Yükleniyor . . .

BAŞAK ERKEĞİ, AŞK HAYATINI HANGİ BURÇLA NASIL YAŞAR?

Bir Başak erkeğinin nasıl dikkatini çekersin!

Yönetici gezegeni Merkür’dür… 

Elementi topraktır. Zodyak’ın altıncı burcudur.

Başak burcu erkeği, çalışkan ve dürüsttür!

Hoş ve sevecen bir mizacı vardır. Ayrıntılar onun için önemlidir. Kendilerine güvenleri az olsa da çalışmaktan yılmazlar. Sabırsızlığı, ona başarıyı getirir. Başak burcunda doğan erkek, varlıklı da olsa, daima çalışsa da yine para ister. Onun servete saygısı büyüktür. Dolayısıyla zengin veya varlıklı kadınlar, onun ilgisini çeker. Bu erkek, aşktan korkar. Bu konuda yenemediği bir çekingenliği vardır. Onunla evlenmek istiyorsanız, önce dost olmalısınız. Güvendiği kadına âşık olur. Konuşmalarında süslü lafları tercih etmez ama ağzından çıkan her söz gerçektir. İlişkisinde maceradan uzak kalıp, huzurlu olmayı tercih ettiğini görürsünüz. 

Ona etkilemek istersen; Fırtınaya yakalanmaktan korkar gibi ürker Başak erkeği Aşk’tan. Romantizmden de son derece uzaktır, ona  huzur verecek bir tarz çizmen yeterli olacaktır.  Ona fazla masraf çıkartmayan ama bir yandan, temiz, şık ve düzenli bir kadın olabilirsen, ilgisini çekersin. Eğer onun bitmek bilmeyen şikâyetlerine hep bir çare bulan şifacı gibi davranırsan, hayatından seni çıkartmayı kolay kolay düşünmeyecektir.

Başak ve Koç: Eksikliklerini tamamladıkları için anlaşan bir çift olabilirler.

İkiniz için de iş hayatı çok önemli… İkiniz için de üretken olmak önemlidir! Koç yardım isterse, Başak burcu hemen koşar ve halleder. Koç insanı hevesli ve parlak fikirlerle doludur, ama detaylar ve organizasyonda yetersiz kalır. Sen ise bu konularda çok yeteneklisiniz ve Koç’u bu konuda tamamlarsın. Koç kadını, beğenilmekten hoşlanır, sen ise ona sadık kalırsın. Eğlence anlayışında bütünleşebilirsiniz. Zevkleriniz aynıdır.

Başak ve Terazi: bu erkeğe âşık olduysan, hayatında eğlence başlıyor demektir…

Terazi, çalışırken bile kendini dışarıda eğlence bulabilir ve seni hayata katmak için bir fırsat oluşturacaktır. Aranızdaki tutkuyu canlı tutmak için zevkli ve bakımlı olmak yeterli olacaktır. Terazi evlilik burcudur! Sende çok vericisinizdir. Başak burcu değişken nitelik taşıdığı için sen değişikliklere kolay adapte olabilirsin. İhtiyaçlar ortak noktada birleşebilir; zevk ve sorumluluk alanlarınız aynıdır. Birlikte keyifli konuşmalar yapabilir, iyi zaman geçirebilirsiniz.

Başak ve Kova: çok farklı bir kişilik tarafından etkilenmek istiyor olabilirsin!

Kova ile anlaşmanız o kadar mucizeye bağlı ki; gelenekler, adaptasyon, düşünce tarzı her şeyde zıt kutuplarda geziyor gibi olursunuz. Ancak entelektüel zekânız sıcak sohbetler yapmanıza vesile olabilir ama hepsi bu kadar. Kova burcu detaylara önem vermediği için unutkandır, sen buna tahammül edemeye bilirsin. İkiniz için de özel hayatınız, bireyselliğiniz, kendi kendinize yetmeniz çok önemli! Ortak alanda buluşma ihtiyacı duymaya bilirsiniz.

Mitolojide Başak burcu ve temel içgüdüsü

Başak, mitolojide Tanrıça Demeterin ruhunu temsil eder. Hikâyeye göre yer altına yaşamak zorunda kalan Tanrıça için arzu edilen, yeryüzü topraklarına yeniden ayak basmasıdır. Bu yüzden temsiliyetinde hem üremesi hem de hasat dönemlerini işaret eder. Burç adını da bu hikâyeden esinlenerek almıştır. Başak, bedensel hazlara dair iştahı bir hayli fazladır. Onun utangaç, muhafazakâr ve eleştirel tavrını bu noktada biraz unutmak gerekir. Çünkü o, cinsellik konusunda son derece arzuludur. Partnerinin ona cesaret vermesi gerekir ve güven duymalıdır. Önce görmek, anlamak, arzu edilmek ister sonra partneri ile uzun soluklu birliktelikler yaşamak ister. 

Astrolog

Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

17.11.2015

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...