleri arasında yaşanan tatsızlıklar, kırıcı konuşmalar ve beklenmedik gelişmeler sana “bir yaş daha büyüdüm” dedirtebilir. Oturduğun konutla, mülkle, yakın akrabalarla yaşanan gerilimler ani öfke nöbetlerine sebep olacaktır, aman dikkat! Örneğin kiracıysan, ev sahibinle aranda sert konuşmalar yaşanabilir ya da kendine farklı bir yer bakabilirsin. Kavgacı Mars, “en huzur bulduğum yer” dediğin konularda huzursuzluk çıkartmak için yer arıyor…

TERAZİ/YÜKSELEN VE MARS TERAZİ (3.EV)

Mars gerilemesi, geçmişten gelen ve eksik bıraktığın işlerini sana hatırlatmak için tetikte bekliyor, haberin var mı? Ayrıca, 27 Mayıs’a kadar eğitim ve hobilerine yönelme konusunda bazı imkanlar yakalayacaksın. Bu dönemde kısa seyahatlerin artarken, içsel enerjinin düşük olması arkadaş çevrenden uzaklaşmana sebep olabilir. Her zaman içinde yükselen “eğlenmek istiyorum!” nidaları, Mars’ın Yay burcunda gerilemeye başlamasıyla yavaş yavaş sönecek. Kendini hiç olmadığın kadar uyuşuk ve tembel hissedebilir; arkadaşlarının programlarına uymakta isteksiz davranabilirsin.

AKREP/YÜKSELEN VE MARS AKREP (2.EV)

Birkaç aylık dönemde, maddi anlamda dikkat etmen gereken bir Mars retrosu seni bekliyor. Parasal konularda sonunu düşünmeden yapacağın harcamalar ve alışveriş yapma isteği seni zor durumda bırakabilir. Parasının hesabını bilen bir burç olarak, yapmış olduğun harcamaların düşündüğünden daha fazla olması, panik yaşamana sebep olabilir. Fakat 27 Mayıs tarihinden itibaren Mars burcunda hareket etmeye başlayacak. Bu tarihten sonra arkadaşlarınla sorun yaşayabilir, iç dünyaya yönelebilirsin. Zor bir gün geçirdiğinde, kendini insanlardan geri çekmek yerine, daha güçlü bir şekilde yoluna devam etmen gerektiğini kendine sık sık hatırlatmanı öneririm.

YAY/YÜKSELEN VE MARS YAY (1.EV)

Mars’ın burcunda bulunuyor olması bile başlı başına rahatsızlık sebebiyken, şimdi bir de gerilemeye başlıyor. Ne desem bilemedim… Kesin olan bir şey var ki, 27 Mayıs’a kadar egonda yaralar açılabilir, kendine karşı güven sorunu yaşayabilirsin. Senin yararına olan konuları görmekte zorlanacağın gibi, “ben aslında ne istiyorum?” sorusuyla sık sık mücadele edeceksin. Hatırlatayım, Mars seni kişiliğin ve karakterinle ilgili konularda zorlayacak. Bu gerileme nedeniyle insanların beklentilerinden rahatsız olabilir ve kendini tam olarak onlara anlatamadığını düşünebilirsin. Öncelikle şunu unutma, kimseye kendini kanıtlamak zorunda değilsin, yaptıkların ya da yapamadıkların sadece seni ilgilendirir. Hakkında atıp tutanlar, ne kadar doğru ki sen eğri olasın? Bu yüzden hemen umutsuzluğa kapılma ve her zaman yaptığını yap; umursamaz bir tavırla gülümse...

OĞLAK/YÜKSELEN VE MARS OĞLAK (12.EV)

Mars’ın 5 Mart itibariyle Yay burcunda geri hareketine başlıyor olması benlik duygusu, kişisel ihtiyaçlar, ortaklaşa değil bireysel olarak yapılan aktiviteleri ön plana çıkarıyor. Mars gerilemesi 12.evinde yaşandığı için, bu retro seni bilinçaltınla karşı karşıya getirecektir. Bu süreçte sana dost gibi görünen gizli düşmanlarının farkına varabilir, travmatik bazı süreçlerden de geçebilirsin. Sürekli huzursuz ve bir şeyleri yanlış yaptığına dair bir his ile mücadele etmek seni yorabilir. Arkadaşlarından alamadığın desteği kendi köşene çekilip, adeta iç sesinle konuşarak gidermek isteyeceksin belki ama bence bu doğru bir seçim olmayacak. Çünkü olayları büyüten ve içinde filizlendiren bir kişiliğin var. Sen ne kadar kendini insanlardan soyutlarsan, olayları çözmek o kadar zorlaşır...

KOVA/YÜKSELEN VE MARS KOVA (11.EV)

Mars retrosu bana ne yapacak diye merak içindesin değil mi? E, tez canlı olmak kolay değil… O zaman şöyle bir başlangıç yapayım, bu gerileme seni sosyal organizasyonlar, kulüpler ve arkadaşlarının dahil olduğu tüm alanlarda adeta hararetli tartışmalara itiyor. Sadece kendine ait bir yaşam alanı istediğin bu günlerde, sorumsuzca ve bencilce davranabilir, çevrendekileri istemeden de olsa kırabilirsin. 27 Mayıs’a kadar insanların davranışlarını anlamakta güçlük çektiğin gibi, konuşmaların da farklı yönlere çekilebilir. Sonuçta savaş gezegeni Mars, Zodyak’ta senin temsil ettiğin 11.evinde geriliyor ve aranıza adeta kara kedi gibi giriyor.

BALIK/YÜKSELEN VE MARS BALIK (10.EV)

Ayın ilk gününde başlayan ve senin 10.evini etkileyen Mars gerilemesi, iş hayatında ufak tefek karışıklıklara neden olacak gibi... Çalıştığın ortamda, kendini geri planda kalmış hissedebilir; fikirlerinin sürekli eleştirildiğini düşünebilirsin. Onların üstüne geldiğinden şikayet etsen de, senin de pek tutarlı davranacağın söylenemez. Alıştın artık işle ilgili düzensizliklere ve belirsizliklere. Bu yüzden Mars retrosu seni çok da fazla sarsmayacak, korkma. Ne yapman gerektiğini iyi biliyorsun. Mayıs sonuna kadar enteresan insanlarla tanışacaksın, önüne çıkan fırsatları iyi değerlendirmeye bak...

Sevgilerimle...

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır.

29.02.2016

Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...