Yükleniyor . . .

Balık Burcunda Güneş Tutulması Gerçekleşiyor (20 Mart 2015)

Balık Burcunda Güneş Tutulması Gerçekleşiyor (20 Mart 2015)

İnsanlar değişir ve değiştirir…

Kim demiş her zaman mantığının peşinden gitmek doğru sonuca götürür diye? Peki ya hislerimiz, duygularımız, sezgilerimiz? 20 Mart’ta 29 derece Balık burcunda gerçekleşecek tam Güneş tutulması bu tarz duyguları en üst seviyeye çıkarırken; hislerimizin bizi yönlendirmesine izin veriyor olacağız… Yeniay ve Dolunaylara ekstra önem gösterdiğimizi biliyorsunuz. Bir de yılda en az iki kere meydana gelen Güneş tutulması var ki, ondan bahsetmeden olmaz. 

Güneş demek hayat kaynağı demek! Ay’ın Dünya ile Güneş arasına bir nevi kara kedi gibi girmesi, sadece bir anlığına Güneşle irtibatımızın azalmasına sadece biz değil, atalarımız ve geçmiş uygarlıklar da önem göstermiş. Gelelim 2015 yılının ilk Güneş tutulmasına. Tam, halkalı ve parçalı Güneş tutulması diye ayrılan tutulmaları Ay’ın Dünya’ya olan uzaklığı belirliyor. 20 Mart’ta Ay Dünya’ya yakın konumda olacağı için Güneş’i tamamen örtecek ve Tam tutulma gerçekleşecek.

Unutmayın, Güneş tutulmaları beraberinde büyük bir enerjiyi de getirirler ve her Güneş tutulması aynı zamanda bir Yeniay’dır. Yeniay’ın etkileri 1 haftalık süreci etkilerken, Güneş tutulması 6 ila 12 ay arasında etkilerini hayatımızda belli eder. Büyük değişimler, radikal kararlar bir nevi bu büyük enerjinin sonucudur. 

Hayatınızda Değiştirmek İstediğiniz Ne Varsa İşte Şimdi Tam sırası! 

Yılın ilk Güneş tutulması su grubunu değişken burcu Balık’ta meydana gelirken, “değişim” sözcüğünü daha çok sarf edebilir ve bunu yürekten isteyebiliriz. Balık, kendi yeteneklerini göremeyen, kendini hafife alan bir burçtur. Hâlbuki 12 burcun içinde onun kadar mistik düşünebilecek, hayal gücüyle harikalar yaratabilecek, alçakgönüllü bir burç daha yoktur desek yanlış olmaz. Değişken ve çift karakterli burç kategorisinde olduğundan dolayı bazen ona “şıpsevdi” sıfatı da yakıştırılıyor olabilir. Duyguları sürekli değişim halindedir. Ama en yoğun duygulara sahip, en derinden sevenler de onlardan çıkar… Balık burcunun özelliklerini biraz olsun anlarsak, Güneş tutulmasının da bizi nasıl ve hangi yönlerden etkileyeceğini anlayabiliriz.

Bu Tutulmada Yönünü Tayin Eden İlk 6 Ayının Nasıl Geçeceğini Tayin Eder?

20 Martta tutulmanın yanı sıra; Geri giden Satürn, Balık burcunda tutulan Güneş ile üçgen açı yapıyor… Bu da demek oluyor ki, değiştiren ve zorlayan bir döngüden geçiyoruz. Satürn otoriteyi temsil eder, bu yüzden gökyüzündeki bu açı otorite konumundaki her türlü kişiye risk aldıracak bir enerjiye sahip. Hayatımızı temelinden değiştirecek günlerden geçeceğiz aslında… Önümüzdeki aylarda özellikle duygusal kararlar almanız, ani kararlarla çevrenizi şaşırtmanız, bitmemesi için çabaladığınız her türlü ilişkiye son noktayı koymanız olası… Kısacası; rüzgârın yönünü değiştiremiyorsanız, yelkenlerinizi değiştireceğinize eminim.

Sorun ilişki durumumu değiştirecek birini bulmak değil; hayatını değiştirecek birini bulmak! 

Kadersel olayların başlangıcını temsil eden tutulma, su grubunda olduğu için sinirlerimizin sağlam olmasına dikkat etmeliyiz. Ülkemizde ise; mezhep, inanç, ideolojisini fanatiçe savunların meydanları doldurduğunu görebiliriz. İlişkilerde ise; aşık olup, evlenebiliriz de; ruhsal gel gitler eşliğinde bohem bir havaya bürünebiliriz de… Aman siz siz olun, aşk acısını fazla abartmayın! Olmuyorsa zorlamayın, o kişiyi silip çevrenizdeki yeni seçeneklere odaklanın.

Ayrıca Balık burcu su grubuna dâhil olduğu için, önümüzdeki aylarda haberlerde sık sık duyabileceğimiz su ile ilgili kazalar yaşanabilir. Gemi kazaları, sel, hava durumunda ani değişiklikler, aniden bastıran yağmurlar, yaz aylarında kuraklık vb. sorunlar Güneş tutulmasının olumsuz etkilerinden…Genelden özele inersek, evinizde su tesisatı ile ilgili sorunlar yaşamanız olası, dikkat demek istiyorum.

Öte yandan global etkilerine değinecek olursam; topluma mal olmuş, sevilen kişilerin ani sağlık sorunları ya da kaza haberlerini duyabiliriz. Liderler cephesinde ise önemli açıklamalar ve süikast alt yapılı konuşmalar gündemimize oturabilir.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...