Yükleniyor . . .

AY DÜĞÜMLERİ YÖN DEĞİŞTİRİYOR

AY DÜĞÜMLERİ YÖN DEĞİŞTİRİYOR

Ay Düğümleri astroloji haritalarımızda kadersel döngülerin kesiştiği noktalardır. Ay Düğümleri, Ay’ın Dünya etrafındaki yörüngesi ile Dünya’nın kendi etrafında dönerken izlediği yörüngelerin kesişme yerleridir. Astroloji haritalarındaki en önemli matematiksel noktalardır. Hikayemizin nerede başladığını, nereye doğru evrileceğini gökyüzünde kesişen, yıla göre akan tutulmalardan anlarız.

2022 yılının en önemli gökyüzü olayı 18 Ocak’tan itibaren, Boğa- Akrep eksenine geçen Ay Düğümleri olacak. Bu gökyüzü olayı ile birlikte tutulmalarında bu aksa taşındığını fark edeceğiz.

Ezber Bozacak Kararların Eşiğindeyiz!

18 Ocak’ta başlayan Ay Düğümlerine aynı tarihte gerçekleşecek Dolunay eşlik edecek. Gökyüzünde büyük bir akit başlayacak. Zaman, mekân, boyut ve frekans algılarımız şekil değiştirecek. Kurban rolünden çıkmamızla birlikte belki büyük bir basınç ile karşı karşıya kalacağız ama karanlığın yıkılması için Güneş’indoğması gerektiğini de unutmayın. Dengenin kolektif bir biçimde değişmeye başladığını derinden hissedeceğiz. Öyle öngörülemez günlere yürüyoruz ki ezber bozacak kararların eşiğindeyiz. 18’i haftası ilk etapta suni bir baskı yaratabilir. Dikkat!

Hislerimiz Değişiyor

17 Temmuz 2023’e kadar, hayatımızdaki olayların yörüngesi değişecek. Hayatımızın bakmadığımız yönlerine bakmamız gerektiğini vurgulayacak ise Ay Düğümleri olacak. Kendi ay düğümlerinizi bir uyduya benzetebilir ve 18 Ocak tarihinden itibaren yönünüz ve yörüngeniz değişecek gibi de düşünebilirsiniz.

  • Boğa burcundaki Kuzey Ay Düğümü, enerjimizi daha yapıcı işlere, geleceğimizi daha sağlam temeller üzerine kurma isteğini verirken, yenilenmek ve yeni insanlarla tanışmak isteyeceğiz.
  • Akrep burcundaki Güney Ay Düğümü ise belirsizlikleri, motivasyonumuzu kimlerin düşürdüğünü, krizlerin aslında nerelerden oluşabileceğini tekrar öğrenmemizi sağlayacak. Dostun düşman mı, düşmanın dost mu olduğunu bir kez daha gözden geçireceğiz.

Ay Düğümleri yön değiştirirken, yönetmemiz gereken Akrep aksında konumlanan Güney Ay Düğümü olması gerekiyor. Yani, korkuları, krizleri, özellikle de ortak işlerde başkalarına bağlı olan yatırımları çok iyi gözden geçirmek gerektiğini ve alınacak risklerin ne kadar büyük olması ya da olmaması gerektiği belirlememiz gerektiğini işaret ediyor.

Akrep burcundaki Güney Ay Düğümünü; evinizin yangın merdiveni olarak kafanızda canlandırın. Fakat yangın merdivenin önüne eşya koymanız, olaylar anında manevra alanımızı kısıtlar. Buradan şöyle anlamanız gerekiyor. Sırlarınızı verdiğiniz, yüzünüze gülen dostlarınız dengeler değiştiğinde yönetmeniz gereken kişilerin başında gelebilir.

Boğa burcundaki Kuzey Ay Düğümünü ise 17 Temmuz 2023 yılına kadar karşınıza çıkacak para, maddiyat ve fırsatlar olarak düşünebilirsiniz. Konforunuzu, bireysel alanınızı yeniden dizayn etmeniz gerektiğini vurguluyor. Geçici çözümlerin içinden çıkmanız gerektiğini bize hatırlatacak. Örneğin, başkalarının gözü değdi diye evliliğiniz bozulmaz, evliliğinizde sorun olduğu için bozulur.

Meydan Okuyan Bir Gün ile Karşı Karşıyayız!

30 Nisan’da Boğa burcundaki Güneş Tutulması’nın yanı sıra gerçekleşecek Boğa Stelyumu’nda Ay Düğümleri de saf tutacak. Bu tarihte geçmiş yaşadıklarımıza meydan okuyan, ardışık bir sürece içine gireceğiz. Hem toplumsal hem bireysel hem de duygusal olarak tepe noktasına varacağız. 30 Nisan’dan 8 Kasım’a kadar tanıklık edeceğimiz somut olaylar, konuşmalar ve başlangıçlar, karşımıza çok farklı fırsatları ve dönüşümleri beraberinde getirecek. Sonlar ve başlangıçları da beraberinde getirecek.

2022 Yılının En Göz Alıcı Teması: Ay Düğümleri

Yeni planlar yapmamızı sağlayacak Ay Düğümleri. Yalnız olmadığımızı gösterirken, duygularımın nereye evrildiğini hayat yolunda bir kez daha görmemizi sağlayacak. Geçmişe dönük alacaklarımızı, hayatın gidişatından öğreneceğiz. Ama 8 Kasım 2022’de gerçekleşecek Ay Tutulmasında Uranüs ile yan yana gelecek Ay Düğümleri. Burada nelere karşı toleranslıyız, güç zehirlenmesi mi yaşıyoruz, biz kimiz, neyi yapabiliyor, neyi yapamıyoruz gibi konulara dikkatimizi çekmek isteyecek. 2022 yılının belki de en muhteşem, en göz alıcı temalarından birisi olan Ay Düğümlerinin taşınması, 2023 yılının Temmuz ayına kadar hayatımızın en derinlerindeki sezgisel tarafın çok daha farklı beklentilere sahip olduğunu görmemizi sağlayacak.

Dönüşüm Başlasın!

Ay Düğümlerinin Boğa-Akrep aksındaki seyri daha önce 2013 yılında yaşanmıştı. Bu da farklı bir karmik döngüyü ortaya çıkarabilir. Buradan şunu anlayabilirsiniz, apar topar kapatılmış her olay çok farklı bir yerden tekrar nüksedebilir. Ama aslında benzerliklerinin yaşanması karmadan çok o defterin açılıp, tam anlamıyla çözülmesi için yeniden önümüze getirir.

  • Örneğin 2013 yılında ani bir boşanma yaşadıysanız ve bunun cevabını yıllardır bulamadıysanız, bulabilirsiniz.
  • Sağlığınız ile ilgili bitmeyen bir konunun içerisindeyseniz, bu sarmalın içerisinden çıkabileceğinize dair işaret alabilirsiniz.
  • Eğer bir önceki Boğa-Akrep aksında evlendiyseniz, evliliğinizde farklı bir sürece doğru ilerleyebilirsiniz.
  • Eğer 2013 yılında mesleğe, çalışma hayatınıza adım attıysanız, yine sizin için önemli olan günlerde olduğunuzu işaret ediyor Ay Düğümleri.

O günden bugüne ne kadar değiştiğinizi, hangi olaylardan geçtiğinizi de yine Ay Düğümleri döngüsünde fark edeceğinizi işaret ediyor Gök kubbe.

Ay Düğümleri aks değiştirirken, kendinize karşı olan inancınızı kalbinizin en derinlerinde hissedeceksiniz.

Ay Düğümleri Toprak ve Su Senesi Diyor!

  • Eğer Ay Düğümleriniz, öncü burçlarda ise (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) sabit burçlardaki gökyüzü ile birlikte daha sakin daha köklü adımlar atmak isteyeceksiniz. Eğer son yıllarda birtakım gecikmeler, zorluklar yaşadıysanız, bunların tamamını yine 2023’ün 7. ayına kadar sabit burçlarda seyir halinde olacak Ay Düğümleri ile birlikte bu gecikmeleri de çözebileceğinizi vurguluyor.

Her ne kadar Ay Düğümlerini farkındalık kelimesi ile nitelendirseler de insanın tecrübe etmediği bir şeyin farkına varamayacağını savunan yazarlardanım. Dolayısıyla da hangi yaşlarda olursanız olun; birtakım tecrübeleri yine sabit burçlarda seyir halinde olacak Ay Düğümleri sayesinde öğrenebileceğinizi ya da yaşadığınız herhangi bir olayın tekrar önünüze gelebileceğini unutmayın. Burada tabii ki çok yıkıcı ve olumsuz düşünmemekte fayda var. Ay Düğümleri, kendinize kattığınız değeri ortaya çıkarmanıza yardımcı olurken, özellikle de yol ayrımlarında bazı şeyleri çok irdelememenin, kavgaya tutuşmamanın ve el sıkışarak ayrılmanın gerekliliğini de fark etmemizi sağlayacak. Toprağın ve suyun sabit niteliğini taşıyan Ay Düğümleri, 30 Nisan-8 Kasım tarihleri arasındaki seçimlerimizi masaya yatıracak. Ya Akrep’in kavgasını ya da Boğa’nın sakinliği ve hayatı akışa bırakışını hayatlarımıza entegre edeceğiz. Hangisi olduğunuzu, o tarihte yaşadıklarınızdan sonra cevap vereceksiniz.

  • Eğer Ay Düğümleriniz sabit burçlarda ise (Boğa, Aslan, Akrep, Kova), kadersel döngülerden geçtiğinizi, birtakım sınavları geride bırakacağınızı fark edeceksiniz. Son yıllarda birtakım ortaklıklar yaptıysanız, krizlerin nereden çıkabileceğini dair ipuçlarına da öncede ulaşabilirsiniz.
  • Eğer Ay Düğümleriniz değişken burçlarda ise (İkizler, Başak, Yay, Balık) hayatınızın hız kazanacağı bir döngüye doğru ilerliyorsunuz. Geçmişten gelen konular sizin için bu döngüde çözüme ulaşabilir. Duygusal konularda değişim ve dönüşümün etkisi hayatlarınıza Ay Düğümleri ile birlikte sirayet edecek.

Aslında Ay Düğümlerinin astroloji haritasında bir ışığı ve sinerjisi vardır. Diğer gezegenler gibi saat yönünde değil, tam tersine doğru ilerlemektedir. Yani gezegenler sırayla, ilk burçtan diğer burçlara doğru yol alırken, ay düğümleri ise tam tersi istikamette yol alır. İkizler-Yay aksından çıkan Ay Düğümlerinin, Boğa-Akrep aksına geçmesi, aslında bir mesajdır. Yani haritalarımıza düştüğü noktalarda, o noktaları harekete geçirecek ve tutum, davranış ve söylemleriniz yer değiştirecek.

“Yeni çağın gereklerine odaklanırken, geleceğe konsantre olmak ilhamınızı artırır.”

Amatör Ruha Bürünün

Kişilerin haritasında Güney Ay Düğümü, hangi evdeyse o konular ile ilgili durumları gerçek hayatta uygulamaları çok daha kolay olur. Hangi burçtaysa o özelliklerle donatılmıştır. Ama burada sizin kişisel haritalarınızı, ay düğümlerinizi bilmenizde fayda var. Mutlaka ay düğümlerinizi öğrenmeye çalışın.

Astrolog Zeynep Turan

10.01.2022

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...