Yükleniyor . . .

BALIK BURCUNDA DOLUNAY (19 EYLÜL 2013)

BALIK BURCUNDA DOLUNAY (19 EYLÜL 2013)

İşte yine geldi bir Dolunay evresi daha… Hem de bu seferki su grubunda bir burçta, yani Balık burcunda öğle saatlerinde gerçekleşiyor. Bu da demek oluyor ki, etkisi kuvvetli bir Dolunay’la karşı karşıyayız. “Hayaller Gezegeni” Neptün, Balık burcunun yönetici gezegenidir; bu esrarlı ve sisli yıldız, soyut anlamdaki güzellikleri temsil eder. Bu gezegenin etkisiyle, insanlarda gerçeklerden uzaklaşıp hayallere kapılma gibi bir eğilim görülebilir. 
 
Dolunay’da stres ve gerginlik ise, içimizde hissedeceğimiz duygular arasında en kuvvetli olanları… Ayrıca çatışma ve tartışmalara da kendinizi hazırlayın. Dedikodu yapmak isteyeceğiniz gibi, siz de insanlara dedikodu malzemesi verebilirsiniz. “Ben kıskanç değilim” diyenlerin bile dedektif kesileceği ve şüpheleriyle partnerlerini zorlayacağını söyleyelim. Anlık muhalefet olma duygularımızı bastırmalı ve içimizde patlamaya hazır olan siniri dindirmeliyiz. Çünkü bu düşünceler yanıltıcı olacaktır. 
 
Alınıp küsmeli, kaygılarımızın bizi esir aldığı bir hafta yaşayacağız. Duygusal gel gitler yaşanacağı gibi, sezgilerimiz de kuvvetli olacaktır. Duygularımızda hem pozitif, hem de negatif yönde dalgalanmalar yaşanırken, odaklanma sorunu da başımıza dert olacak gibi... Birden fazla şey yerine, tek bir konuya hakim olmaya çalışmamız daha mantıklı olacaktır. Hatta önemli mevzuları başka bir güne erteleyip, kendimiz için bir şeyler yapabiliriz. Uzun yürüyüşler ruhumuza iyi gelecektir. Buna imkanınız yoksa evinizde inanç sisteminize bağlı olarak dua edebilir veya meditasyon yapabilirsiniz. 
 
Bu Dolunay sadece bireysel olarak bizi etkilemeyecek; gündemde de gergin bir hava söz konusu. Özellikle sanat dünyasında, çalkantılı durumların ortaya çıkması, iddialı açıklamalar ve eleştiriler gündemimizi meşgul edebilir. 
 
Balık burcunda gerçekleşecek Dolunay, hayatımızda bir devrenin kapanmasına, bitmesine de neden olabilir. Bu, sallantıda olan bir ilişki ya da bizi yıpratan bir iş hayatı olabilir. Bizi mutsuz eden olayları sonlandırmakta daha cesur olacağız. Olayları akışına bırakmak daha zor olacak ve karşılaştığımız şeyleri kolay kolay kabul etmeyeceğiz. Bu yüzden fedakarlık gerektiren durumlarda da daha katıyız.
 
Sadece semalarda Dolunay mı var? Hayır, tabii ki. Merkür-Venüs zıtlığı, hem olumlu hem de sert açılarıyla birlikte somut gerçeklerin, iddialı açıklamaların bizi beklediğini vurguluyor. Aslında bu açı, hayal dünyamızda yaşadığımız olaylarla adeta tokat yermiş gibi yüzleştiğimiz, bir Dolunayı da beraberinde sürüklüyor. Özellikle Aslan burçları için, 2013 ortalarında ilişkileri ile ilgili ani kopuşlar yaşadılarsa, ki yaşamış olmalılar, bu duyguların yoğunluğu tekrar gündeme geliyor. Merkür-Venüs zıtlığı ya da karşıt açısı, siz nasıl adlandırmak isterseniz, öncelikle komşu ülkelerimizle olan duruşumuzu büyük ölçüde etkileyecek. Aynı zamanda ekonominin ve borsanın durumu da ciddi anlamda etkilenecektir. Bu durumda kredi ile girişimleriniz varsa, sağlıklı bir geri dönüş almak için birkaç gün daha beklemenizde fayda var. 
 
Sorunlar yaşanacak dedik diye hemen olumsuzluğa kapılmamak gerek. Yeniay’da startını verdiğimiz işleri bitirmek için ise oldukça uygun bir zaman dilimi. Dolunay’da her şey daha fazla açığa çıktığından, giriştiğimiz işlerin detaylarını çok daha iyi görebilir ve ondan daha çok faydalanabiliriz. Sanatsal yönümüz ise daha baskın olacak, yaratıcılığımızı kullanmak için oldukça uygun bir dönem. Fakat daha dikkatli olmak için de çaba göstermeliyiz. 
 
Sis gezegeni olarak da adlandırılan Neptün, bazen gerçekleri saptırabilir, algıyı zorlaştırabilir. Bu birkaç günlük süreçte bilinçaltında bastırılmış duygularımız açığa çıkacaktır, biz mümkünse iyi olan şeyleri görünür hale getirelim ve canımızı sıkan konuları yine bilinçaltımızda bırakalım. Duygularımız ve mantığımız arasında kalabilir, bunun yarattığı gerilim ile de çevremizdekilere patlayabiliriz. Tepkilerimizi kontrol etmek oldukça zor olacak, aman dikkat!
 
Sağlık: Bu günlerde ayaklarımızda ağrılar artacağı gibi, küçük ev kazalarının da yaşanma ihtimali oldukça fazla. Ayrıca Dolunay zamanlarında kesikler daha çok kanar, yaralar ise daha geç iyileşir. Bu yüzden sakarlık yapmanın pek de sırası değil, dikkatimizi kendimize odaklamayı unutmayalım. Siğillerin çıkarılması ve tırnak çekimi gibi konular ise başka bir güne bırakılabilir. Tatlı ihtiyacının da artacağını söyleyelim. Fiziksel olarak çok da güçlü sayılmayız, üzerimizdeki rehavetin bizi esir almasına izin vermeyelim. 
 
Bedendeki hassas bölgeler: Ayak, ayak parmakları, yağ dokusu, lenf ve bağışıklık sistemleri…

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır 

01.09.2013

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...