Yükleniyor . . .

BALIK BURCUNDA MERKÜR GERİLEMESİ ( 6 ŞUBAT 2014)

Her alanda kendini gösteren, gücü yabana atılmayacak, ikili ilişkilerin ve iletişimin yöneticisi Merkür, 2014’ün ilk retrosuyla yine karşımızda. Balık burcunun 3 derecesinde başlayan Merkür gerilemesi ele aldığımız her konuya ve adım attığımız her şeye engel koymak için hazırolda bekliyor. “Hareketli ve sabırsız Merkür’ün geri hareketinden ben asla etkilenmem” diyen varsa bir adım öne çıksın. Ve 28 Şubat’tan sonra bu sözünü tekrar değerlendirsin.  

Balık-Başak aksı üstünde gerçekleşecek bu retro ile göz ardı ettiğimiz sorunları daha çok konuşacağımız bir sürece giriyoruz. Zekamız daha keskin ve detaylara dayalı. İlişkiler yoğun bir şekilde akarken, farklı insanlarla konuşma isteğimiz artıyor. Ama istediğimiz sonuçları elde edecek miyiz, onlarla iletişimimiz düşündüğümüz kadar kolay olacak mı? Maalesef hayır! İhtiyaçlarımızı ve beklentilerimizi her ne kadar direkt bir şekilde ortaya koysak da, elimizde var sıfır!

Kendimizi nasıl hissedeceğiz?

Suçlu kim? Aslında bunu sormak lazım… Lafların boğazımızda düğümlenmesine, sonuç alamayacağımız olayların altında ezilmemize, dünyanın adeta başka bir tarafa doğru gidiyor olmasına, iç dünyamızın kara kuyulara yerleştirildiğini düşünmemize sebep olan kim? “Dünyayı hiç bu halde görmemiştim, canlı olmanın zorluğunu bu kadar derinden yaşamamıştım” demeye hazır olun. İçimizdeki karanlık kuyuları, karşılaştığımız adaletsiz durumları, bireyselliği, bencilliği belki de hiç bu kadar yakından hissetmemiştik derseniz, ona da bir şey demem… Haklısınız…

Türkiye’nin Merkür ile imtihanı…

Şubat’ta Merkür retrosu göz önünde olsa da gökyüzünün sürprizleri bununla sınırlı değil. Jüpiter’in ve Uranüs’ün büyük oyunları ile 11 Şubat Güneş-Satürn karesi 17 Aralık’taki Türkiye’nin çalkantılı gündeminden geri kalmayacak türden. Türkiye demişken, Merkür gerilemesi ülkemize nasıl zarar verecek diye soranlar vardır mutlaka.

Hemen söyleyelim ülkemizde sular durulmadığı gibi, büyük tsunamilerin bizi vurmasına adeta ramak kaldı. Olumsuz bir tablo çizmek istemesem de, görünen köy kılavuz istemiyor. Gökyüzü rahat durmadıkça, aşağıda da olayların yatışmasını kimse beklemesin… Yürüyüşler, mitingler, tartışmalı bazı hukuksal düzenlemeler, suikast ve saldırı girişimleri, geçmişteki faili meçhul cinayetlerin gündeme taşınması, paranın, faizin borsanın hiç bitmeyen telaşı, ihalelerde problemler ve ilişkilerde çatırdamalar. Ülkenin ekonomisinin git gide bir çıkmaza sürüklendiği bu dönemde daha da aşikar... Bitti mi, hayır! Ani biten Tv programları, markaların aniden ortaklıklarını bitirmesi, suyla ve taşımacılıkla ilgili problemlerin bizi beklediği bir ay var kapımızda... 

Ne mi yapmalı? 

Mart ayına kadar gözlemci kalmanızı tavsiye eder, büyük girişimlerde bulunmamanızı hatırlatırım. Ayrıca burcunuzun Merkür gerilemesinde hangi konulardan yara aldığını da okursanız, başınıza gelecek olaylar sizin için sürpriz olmaz.

Dinlenmek yok adeta, yoğun bir 3 hafta var önümüzde. İnsanları ikna etmek bu dönemde o kadar zor ki, herkes kendi dünyasında yaşıyor adeta. Ve kendi düşüncelerinin doğruluğuna inanıyor. Sözlerimiz sadece bize güven veriyor, karşı tarafa değil…

Merkür Retrosunun Burçlara Etkileri

KOÇ

Bilinçaltınızın etkisinde 3 hafta geçirmeye hazır mısınız? İletişimi yöneten Merkür, Şubat ayında gücünüze güç katıyor. Özellikle de hayatı analiz etmenize yardımcı oluyor. 2014 yılı, tıpkı 2013 yılının başlarına benziyor olabilir. Kargaşa ve belirsizliği kovaladığınızı düşünseniz de bazı detayların birbirine benzediğini fark edeceksiniz.

Retro halindeki Merkür ile ilişkiler noktasında duygularınızı dışa vurmak yerine, içinizde yaşamayı seçeceksiniz. Sessizliğiniz partnerinizin kafasını karıştıracaktır. Kuşkularınız ve korkularınız ise kısa bir süreliğine sizi kalabalık ortamlardan çekebilir. Melankoliksiniz demeyelim ama kendi içinize çok fazla döndüğünüz için çevrenizde gelişen olayları takip etmekte zorlanabilirsiniz. Özel hayatınızda gözlemci yapınız ve sezgileriniz ise duygular noktasında sizi güçlü kılıyor. Ortaya çıkardığınız gerçeklerin ruh halinizi yönlendirdiği bir dönem… Olumlu ya da olumsuz olması tamamen size bağlı, seçiminizi yapın…

BOĞA

Yeni yılın kargaşasını, yorgunluğunu daha yeni üstünüzden atmışken, 6 Şubat’ta başlayan Merkür gerilemesi size, çevrenizdekileri irdeleme fırsatı veriyor. Veriyor diyorum, çünkü idare ettiğiniz kişilerle iletişiminiz, özellikle de iş yerinizdekilerle, zorlayıcı olabilir. Bu yüzden onların niyetlerinin ne olduğunu anlamaya çalışacağınız bir 3 hafta sizi bekliyor. Güneş’in Kova burcunda 10.evinizde hareket ediyor olması, olayları dillendirmenize sebep olabilir. Tarafsız olmanızın size hiçbir faydası yok…

Ama bu süreci iyi tarafından ele alırsak şunu çok rahat söyleyebilirim; iş hayatınızdaki sis dalgası yavaş yavaş dağılıyor! Fakat şunu unutmayın, bu ay yeni başlangıçların sonu hüsran olabilir. Mevcut durumunuzu koruyup, eskiden süregelen işlere odaklanmalısınız. Bu yüzden sizi sınırlandıran durumlara sinirlenmek yerine, severek kabul edebilirsiniz.

İKİZLER

Kendinize zulmettiğinizin farkında mısınız? Hiç olmadık konuları büyütüyor, içinizde yaşatıyor, kendinizi hiç olmadık şeyler için yıpratıyorsunuz. Yönetici gezegeniniz Merkür’ün 10.evinizde hareket ediyor olması, iş ortamında yöneticilerinizle ciddi konuşmalar yaşayabileceğinize işaret ediyor. İşten ayrılmak, iş değiştirmek, farklı bir sektöre geçiş yapmak için uygun bir ay değil…

Hızlı karar almakla ilgili hiç bir zaman sorununuz olmadı. Fakat bu dönemde sizi en çok şaşırtan şey, düşünce tarzınız ve konuşmalarınız… İçinizdeki çığlıkları susturmakla işe başlayıp, maddi sorunları çözüme ulaştıracak atılımları gözden geçirmekle bu süreci geçiştirebilirsiniz. Unutmayın, fırtınalarınızın sebebi biraz da yönetici gezegeninizin su grubunda geriliyor olması. Zamansız gözyaşlarına hazır olun…

YENGEÇ

Hayatınızın en hareketli döneminden geçerken, çevrenizdekilerin sizi kullandığına dair olumsuz hislere kapılıyor olmanız muhtemel. Merkür gerilemesi süresinde iş ile ilgili sorunlarınız, ödemeleriniz ve yerine getirilmeyen planlarınız, kaygılarınızı daha da büyütebilir. Ayrıca bu dönemde kendinizi maddi olarak köşeye sıkışmış hissedebilirsiniz. Buna rağmen Güneş’in 9.evinizdeki hareketi sizi insanlara karşı daha iyi niyetli hale getiriyor.

Ayın ilk günlerinin oldukça hızlı geçeceğini söyleyebilirim. 3 haftalık süreçte karışık olan duygularınızı daha da irdelemeden, kendinizi iş hayatına verebilirsiniz. Eğer yurt dışı bağlantılı bir işte çalışıyorsanız ya da yurt dışıyla ilgili her hangi bir iletişiminiz varsa, bağlantılarınızı tekrar takrar kontrol etmenizde yarar var. Unutma, kariyeriniz hiç olmadığı kadar parlak, fakat ufak dikkatsizlikler canınızı sıkabilir.

ASLAN

Merkür gerilemesi döneminde hayaller ve gerçekler arasında kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz. Şubat ayının zor geçmesini istemiyorsanız bu dönemde dostlarınızla dertleşerek biraz olsun sesli düşünebilir; maddi konularda adım atarken karşı tarafı iyice gözlemleyebilirsiniz.

8. evinizdeki Merkür retrosu; miras, ortak paralar ve beklemediğiniz yerden gelen maddi kazançlarınızı etkileyecektir. Ortaklı işlerde çalışıyorsanız, aranızda oluşabilecek bazı pürüzler canınızı sıkabilir. Merkür tavsiyesi olarak ise; hedefleriniz konusunda kabiliyetlerinizden şüphe etmeyin derim. Ayrıca, bu ay kimsenin işine karışmayın! İnsanları yönlendirmekten vazgeçtiğiniz anda, huzuru bulacaksın.

BAŞAK

Yönetici gezegeniniz karşıt evinizde geri hareket ediyor ve duygularınızı tetiklerken sinirlerinizi de tetikliyor. Merkür retrosu, çalıştığınız alanda daha titiz ve daha disiplinli hareket etmeniz gerektiğini üstüne basa basa vurguluyor. Yani bu dönemde çevrenizdekilerin işi biraz zor…

Zekanızın ve pratik çözümlerinizin hiç olmadığı kadar öne çıktığı ve diplomatik görüşmelerin arttığı günlerin içindesiniz. Bu ay odak noktanız eşiniz, sevgiliniz ve yakın çevreniz olmasına rağmen, onları zorlamaktan ve fikirlerinizi sertçe ortaya koymaktan çekinmeyeceksiniz. Tabii bu hareketinizin sonuçlarını tahmin etmek pek de zor olmasa… 6 Şubat itibariyle evinizle ilgilenmek, yaşam alanınızda ve iş yerinizde güncellemeler yapmak isteyeceksiniz. Taşınmak gibi bir düşünceniz varsa eğer, gerilemenin bittiği tarihlere denk getirmeniz daha mantıklı olacaktır.

TERAZİ

6 Şubat’ta başlayacak Merkür retrosu 6.evinizi etkiliyor ve sezgilerini karma karışık bir hale getiriyor. Her şey üst üste geliyormuş gibi hissedebilir, geçmiş ise canınızı daha çok yakabilir. Sınavlarınızın ağır olduğunu düşünmek yerine, bu dönemin geçici olaylardan ibaret olduğunu kendinize hatırlatmanızda fayda var. Bu ay, belirsizliğin sizi esir almasına izin vermemelisiniz.

Haber beklediğiniz yerlerden gecikmeli olarak cevap alabileceğiniz gibi, seyahat planlarınızda da son dakika ertelemeleri yaşanabilir. İletişim yavaş akarken, olayları hızlandırmak için ekstra bir çabaya girişeceksinizdir. Bu koşturmaca içerisinde, hızlı kilo kaybı yaşayabilirsin. Size önerimiz, biraz vitamin takviyesiyle kaybettiğiniz gücünüzü tekrar kazanmanız.

AKREP

Kafanızda hayal ettiğiniz fotoğraftaki başarıyı görmek istiyorsanız, bazı insanların hayal gücüyle hareket etmemenizi tavsiye ederim. “Keşke”lerden herkes nefret eder ama siz kat ve kat nefret ediyorsunuz. Satürn’ün misafiriniz olduğunu unutmayın ve küçük olayları büyütmek yerine biraz da rahat olmaya çalışın. Başkalarının sözlerinden etkilenmek ve yönünüzü değiştirmek ise hiç size göre değil.

Sorunları yüzeysel olarak çözmek sorun olmadığından aile bireyleriyle gereksiz çatışmalara girebilirsiniz. Olayları kırılma noktasına getirebilirsiniz, buna dikkat etmekte fayda var. Merkür gerilemesinin sizi vurduğu nokta aslında sosyal hayatınız. Dışa dönük olmaktan sıyrıldığınız bu 3 haftada, sınırlı bir eğlence hayatınız olacaktır. Ertelenen planlar, elinizde kalan biletler ve son dakika iptal olan seyahatler canınızı sıkabilir.

YAY

Merkür gerilemesi, zihinsel olarak kendinizi yorgun hissetmenize neden olabilir. Bu retro 4.evinizde etkin ve aktif olacağı için 3 haftalık süreçte ailevi konularda sorumluluklarınız artabilir. Bu sorumluluk duygusu üzerinizde baskı oluşmasına neden olacaktır. Değer verdiğiniz kişilere olan bağlılığınızın, sizi ruhsal olarak gerdiği günlerdesiniz.

Alıngan davranışlar sergilemenin yanında, her lafı yanlış algılamanız çevrenizdeki insanları sizden uzaklaştırabilir. Evli Yay burçlarının bu dönemde çocuklarıyla ve partneriyle ilişkisi biraz zorlayıcı… Baskılardan sıkılıp kendinizi sık sık dışarıya atabilir, seyahat etme arzusu içinde olabilirsiniz. İş hayatında ise ağır yükler alarak kendinizi yormaktan vazgeçmelisiniz.

OĞLAK

Mantıklı kişiliğiniz bu dönemde tam tersini istiyor ve hafızanız adeta saat gibi çalışıyor. Zihninizdeki olayların bu kadar canlı bir şekilde tekrar tekrar kendini hatırlatması Merkür gerilemesi süresince devam edecektir. Ama dikkat; bütün konular birbirine karışabilir, net verdiğiniz kararları yeniden sorgulamak isteyebilirsiniz. Kısacası 3 hafta boyunca elinizde telefonda ya birilerini affediyor ya da onlara pişmanlıklarınızı dile getiriyor olacaksınız.  

İş hayatında stratejik olarak hamlelerinizi daha yavaş atabilir, özel hayatınızda ise güvendiğiniz insanlarla iletişiminizi sıklaştırabilirsiniz. Ama şunu belirtmeden de geçemeyeceğim, siz işleri yavaştan almaya çalışsanız da gündeminiz oldukça yoğun ve hareketli! Karmaşadan kurtulamadığınız zamanlarda öfke nöbetleri geçirebilir, kırıcı konuşabilirsiniz… İletişim hem hızlı hem yorucu olacaktır. Yanlış anlaşılmalara fırsat vermemek için kendinizi, verdiğiniz sözleri ve attığınız adımları kontrol ederek gitmenizde yarar var.

KOVA

2.evinizi etkileyen Merkür retrosu nedeniyle kariyer hayatınızda sizi zorlayabilecek bazı durumlarla karşılaşabilirsiniz. İlişkiler ve ev düzeninizle ilgili yeni planlamalar yapmanız olası. Fakat benim size bir tavsiyem olacak; aklınızda taşınma, yer değişikliği, yeni bir anlaşmaya imza atma gibi düşünceler varsa eğer, bu konuları Mart ayına bırakmanız… Çünkü bu retro maddi kazançlarınızı, gelir kaynaklarınızı ve harcamalarınızı etkisi altına alacaktır.

Kurallar sizi sıkarken, üzerinizde anlamsız bir baskı hissedebilirsiniz. Siz özgürleşmeye çalıştıkça, Merkür gerilemesi yakanızı bırakmayabilir. Bir de şu noktayı es geçmemelisiniz; gereksiz yere bütçenizi sarsıyor ve paranızı çarçur ediyorsunuz. Bu huyunuz Şubat ayında başınıza bela olabilir, aman dikkat! Ayrıca endişelerinizin ilişkinize zarar vermesine izin vermeyin ve güvenmeyi öğrenin. Gerisi zaten ona kalmış…

BALIK

İlişkilerle ilgili duygusal ve çatışmalı bir dönemden geçtiğinizin farkına varmışsınızdır. Merkür gerilemesi sizi bu konularda tekrardan sınarken, fevri davranışlarınız ve ani çıkışlarınız aya damgasını vuracaktır. Kabul edin, siz bile kendinizden böyle çıkışlar beklemezsiniz. Ama yapacaksınız…

1. evinizde kendini yoğun bir şekilde gösteren bu retro, hem liderlik mücadelesini körükleyecek ve hem de amacınıza ulaşmanızda sizi yavaşlatacaktır… Bitişleri kabullenemeyen yapınız, size zaman kaybettiriyor. Merkür gerilemesi, size önceliklerinizi öğretecek ve bazı sonların yeni başlangıçlar için gerekli olduğunu vurgulayacak. Tüm olumsuzluklara rağmen işinizle ilgili önemli gelişmeler söz konusu. Öne çıktığınız bir ay olacağını belirtmek isterim… Yeter ki olayları ve durumları sadece kendi bakış açınıza göre değerlendirmekten vazgeçin…  

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Tüm Hakları Saklıdır 

25 Ocak 2014 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...