Yükleniyor . . .

BALIK BURCUNDA YENİAY (2019 MART)

BALIK BURCUNDA YENİAY (2019 MART)

Bir Yeniay düşünün, duyguları yükseltiyor. Bir yandan kafamızda türlü türlü soruların uçuşmasına neden oluyor. Mart ayı değişik bir sinerji ile başlarken, Balık burcundaki Yeniay beklenenin aksine yenilik getirmiyor.  Hatta düşüncelerimize, öfkemize, zaaflarımıza yönelik hamleler yapabilir. Eğer tüm bunlardan kaçınmak isterseniz, alın size bir fırsat. Yeni bir detoks dönemine daha hoş geldiniz. Bu Yeniay sakin ve soğukkanlı olabilenin yaşamını kolaylaştırabilir.

Gökyüzü 2019 Mart ayına tarihi bir not düşecek.

Aynı esnada iletişim gezegeni Merkür’ün yavaşlıyor olması gökyüzünde ayrı bir telaşın haberciliğini yapacak. Anın yükselenini toparlayan etkisiyle Başak yönetecek, ancak istediğimiz düzen ve huzuru bulamayabiliriz. Hummalı bir dönemde olduğumuzu hissettirecek. Bizi köşeye sıkıştıracak.  Türkiye’yi de yakından ilgilendiriyor bu döngü. Çünkü Yeniay, Türkiye’nin natal haritasında Ay Düğümleri ile bağlantı kuruyor. Bazı konular ve kurumsal yapılar bu süreçte öne çıkacak. Yazının genelinde bunlardan bahsediyor olacağım.

Ne zaman gerçekleşiyor?

6 Mart 2019 Çarşamba günü Yeniay su grubunun Balık burcunda meydana geliyor.

Ne anlatmaya çalışıyor?

Duygularımızı coşturacak, geleceğimizi düşündürtecek, somut olmaya yöneltecek, bir yandan bazı şeyleri şansa bırakmamak gerektiğinin altını çizecek.  

6 Mart büyük bir gün!

Sadece gökyüzünde Yeniay gerçekleşmiyor. Sanki gizli bir seremoninin haberciliğini de yapıyor. Yıllardır Uranüs’ün burç değiştireceğinden ve etkilerinden bahsettiğimi bilenleriniz vardır. İşte bugünler bahsettiğim değişimin, dönüşümün zamanının geldiğine şahitlik edecek. Sırf bu yüzden 6 Mart ‘tın sıradan bir gün olmadığını söylemek yerinde olur. 2026’ya kadar Uranüs artık Boğa burcunda hareket edecek. Belki de bu yüzden Ay ve Güneş, bu karşılamanın neticesinde bir seremoni oluşturmuş olabilir.

Bu karşılama; gezegen oluşumların etkilerini hızlandırıp, şekillendirirken belli bir organizasyondan bahsetmek doğru olur. Dile kolay 7 yıllık bir gökyüzü planından bahsediyorum ve Yeniay oluştuğu sırada bu devir teslim törenine denk gelmesi, belki de tesadüf değildir. Yeryüzünde ne tür etkiler bırakacağını zamanla görüyor olacağız. İnsanları nasıl bir uyanışa çağırdığını da deneyimleyerek yaşıyor olacağız.

Ne yaparsak yapalım; bu mart bambaşka!

Yeniay döngüsünü temsil eden bugünleri sakin anlatmak pek mümkün değil. Ne yaparsak yapalım etkileri sadece toprak ahenginde dans ediyor gibi yansıtamayız. Yeniliklere davet eden bir Yeniay’dan bahsetmek bu yüzden imkânsızlaşıyor.

Kimler eşlik edecek, neler olacak?

Devrim gezegeni Uranüs, toprak burcunda heybetini taşıyadursun, diğer yandan iletişim gezegeni Merkür, Balık burcunda yavaşlarken boğulmak üzere olduğunu hatırlatmak isterim. Akıllara ziyan günlerin ya başladığını ya da bittiğine tanıklık edeceğiz. Mart ayının dert ayı yapan gökyüzü aslında görünenin ötesinde başka sorunların da olduğunu fark ettirebilir. Sorumluluk duygusunu besleyen bu Yeniay, bir günde olan bitene şaşırmamızı sağlayabilir.

Zaman bir yandan daha hızlı akıp gidecek. Gündüzümüz gecemiz birbirine girecek. Güneş tam batarken Ay ile Güneş’in kol kola girmesi ve bu yakınlık, Yeniay’ın sadece Neptünyen etkiler taşıdığını göstermez. Bana kalırsa; 2019 Mart Yeniay’ın gizli kahramanı Uranüs. 2026 yılına kadar başlayan 21. yüzyılın en delikanlı, en genç, en heybetli, toplumları değiştiren etkiler bırakacağını işaret ediyor. Bugüne kadar konuşulmamış inançları, dinleri, sınırları, mülteci kamplarını gündeme getirecek. Tarihi değeri olan, gözden ırak kalan yapıları konuşmaya başlatacak.

Peki Neptünyen Yeniay ne anlatmak istiyor?

Gündelik hayatınızda ilaç tüketen biriyseniz bu rutinden sıkılmanız çok olası. Bu döngü bağımlılıkları, zaruri gündelik sorumlulukları, beslenme alışkanlıklarını, gıdadan kaynaklı besin zehirlenmelerini, antidepresan ilaçlarını gündeme taşıyabilir. Rüzgârla kavga etmek gibi olur; diyet yapmaya kalkışırsanız çok da memnun edici sonuçlar vermeyeceğini belirtmeliyim.

Belli ruhsal sıkıntıları olan kişilerde de belli atakları tetikleyebilir. Dertleri ve gönülden yaralanmış kişileri daha çok hatırlatan, problemleri daha çok ön plana çıkaran, adeta suyun dibine çökmüş, köşeye atılmış kişileri gün yüzüne çıkartacak bir tablo sunacak.

Bugünlerde sakın kronik rahatsızlıkları olanları ikinci plana atmayın. Çünkü döngü bu tür kişileri ve rahatsızlıklarını dikkate almamız gerektiğine vurgu yapıyor. Bazı kişilerin aslında hayatımızın bir parçası olduğunu, onların da ilgiye ihtiyaç duyduklarını, yalnızlık hissinden kurtulmaları gerektiğini Neptünyen Yeniay işaret edecek. Gökyüzü her kadar dile gelmiş etkileri oluştursa da bugünden sonra bir miladı oluşturacak. Başka bir enerjinin kapılarını açacak. Bir nevi ötekileştirilmiş kişilerle ilgileneceğimiz bir dönem de başlıyor.

13 Şubat’ta Mars ve Uranüs aynı kapıdan geçmek için itişirken, mart ayına geldik. Mars çoktan Boğa burcuna geçmişti ve Uranüs’te hemen ardından ona yetişti, Boğa burcuna yerleşti. Artık bu döneme yeni bir 7 yıllık döngü başladı diyebiliriz.

Çeteler çökertiliyor!

Sadece anın haritasında bağımlıkları, alışkanlıkları öne çıkarmıyor. Aynı zamanda örgütleri, teşkilatları, kaçakçıları hatta tarihi eser kaçakçılarını merceğine alacak ve birçok çetenin de bugünlerde çökertildiği haberlerini alacağız. Toprağın altında gizlenen ateşin yakıp kavurduğu, tepkiler vererek çözülen 7 yıllık bir devre kapanıp, yeni bir 7 yıllık devre başlıyor. Son 7 yıldır hayatı kendine tozpembe yapan hatta hayatın kaymağını yiyenlere gerçekleri hatırlatacak. Arka sokakların arasına dalan Yeniay tüm kirli, paslı konuları ve hesapları ortaya dökecek.

Tarihi ve tarihçileri yakından ilgilendiren bir döngü.

Toprak hafızası ile hareket eden Mars ve Uranüs, Yeniay’a eşlik ederken bilinenin aksine var olanı da ortaya çıkarabilir. Tarihçilerin yıllarca tez olarak sundukları bilimsel verileri yeniden incelemeye alabilirler. Bu meslekle uğraşanları köşeye sıkıştırırken bildiklerini sorgulamaya başlayabilirler. Ülke toprağımızın her köşesinden tarih fışkırdığını gözlemleyebiliriz.

Hangi kurumlar dikkat çekecek?

Başta Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı dikkat çeken kurumlar içinde yer alabilir. Diğer yandan mali, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele eden birimler başarılı operasyonlarla ön planda yer alabilir.

Peki dünyada neler oluyor?

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, anayasa, haklar, mülteci kampları ön planda yer alırken, devlet sırrı gibi saklanan farklı bilgilerin ayyuka çıkacağını vurguluyor gök kubbe. Hollywood yıldızlarını ve onları yöneten çete misali grupları, kişileri, örgütleri ve tarikatları da ifşa edebilir.

Dünya arenasında yer almış medya kuruluşları, patronlarını devreye sokacak. Üniversitede bile hikâyesi öğretilen ünlü medya patronlarından Rupert Murdoch’ın Disney’i satın almasının bir tesadüf olmadığını görebiliriz. Dünyada medya kuruluşlarının çok farklı bir boyuta geçtiğini gözlemleyebileceğiz. Medyanın eski şaşasına nazaran artık farklı stratejiler arayacağını işaret edebilir.

Gökyüzü toprak burcuna teslim olurken dünyanın 7 köşesinde sınırların, toprakların konuşulacağını vurgulayacak. Kasım ayından beri ABD içinde yaşadığı çıkmazları açık bir üslupla devreye sokacak. Su burcu hâkimiyeti ise deniz ve su konulu tüm ilkim olaylarını harekete geçireceğini de vurguluyor.

Yeniay’a serenat yapan yeryüzü!

Yeniay sen nelere kadirsin, ne büyük bir Yeniay’sın, mart ayının mı habercisisin? Bahar mevsimini mi getirensin?  Biliyoruz ki bu kış döneminin son günlerini yaşatıyorsun. Aslında bir mevsimin ölüşü, yeni bir döngünün habercisisin. 

Zeynep Turan

13-02-2019

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...