Yükleniyor . . .

BALIK BURCUNDA YENİAY (23 ŞUBAT 2020)

BALIK BURCUNDA YENİAY (23 ŞUBAT 2020)

Yeniay 23 Şubat 2020 Pazar günü saat 17.33’te Balık burcunda başlayacak. Eğer 2020 yılına hızlı başladıysanız ve bu yılı içselleştirip bir tülü planlar yapamadıysanız bu Yeniay’ı iyi değerlendirmelisiniz. Su burcunda gerçekleşecek ve içinde Merkür Retrosu da olan Yeniay, gökyüzünün suya ve toprağa teslim olduğu ve havanın olmadığı bir gökyüzünde gerçekleşecek. Bu anlamda bu döngüde yüreğimizde biraz basınç hissedebiliriz. Kişisel farkındalığımızı artırırken aslında olmadık konuları kafaya taktığımızı ve olmadık detaylar içinde kaybolduğumuzu, gereksiz inatlaşmalara girdiğimizi, durup durup hiç olmadık anlara gittiğimizi, kaygılara kapıldığımızı ve bir noktada zihnimizin bulanık olduğunu bizlere gösterecek.

Güneş, Ay, Merkür ve Neptün’ün hizalanıp Balık burcunda konumlandığı dakikalarda anın yükselenini Başak burcu yönetecek. Bu vesileyle gökyüzünde toprak ve suyun gücünü göreceğiz. Merkür Retro’sunda doğduysanız her şey önünüze geliyordur ve şanslısınızdır. Ancak Merkür Retro’sunda doğmaysanız, 17 şubattan beri içinizi şişiren gökyüzü korkularınızla tanışmanıza neden olacak demektir. Balık burcunda 4 derecede Yeniay gerçekleşirken, 3 derecede hareket eden Uranüs’e de göz kırpacak. Dolayısıyla devrim niteliğinde bir Yeniay’ın bizleri beklediğini söylemek isterim.

Kendine 7 söz ver ve verdiğin bu 7 sözü tut niteliğinde olacak.

2020 yılı keskin bir şekilde adından söz ettirmeye devam ederken, şaşırtıcı günlerden geçmeye devam ediyoruz. Balık burcunda gerçekleşen Yeniay, duygusal iniş çıkışlarımızın, ruhumuzu sıkıştıran durumların kaynağına inmemize vesile olmaya çalışacak. Çatışmalar, krizler, tartışmalar çözümleri içinde barındırıyor olacak. Yeniay, çözümleri uzakta aramayın, kendi içinize bakın mesajı verecek. Yeniay döngüsünde özveriyle, azimle, soğuk kanlılıkla ilerlemek, hayallerimize odaklanmak, bizi zorlayan alışkanlık ve davranışlarımızı bir kenara bırakmak değerli olacak.

Gök kubbe Yeniay’ın görünenin ardındaki mesajlarına dikkat etmemiz gerektiğini de işaret ediyor. Balık burcundaki Yeniay deyim yerindeyse ‘uyan, fark et, erteleme, bekleme, yoluna devam et’ diyecek. 

Anahtar kelimeler

Bilinçaltı, içgüdüler, rekabet, hırs gibi duygu durumları. Gizli ilimler ve mistik konular. Sağlık sektörü, biyoloji, kimyagerler, sağlık çalışanları, sanayi, ilaç sektörü gibi alanlar.

Dünyayı sarıp sarmalayacak Yeniay’ın bazı mesajları;

Yeniay yeryüzünü etkisi altına alırken, vermek istediği mesajları anlamak için olayların özüne gitmek gerekebilir. ‘Ben, benim doğrularım, benim fikirlerim’ gibi ben merkezci düşünceleri tetikleyebilir. Bu noktada keskin konuşma ve savunmaların yaşandığına tanıklık edebiliriz.

  • Eşiniz aile işi yapıyorsa, parasal konularda hakkını alamadığını fark edebilir.
  • Kardeşleriyle çalışan biriyseniz, yönetim konusundaki aksaklıklar tartışmaları da beraberinde getirebilir.
  • Ailenize maddi manevi destek olmaya çalışırken, kardeşlerinizin sorumluluklardan uzak davranması karşısında gerilebilirsiniz.

 

Yeniay’ın toplumsal etkileri

Yeniay, kendini sürekli değiştiren bu güçlü yüzyılda, dünyanın büyük sancılardan geçtiğini fark etmemizi sağlayabilir. Zaman zaman kötülüklerin dünyanın sonu olacağı hissine kapılabiliriz. Diğer yandan hala umut var diyeceğimiz gelişmeler de yaşanacak. Bireysel yaşamlarımızda ise olmadık dertler yüklendiğimizi, önümüze kendi engellerimizi kendimizin koyduğunu fark edebiliriz. Bu farkındalıkla birlikte hayatımızı değiştirmek için küçük ama etkili adımlar atabiliriz.

Suyun keskinliğini ve baskınlığını, toprağın ise köklerini hissederken, Çin, İran gibi ülkelerin yapılarındaki değişiklikleri, toplumlarında yaşanan sıkışmaları dünyanın her köşesinden fark etmemizi sağladı. Aslında bir yerde sadece büyük ülkelerin değil aynı zamanda Ortadoğu’da, köklü tarihiyle bilinen yapıların bugünlerde konuşulacak olması tesadüf değil. Gök kubbe, köklü tarihe sahip ülkelerin dünya sahnesine çıkacağını, birtakım olayların yaşanacağını ve bu olayların silsile şeklinde devam edeceğini işaret ediyor. Köklü bir geçmişe sahip olan ülkelerin yılın başından bu yana yaşadıkları sıkışmaları, dünyaya yansıyan durumları başka bir olayla gündeme geleceklerini vurguluyor.

İki iyicil gezegen birbirini çekiştirirken gerçekleşen Yeniay

Venüs ile Jüpiter 90’lığı aslında Yeniayda, iyicil gezegenlerin didişmesiyle topludaki başarılı insanların sıkıntılarını açığa çıkaracak.

Yaraları saran, yenilikleri başlatan Yeniay.

  • Ülkemizde defterdarlık, vergi daireleri, bankalar gibi sektörlerde yeni düzenlemeler yapılacağını işaret ediyor. Özellikle 2005 yılında vergi dairelerinde değişen yasalarla ilgili yeni tasarılar gündeme gelebilir.
  • 2006-2007 başlangıçlı evlilikler ya da ortaklıklar masaya yatarken, yeni kararlar alırken, sıkışmaları geride bırakmaya çalışırken Yeniay aslında herkesin biraz daha kendi alanında durması gerektiğini, ilişkilerinde akışında ilerlemesi gerektiğini hissettirecek.
  • 2012 yılından sonra evlenmiş ya da kariyerinde parlama yaşamış biriyseniz, bugünlerde işinizle, evliliğinizle ilgili dönüm noktası yaşayacağınız kararlar alabileceğinizi de işaret ediyor.

Dağların çöktüğü bir yüzyıldayız, hataların altında ezilmeyin!

Balık burcunda gerçekleşen Yeniay hatalarımızı, eksiklerimizi görmemizi ve egomuzu fark etmemizi sağlayacak. Gök kubbe, şöhretli insanları, tanınmış kişilerin enerji patlamasını tartışacağımızı işaret ediyor. Kendi alanında egosu yüksek liderleri konuşacağımızı vurguluyor. Sağlık sektörünü, ilaç sektörünü, bağımlılıkları, alışkanlıkları, çıkar guruplarını, strateji insanlarını ön plana çıkaracak bir Yeniay ile karşı karşıya olacağız. En önemlisi de Yeniay döngüsü, sınırlardaki sıkışmaları yeniden yükseltecek. Bu süreçte kendini dünyanın merkezinde gibi görenlerin yalpaladığını, 2012 yılından bu yana psikolojik sorunları olanların ve 2016 yılında travmalardan geçenlerin ise uyanış gibi krizleri geride bıraktıklarına ve iyileştiklerine tanıklık edebiliriz. Balık burcunda gerçekleşen Yeniay, sorularımızın cevaplarını bulmamıza, aydınlanmamıza, hayat felsefemizin değişmesine yardımcı olacak. Balık burçlarının mesafeli tavırlarının ardındaki sebepleri öğreneceğiz. Unutmayın Balık burçları duygusal değildir. Sessiz ve derinden gelen Yeniay sayesinde, uyanışı sağlayacak günlerden geçeceğiz.

Burçlara etkisi:

Koç: Ailevi konular senin için bir hayli önemli olacak. Yakınlarına maddi destekte bulunabilirsin.  Kısa bir süre önce ilişkini sonlandırdıysan, yeniden bir araya gelmek isteyebilirsin.

Boğa: Planlarını gerçekleştirmek için bazı engelleri aşman gerektiğini düşünebilirsin. Kariyerinde karşına çıkan fırsatları kaçırmak istemeyeceksin.  

İkizler: Yaşam standartlarını yükseltmek isteyeceksin. İlişkisi olmayan bir İkizler burcuysan, arkadaşın aracılığıyla tanışacağın kişiden etkilenebilirsin. Ani seyahatler gündemde!

Yengeç: İkili ilişkilerini sorgulayabilirsin. Yeniay, bazı arkadaşlarının gerçek niyetlerini fark etmeni sağlayabilir. Diğer yandan evinde yenilikler yapabilirsin.

Aslan: Geçmişi geçmişte bırakmanız gerektiğini anlayacaksınız. Yeniay ile birlikte daha kararlı olacaksınız. İlişkinizde yaşadığınız sorunları çözmeye çalışabilirsiniz.  

Başak: Kariyerinize odaklanmaya çalışabilirsiniz. Aklınızdaki projeleri gerçekleştirmek için farklı bağlantılara geçmeniz gerekebilir. Sağlığınızı kötü etkileyen alışkanlıklarınızdan uzaklaşmak isteyeceksiniz.

Terazi: Maddi beklentilerini dile getirebilirsin. Özellikle aile şirketinde çalışıyorsan, maddi manevi daha çok söz hakkın olsun isteyebilirsin.

Akrep: Bu süreçte alışveriş yapma isteğin artabilir. Yenilenmek, değişmek isteyeceksin. Evliliğinde sorunları olan bir Akrep burcuysan, sorunların kim ya da kimlerden kaynaklandığını anlayabilirsin.

Yay: Şaşıracağın haberler kapıda! Yakın çevrendeki olaylara ve değişimlere inanmakta zorlanabilirsin. Bu süreçte borçlarını tahsil edebilirsin.

Oğlak: Organizasyonları, etkinlikleri kaçırmayacaksın. Sosyalleşirken, aranın bozuk olduğu kişilerle tesadüfen karşılaşabilirsin. İlişkisi olan bir Oğlak burcuysan, sevgilinin seni her zamankinden daha fazla kıskandığını fark edebilirsin.  

Kova: Kariyerinde yeni kararlar alman gerekebilir. Birikimlerini değerlendirmek için araştırmalara girişebilirsin. Çocuklu bir Kova burcuysan, eğitimlerine önemle dikkat edeceksin.

Balık: Tarzınızda yapacağınız değişiklikle dikkat çekebilirsiniz. Küçük estetik dokunuşlara sıcak bakmaya başlayabilirsiniz. İlişkinizde yapıcı adımlar atabilirsiniz.

 

Astrolog Zeynep TURAN

13.02.2020

Yazının her hakkı saklıdır.

Kaynak gösterilerek bile paylaşılamaz.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...