Yükleniyor . . .

BALIK BURCUNDA DOLUNAY (2019)

DOLUNAY BALIK BURCUNDA (2019 EYLÜL)

Siz hiç tutkunun içinde yandınız mı?

Bu soru da nerden çıktı derseniz kadın, erkek fark etmeksizin sessiz, naif, içe kapanık, kırılgan tavrıyla hayatlarımıza karışan Balık burcunun ruhunun tefsiri aslında...

İçinde fırtınalar kopan son burç…

14 Eylül Cumartesi günü Türkiye saati ile 06:34’te Balık burcunda Dolunay başlayacak. Son noktayı koyan Dolunay öncelikle belirsizliklerden yorulanları, hayal kırıklıklarıyla baş edemeyenleri, haksızlığa uğrayanları, hatta terk edilmişleri mercek altına alacak. Dolunay, ruhsal temaları temsil ediyor. Neptün’ün aktif olduğu, Ay’ın Neptün ile kol kola yürüyecekleri Dolunay ruhumuzda oluşan çatlakları, yaraları, takıntıları kabul etmemizi sağlayacak.  Kendimize karşı acımazsız olduğumuz anları bir film şeridi gibi düşündürecek. Toparlamaya odaklı, kaygılı burçta konumlanmış Güneş’e ( Başak) meydan okuyan Dolunay’ın 7. evde gerçekleşmesi evliliklerin ortasında kalmış, çıkamayan daha önce affeden ama şimdilerde yine aldatılıyor muyum diye şüpheye düşürecek.  Dolunay birilerinin içine sinmeyeceğim dedirtirken,  olmazı da oldurtacak.

Ruhu farklı Dolunay!

Dolunay doğası itibariyle bazı şeylerden vazgeçmemiz gerektiğini gösterirken kabul etmediğimiz bazı alışkanlıklarımızla da yüzleştirecek. Hislerimizden uzaklaşarak daha çok bilginin peşine düşeceğiz.  Dedektif ile filozof arasından günlerden geçmeye hazır mısınız diye hepimize seslenen Dolunay büyük bir illüzyonun parçası. Sorgulayan taraf olurken, Balık burcunun hırsını, ihtirasını öyle kolay affetmeyen derinlerdeki inadını hepimize bulutların arasından serpiştirecek. Bu arada Balık burcunu da analiz etme şansı bulunacağız. Büyük yaşam amaçları olduğunu, dinamik olduklarını, sadece sakin ve izleyen göründükleri için duygusal ve naif kalıplarının içine esir ettiğimizi fark edeceğiz. Çünkü 14 Eylül’de Dolunay gerçekleşirken Başak burcunun titizliğinden ilham alırken, Balık burcu Dolunay’ının zaaflarına, savunmasına, kriterize etmesine bürüneceğiz. Dolunay esnasında gökyüzünde ateş burcunda hareket eden hiç gezegen bulunmaması risk almak konusunda çekincelerimizin olacağını da işaret ediyor.

%100 toprak elementinin hâkim olduğu bir Dolunay yaşayacağız.

Bu da demektir ki toprak burçlarını yani Boğa, Başak ve Oğlak burçlarını yakından ilgilendiriyor. Bu burçların, ev yaşam alanı konfor gibi sözler kafalarında uçuşurken, işleriyle alakalı çok şaşıracakları bir sürece de girdiklerin fark edecekler.  Aynı zamanda İkizler, Terazi ve Kova burçlarında da hareket eden hiçbir gezegen olmaması da bu burçların kendilerini sıkışmış gibi hissetmelerine neden olurken kabul etmeleri gereken bazı özelliklerini de fark edecekler. Özellikle eğitim ve iş konusunda çok daha keskin kararlar alacaklar ve kendilerini zorlayacaklar. Aslında bir bakıma iyi olacak. Fakat ilişkileriyle alakalı belirsizlikleri varsa özellikle bir de ayrılmayı düşünüyorlarsa su Dolunay’ı içlerini bir anda ihtirasla doldurabilir. Dolunay su burcunda gerçekleşecek olmasına rağmen su burcunda çok az hareket eden gezegen olmasının etkisi ne olur derseniz; Yengeç Akrep, Balık, burçlarını savunmacı, cesur ve inatçı yapacak. Bu Dolunay’ın uzantısında ekinoks olacak ve sonbaharın da sinerjisini hissetmeye başlayacağız. Dolunay, Balık burcunun son derecelerinde gerçekleşirken Güneş’te Başak burcunun son derecelerinde hareket ediyor olacak. 

Gökyüzü bitişler ve başlangıçlar var diyor.

Birçok burç iş ve yatırım araçlarında yön değiştirirken, para piyasaları da keskin çıkışlar ve inişler yaşayabilir. Neptün, Jüpiter, Güneş ve Ay değişken burçlarda büyük kareyi oluşturmaya çalışırken üniversiteler, yüksek öğretim kurumları, dekanlar, akademisyenler de gündeme gelecek. Özellikle 1975 yılında kurulmuş üniversiteler bol bol konuşulurken yasama yürütmeyi ilgilendiren büyük günlerden de geçebiliriz.   

Dolunay hangi meslekleri hedef alıyor!

Sadece bu başlıklarla da kısıtlı kalmayacak bazı meslekleri de ilgilendirecek son burçtaki Dolunay!  Hemşireler, güzellik uzmanları, diyetisyenler veterinerler bir şeklide etkilenecek. Bu meslek grubunda olanların gündemi bir anda değişecek. Deniz sektöründe çalışan birçok kişiyi ilgilendiren gerek yasalar olsun gerek yaptırımlar olsun gerek birtakım olaylar olsun denizcilikle ilgili her türlü sektöre de   müdahale edecek Neptün tarafından destek gören Dolunay!

Dolunay’ın doğaya etkisi!

Su burcunda gerçekleşecek Neptünyen Dolunay iklim değişikliklerinde bu dönemde en çok denizlerin yükselmesini ya da tam tersine çekilmesini, selleri, su kaynaklarıyla ilgili sorunları,  yağmurları, su baskınlarını,  suyla ilgili çıkabilecek her türlü gündelik sorunu gündeme getirecek.  Gezegenlerin toprak burcunda hareket etmesi sularda yaşanabilecek Tsunami,  denizlerin içindeki deprem-fay hatlarını da tetikleyebilir

İletişim gezegeniyle aşk gezegeni kavuşursa hem de kaygılı burçta…

İlişkileri ve aklı yakından ilgilendiren Dolunay esnasında aşkı temsil eden Venüs ile aklı temsil eden Merkür’ün kavuşum yapıyor olması aynı iş yerinde çalışıp gönül ilişkisi yaşayanlar için önemli bir süreç olacağını işaret ediyor. Eğer eşiniz ya da sevgilinizle aynı iş yerinde çalışıyorsanız bu Dolunay’ın yakın etkisi altındasınız demektir.

Dolunay gerçekleşirken Mars-Neptün ile 180 derece karşıtlık yapıyor. Neptün’ün Dolunay’da aktif olarak rol aldığını, Mars’ın da Neptün’e kafa tuttuğunu düşünecek olursak duygu durum değişikliğini sık sık yaşayacağız. Bu nedenle birçok kişiyi ‘ben yapmam’ dediği şeyleri yaparken göreceğiz. Zodyak’ın son burcunda gerçekleşecek Dolunay yaz aylarında ne kadar yorulduğumuzu, dağıldığımızı, bazı sorunları ne kadar ötelediğimizi gösterecek. Dolayısıyla da Balık burcundaki Dolunay’ın Mars ile karşıtlık yapıyor olması her ne kadar olumsuz bir açı gibi düşünülse de aslında içimizde bir itiş gücü oluşturacak. Daha önce alamadığımız kararları bu vesile ile alabileceğiz. Dolunay’ın duygusallığı büyük ölçüde artırması savunmacı bir burçta gerçekleşmesinden kaynaklanıyor. Neptün’ün de dahil olduğu Balık burcunda gerçekleşecek Dolunay, Balık burcunun öz kimliğini ortaya çıkaracak. Bir anda başlayan bir anda biten ilişkiler için ise yine Neptün yine illüzyon diyeceğiz.   

Hepimiz bir düşünüp bin soracağız.

Balık burcunun savunmacı, soruya soruyla karşılık veren tavrı hepimizin üzerine bulaşacak. Ayrıca tehlikeli olayları iyi analiz eden, hemen cevap vermeyen bir ruh haline bürüneceğiz. Olumlu bir çıkış yolu bulmak için zaman kazanmaya çalışacağız. Bu dönemde orijinal fikirler birçok kişinin aklında uçuşurken Türkiye’de ise vergi affı ve af gündeme oturabilir.

Dolunay’da öne çıkacak cümleler…

Beni seviyor musun?

Bu işte bir iş var.

Ben sonra onu ararım.

Öleyim de kurtulun.

Dolunay’da en çok tüketilecekler

Temizlik malzemeleri, diş macunu, ağrı kesici, her türlü sıvı içecek, mobil uygulamalar, ayakkabı, gizli kamera, takip cihazları, alerji ilacı, güvenlik sistemleri, şapka, takip uygulamaları, spor malzemeleri, dolap düzenleyiciler.

Dolunay’da in…

Şiir paylaşmak, kahve resmi çekmek, günü birlik seyahatler, hızlı ve dağınık konuşmak, yabancı kişilerle sosyal medya üzerinden sohbet etmek.

Dolunay’da out…

Affetmek, düşünmemek, anda kalmak, farkındalık, yavaş konuşmak, nispet yapmak, kokoş olmak.

Dolunay’da öne çıkacaklar;

Demet Özdemir

Recep Tayyip Erdoğan

Hidayet Türkoğlu

Burcu Kara

Neslihan Yeldan

Murat Boz

Burçin Terzioğlu

Ferhan Şensoy

Beren Saat

ÖNEMLİ NOT: Merkür ve Venüs, Başak burcunun son derecelerinde kavuşarak Dolunay’a eşlik edip hızlı kalkan yol alır dercesine hemen Terazi burcuna geçecekler. Gördüğünüz üzere ben bile yetişemiyorum onların bu dönemki hızlarına yaşarken eminim bunu çok yoğun hissedeceğiz. Dolunay gününü iyi yönetin.

Astrolog Zeynep Turan

01.09.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Günün Ruh Hali
Ay küçülen fazda. Kararsızlığı geride bırakabilenler günün kazananı olacak. Sosyal medya kullanımına ara vermek için doğru bir gün…
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...