Yükleniyor . . .

AY VE EVLER

Yönettiği burç: Yengeç

Cinsiyeti: Dişil

Temel Fonksiyonu

Dünyanın uydusu Ay’ın, diğer gezegenlere nazaran bize daha yakın olması hayatımızdaki etkisini de daha açık biçimde hissetmemize neden olur. Ay sadece duygularla ilgili değil, yaşamımızdaki pek çok şeyle yakından ilgisi vardır. Med-cezir olayına sebep olan ayın hareketleri, vücudunun %70 su olan insanı da aynı şekilde etkilemektedir.  Dişil üretkenliği temsil eden Ay aynı zamanda değişimi, beslenmeyi, sübjektifliği, duygusal iletişimi, bilinçaltını, içgüdüsel duyguları, sıvıları, denizleri, temel arzuları içinde barındırır. Duygusal ihtiyaçlarımızla bağlantılı olarak istem dışı yaptığımız hareketlerin kaynağı olan Ay için, ruhumuzun aynası desek yanlış olmaz. Örneğin, bilinçaltı ve belleğimizi temsil eden bu hassas gezegen bir erkeğin hayatındaki en önemli kadını belirttiği gibi, özel hayatı ve ev ortamını da şekillendirir.  Vücudumuz da ise göğüs, mide ve sindirim sistemi bu gezegenin etkisindedir. Dişiliğin simgesi olduğu için bu özellikler daha çok kadınların sağlık durumuyla ilintilidir. Yönettiği burç olan Yengeç burcunda oldukça kuvvetli bir yere sahip olan Ay’ın olumlu yönleri aynı zamanda Boğa burcunda da belirgin hale gelir. Ay’ın en huzursuz olduğu burç ise, Yengeç’e zıt burç olan Oğlak’tır. 

Ay on iki evi gezerken, hayatımızda ve kişiliğimizde değişimlere neden olur...

Ay haritanızda 1. Evde ise 

Hassas, besleyici ve değişken mizaçtadır, duygularla hareket etmeye meyillidir. Duygusal olarak açıktır. Duygularını saklayamaz, ruh hali yüzüne yansır. Geleceğe yönelik trendlerle ilgili güçlü sezgilere sahiptir. Olaylara objektif yaklaşmakta zorlanır. Etrafındaki kişilerin ihtiyaçlarına karşı çok duyarlıdır. Duygusal anlamda yaralanmalara açıktır. Sanatsal konulara yatkındır. Toplumu memnun edebilecek konuları hisseder. Anneden, aileden veya kadınlardan destek alabilir. Ay doğasındaki mesleklerde çok başarılıdır!

Ay haritanızda 2. Evde ise  

Maddi kazanımlar elde etme konusunda güdüsel bir şekilde çelişir. Duygusal güvencesini maddi güvenceler ile sağlamaya çalışır. Mali koşullarda iniş çıkışlar yaşama ihtimali güçlü, kazancın sabit olması ise zordur. Kadınlardan, aileden maddi destek görebilir. Sahip olduklarına karşı duygusal bir bağ hisseder. Manevi değeri olan objeleri toplamayı çok sever. Geçmişinden gelenlere sıkı sıkıya bağlanma eğilimindedir. Gayrimenkul, tarım, çevresel düzenleme, mutfakla ilgili sanatlar ya da kamusal meslekler ve işler sayesinde kazanç elde eder.

Ay haritanızda 3. Evde ise

Hayatında değişimler erken yaşlardan itibaren gündemindedir. Günlük değişimler duygusal travma yaratabilir. Sık sık seyahat eder. Sezgisel iç görüsü güçlüdür. Yazma ve konuşma yeteneği geniştir. Duyguları, sözlerine ve yazısına güçlü bir şekilde yansır. Kendini iyi ifade eder. Özgürce ve samimiyetle yapılan fikir tartışmalarına önem verir. Sözlerini çok dikkatli seçer ve başkalarının üzerinde yaratacağı etkilere önem verir. İletişimcidir, yakın çevresindeki insanlardan uyarım ve teşvik beklentisindedir. Etrafındakilerin duygularını kolaylıkla sezebilir. İnsan doğasını anlamaya yatkındır. Kardeşler veya yakın akrabalar, hayatında önemli bir rol oynar. 

Ay haritanızda 4. Evde ise

Yuvası, duygusal sağlığı açısından yaşamsal bir şekilde önem taşır. Vaktinin çoğunu orada geçireceği, güvenli ve huzurlu bir yuva kurma ihtiyacındadır. Aile geçmişi ve doğduğu yer, duygusal anlamda önemlidir. Evinde ailesiyle ilgili olaylara, ebeveyn tavrıyla yaklaşabilir. Yaşam alanında sıkça değişiklikler yapar. Gayrimenkul konularında şanslıdır. Ay zarar görmekte ise aile ile ilgili sorunlar, evde huzursuzluklar oluşabilir. Gerçek duygularını açıkça ortaya koyma konusunda çekingendir. 

Ay haritanızda 5. Evde ise 

Doğuştan romantiktir. Genç yaşlardan itibaren sürekli olarak ideal aşkı arar. Çekicidir, hayal gücü kuvvetli ve güdüsel bir biçimde yaratıcıdır. Sanatsal konular hayatında önemli bir rol oynar. Sinema, dans, müzik ve şiir konularında yeteneklidir. Sosyal hayatta aktiftir ve kendini eğlendirmeyi iyi bilir. Eğlence sektörüne veya çocuklarla ilgili sektörlere, çocuk bakımına çok uygundur. Deniz kenarındaki yerleri seyahat etmekten ve uzun tatiller yapmaktan çok keyif alır. 

Ay haritanızda 6. Evde ise

Başkalarının ihtiyaçlarına karşı duyarlı ve onlara yardımcı olmaya isteklidir. Çalışma kapasitesi yüksektir. Yaptığı işe saygı duyacak birinin yanında çalışmak çok hoşuna gider. İş ortamını aile ortamı gibi görebilir. Çalışanlarla duygusal bağlar kurabilir. Çalışma alanında veya koşullarında sıkça değişimler yaşanması büyük olasılıktır. İşte güvenlik ve huzur konusuna çok önem verir. Evcil ve küçük hayvanlara karşı son derece şefkatlidir. Ay sert açılar almakta ise Ay’ın bu konumu çeşitli rahatsızlıklara sebep olabilir.

Ay haritanızda 7. Evde ise  

Başkalarının varlığına önem veren, tek başına kalmak istemeyen insanlardır. Duygusal huzur, kişisel ilişkilerin gidişatına bağlıdır. Birçok ilişki kurma şansı elde edebilir fakat iş bağlanmaya gelince kararsız bir tutum sergileyebilir. Hareketli, değişken, seyahat etmekten hoşlanan kişilerdir. Birden fazla kez evlilik yapabilir. Diğer insanların ihtiyaçlarına karşı duyarlı, kamusal işlerde ise başarılı olabilir. Toplumda tanınan bir figür olma yolunda büyük adımlar atabilir. İyi bir danışmandır. Karşısındakinin duygularını rahatça anlayabilir.

Ay haritanızda 8. Evde ise  

Partner ya da anne tarafından yahut kadınlardan mali anlamda yardım elde edebilir. Başkalarına mali varlıklarını yönetme konusunda yardımcı olabilir. Ay açısı sert ise ilişkilerde zorlanma anlamına da gelebilir. Karamsar düşünceler ve endişeler aklı kurcalar ve rahat hissetmeyi engelleyebilir. Ölüm olgusuyla ilgili konularda derin hassasiyeti vardır. Gizemli konulara ilgi duyar. Gelecekle ilgili konuları esrarengiz bir biçimde hissedebilir.

Ay haritanızda 9. Evde ise  

Ruhsal veya dinsel anlamda çok güçlü eğilimleri vardır. Hayatta bir görüş açısı olmalı veya bir şeye inanmalıdır. Hayat görüşleri annesi veya etkin kadın figürleri tarafından etkilenebilir. Bilgi toplamaya ve bilgelik elde etmeye karşı büyük istek duyar. Ufkunu genişletecek seyahatler yapabilir, eğitimler alabilir. Sezgisel ve ilahi bilgilere açıktır, çeşitli düşünce sistemlerine ve inançlara çekilir. Hayatın anlamını hayatının sonuna dek arayabilir. Yazma kabiliyetine sahiptir. Eğitim ve akademik kariyerde başarılı olabilir. Seyahatler hayatının bir parçası gibidir. Hukuk ve adalet konularında çok hassastır. İnsanlara öğretmeyi sever ama bunu yapmak için gereken sabrı gösteremeyebilir. 

Ay haritanızda 10. Evde ise 

Hayatta itibar ve başarı kazanmak, onun ilgisini çeker, mesleki açıdan hırslıdır. İyi bir itibar kazanmanın ve onu korumanın ne kadar önemli olduğunun farkındadır. Toplum ihtiyaçlarını karşılayabilecek, özellikle kadınlarla ilgili mesleklere uygundur. Toplumun sempatisini ve saygısını kazanabilir. Annesinin, kişisel gelişimi ya da aldığı önemli kararlar üzerinde etkisi olabilir. Özel hayatla toplumsal hayatı tercih etme arasında kalması söz konusudur. Kendisini fazla açığa vurulmuş hissedebilir. 

Ay haritanızda 11. Evde ise

Arkadaş grupları veya sosyal organizasyonlar içerisinde olmaya ihtiyaç duyar. Sosyal anlamda aktiftir, özellikle kadınlarla pek çok kontak kurar. Arkadaşlarının ihtiyaçlarına karşı çok hassastır. Gruplarda ve organizasyonlarda, sempatiyi üzerinde toplayabilir. Kadınları organize edebilir, dernek veya organizasyonlara başkanlık yapabilir. Kendisini toplumsal amaçlara adayabilir. İş ve aksiyonlar neticesinde elde edilen gelirde iniş çıkışlar yaşayabilir. Arkadaş çevresi sürekli değişebilir.

Ay haritanızda 12. Evde ise  

Sebebi belli olmayan endişeler ve kuruntular, kendisine olan güvenini kısıtlar. Çekingendir ve özel hayatına çok önem verir. Duygularını açıkça ifade etmeyebilir ya da gerçek duygularını ihmal edebilir. Yoğun duygusal durumlardan hoşlanmayabilir. Anne ile ilişkiler, erken yaşlardan itibaren duygusal anlamda yıpratıcı olabilir. Uzun süreli bir ilişkiyi sürdürmek konusunda zorlanabilir. Güçlü bir şekilde yalnız kalmaya ihtiyacı vardır. Gizli veya platonik aşk hikâyeleri yaşayabilir. Kalabalık korkusu veya klostrofobi gibi olumsuzluklar karşısına çıkabilir. Bu şekilde özgürlükleri de kısıtlanabilir.  

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

02.01.2013 Tarihinde Kaleme Alınmıştır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...