Yükleniyor . . .

ASLAN, SEN BİR YILDIZSIN!

Ateş grubunun en cömertisin! (23 Temmuz-23 Ağustos)

Yıldızın: Güneş (En üstün güç temsilcisi)
Grubun: Ateş, pozitif
Niteliği: Sabit
Burcunun cinsiyeti: Eril
Yeteneğin: Plan yapma
Özelliğin: Cömertlik
Hedefin: Yükseğe ulaşmak
Amacın: Çok şeye kavuşmak
Bastırman gereken huyun: Kendini beğenmek
Şanslı günün: Pazar
Şanslı sayıların: 1, 81, 91
Şanslı taşın: Sarı safir, sarı pırlanta
Şans getiren renklerin: Koyu sarı, altın sarısı ve orkide
Sevdiğin çiçekler: Kırmızı gül ve orkide
Bitkilerin: Roka, kekik, Hatmi 
Sevdiğin kokular: Misk, portakal çiçeği ve gül
Müzik tarzın: Neşeli parçalar
Vücutta temsil ettiğin bölgeler: Kalp, sırt bölgeleri, üst mide.
Mevsimin: Yaz
Olası Hastalıkların: Sırt ağrısı, kalp çarpıntısı ya da sıkışması, kalp hastalıkları, şiddetli ateş, omurga rahatsızlıkları...
Salığına yararlı besinler: Yağsız süt ve süt ürünleri, turunçgiller, yeşil yapraklı sebzeler
Uzak durulması gereken besinler: Tuz 
Uyumlu Burç: Koç ve Yay
Karşıt Burcun: Kova
Başarılı olacağın meslekler: Askerlik, doktorluk, kimyacı, dişçi, güzellik uzmanı, kara-hava-denizle ilgili işler...
Olumlu özelliklerin: Cömert, yaratıcı, hevesli, ileri görüşlü, ateşli, kendini her zaman gösterebilen…
Olumsuz özelliklerin: Kendini beğenen, eleştiriye gelemeyen, savurgan, güce düşkün, inatçı, asabi…
Burcunun yönettiği Ülkeler: Avusturya, Romanya, İtalya, Sicilya
Burcunun yönettiği Şehirler: Şam, Chicago, Philedelphia, Prag, Roma, Bombay

Aslan burcu erkeği nasıldır?

Aslan burcu erkeği, zeki ve hareketlidir. Gururludur ve kendine güvenir. Korumacı yapıda olmaları sebebiyle, onun yanındayken korkmanıza gerek yoktur. Onu övmeniz, yaptıklarının ve kararlarının ne kadar isabetli olduğunu tekrar tekrar anlatmanız, onun çok hoşuna gidecektir. Kendisini beğenen bu erkek, çevresinden de beğenildiğini duymak ister. Aslan burcu erkeği kolay öfkelenir. Sinirlendiklerinde üstlerine fazla gitmemek gerekir. Ama ona ilgi gösterdiğinizde de sakinleştiğini görebilirsiniz. Aslan burcunda doğan erkekte pek çok üstün vasıf vardır. Aynı zamanda ateşli bir âşık olan bu burcun erkekleri, birlikte oldukları insanın ayaklarını yerden keser. Sevdiklerine sadıktırlar. Konuşmalarının etkileyici olması ile sevdikleri insanın gönlünü okşamakta çok yeteneklidirler. İş konusunda başarılı olmaları, yaratıcılığının ve pratikliğinin bir göstergesidir. Sorumluluk almaktan çekinmezler.

Aslan burcu kadını nasıldır?

Aslan burcu kadını, erkeği gibi kendine güvenir ve dürüsttür. Yalandan nefret eder. Kendisi çok mert olduğu için karşısındakinden de aynı şeyi bekler. Ona yalan söylendiği anladığı anda, uzaklaştığını görürsünüz.   Aslan burcu kadını çoğu zaman rol yapar. Sakın yalancı bir tip olduğunu zannetmeyin. O hayatı bir tiyatro gibi kabul eder ve kendisi de iyi bir sanatçıdır. Özellikle neşeli olduğu zaman, en küçük olayı bile anlatımıyla süsleyerek sizi adeta büyüler. Böyle bir kadınla arkadaş olmak çok keyiflidir. Çünkü günleriniz, hareketli, neşeli ve renkli geçecektir. Ancak bu kadın kolay kolay dost seçmez. Dost edinirken dikkatli ve seçici davranır. İnsanlara çabuk güvenmez. Sahip olduğu dostlarına karşı ise son derece sadıktır ve onlara fedakârlık yapmaktan kaçınmazlar. Hayatın her anından keyif almak ister. Bu yüzden hareketli ve neşeli yapıları ile göze çarparlar. Bir kere karar verdiklerinde, onu vazgeçiremezsiniz. Aslan burcu kadını bağımsızlığına düşkündür. Kısıtlanmaktan hoşlanmadıkları için ona baskı yapmamanız gerekir. Cömert olan Aslan burcu kadınının, parasını harcamaktan sakınmadığını görürsünüz.

Yükselen Aslan

Yükseleni Aslan olanlar için, hayatı sonuna kadar yaşamak isteyen, coşkulu, haşmetli ve güçlü insanlar diyebiliriz. İtibar ve güç kazanmaya odaklanmış olan yükselen Aslanlar, yüksek egolarıyla bulundukları ortamda kendilerini hemen belli ederler. İlgi odağı olmak gibi çabaları vardır. Bu özellikleri bazen itici gözükmelerine sebep olsa da, sosyal ve arkadaş canlısı yapıları onlar için olumlu özelliklerdir. Doğuştan parlak bir ışığa sahiptirler ve bu ışığı herkese yansıtmak isterler.

Ay Aslan’da

Dikkatleri üzerinde toplamaktan zevk duyan bu insanlar için takdir görmek, övülmek öncelikli beklentileridir. Ay’ın içine kapanık yapısı Aslan’ın bu özelliği ile birleşince bir uyumsuzluk ortaya çıkar. Artık, açık sözlü olmak, kendini belli etmek, gösterişe meraklı olmak zorlaşmıştır. İçinde bu duygular varken, dışarıya yansıtmakta sorunlar yaşayabilir. Ama büyük ihtimalle istekleriniz ağır basacak ve popülerliğinizden ödün vermeyeceksiniz. Bazen aşırıya kaçan davranışlarınız sizi egoist ve bencil biri haline getirebilir. 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

01.12.2012 Tarihinde Kaleme Alınmıştır.

Günün Ruh Hali
Ay İkizler burcunda. Güncel olaylardan kopuk davrananlar çevrelerinden eleştiri alacak. Dert dinlemekten yorgun düşenlerin tek tavsiyesi “boşver” olacak. Sosyallikten ödün vermek istemeyenler, gizli saklı planlar yapacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...