Yükleniyor . . .

BALIK, ÖĞRENMEYİ ÇOK SEVERSİN!

BALIK, ÖĞRENMEYİ ÇOK SEVERSİN!

Su grubunun en yaratıcı burcusun! (19 Şubat-20 Mart)

Yıldızın: Neptün (Hayalleri temsil eder)
Grubun: Su, negatif
Niteliği: Değişken
Burcunun cinsiyeti: Dişi
Burcunun türü: Canlılık
Üstün yeteneğin: Başkalarına karşı ilgili ve şefkatli olmak
Emelin: Huzur
Amacın: Servete ve mutluluğa ulaşmak
Yenmen gereken huyun: Kendi değerini küçümsemek
Şanslı günün: Perşembe
Şanslı sayıların: 4, 14, 24
Şanslı taşın: Akvamaren
Şans getiren renklerin: Deniz mavisi, Türk yeşili, yeşil, gümüş rengi
Sevdiğin çiçekler: İnci çiçeği, zambak
Bitkilerin: Nilüfer, yasemin
Sevdiğin kokular: Kiraz çiçeği, zambak, limon çiçeği
Sevdiğin müzik türü: Huzur veren hafif müzikler
Vücutta temsil ettiğin bölgeler: Ayaklar, sinir sistemleri. 
Mevsimin: Kış mevsiminin bitişi, ilkbahara geçiş
Olası Hastalıkların: Ayaklardaki tüm hastalıklar, Psikolojik rahatsızlıklar, Gut, nasır, tırnak iltihapları, taban, ayak deformasyonu...
Salığına yararlı besinler: Tahılı gıdalar, sebze, Tavuk ve balık
Uzak durulması gereken besinler: Tuz ve Alkol
Uyumlu burç: Boğa, Yengeç ve Oğlak
Karşıt Burcun: Başak
Başarılı olabileceğin meslekler: Doktorluk, bilim, yazarlık, yayıncılık, astroloji, denizcilik, sanat dalları.
Olumlu özelliklerin: Kültür ve sanata önem veren, ilham 
Olumsuz özeliklerin: İçe dönük, ruhsal olumsuzluk, mesafeli 
Burcunun yönettiği ülkeler: Yukarı Mısır, Portekiz, İzlanda
Burcunun yönettiği şehirler: Normandiya, Sevila, Rouben, Lancester, Alexandria

 

Bizden kendini dinle…

Rahatına ve huzuruna çok düşkündür. Sayısız isteği ve arzusu vardır. Bunları gerçekte elde edemezse, kendine ait bir hayal dünyası kurabilir ve hedeflerine bu dünyada ulaşabilir. Zaten bu âlem o kadar güçlüdür ki gerçekle hayali sık sık karıştırabilir. Öte yandan mistik ve felsefi olayları bilmeyi, öğrenmeyi çok sever. Kişiliğinin esnekliği ve kolay etki altında kalması, amaçlarını kararlılıkla isteme özelliğini zayıflatmıştır. Balık, objektif dünyadan sübjektif dünyaya kaçtığında gölgesiyle karşılaşır. Zihni hayaller, etkilenmeler seliyle ve ürkütücü duygu dalgalarıyla dolar. Kendini aşma dürtüsünü ve bunu nasıl yapacağını şaşırabilir. Benliğinin derinliğinden gelen bu patlamalar yaratıcılığa yönlendirilmezse, gücünü tüketebilir. Gerçeklerden kaçar. Bu kaçış bir ilham içermez. Sadece uyuşma ve hissizleşme içerir. Her zorlukta geri döner. Zevklerinin içinde kendini kaybeder. Kötü kaderinin kurbanı olduğu duygusu ile kendi zamanının geleceği günü bekleyebilir.

 

Balık burcu erkeği kimdir?

On iki burcun en hassas erkeği Balık burcundandır. Hislerinin esiri olabilen fakat kafasını fevkalade kullanabilen bir tiptir. Her şeyden önce çift fikirlidir. Onun karar vermesi kolay değildir. Çok hayalperesttir. Renkli bir iç âlemi vardır. Balık burcu erkeğinin para konusundaki fikirleri herkesten farklı olabilir. O, cömert ve başkalarını memnun etmekten hoşlanan bir tiptir. Bu yüzden savurgandır. Bu burcun erkeğinin yaratıcı gücü ve hafızası çok yüksektir. İrade gücüyle seçtiği işte başarıya erişir. 

 

Balık burcu kadını kimdir?

Bu burcun kadınlarının çoğu güzel ve cazibelidir. Hem çift karakterli hem çift kısmetli hem de çok hislidirler. O tam anlamıyla bir kadındır. Ancak onu ele geçirmek hiç de kolay değildir. Balık burcu kadını iş hayatını pek sevmez ve mecbur olmadıkça çalışmaz. Onun ideali ev kadını olmaktır. Bu kadın müşfik, merhametli ve iyi niyetlidir. Onun için bilim ve kültür gibi aktiviteler ikinci planda kalabilir. O, ailesine ve dostlarına çok bağlıdır. Fakat en çok sevdiği erkeğe bağlanır ve sevgilisi onun için üstün insandır. 

 

Yükselen Balık

Duyarlı, idealist, hayalperest, uyumlu yükselen Balıklar, ruhsal açıdan huzurlu olma gayreti içerisindedirler. Mücadele edecekleri konular için ön çalışma yapmayı ihmal etmeyen yükselen Balıklar, olayları düşünce süreçlerinde yani kafalarında bitirirler. Zarif ve kibar yapıları, bazen saf gözükmelerine neden olan Polyanacı yapıları, aslında onların en güçlü oldukları özellikleridir. Sezgilerinden, hayallerinden kuvvet alırlar. 

 

Ay Balık

Ay’ın içinde barındırdığı hassasiyet, Balık burcunun özünü oluşturan özelliklerle oldukça uyumlu bir şekilde hareket eder. Ay burcu Balık olanlar, sezgileri güçlü derin insanlardır. Onlar hissederek yaşarlar. Yaratıcı, şiirsel, hayalperest, mistik zevkleri olan iyi yürekli bu insanların arada bir duygusal çıkmazlara girdikleri görülebilir. Ayrıca fazla alıngan ve çekingen tavırlara da sahip olabilirler.  

Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...