Yükleniyor . . .

ASTROLOJİDE EVLENMEK

ASTROLOJİDE EVLENMEK 

Hayat kurmak insan hayatının en önemli başlıklarından biridir. Hayat kurmak cümlesinin içinde ise evlilik vardır. (Synastry) Sinatri hesaplarında uyuma yani ikili ilişkilerde eşleşmeye bakılır. Astrolojinin önemli başlıklarından biri haline gelen bu konuya genelde evlilik neden yürümüyor noktasında başvuruluyor olsa da aslında artık bilgi çağında güzel günlerinde gökyüzünün desteğini arkasına almak isteyenler, güzel günlere getirmek isteyenler de var. Gezegenlerin konumlarına hemen hemen herkesin artık bilgi olarak ulaştığı bugünlerde aslında bilinmeyen, kendi içinde bin bir kapısı vardır.  Her bilgi gibi bazı bilgiler de sancıyla ortaya çıkar. Ve bahar geldiğinde evlenilmesi ne kadar toplumca yaygın olsa da aslında astroloji dünyasında, kıyacağınız nikahın türü ne olursa olsun imza ya da akit geceye getirilmemelidir. Çünkü Güneş’in kapalı olduğu pozisyonda evlenmek, Güneş’in enerjisinden faydalanılmadığı anlamına gelir. Bir de yeniay fazına getirmek önemlidir. Ancak arkasına Güneş Tutulması olmamalıdır. Çünkü gökyüzü olaylarında Güneş’in pasif olması ya da tutuluyor olması hangi astroloji terminolojisinden yaklaşırsanız yaklaşın Güneş’in pozisyonunu yok sayamaz. 

Evlilikte atılan imza ya da yapılan akit Ay’ın ve Güneş’in pozisyonu Merkür gerilemesinde yapılacak evlilikten daha önemlidir. Her ne kadar evlenecek çiftin astroloji haritalarına bakılarak çıkartılan tarihlere göre evlilik gününe karar vermek daha   sağlıklı olsa da 2019 yılının gökyüzü olaylarında hangi ay daha sancılı olacak bunu bu yazımda da ele almak isterim. Şunu da belirtmek isterim ki düğün veya eğlence yapacağınız günün önemi astrolojide fazla dikkate alınmaz. Eğer 2019’da kişisel haritanızı çıkarttırmayacak ancak ay ve gün belirleyecekseniz nikahınızı 2019 yılında hangi aylara getirmeyeceğinizi bu yazım sayesinde artık biliyor olacaksınız.

Bir ömür sürsün…

Her ne kadar internette daha farklı teselli yöntemleriyle size yaklaşım yapan yazılar bulsanız da size tavsiyem sadece şu detayı sorgulayın.  Kına gecenizden davetiye dağıtığınız günden ya da nişanınızdan daha önemli olan ne? Eminim ki atacağınız imza, yapacağınız seremonilerin de üstündedir. Bu sebepledir ki sadece size uygun olan tarihi değil eşinizle sizi destekleyen Güneş ve Ay pozisyonlarını göz önünde bulundurarak bu kararı alın. Eğer gökyüzünün bir ömür boyu desteğini alacaksak Güneş’i ve Ay’ı kendi imzanıza, nikahınıza şahit kılın yani onların birbirleriyle uyumlu olduğu günü göz önünde bulundurun. 

Ay: Ay, tüm dinlerde dini günlerde yeniay fazı ile bilinir.  Yeniay’dan hemen sonra büyüyen faza nikahınızı getirin.  Bu evliliğiniz için büyük bir anlam taşıyor olacak. Çiftlerin ruhsal olarak birbirlerinden hiç kopmayacakları anlamına gelir. Dikkat edin sizde fark edeceksiniz. 

Güneş: Yaşamınızdaki bu büyük adımı, Güneş’in güçlü olduğu bir tarihe getirin.  Güneş geçişi olmasın mesela ya da tutulma…

Venüs: Venüs gerilemesi de olmasın ama Venüs’ün güçsüz olduğu bir burçta da evlenmeyin. Örneğin; Venüs Akrep veya Koç burcundayken atacağınız imzanın sert bir evliliğiniz olacağını ifade eder.

Venüs Boğa veya Terazi’de hareket ettiği günlere getirirseniz hayat yolunda hangi zorluk olursa olsun nikahınızın güçlü sevgi bağları da olur.

Merkür: Tabi ki Merkür gerilerken evlenmeyin çünkü Merkür gerilemesi, iletişimin en problemli olduğu döngüyü temsil eder. Evlilikte kendini ifade etmek zorlaşır.

2019 ‘da bu aylarda evlenmeyin!

6 Ocak Oğlak burcunda Parçalı Güneş Tutulması

21 Ocak Aslan burcunda Ay Tutulması

2 Temmuz Yengeç burcunda Tam Güneş Tutulması

16 Temmuz Oğlak burcunda Ay Tutulması

26 Aralık Oğlak burcunda Güneş Tutulması

Evliliğinizi Merkür Retro’suna getirmeyin!

5 Mart -28 Mart 2019 Retro Balık burcunda

7 Temmuz-1 Ağustos Retro Aslan burcunda başlıyor, Yengeç burcunda bitiyor.

31 Ekim-20 Kasım Retro Terazi başlıyor, başakta devam ediyor.

Venüs zora sokmasın dikkat edin!

20 Nisan – 15 Mayıs 2019 Venüs Koç burcunda…

08 Ekim- 1 Kasım 2019 Venüs Akrep burcunda

NOT: Bugünler 2019’da gökyüzünün ilişkileri desteklemediği günler.  Sizin haritanızda tutulmalar dışında tarihlerde çıkabilir Venüs ya da Merkür’ün zorda olduğu güne bile denk getirilebilir.

Atacağınız imzanın, edeceğiniz duanın bir ömür boyu sürmesi dileği ile…
 

Astrolog Zeynep Turan

07.01.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...