Yükleniyor . . .

BALIK BURCUNDA DOLUNAY (2018)

BALIK BURCUNDA DOLUNAY (2018) 

Mevsim kendini kavurucu yaz döneminden sıyırmaya çalışırken gökyüzünde etkili bir Dolunay’ı seyre duracağız.  Jüpiter ve Neptün’ün yöneticisi olduğu dişil, duyarlı, değişken, kılı kırk yaran Balık burcunda bir Dolunay meydana geliyor. Ağustos ayının son çeyreğinde gökyüzünde misafir oluyor.  Tam tamına Neptünyen bir Dolunay olduğunu bu yazımda sık sık ifade edeceğim. Balık burcunun hassas yanını es geçen bu döngüde Neptün’ün gerilemesi ile Dolunay’ın ışığı flört ediyor olacak. Aynı zamanda hepimizi detayın içine boğacağını da işaret edecek.  İnsanların savunmacı, kendini koruyan, sorgulayıcı tarafını görebiliriz. O gün anlayacağınız ki, gökyüzü Balık burcunun ruhuna teslim olduğunda duygusal, hassas olmak yerine, gözlemci, kendi kabuğunda yaşayan, kalıplarından ve doğrularından çıkmayan yapısını ortaya koyacak. Bu döngüde her birimiz duyarlılığı ile duygusallığı karıştırmamak gerektiğini fark edeceğiz. Balık burcunun merhametli yanını keşfedeceğiz. Dolunay’ın etkisi 18 Ağustos’ta başlayacak, 2 Eylül’e kadar devam edecek.  Neptünyen bir Dolunay olacağını yeniden vurgulamak isterim.

Ne zaman gerçekleşiyor?

26 Ağustos’ta Türkiye saatine göre saat: 13:57 sularında semada Dolunay meydana geliyor.

Neptünyen Dolunay’ın diğerlerine göre ne farkı var?

Uzun zamandır hayal kurmayanları, plan yapmayanları, hedefi olmayanları rahatlatacak. Ağrı kesici etkisi olan Neptünyen Dolunay’ın çok kişiye iyi geleceğini, azami sayıda kişileri de zorlayacağını işaret ediyor gökyüzü. Bazı kişilerin doğum haritasında yanık diye adlandırdığımız transitler vardır, bu döngü onları daha çok etki altında bırakacak.

Peki, bu ne anlama gelir?  Biz bunu nasıl bilebiliriz?

Özellikle psikolojik sorunları olanları bu döngü yakından ilgilendirecek. Neptün sadece hayalleri yöneten bir gezegen değildir, aynı zamanda intiharları da tetikler. Alışkanlıkları, depresyonu ve ilaç tüketimini artırır. Eğer etrafınızda bu tarz insanlar varsa ya da tanıyorsanız bu kişilere karşı biraz daha gözlemci ve korumacı davranabilirsiniz.

Eğer siz bu kategoriye girmiyorsanız, sizinle yakından uzaktan ilgisi yok. Sizler bu süreçte son 3 aydır yaşadığınız belirsizlikleri, yavaşlığı, hantallığı Neptünyen Dolunay sayesinde atabileceksiniz.

Güneş toprağa teslim oluyor!

Unutmayın, Güneş toprağa teslim oldu ve dönüştüren, çoğaltan, hasatları alan Eylül çocuğunda hareket ediyor. Detaycı ve plancı Başak etkisinden feyz alan gökyüzü, toplumda kendimizi nasıl gösterdiğimize kafa yoracağımızı işaret ediyor.  Hizmet alanlarına ve kariyerimize odaklanmamızı sağlayacak ve son zamanlarda ne kadar gereksiz para harcadığımızı düşünmemizi sağlayacak. Birtakım borçları da toparlamamız gerektiğini fark ettirebilir.

Neptünyen Dolunay onurlu kişileri ön plana çıkarırken, özü sözü bir olmayan kişilere de engeller koyabilir.  Duruma göre şekil alan, idare eden, arkamızdan konuşan kişileri de bu süreçte görmemize neden olabilir. Sorumluluk almayanları, bir anda ortadan kaybolanları ve kötü gün dostu olmayanları kameradan gelen ışık gibi yansıtacak.

Dolunay hangi mesajı vermek istiyor?

Neptünyen Dolunay kimin sizin hakkınızda ne düşündüğünü, hangi konular hakkında sizinle ilgili dedikodu yaptıklarını açığa çıkarabilir. Sizler ise bu konulara kafa yormak yerine kendi idealist tavırlarınız ile hedeflerinize odaklanabilirsiniz. İnsanların ne kadar boş işlerle meşgul olduklarını, zamanı nasıl boşa harcadıklarını görebileceksiniz. Bu da sizlere ne kadar doğru yolda olduğunuzu gösterecek.

Gökyüzü nefes alıyor!

Neptünyen Dolunay’ın etkisi oldukça güçlü. Yaz aylarında bize hantallık veren Mars gerilemesi, yavaşlamaya başlıyor. Mars yavaşlarken, Merkür Retro’su bitmişken, üstelik bir de tutulmalar geride kalmışken fanatikleri, alışkanlıkları olanları zorlayacağının altını çiziyor gökyüzü. Ama genel anlamda iyileştirici, düzenleyici, nefes aldıran, toparlayıcı ve yapıcı olduğunu belirleyen bir ışığı olduğunu da deneyimletecek.  Retrosuz bir Dolunay yazın son günlerini rahat bir nefes alarak geçirmemizi sağlayabilir.  Yazdan keyif almamıza vesile olurken çevremizdeki olayları görmemizi kolaylaştırabilir.

Bir balondu söndü!

Dolunay gerçekleşirken Güneş, Uranüs, Satürn ‘ün hep birlikte büyük üçgeni oluşturması döngünün etkisini aktif kılıyor.  Toplumda belli itibarı olan, özel hayatında oldukça rahat tavırlar gösteren, vurdumduymaz kişilerin kocaman bir balondan ibaret olduğunu gösterebilir. Şaşalı yaşayanlara, özellikle sosyal medyayı bir show arenası gibi kullananlara, youtuberlara, instagram fenomenlerine Dolunay’ın bazı sürprizleri var. Dünya genelinde bu alanlarda popülerliği yayılmış kişileri zor günler bekliyor. Özellikle arka planda magazin basınının dikkatini çekecek gelişmeleri ortaya çıkabilir. Gizli sırlarla derdi olan Neptünyen Dolunay’ı bu sefer rahat durmayacak.

  • Dedikodusu bol,
  • Eleştiriler karikatür yaratıcılığında,
  • Eğlenceli diyalogları bol günleri şaşırarak izleyebilirsiniz.

Aşk ve çetrefilli işler bir arada!

Aşk ve ilişkiler cephesinde durum yine karışık. Bu konuların göründüğü kadar saf ve iyi niyetli olmadığını gözlemleyebiliriz. Çok iddialı ve çetrefilli, ağır konular gündeme gelirken ummadığınız insanların arka kapılarda nasıl ilişkiler yaşadığına tanık olabilirsiniz. 2017 yılının yaz dönemi-2018 Haziran ve temmuz aylarında gündeme gelen konuları şöyle bir gözden geçirirseniz, nelerden bahsettiğim kafanızda şekillenebilir.

Uranüs’ten mesajınız var!

Son 7 yıllık döngünüzde haksızlığa uğradıysanız, kişisel çıkarlar yüzünden zor durumda kaldıysanız, etik davranmayan insanlarla karşı karşıya geldiyseniz Neptünyen Dolunay bu sefer onları yanıltacak. ‘Buraya kadar’ dedirten toprak burcu etkisindeki Uranüs, şimdiye kadar verdiği tüm toleransları bu insanların elinden alabilir.

İyi niyetinizi suiistimal eden insanların bizzat ağızlarından çıkan kelimeler gerçek niyetlerini ortaya koyabilir. Dolunay’ın bazı şeyleri açığa çıkartmak için pot kırmaları fazlasıyla öne çıkarttığını gündelik yaşamda görebileceksiniz.

Son olarak: Dolunay birçok iyi niyetli, çalışkan, kendi işine ve ailesine odaklanan, adaletli, merhametli insanları köşeye ayırıyor. Ve gökyüzünde bol bol torpili yapıyor. Şifacı ve toparlayıcı etkileri yakından hissedebileceksiniz. Keskin transitlere maruz kalanları ve sonunu bilerek hata yapma odaklı olanları da sınava tutmak için elinde cetvel bekliyor olacak.

Hangi burçlar hangi konularda öne çıkıyor?

Zodyak kuşağının değişken burçları öncelikle sizlere seslenmek istiyorum. Çünkü Neptünyen Dolunay sizi yakından ilgilendiriyor. Hangi konular öne çıkıyor diye merak ederseniz, bu bölümü ajandanıza not etmenizi tavsiye ederim.

BALIK: Sağlığınızla birlikte duygusal geçişler yaşayabilirsiniz. Çevrenizdeki insanların niyetlerini çözebileceksiniz. Eğer Şubat doğumlu bir Balık burcuysanız hem olumlu hem de problemli süreçler yaşayabilirsiniz. Ancak çabuk toparlıyorsunuz, gökyüzü sizin için ekstra şifacı olacak.

BAŞAK: Ağustos doğumlu olanların ilişkilerini zorlarken, başkalarının dediklerine değil kendi iç sesinize yönelmek isteyebilirsiniz.

İKİZLER: Mayıs doğumlu olanlar iş ve kariyer alanında sorumlulukları, yükümlülükleri artabilir. ‘Ben nereye gidiyorum, seçtiğim yol doğru değil mi? ‘gibi sorularınızın cevaplarını arayabilirsiniz.

Ve YAY: Kasım sonu doğumlu olanlar ikili ilişkilerde, evliliklerinde belirli revizyonlardan geçebilirler. 2016 yılında evlenen Yay burçlarının yaşam standartlarında ve evliliklerinde yeni düzenlemeler ve yatırımlar gerçekleşebilir.

Öncü Burçlar

KOÇ: Dolunay döngüsünde uygu düzenin bozulabilir, çevrendeki kişileri sorgulayarak güven konusunda sorun yaşayabilirsin.

YENGEÇ: Plansız seyahatlere hazırlıklı olmalısın. Hukuki konular gündeminde olacak.

TERAZİ: Ortaklıklar, iş ilişkileri gündeminde olacak. Farklı bir alana yönelebilirsin.

OĞLAK: Sosyal statün değişebilir. Kariyerin adına önemli gelişmeler yaşayacaksın.

Sabit Burçlar

BOĞA: Sosyal çevren gündeminde olacak. Yeni ortaklıklar söz konusu olabilir.

ASLAN: Maddi konular ön planda olacak! Kısa süreli duygusal birliktelikler yaşayabilirsin.

AKREP: Evliliğin, ilişkilerin Dolunay’ın etkisi altında! İradeli davranamayabilir, anlamsız tartışmalar yaşayabilirsin.

KOVA: Maddi kaynakların ile ilgili düzenlemeler yapmak isteyecek. Alım-satım işlemlerinden uzak duracaksın.

Zeynep Turan

3.08.2018

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...